Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Żona której chce się robić pizzę, no jestem pod wrażeniem.

I nawet nie jako tło do tych wspaniałych dóbr (z klapkami włącznie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, beniowski napisał:

No przecież napisałem że to dziad jakiś. No ale znaczek jest!


???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY
16 godzin temu, piotrek39 napisał:

Panie hubex
Chcesz pan smaczki i detale , zmień pan na DJ , o wiele więcej ich jest. Jak nie , to może Gmt , przynajmniej jedna komplikacja więcej.
Wiem , wiem emoji848.png Batman prędzej by tu pasował emoji57.pngemoji6.pngemoji41.png

 




Sent from my iPhone using Tapatalk

 

IMG_1304.jpg

Panie Piotrek 39 .

cytując klasyka "po co komplikować coś co moze być proste "?

Edytowane przez ZlyNY
Tekst byl ukryty i literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DEMEL napisał:

Żona której chce się robić pizzę, no jestem pod wrażeniem.

I nawet nie jako tło do tych wspaniałych dóbr (z klapkami włącznie)?

nie mówiąc o pieczenie wspaniałego chleba , i do tego Pani Doktór ? , ale to nie forum chwalenia się żonami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ZlyNY napisał:

 

IMG_1304.jpgPanie Piotrek 39 .

cytując klasyka "po co komplikować coś co moze być proste "?

 

A sub jest prostszy niż Ex? A to do Exa "pił" hubex ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
IMG_1304.jpg.bf11da2101aa7012ff7bfb3709f7477d.jpg
Panie Piotrek 39 .
cytując klasyka "po co komplikować coś co moze być proste "

Absolutnie masz racje.
Chodziło mi o wypowiedź kolegi „hubex” sub jest bardzo prostym zegarkiem. Koperta nie jest skomplikowana. Pewnie temu jest tak lubiany i ceniony. Chodziło mi o kunszt wykonania właśnie koperty , w DJ zupełnie inna liga. Ciężko było by zrobić w miarę dokładną kopie. Jeśli chodzi o smaczki już nie samej koperty a tarczy , to sama korona , która jest nakładana w DJ , a nie malowana to już dużo jeśli chodzi o cene tych zegarków. Nie zrozum mnie źle , uważam , że każdy ma coś w sobie. Ale nie przesadzał bym iż sub jest bardziej skomplikowany od Ex.
Jestem poza domem w tym momencie , pokazał bym Ci jak łatwo można zrobić kopertę suba , w moim przypadku używając prostej maszyny cnc. Gdybym miał bardziej zaawansowaną , jake używa rolex , efekt końcowy byłby dużo lepszy. Jak będę w domu to pokaże.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, piotrek39 napisał:


Absolutnie masz racje.
Chodziło mi o wypowiedź kolegi „hubex” sub jest bardzo prostym zegarkiem. Koperta nie jest skomplikowana. Pewnie temu jest tak lubiany i ceniony. Chodziło mi o kunszt wykonania właśnie koperty , w DJ zupełnie inna liga.

Nie zapedzajmy sie z takimi okresleniami, bo inna liga, to raczej AP czy VC a nie DJ ?

Wszystkie sa "ciosane" na tej samej klasy maszynach i jakosc wykonczenia rowniez jest podobna (nie sprawdzalem pod mikroskopem ?). Roznice tkwia w pojedynczych rzeczach i tyle - ale wg mnie to ta sama liga. Mowisz, ze sub prostrzy, ale chyba zapomniales o klasie wodoszczelnosci na ktora sklada sie m.in. triplock.

