Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maritimeeng

Nie psuje to się stalowa kulka o średnicy 20 mm.

Zdziwilbys sie jak sie psuja. Zwłaszcza w łożyskach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z rysami :) Co do wyglądu no to nie do końca, ale główna różnica to waga - sporo cięższy.

Zegar piękny ale pamiętając co „zrobiłeś” Hulkowi uznaję za szczególne okrucieństwo wybór tak miękkiego materiału :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To teraz takie pytanie. Czy Rolexy się psują? Może mieliście taki przypadek albo słyszeliście.

Oczywiście, że się psują. Wpisz w wyszukiwarce Google „rolex submariner date problem”, a sam się przekonasz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałeś tego dowcipu o Polaku, Niemcu i Rusku? Zepsuć też można

Słyszałem i do niego nawiązywałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar piękny ale pamiętając co „zrobiłeś” Hulkowi uznaję za szczególne okrucieństwo wybór tak miękkiego materiału :-)

Hulk to toolwatch :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Bańka spekulacyjna na zegarkach Rolexa powoli pęka. na Chrono24 jest 80 369 zegarków do sprzedania (ostatnio było około 75 000). Ceny powoli lecą w dół.

 

Dojdzie do tego że może i ja sobie kupię zegarek Rolexa przed śmiercią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyśl, co się stanie na rynku fakeòw... Włochy były chyba największym europejskim rynkiem Art. rolexopodobnych.

totalna zapaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

das masz jeszcze tego hulka? Pokaz zdjecia :)

Czyli mozna przyjac, ze te rysy sa bardziej zwiazane z Twoja specyfika uzytkowania zegarkow :D

 

Ja caly czas sledze prezydenty na chrono i jeszcze spadkow nie zauwazylem :/

Tak jeszcze teraz mysle, ze moze trzeba bylo sledzic ceny w Euro, wtedy byloby to bardziej wiarygodne bo przy obecnym kursie eur/pln to obserwuje wzrosty...

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

das masz jeszcze tego hulka? Pokaz zdjecia :)

Czyli mozna przyjac, ze te rysy sa bardziej zwiazane z Twoja specyfika uzytkowania zegarkow :D

 

Ja caly czas sledze prezydenty na chrono i jeszcze spadkow nie zauwazylem :/

Tak jeszcze teraz mysle, ze moze trzeba bylo sledzic ceny w Euro, wtedy byloby to bardziej wiarygodne bo przy obecnym kursie eur/pln to obserwuje wzrosty...

Moim zdaniem ofertowe ceny nie polecą w dół, strach przed poniżeniem jest silniejszy niz przed głodem, natomiast transakcyjne to na dzisiaj pewnie -30%. Z tego samego powodu nie zobaczymy pro w gablotach, natomiast bedą telefony od AD w anturażu wyjatkowości.

Biada temu kto kupił Rolexa na handel i czasami na kredyt.

Co zrobi zakredytowany korpojanek jak mu podziekują? Bedzie się wyprzedawał z najbardziej płynnych aktywów.

Nie wiem czy to można porównywać, ale grubasy nieruchościowi już się po cichu wyprzedają, robią swoistego stoplossa. Ulica nie popuszcza, zanim się zorientuje ceny przebiją podłogę.

Takiego kryzysu jaki się zaczyna nie było, niektórzy mówią (Cezary Graf), że to III WŚ.

Wszyscy się wykrwawiamy, wystarczy poczekać na roleksowe okazje.

Nawet Polskę bezgotówkową wprowadzili tylnymi dzwiami, dosłownie w rękawiczkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ci, co kupili sportowe rolexy dla zysku  zapłacili za nie retail + łapówka dla pracownika salonu.  Myślisz, że ceny spadną na rynku wtórnym do poziomu retail, tak, aby handlarze byli stratni? A do tego jest masa ludzi w kolejkach, więc popyt dalej bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na białą daytone juz 2 lata - i pewnie poczekam jeszcze z 5 ale jakbym dostał telefon od AD to bym brał bez wahania, więc nie sądzę żeby ceny spadły...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ofertowe ceny nie polecą w dół, strach przed poniżeniem jest silniejszy niz przed głodem, natomiast transakcyjne to na dzisiaj pewnie -30%. Z tego samego powodu nie zobaczymy pro w gablotach, natomiast bedą telefony od AD w anturażu wyjatkowości.

Biada temu kto kupił Rolexa na handel i czasami na kredyt.

Co zrobi zakredytowany korpojanek jak mu podziekują? Bedzie się wyprzedawał z najbardziej płynnych aktywów.

Nie wiem czy to można porównywać, ale grubasy nieruchościowi już się po cichu wyprzedają, robią swoistego stoplossa. Ulica nie popuszcza, zanim się zorientuje ceny przebiją podłogę.

Takiego kryzysu jaki się zaczyna nie było, niektórzy mówią (Cezary Graf), że to III WŚ.

Wszyscy się wykrwawiamy, wystarczy poczekać na roleksowe okazje.

