Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ASTRAL napisał:

IWC też zdarzają sie wpadki, to zdjęcia tarczy nowego portugalczyka, z ich strony www.
Jeszcze bardziej dziwi, że sami tego nie zauważyli.
 

Wątpliwe, aby tego fabryka nie zauważyła. Prawdopodobnie wada została zakwalifikowana do "bez wpływu na jakość pracy" lub "good enough" i zegarek pchnięto dalej. No cóż ... wpadki się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ze wszystkich zegarków, które dotychczas miałem, najwyżej oceniam wykonanie tarczy w Audemars Piguet Royal Oak Ref. 15300, Patek Philippe Calatrava Ref. 5296R-001 oraz IWC Portugieser Automatic (bardzo ładnie zrobiony szlif promienisty). Natomiast najbardziej rozczarował mnie Jaeger-LeCoultre (marne wykończenie datownika) oraz Breguet (nierówne indeksy).
A JLC Polarisa jeszcze masz?

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na starsze rolki jakie mam i porownujac z nowymi to mam wrazenie ze te starsze sa lepiej wykonane(mysle o tarczy, wskazowkach czy indeksach). Moj Hulk jest ok ale niedomalowane wskazowki gmt w nowym pepsi czy paprochy pod szklem, widzialem juz kilkukrotnie w ostatnim czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak zawsze w domu trzymacie się za rączki? ?

Pies nawet ma dość.

Żony rolek ładniejszy-zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O evencie już pisałem, ale jakoś udało mi się przegapić filmik na którym widać o co chodzi:

 

Rolliefest.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2020 o 22:58, maariusz napisał:

Zobaczcie od 6:00 minuty.
Zegarek za 60k zl i takie ryski. Nieładnie

O ja cie.... ? Niemozliwe...

Chetnie popatrzylbym na to pod mikroskopem STEHM, gdyz to pewnie nie koniec niedociagniec ?

 

Wy tak powaznie??? Myslicie, ze tylko Rolex ma w swojej historii takie "fakapy"?? Uwazacie, ze tylko R robi nas w bambuko na grube tysiace?? Zapewniam Was, ze kazda firma "leci z produkcja", aby sprzedac. A 99.9% ludu i tak niczego nie zobaczy "golym okiem", gdyz tak sie nie oglada zakupionych przedmiotow. Przywolywane tu GS'y jesli faktycznie nie maja ani jednej wady/niedociagniecia, to o niczym nie swiadczy... No... moze o jednym - ze Japonce maja fantastyczne maszyny. Jednak wolalbym zegarek mniej "trzepany" maszynami a bardziej ludzka praca - po to sie tym wszystkim interesuje i niedociagniecia czy nieczeste wady sa dla mnie bardziej "ludzkie" niz "fastfoodowa" powtarzalnosc.

 

ps

pamietajmy, ze jeszcze do niedawna tak wielkie firmy jak chocby Omega "raczyly nas upiekszonymi" mechanizmami ETA w wiekszosci swoich kolekcji i mysle, ze to o wiele bardziej "niefajne niz ryska" na wskazowce ?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, wspomniane przeze mnie niedomalowane wskazowki widac golym okiem wiec Rolex powinien popracowac nad tym zdecydowanie. Proponuja zegar za 40k z takimi babolami, kolegom ktorzy maja pepsi w dodatku nie centruje ideanie wskazowka gmt. Imo jakosc im poleciala troche na leb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te zegarki byłyby faktycznie składane ręcznie to te niedociągnięcia i wady faktycznie mogłyby być akceptowalne. Jednak w przypadku Rolexa mówimy o masowej produkcji kilku tysięcy zegarków dziennie ! Nie rób sobie jaj twierdząc że nie są "trzepane " maszynami. Po prostu są gorsze, lub skalibrowane na większą tolerancję błędu  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że w przypadku ostatnich wypustów (niedomalowane wskazówki GMT) zawiódł dział kontroli jakości. Idzie produkcja masowa poszczególnych części, ktoś to później sprawdza i babole odrzuca. Być może osoba z kontroli jakości miała słabszy dzień. Druga sprawa - że być może w ostatnim czasie obniżyli normy wewnętrzne. Chociaż w to raczej bym nie uwierzył. 

 

 

Ja ze swojego Batmana jestem zadowolony. Na gołe oko jest ok. W dużym powiększeniu coś tam jednak zauważyłem...