2ad053c786cd306a08c44ad0e98b6418.jpg

 

 Precyzyjnie obracany ceramiczny bezel z laserowymi "wycinankami" wypelnionymi platyna rowniez jest elementem dodatkowym nie mowiac juz o mikroregulacji w bransolecie. Dlatego uwazalbym na stwierdzenie "inna liga", "mniej skomplikowany" czy "kunszt wykonczenia" ?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ex , DJ nie są diverami , dlatego nie porównuje WR tylko sam wygląd koperty , mówisz o bezel a przecież DJ z bezel fluted to mistrzostwo i nie prosty do wykonania. Nie porównuje do VC czy Patka. Miałem na myśli zegarki samego Rolex. I dalej obstaje przy tym , że koperta DJ na wygląd ładniejsza i bardziej skomplikowana do samego wykonania. Ale proszę nie brać sobie tego do serca co pisze , to jest tylko mój punkt widzenia. Takie małe zboczenie zawodowe. Coś tam się znam , jeśli chodzi o rzeźbienie w stali. Siedzę w tym 17 lat.

Nie miałem i nie mam zamiaru tu nikogo urazić.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest że koperta obecnego suba jest skopana. Zasadniczo to obok nieco dużego zapięcia to jego najsłabsze strony.

Koperty datejust i explorera są bardziej zdefiniowane, zwyczajnie atrakcyjniejsze dla oka.
Datejust ma swoje problemy z wielkością lunety a expolorer z rozmiarem.

Natomiast niezależnie od mankamentów takie trio w kolekcji to torpeda. Brakowałoby tylko czegoś na pasku. 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Lotus napisał:

Pewne jest że koperta obecnego suba jest skopana. Zasadniczo to obok nieco dużego zapięcia to jego najsłabsze strony.

 

Rozwiniesz bardziej merytorycznie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy ucha masywne, zapięcie jest za długie nie jest tak zgrabne jak w GMT.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub jest jak bokser - musi mieć szerokie karczycho. Zapięcie w GMT jest zgrabniejsze - to fakt. Ale przez to mniej praktyczne.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to iluzoryczne że przy subie wykorzystuje się całą rozpiętość regulacji


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie pływasz w piance, z pewnością całości nie wykorzystasz.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotrek39 napisał:

Ex , DJ nie są diverami , dlatego nie porównuje WR tylko sam wygląd koperty...

Jesli nie porownujesz do diverow, to czemu w ogole porownujesz??

To sa zupelnie inne zegarki z zupelnie innym przeznaczeniem a jednak nadal bede sie trzymac tego, ze koperty sa na tym samym lub bardzo podobnym poziomie w tych modelach. Nie ma tu zadnej "przepasci" pomiedzy nimi. Kazdy z nich ma cos, czego drugi nie ma i jesli piszesz, ze np. DJ ma doklejane logo a sub tylko nadruk (tampon), to trzymajmy sie tego i idzmy dalej dostrzegajac te elementy, ktorych DJ nie ma. Po co nurkowi pieknie doklejane logo Rolexa skoro postawil na inne wazne dla tego modelu elementy?? Ok - odpuszczam, bo widze, ze nie do konca sie rozumiemy. To sa tak samo jakosciowo wykonane modele z roznicami charakterystycznymi dla danego modelu i przeznaczenia, wiec wydaje mi sie, iz nie nalezy tutaj dopatrywac sie "wiekszosci/mniejszosci" jednego nad drugim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli nie porownujesz do diverow, to czemu w ogole porownujesz??
To sa zupelnie inne zegarki z zupelnie innym przeznaczeniem a jednak nadal bede sie trzymac tego, ze koperty sa na tym samym lub bardzo podobnym poziomie w tych modelach. Nie ma tu zadnej "przepasci" pomiedzy nimi. Kazdy z nich ma cos, czego drugi nie ma i jesli piszesz, ze np. DJ ma doklejane logo a sub tylko nadruk (tampon), to trzymajmy sie tego i idzmy dalej dostrzegajac te elementy, ktorych DJ nie ma. Po co nurkowi pieknie doklejane logo Rolexa skoro postawil na inne wazne dla tego modelu elementy?? Ok - odpuszczam, bo widze, ze nie do konca sie rozumiemy. To sa tak samo jakosciowo wykonane modele z roznicami charakterystycznymi dla danego modelu i przeznaczenia, wiec wydaje mi sie, iz nie nalezy tutaj dopatrywac sie "wiekszosci/mniejszosci" jednego nad drugim

