Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, artme napisał:

Nuuuuda... ?

 

też tak mam... ciekawe czy jakbym DJa wymienił za EXPa I to by jakieś emocje się pojawiły


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak będzie, zostaje...? 

Pytanie do Piotrka :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje , już nic lepszego nadającego się do użytku codziennego nie znajdę. Wygoda , nie rzucający się w oczy , funkcjonalność , trzeba czegoś więcej ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2020 o 08:30, Michal93 napisał:

Jeszcze? Z 2-3 tygodnie temu DJ41 z karbowanym bezelem i na jubilee był wyceniony na 43k. 

Być może podwyżka była już wcześniej, a ja ją dopiero teraz zauważyłem.

20 godzin temu, bibbi napisał:

Sprawdzalem dzis z salonem. Cena Sub’a bez zmian. Taka sama jak przed COVID’em - 35.690.

Cena na początku marca wynosiła 34190 zł a w styczniu 31xxx (nie znam dokładnej).

20 godzin temu, mario1971 napisał:

No dobra. Co konkretnie poszło do góry? 

Edit: Czarny Sub date to 40.690 a Hulk 42.490 z metki.

Dziwne, że liczą i podają ceny Hulka, skoro nie można go już zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, memento mori napisał:

Dziwne, że liczą i podają ceny Hulka, skoro nie można go już zamówić.

Ale są prawie dwie setki klientów, którzy wpłacili zaliczki w Kruku na ten model przez zamknięciem list. Muszą przecież znać ceny, jak już ruszy produkcja i będzie można je odbierać.

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2020 o 22:06, wieloryb napisał:

Piszesz z Australii, że masz jesień w tle? ?

Takich liści nie ma w Australii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mario1971 napisał:

Ale są prawie dwie setki klientów, którzy wpłacili zaliczki w Kruku na ten model przez zamknięciem list. Muszą przecież znać ceny, jak już ruszy produkcja i będzie można je odbierać.

 

I to jest genialne w tej marce.  Sprzedać tysiące zegarków po dajmy na to 38 tysiecy złotyc, potem po 3 latach wydać je klientom po  podwyżkach po 48 tysięcy , a Ci dalej będą zadowoleni, bo przecież na wtórnym u Handlarzy są po 65 :)

Proszę o nie anlizować przykładów liczb- to tylko luźne obserwacje :)  Ale fakt, że jakby teraz nagle Rolex zaczął wydawać te zegarki po 48-50 tyś, to i tak większość ludzi uznało by się za szczęśliwców mogąc zapłacić za nie 10 tyś więcej, niż w dniu wpłaceniu zaliczki.  I szczerze dziwie się, że te podwyżki są tak delikatne, powinni zwalając na koronawirusa od razu dowalić 20%, bo przecież te zegarki, jak pokazuje rynek są warte 30%-50% więcej niż metka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wieloryb napisał:

I to jest genialne w tej marce.  Sprzedać tysiące zegarków po dajmy na to 38 tysiecy złotyc, potem po 3 latach wydać je klientom po  podwyżkach po 48 tysięcy , a Ci dalej będą zadowoleni, bo przecież na wtórnym u Handlarzy są po 65 :)

Proszę o nie anlizować przykładów liczb- to tylko luźne obserwacje :)  Ale fakt, że jakby teraz nagle Rolex zaczął wydawać te zegarki po 48-50 tyś, to i tak większość ludzi uznało by się za szczęśliwców mogąc zapłacić za nie 10 tyś więcej, niż w dniu wpłaceniu zaliczki.  I szczerze dziwie się, że te podwyżki są tak delikatne, powinni zwalając na koronawirusa od razu dowalić 20%, bo przecież te zegarki, jak pokazuje rynek są warte 30%-50% więcej niż metka.

Nie widzę w tym nic dziwnego (czytaj genialnego). Chleb w piekarni, w której się zaopatruję, kosztuje w tej chwili 3,79 a trzy lata temu kosztował 3,19. W międzyczasie media ( prąd, woda, gaz) poszły do góry o paręnaście procent, koszty za odbiór odpadów oraz ścieków - parędziesiąt procent. Do tego podwyżki wynagrodzeń, rosnące podatki od nieruchomości, ceny materiałów itd.  Przecież Rolex, tak jak każda inna branża, produkuje swoje zegarki na bieżąco.

 

Ps.