 

...fajny zegarek :) 

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Muzzy napisał:

Jeżeli te zegarki byłyby faktycznie składane ręcznie to te niedociągnięcia i wady faktycznie mogłyby być akceptowalne. Jednak w przypadku Rolexa mówimy o masowej produkcji kilku tysięcy zegarków dziennie ! Nie rób sobie jaj twierdząc że nie są "trzepane " maszynami. Po prostu są gorsze, lub skalibrowane na większą tolerancję błędu  ? 

Ok - w takim razie - ile zegarkow "trzepie" Rolex dziennie/tygodniowo/miesiecznie/rocznie etc... a ile jest filmikow/zdjec w sieci z niedociagnieciami??? Jesli trzymamy sie konkretow, to sie ich trzymajmy i nalicz mi prosze "fakapy" Rolka z forow czy jutjubow i wtedy bedziemy rozmawiac o konkretach a nie mnozeniu jednego filmiku na calosc dzialania firmy.

 

Poza tym - jesli patrzymy sie uczciwie na jakosc zegarkow mechanicznym, to popatrzmy sie na dokladnosc chodu, awaryjnosc czy chocby serwis. Rozumiem, ze R idzie daleko w tyle niz inne marki?? Chetnie na wlasnym doswiadczeniu i kolegow z forum "zabije" sliczne wyobrazenia o "wyzszej polce" niejednej drogiej wytworni ?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Bartek79 napisał:

Mariusz, wspomniane przeze mnie niedomalowane wskazowki widac golym okiem wiec Rolex powinien popracowac nad tym zdecydowanie. Proponuja zegar za 40k z takimi babolami, kolegom ktorzy maja pepsi w dodatku nie centruje ideanie wskazowka gmt. Imo jakosc im poleciala troche na leb...

Bartek - prosze Cie... Co mnie w tej chwili 40k, jak "marny" moonwatch kosztuje juz ponad 20k... Ceny poszly w gore i wszystko jest drozsze, wiec co z tego, ze do takiego Rolexa wszyscy sie czepiaja, bo kosztuje ponad 40 tysi skoro AP juz leci ponad 80 a Patek 100. Relatywnie mozna powiedziec, ze za te 40 tysi u Rolexa dostaje wiecej pewnosci i jakosci niz u wielkiej trojki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, artme napisał:

Ok - w takim razie - ile zegarkow "trzepie" Rolex dziennie/tygodniowo/miesiecznie/rocznie etc... a ile jest filmikow/zdjec w sieci z niedociagnieciami??? Jesli trzymamy sie konkretow, to sie ich trzymajmy i nalicz mi prosze "fakapy" Rolka z forow czy jutjubow i wtedy bedziemy rozmawiac o konkretach a nie mnozeniu jednego filmiku na calosc dzialania firmy.

 

Poza tym - jesli patrzymy sie uczciwie na jakosc zegarkow mechanicznym, to popatrzmy sie na dokladnosc chodu, awaryjnosc czy chocby serwis. Rozumiem, ze R idzie daleko w tyle niz inne marki?? Chetnie na wlasnym doswiadczeniu i kolegow z forum "zabije" sliczne wyobrazenia o "wyzszej polce" niejednej drogiej wytworni ?

 

Jeszcze raz napisze , rozbawiło mnie stwierdzenie "  Jednak wolalbym zegarek mniej "trzepany" maszynami a bardziej ludzka praca - po to sie tym wszystkim interesuje i niedociagniecia czy nieczeste wady sa dla mnie bardziej "ludzkie" niz "fastfoodowa" powtarzalnosc. "  

Sorry ale pisać coś takiego o Rolexie ? Serio ?  :)

Nikt nie wie ile jest tych niedociągnięć, bo 99 % klientów Rolexa nie ogląda tych zegarków z lupą w ręku, a jeżeli coś zauważy to nie wrzuca zdjęc i filmów w internet tylko jakoś z tym żyje.  Ja np w swoim EXII miałem niedomalowana wskazówkę od spodu co było widać pod pewnym kątem.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, piotrek39 napisał:



Sent from my iPhone using Tapatalk


Lagotto?:)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci krąży faktycznie jeden film z meteorytowym GMT z postrzępionym malowaniem na wskazówce GMT. Czy jest więcej takich przypadków? Pewnie, że coś by się jeszcze znalazło. Pamiętam także film któregoś Patka, ze źle obrobioną od spodu wskazówką sekundową...każdemu może się babol trafić. Myślę, że na ilość wypuszczonych zegarków, Rolex i tak wg mnie ma o wiele niższy współczynnik % błędów, porównując do większości producentów premium. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Muzzy napisał:

Sorry ale pisać coś takiego o Rolexie ? Serio ? 

