Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hubex

Hej malkontenci, oburzający się wysoką ceną zielonego zegarka z bazarku. Popatrzcie na oferty sprzedawców profesjonalnych - Pepsi, Daytony, Batmany, Czarne GMT. Zegarki wiszą od jakiegoś czasu. Ceny wysokie jak zawsze. Rabanu z tego powodu nie było. Ktoś wrzucił zajawkę o Hulku i się rozpętało. Chyba z nudów się przekrzykujecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Wygląda na to że Rolexy również chcą kupić ludzie których na to nie stać. Ja gustuję w Seiko na które mnie stać. Za ciekawy i limitowany model jestem wstanie przepłacić nawet 100% ceny sklepowej a tutaj ledwie 30% drożej i już by człowieka co chce sprzedać ukrzyżowali.

 

Życie jest zbyt krótkie i kruche by czekać na zegarek dwa lata albo dłużej. Gdybym miał więcej pieniędzy to zapłaciłbym drożej i już teraz cieszył się zegarkiem który mi się podoba. Z pieniędzmi Was do trumny nie włożą, założą Wam tekturowe buty imitujące lakierki a złote zęby powyrywają kombinerkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tak dla rozluźnienia tematu wrzucę moją/naszą parę. Od prawie miesiąca leżą w pudełku, bo na Home office to jakoś nawet nje mam ochoty zegarka nosić

58baf60603a4874a45313c2cd14a73ee.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na krótkie podsumowanie:

1. Większość w przypadku odbioru hot piece zrealizowałaby zysk. Wyjątkiem są tylko Ci którzy rzeczywiście czekali na ten model.

2. Nie ma co się obrażać na rynek i handlujących.

3. Oczywiście że hulk nie jest warty tyle ile chciałby sprzedający, mało tego kupno za tyle to jest spore ryzyko inwestycyjne.

4. Obstawiam że i tak będzie to eksport, w PL się tyle nie płaci za hot piece.

5. Temat kolejek będzie budził emocje dopóki AD nie wdroży transparentnego systemu realizacji zleceń wg dat wpłat.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej malkontenci, oburzający się wysoką ceną zielonego zegarka z bazarku. Popatrzcie na oferty sprzedawców profesjonalnych - Pepsi, Daytony, Batmany, Czarne GMT. Zegarki wiszą od jakiegoś czasu. Ceny wysokie jak zawsze. Rabanu z tego powodu nie było. Ktoś wrzucił zajawkę o Hulku i się rozpętało. Chyba z nudów się przekrzykujecie.

Dokladnie. Nie rozumiem oburzenia. Do tej pory wszyscy wiedzieli jakie sa ceny Pepsi, Hulka itd. Nikt tego nie akceptował, ale tez nikt nie wylewal z tego powodu swoich zali. A teraz wszyscy czepili sie kolegi.

Gdybyscie sami mieli na sprzedaz nowego Hulka to gwarantuje wam, ze za podobna cene byście go wystawili. Jego Hulk i niech robi z nim co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to jest jedyny sposób, nie kupować i proceder umrze śmiercią naturalną. Z drugiej strony trzeba mieć nieźle nawalone pod kopułą, żeby kupić Hulka za 67tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego Hulk i niech robi z nim co chce.

Dokładnie tak :)

 

Dodam tylko, że tenże omawiany Hulk jest już w pewnym sensie limitką, a te rządzą się na rynku wtórnym swoimi prawami ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj czekalem na to podsumowanie :lol:  i sie nie zawiodlem ;)

 

Ad. 5 tendencja jest odwrotna i AD po prostu przestanie w ogole informowac o jakimkolwiek numerze kolejki. Tak jest juz w innych krajach, AD decyduje uznaniowo komu sprzeda a komu nie. Tyle, ze nie pobieraja przy tym zaliczki po prostu mowia, zadzwonimy. (Juz tak dwa lata czekam na telefon w sprawie Pepsi :lol:)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co w związku z tym...? :blink:

Jak dla Ciebie produkcja kilkudziesięciu tysięcy tego samego modelu to w "pewnym sensie limitka", to nic w związku z tym. :)

Taka limitka wzmocniona ilościowo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj czekalem na to podsumowanie :lol: i sie nie zawiodlem ;)

 

Ad. 5 tendencja jest odwrotna i AD po prostu przestanie w ogole informowac o jakimkolwiek numerze kolejki. Tak jest juz w innych krajach, AD decyduje uznaniowo komu sprzeda a komu nie. Tyle, ze nie pobieraja przy tym zaliczki po prostu mowia, zadzwonimy. (Juz tak dwa lata czekam na telefon w sprawie Pepsi :lol:)

Jeśli AD nie będą informować czyli de facto nie będzie formalnej kolejki - ok to jest zawsze jakaś informacja dla wpłacających zaliczki co do kryteriów,lepiej postawić sprawę wprost niż kluczyć


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tak dla rozluźnienia tematu wrzucę moją/naszą parę. Od prawie miesiąca leżą w pudełku, bo na Home office to jakoś nawet nje mam ochoty zegarka nosić

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Widzę, że w związku pojawił się ktoś pomiędzy Wami...  :D

 

No cóż- ja po prostu ponad dwa lata temu zapisałem się na zegarek, o którym marzyłem. W międzyczasie kupiłem jeszcze coś innego, a teraz chciałbym coś z zupełnie innej beczki. Nawet robiłem ankietę tu na forum. Taka jest teraz sytuacja i nie widzę powodu dlaczego miałbym komuś robić prezenty.