Nawet Polskę bezgotówkową wprowadzili tylnymi dzwiami, dosłownie w rękawiczkach

Z wszystkim sie zgadzam, tylko nie zakredytowany :lol:B)

 

Poza Polska bezgotowkowa, obnizka stop procentowych. Polska to nie Niemcy, wiec u nas obligacje z ujemna rentownoscia nie przejda. Ludzie dalej beda szukac alternatywnych inwestycji, wiec jeszcze wielu wskoczy do Rolexowego pociagu ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment na chrono 319 nowych/nieuzywanych sztuk 116610LN i 227 sztuk 114060. Worldwide. Produkcja roczna Rolexa ok 1 mln szt (as per rozne zrodla). Kolejki. I zamknieta fabryka, a Rolex nie produkowal zegarkow “na polke”. Wiec nie ma pelnych magazynow. Szybkich ruchow chyba (???) nie bedzie. Zaryzykowalbym teze, ze ugotowani handlarze nie wplyna specjalnie na dostepnosc profesjonali w skali swiatowej. Rowniez w srednim okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bańka spekulacyjna na zegarkach Rolexa powoli pęka. na Chrono24 jest 80 369 zegarków do sprzedania (ostatnio było około 75 000). Ceny powoli lecą w dół.

 

 

Dojdzie do tego że może i ja sobie kupię zegarek Rolexa przed śmiercią.

Jakie modele lecą w dół??? Zegarki które obserwuje trzymają cene albo nawet drożeją...

Edytowane przez dawid82

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ci, co kupili sportowe rolexy dla zysku zapłacili za nie retail + łapówka dla pracownika salonu. Myślisz, że ceny spadną na rynku wtórnym do poziomu retail, tak, aby handlarze byli stratni? A do tego jest masa ludzi w kolejkach, więc popyt dalej bedzie...

Wróćmy do rozmowy (jak dożyjemy) za 3 miesiące, 6 miesięcy i 1 rok. Tak ja stawiam na to, że Rolexy będą poniżej retail.

Rolex sam w sobie siedzi na poduszce finansowej pewnie na sto lat do przodu, więc sie nie poniży obniżką, bo to by była kompromitacja, natomiast handlarze mogą zgrywać twardzieli najwyżej przez rok.

Co do kolejek, to nigdy nie jest tak, że dany rynek spada do zera, jednak stoi w niej klasa średnia, która dostanie w kość na skalę niespotykaną.

Rolex w obronie prestiżu może ograniczyć dostawy do zera, żeby sztuczny twór jakim są kolejki nie zniknął.

Przecież teraz nie jest tak, że Rolex nie dostarcza do Kruka, tylko zegarki nawet centrali nie opuszczają bez przejścia przez sito.

Ja oczywiście szklanej kuli nie mam. Jakbym miał to bym to skeszował, a nie udzielał się na forum ;)

Tutaj żyjemy w bańce, ale Rolex to nie złoto, chociaż wielu z nas tak myśli. BTW. Fizycznego złota w Polsce juz brak, od mojego dilera wziąłem dwa ostatnie Krugerrandy i czekałem dłuuugo na kuriera, bez pewności czy dotrze.

Fajnie zarobiłem na PZU i Tauronie (czyli na czymś na czym rzekomo się nie da wig20) na funcie kilka tygodni temu i dolarze dzisiaj, ale już widzę, że będę cieniutko piszczał w najbliższym czasie.

Ten Cezary Graf to niezły foliarz i panikarz, przynajmniej aktualnie na twitterze :D. Mnie Rolexy już mało interesują, czekam na te mieszkania w centrum po 4k za metr jak wieszczą internetowi spekulanci.

 

Tak. Też mnie wk***ia, ale w 90% w ostatnim roku trafił w punkt.

Co do mieszkań to ci sami frajerzy, ktorzy trzy tygodnie temu wieszczyli nieprzerwany wzrost nieruchomości dzisiaj nagle zmienili zdanie i to jest przykre, bo się ładnie sprzedawały szkolenia po 6k na temat "jak zarabiać na dzwigni" teraz ci sami ch*je będą sprzedawać szkolenia po 6k "strategia na kryzys"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie modele lecą w dół??? Zegarki które obserwuje trzymają cenę albo nawet drożeją...

Masz rację. W ciągu ostatnich 3 miesięcy ceny na podstawowe stalowe modele utrzymują stały poziom +/- 1k.

 

A analizując to w dłuższym okresie (6 miesięcy), wszystkie obserwowane modele lekko poszły w górę.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Jakie modele lecą w dół??? Zegarki które obserwuje trzymają cene albo nawet drożeją...

Głównie z kamykami i bicolory. Kolega chce kupić tego typu zegarek i od pewnego czasu śledzi rynek, sprzedawcy są skłonni dawać obniżki jak trafi się zdecydowany klient (mówię tu o propozycjach ceny na chrono24). Wiadomą rzeczą jest że najbardziej poszukiwane stalowe modele będą trzymać cenę. Zwiększona podaż w stosunkowo krótkim czasie też daje wiele do myślenia o obecnej sytuacji. Rolexa szybciej sprzedaż niż inne marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw tylko jestem jakie szkolenia wypuszcza CI od flipów :lol:


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stracić pierwszy milion :P

Wolność finansowa ;)

Każdego uwolnią od finansów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by się miało nie stać z cenami rolexa czy też ogólnie zegarków - to musimy jednak poczekać min te 2-3 miesiące.  Jeśli nawet trend spadkowy nastąpi, to myślę w innych markach będzie on zdecydowanie bardziej stromy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.