Z tego co dobrze pamiętam, Omega tylko w ostatnim roku wprowadziła ze dwie/trzy podwyżki na swoje produkty :)      

Zaliczka pobierana jest w wysokości 10% wartości zegarka wg aktualnego cennika na dzień jej wpłaty. Dopłata do pełnej wartości zegarka - analogicznie, rozliczana wg cennika na dzień odbioru. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
2 godziny temu, piotrek39 napisał:

Zostaje , już nic lepszego nadającego się do użytku codziennego nie znajdę. Wygoda , nie rzucający się w oczy , funkcjonalność , trzeba czegoś więcej ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Akurat ceramiczne GMT mocno się w oczy rzucają. No chyba, że punktem odniesienia jest coś ceramika + złoto. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przede wszystkim miałem na myśli. Choć po prawdzie jest tak , że na to zwracają uwagę Ci , którym temat zegarkowy jest bliski. Tak uważam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza. Wszyscy już rozpoczęli weekend?

f4952e0b5c1be2eedd59f159880a374f.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie od 6:00 minuty.
Zegarek za 60k zl i takie ryski. Nieładnie.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba wiadomo ze roleksy nie są Grande Seiko.Nikt przecież nie kupuje rolków  za precyzje wykonania jak w przypadku GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając więcej filmów autora, okazuje się, że najlepiej wykończony jest Datejust, wskazówki nieomal nie mają rys na polerowanych powierzchniach,

OP39 ma najniższą jakość rzemiosła, GMT troche szokuje niedoróbkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
4 minuty temu, Boogie napisał:

Oglądając więcej filmów autora, okazuje się, że najlepiej wykończony jest Datejust, wskazówki nieomal nie mają rys na polerowanych powierzchniach,

 

Powierzchnie tarcz wykończone szlifem promienistym też pozostawiają trochę do życzenia. Szczególnie pod słońcem lub światłem z latarki widać na nich nieregularne ryski psujące radość z zakupu zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, McIntosh napisał:

 

Powierzchnie tarcz wykończone szlifem promienistym też pozostawiają trochę do życzenia. Szczególnie pod słońcem lub światłem z latarki widać na nich nieregularne ryski psujące radość z zakupu zegarka.

Jakieś konkrety z autopsji, czy wnioski wyciągnięte na podstawie filmów z netu? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
19 minut temu, mario1971 napisał:

Jakieś konkrety z autopsji, czy wnioski wyciągnięte na podstawie filmów z netu? 

 

Pisałem na postawie własnych doświadczeń z Roleksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Pisałem na postawie własnych doświadczeń z Roleksem.
Zachowałeś jakieś fotki?

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
3 minuty temu, mario1971 napisał:
5 minut temu, McIntosh napisał:
 
Pisałem na postawie własnych doświadczeń z Roleksem.

Zachowałeś jakieś fotki?

 

Niestety nie. Mój wpis musi wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Niestety nie. Mój wpis musi wystarczyć.
Ok. Wierzę na słowo. U każdego producenta może się trafić zgnite jabłko ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
25 minut temu, mario1971 napisał:

Ok. Wierzę na słowo. U każdego producenta może się trafić zgnite jabłko ;)

 

Ze wszystkich zegarków, które dotychczas miałem, najwyżej oceniam wykonanie tarczy w Audemars Piguet Royal Oak Ref. 15300, Patek Philippe Calatrava Ref. 5296R-001 oraz IWC Portugieser Automatic (bardzo ładnie zrobiony szlif promienisty). Natomiast najbardziej rozczarował mnie Jaeger-LeCoultre (marne wykończenie datownika) oraz Breguet (nierówne indeksy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC też zdarzają sie wpadki, to zdjęcia tarczy nowego portugalczyka, z ich strony www.
Jeszcze bardziej dziwi, że sami tego nie zauważyli.

9d2fc234c5b86e2055ccd9807f0d9a16.jpg
7cdc1cffba60d5bddb9933b351aaced7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udziałowcy chcą krwi...to szef zegarmistrzów zoptymalizował linię produkcyjną i zameldował, że skrócił czas pracy nad jednym zegarkiem o 33% dzięki czemu można odpisać w rubryce koszt, ten związany z pracą 1/3 wysoko płatnych specjalistów. I udziałowcy dostaną swoją porcję surowego mięsa... podobnie jak TOP management ?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.