Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie Michael, gratuluje... Ja wpłaciłem zaliczkę w Kruku 12.2017 na daytone - biała tarcza - cisza do tej pory i nawet nie powiedzą mi który jestem na liście...

 

to pokazuje jak wielki jest to absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona przekozak. Gratulacje!

 

Nie dobrze, bardzo nie dobrze co raz bardziej mi się podobają Rolki i co gorsza co raz to droższe modele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego 16610 wspominam z nostalgią...ale zrobił się z czasem zbyt mały na mój nadgarstek i poszedł w dobre ręce, albo na dobry nadgarstek. Takie 43 mm jest teraz dla mnie idealne. A ta referencja to dla mnie kwintesencja Suba. Teraz i w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny dylemat :)970e284d975bd094afe730a94a2b4036.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie - jak dobrać końcówki do Bergeona 6825, żeby pasowały do Rolexa? 
Jakis konkretny rodzaj, rozmiar?

Chodzi o to, żeby pasowały do 16710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, serio? To nich cieszy! Myślałem o DJ, ale chodzi mi po głowie PAM.... hm... Większy i prosty, a takie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanie - jak dobrać końcówki do Bergeona 6825, żeby pasowały do Rolexa? 

Jakis konkretny rodzaj, rozmiar?

Chodzi o to, żeby pasowały do 16710

Bergeon 6825 z jakimś oznaczeniem literowym był pod Rolexa. Jeżeli nie masz tego to już dokładnie nie pamiętam, ale chyba 0,8 pasowały.

Edit: chyba jednak 1 mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Krystian napisał:

Bergeon 6825 z jakimś oznaczeniem literowym był pod Rolexa. Jeżeli nie masz tego to już dokładnie nie pamiętam, ale chyba 0,8 pasowały.

Edit: chyba jednak 1 mogą być.

Tylko na stronie np. cousinsuk jako extrafine (rozumiem, że najcieńsze podane są 1,1. Powinny być OK, czy szukać dalej?

Albo ewentualnie inaczej - czego najlepiej używać do bezpiecznej zmiany bransolet jeśli nie mam wierconych uszu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
37 minutes ago, Smycel said:

Tylko na stronie np. cousinsuk jako extrafine (rozumiem, że najcieńsze podane są 1,1. Powinny być OK, czy szukać dalej?

Albo ewentualnie inaczej - czego najlepiej używać do bezpiecznej zmiany bransolet jeśli nie mam wierconych uszu?

Bergeon robi końcówki 1.1 i 1.3mm, mniejsze znajdziesz w ofercie Horofix 0.8, 1.0 i 1.4mm

Do ceramicznych pasują końcówki 1-1.1mm, ale nie jestem pewien czy 16710 to te same teleskopy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Smycel napisał:

Tylko na stronie np. cousinsuk jako extrafine (rozumiem, że najcieńsze podane są 1,1. Powinny być OK, czy szukać dalej?

Albo ewentualnie inaczej - czego najlepiej używać do bezpiecznej zmiany bransolet jeśli nie mam wierconych uszu?

Ja kupiłem u nich na stronie takie urządzenie o symbolu S49428 i wymieniłem spokojnie bransoletę w Batmanie. 2 komplety końcówek, niestety jedna się ukruszyła. Nie wiem, czy to kwestia jakości, czy po prostu mojej nieumiejętności pracy z tym narzędziem (robiłem to pierwszy raz).

https://www.cousinsuk.com/product/cousins-swiss-style1?code=S49428


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, jak już kupowałeś 5 cyfrowego to trzeba było celować w youngtimera z dziurami ?

Bergeon nie ma końcówek idealnie pasujących do Rolexów zwłaszcza, że grubość teleskopów i miejsca ich umieszczenia w uszach różnią się między modelami. Ja używam czasem 6825 z końcówkami super fine , czasem 6767 z końcówką 0,8 a czasem 7825 ze standardowymi końcówkami lekko pogłębionymi. Zwykle sprawdzam najpierw jak pewnie leżą dane końcówki w konkretnym modelu . Jest to na tyle upierdliwe że polubiłem już bransolety Rolexa i zmieniam je od wielkiego dzwonu a myję razem z zegarkiem ? . I pomyśleć że kiedyś w starszych modelach zmieniałem zwykłym uniwersalnym urządzeniem z jedną końcówką pomagając sobie wykałaczką ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już oficjalnie się pochwale małym czarnym. Równowaga już jest b9f4ba1326060213c32d6d4ee2454e4a.jpg
2f8f45ff23a1637cf96ec210ec5b3d8f.jpg
bf7ae6cf3b279afb86b3ba7864e752f2.jpg
190746fe98ce5f8b99a11f78ae576434.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, vitriol napisał:

 


Zobaczę czy znajdę coś dokładniej o 16710 - nie chcę już zamawiać  

i próbować kolejnych wersji bez pewności.

 

9 godzin temu, mario1971 napisał:

 


Dzięki - ten Bergeon to właściwie to samo tylko właśnie kwestia końcówek jest kluczowa.

 

 

8 godzin temu, desmo napisał:

 


No mam jednego z wierconymi (z DJ to nawet dwa) ? I jak bardzo wygodne to rozwiązanie to wiem - w Subie nie mam najmniejszych problemów (zresztą to toolwatch, więc nawet jak się poharata to wyjdzie mu to na zdrowie ?).

A w przypadku GMT nie chodzi nawet o paski, a bardziej o to, żeby od czasu do czasu wrzucić go z powrotem na oystera.

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nicon napisał:

Serio serio :), nie u mnie, ale jest znów w Krk :). PAM to bardzo dobry wybór jak interesuje Cię coś ~43mm. Pochwal się jak kupisz :).

 

 

Jakoś tak mi się nie chce (i nie umiem) zdjęć robić.

 

 

 

 

Też chciałem kupić szczypczyki, ale moje wewnętrzne cebulactwo blokowało mnie przed wydaniem 500zł za bergeona. Zrobiłem risercz i kupiłem taki profesjonalny tool z uznanego chińskiego portalu, pasuje do 5-cyfrowych idealnie. Mam za sobą kilka zmian pasków bez żadnego śladu. Polecam :)https://pl.aliexpress.com/item/33014399121.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.93fb5c0fxKIiDY

Extra skarpetki  :wub::lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo skarpetki przednie ? fajny przyrząd do pasków puściłeś muszę na nato wrzucić drania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nicon napisał:

 

 

Też chciałem kupić szczypczyki, ale moje wewnętrzne cebulactwo blokowało mnie przed wydaniem 500zł za bergeona. Zrobiłem risercz i kupiłem taki profesjonalny tool z uznanego chińskiego portalu, pasuje do 5-cyfrowych idealnie. Mam za sobą kilka zmian pasków bez żadnego śladu. Polecam :)https://pl.aliexpress.com/item/33014399121.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.93fb5c0fxKIiDY

 

O, dobre :D

Tak też spróbuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
świetny stan niech się nosi

Dzięki
Twój tez niczego sobie , gratuluje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek39 gratuluję pięknego zegarka ! , czy jest masywniejszy , grubszy niż twój DJ41 ? oraz czy bransoletka jest szersza czy taka sama jak w DJ41 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.