 

Twoje święte prawo sprzedać jak chcesz. Podniosło się larum, jak gdybyś miał zarobić na wyzyskiwaniu dzieci, bezdomnych, chorych czy ubogich. Nawet nie próbuj się więcej komukolwiek tłumaczyć. Strata czasu na forumową podwójną moralność...

Szczerze życzę dobrej sprzedaży!  ;)

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

(...)

A Hulk jest świetnym „kolejnym zegarkiem w kolekcji”.Cena jak zawsze to sprawa między kupującym i sprzedającym.

Robert, ale nie tutaj jest problem.

 

Jesteśmy na forum miłosników zegarów i zegarków, a nie handlarzy, którzy traktują je wyłącznie jako uwiarygadniającą ich platformę sprzedażową.

Zdecydowana większość forumowiczów (niebędących profesjonalnymi sprzedawcami) sprzedała kiedyś jakiś zegarek na naszym bazarku. Ale na Boga nie za cenę ostentacyjnie spekulacyjną. Owszem na rynku wintydży zdarzają się przypadki sprzedaży z zyskiem - ale to jest przecież zupełnie inna historia.

W przypadku Hulka mamy do czynienia z czystym spekulanctwem, podpartym dodatkowo niczym niewymuszoną argumentacją urągającą zdrowemu rozsądkowi, faktom i zwykłej przyzwoitości, typu:

- nie będę robił nikomu prezentów,

- stałem w kolejce dwa lata (Wpłata zaliczki i czekanie na zegarek nie jest równoważne ze staniem w kolejce. To ostatnie wymaga poświęcenia czasu i całkiem sporo wysiłku dla kręgosłupa i nóg)

- cena jest usprawiedliwiona, ponieważ ceną referencyjną są inne ceny spekulantów z chrono24.

 

Przyznaję, gdyby nie ta głupia, irytująca argumentacja, to nie zareagowałbym.

 

Pod rozwagę zarządu KMZiZ:

 

Czy nie warto jakoś tępić zapędy forumowych spekulantów?

Ich udział w forum z reguły nie niesie niczego wartościowego dla rozwoju pasji zegarkowej i dla misji forum, a jedynie przekształca je w orientalny bazar.

 

Btw - mam wrażenie, że od wybuchu epidemii, kiedy zostały zamknięte stacjonarne butiki, na forum uaktywniło się kilku "doradców" z niewielką liczbą postów, którzy dość natarczywie przekonują do zakupu zegarków własnie teraz. W wątku Omegi było/jest to dość dobrze widoczne.

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie takie głupie żeby ukrócić zapędy forumowych spekulantów. Sprzedawałem tu kiedyś Tudora około 30% taniej od ceny za którą go kupiłem, a ponad połowa wiadomości to było- dam 5tys i dzisiaj odbieram.

Tylko, że jakoś wtedy nie przyszło mi do głowy nikogo obrażać.

I rzeczywiście mam coraz mniejsze wrażenie, że to miejsce dla miłośników, chyba że wyładowywania swoich frustracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: już teraz piana na ustach, komuniści zawsze mieli zapędy dyktować co za ile i może jeszcze komu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

W sumie to nie takie głupie żeby ukrócić zapędy forumowych spekulantów. Sprzedawałem tu kiedyś Tudora około 30% taniej od ceny za którą go kupiłem, a ponad połowa wiadomości to było- dam 5tys i dzisiaj odbieram.

Tylko, że jakoś wtedy nie przyszło mi do głowy nikogo obrażać.

I rzeczywiście mam coraz mniejsze wrażenie, że to miejsce dla miłośników, chyba że wyładowywania swoich frustracji.

 

To norma jak coś wrzucisz tutaj na bazar i oczekujesz mniej więcej rynkowej ceny. Za Pama, którego sprzedałem na zachodzie za 15k, tutaj dostawałem oferty od 7,5 do 11K. Najlepiej jakbyś tego hulka wystawił -20% od metki. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś wrzucę nie na temat do tego forum ekonomistów i proroków ;)

 

FDB8379-B-6-AE9-463-B-9-F3-C-517200-D039

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, ale nie tutaj jest problem.

Jesteśmy na forum miłosników zegarów i zegarków

 

Norbert, wiem ale to otwarte forum więc znajdziesz tu cały przekrój zachowań.

Ważne jaki Ty masz kodeks i z kim się zadajesz. Mnie nie bulwersuje cena której ktoś oczekuje a ktoś inny płaci i że informacja przepływa też przez forum. Przynajmniej nie mam złudzeń. Wkurza mnie natomiast gdy dzieje się to kosztem lojalny klientów bo tu od AD oczekiwałbym przestrzegania fair play biznesowego i pielęgnowania trwałych relacji.

A poza tym gdzieś tu czytałem, że „inteligencji” lepiej w JLC niż w Rolexie ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś wrzucę nie na temat do tego forum ekonomistów i proroków ;)

 

 

No, teraz dorzuciłeś do kotła i musisz już tylko czekać na ekspercką sentencję.

 

 

 

 

A jak będziesz chciał go kiedyś sprzedać, to wiesz...w ludzkiej cenie  :lol:  :lol:  :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będziesz chciał go kiedyś sprzedać, to wiesz...w ludzkiej cenie :lol::lol::lol:

Skoro ludzie kupują to jest ludzka, albo inaczej - przyjazna ludziom :D

Żeby było nie na temat to jeszcze takie dorzucę

37-C921-E0-3-A38-4-F49-B438-42-CB1883-E2

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś opcją,żeby w temacie rolexa widoczne były tylko podsumowania Lotusa?

zdecydowanie oszczędzają czas i są w ostatnim czasie najbardziej merytoryczne:)

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.