Nie wiem od kiedy jestes na forum i czy udalo Ci sie poczytac, jednak byl watek o wizycie w "fabryce" Rolexa i bylo tam dosc jasno napisane jak te zegarki sa tworzone/skladane. I pomimo wielkiego zmechanizmowania wielu czesci, to jednak wbrew pozorom duza czesc jest skladana/wykonana recznie. Nie mam tu oczywiscie checi stac na strazy zegarkow wielkich mistrzow etc., jednak nie jest to tylko mechaniczna produkcja i tyle. Wszystko ma prawo sie popsuc czy chocby miec swoje wady/niedociagniecia, jednak przypisywanie Rolexowi "marnej" jakosci w stosunku do konkurencji na podstawie 2-3 filmikow z jutjuba jest jak na to forum marne i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Wg. takiej definicji handmade dużo firm się załapie na taką etykietę :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, artme napisał:

Nie wiem od kiedy jestes na forum i czy udalo Ci sie poczytac, jednak byl watek o wizycie w "fabryce" Rolexa i bylo tam dosc jasno napisane jak te zegarki sa tworzone/skladane. I pomimo wielkiego zmechanizmowania wielu czesci, to jednak wbrew pozorom duza czesc jest skladana/wykonana recznie. Nie mam tu oczywiscie checi stac na strazy zegarkow wielkich mistrzow etc., jednak nie jest to tylko mechaniczna produkcja i tyle. Wszystko ma prawo sie popsuc czy chocby miec swoje wady/niedociagniecia, jednak przypisywanie Rolexowi "marnej" jakosci w stosunku do konkurencji na podstawie 2-3 filmikow z jutjuba jest jak na to forum marne i tyle.

 

 

Jestem na forum od 10 lat.  

Sam miałem kilka Rolexow , obecnie mam jednego i bardzo lubię to markę, ale nie wierze w ślepo w to co mi pokazuja w filmach marketingowych itp. 

Nie twierdzę też że jakość wykonania Rolexów jest niska. Jednak jak ktoś pisze że Rolex nie jest trzepany maszynowo tylko ludzką pracą to ciężko się nie odezwać na forum miłośników zegarków. Rozumiem że maja zatrudnionych kiluset zegarmistrzów którzy składają ręcznie 2000-3000 zegarķów dziennie ? Bo jak inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

BUSINESS MONTRES- COUP DE FOUET-MSEU20181205892053.pdf

 

Wl8OIMV.jpg

 

Sprzedaż ilościowa i wartościowa za 2017, ten raport jest już dostępny za 2019 ale nie ma tam tak szczegółowych danych a patrząc po procentowych udziałach w rynku - zmiany 2017/2018/2019 są minimalne, kosmetyczne, bezpiecznie jest założyć że obecne wolumeny sprzedaży są na podobnym poziomie.

 

O zdolnościach produkcyjnych nie ma informacji tak wprost. Można ją wywnioskować z zestawienia sprzedaży i stanów magazynowych. Biorąc pod uwagę sytuację kolejkową Rolex chyba nie ma zbyt wysokich stanów magazynowych;) Upraszając, że sprzedaje się cała produkcja to dziennie produkują ok 2.200 sztuk.

 

 

 

 

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
2 godziny temu, artme napisał:

Bartek - prosze Cie... Co mnie w tej chwili 40k, jak "marny" moonwatch kosztuje juz ponad 20k... Ceny poszly w gore i wszystko jest drozsze, wiec co z tego, ze do takiego Rolexa wszyscy sie czepiaja, bo kosztuje ponad 40 tysi skoro AP juz leci ponad 80 a Patek 100. Relatywnie mozna powiedziec, ze za te 40 tysi u Rolexa dostaje wiecej pewnosci i jakosci niz u wielkiej trojki ?

 

Czy zatem kupiłeś Royal Oak i chciałeś nabyć Nautilusa, żeby mieć mniej "pewności" oraz "jakości" w porównaniu do Roleksa? Grand Seiko i fast food? Odważne stwierdzenia. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.