Tak , nie zrozumieliśmy się. Nie pisałem o jakości wykonania , tylko o kształtach , o tym , która koperta jest bardziej skomplikowana do wykonania przez co ma więcej tak zwanych smaczków. Jakość jest niezależnie od modelu na bardzo wysokim poziomie. Nie ulega wątpliwości


Sent from my iPhone using Tapatalk




91a4dde5f308b1f1f57784a5cadfe425.plist
7cfd344a2d15c0fb1fe25c8daffe8d5e.jpg
d80b9e42ca8e9dee5090ebd66429f15c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zona ma DJ na jubilee z piekna niebieska tarcza i mam porownanie, wiec patrzac na "smaczki", to ok - jubilee ma niesamowite smaczki w porownaniu do bransolety suba, ale juz bezel suba ma o wiele wiecej smaczkow w porownaniu do DJ itd., itp., etc.... ?

 

Mysle, ze dajmy juz luzu z tymi porownaniami, bo to sa zupelnie inne zegarki i kazdy ma "to cos" w sobie, jednak to ta sama liga ?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, nixon111 napisał:

?

IMG_20200517_153517.jpg

Kiedyś nie rozumiałem atrakcyjności tego zegarka, przepraszam kojarzył mi się dziadkowo, ale kiedyś nie rozumiałem atrakcyjności Rolexa, patrzyłem na niego jako synonim snobistycznej chęci epatowania statusem  - bo rozpoznawalna i kojarzona z relatywnie wysoką ceną marka... Dzisiaj doceniam, zacząłem od sub'a bez daty, ale relatywnie szybko zakochałem się w tym niebieskim DJ właśnie w takiej kombinacji i ... tez juz mam :) ... I jak tu człowieka zrozumieć? Samego siebie? ;)

 

Zegarek przepiękny, proporcje udane, kombinacja dla mnie idealna, a raczej wole oszczędna formie normalnie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trusted napisał:

Kiedyś nie rozumiałem atrakcyjności tego zegarka, przepraszam kojarzył mi się dziadkowo, ale kiedyś nie rozumiałem atrakcyjności Rolexa, patrzyłem na niego jako synonim snobistycznej chęci epatowania statusem  - bo rozpoznawalna i kojarzona z relatywnie wysoką ceną marka... Dzisiaj doceniam, zacząłem od sub'a bez daty, ale relatywnie szybko zakochałem się w tym niebieskim DJ właśnie w takiej kombinacji i ... tez juz mam :) ... I jak tu człowieka zrozumieć? Samego siebie? ;)

 

Zegarek przepiękny, proporcje udane, kombinacja dla mnie idealna, a raczej wole oszczędna formie normalnie ;)

 

 

Ja znów mam zamówionego Submarinera bez daty :) także za jakiś czas będziemy mieć taki sam zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Trusted napisał:

Kiedyś nie rozumiałem atrakcyjności tego zegarka, przepraszam kojarzył mi się dziadkowo, ale kiedyś nie rozumiałem atrakcyjności Rolexa, patrzyłem na niego jako synonim snobistycznej chęci epatowania statusem  - bo rozpoznawalna i kojarzona z relatywnie wysoką ceną marka... Dzisiaj doceniam, zacząłem od sub'a bez daty, ale relatywnie szybko zakochałem się w tym niebieskim DJ właśnie w takiej kombinacji i ... tez juz mam :) ... I jak tu człowieka zrozumieć? Samego siebie? ;)

 

Kiedys podobaly mi sie "open hearty" a teraz...? Czym bardziej klasycznie tym lepiej - coz... zmieniamy sie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
W dniu 16.05.2020 o 23:50, artme napisał:

Mozna lubic/kochac i cenic kazda marke i kazdy moze to robic za cos zupelnie innego, gdyz kazdy z nas jest inny. Nawet najprostrzy zegarek z klasycznym mechanizmem i srednim wykonaniem moze budzic u roznych osob milosc i przywiazanie do marki/modelu a to forum i uczestniczacy w nim ludzie (szczegolnie z dlugim stazem) powinni to rozumiec i uszanowac a nie wysmiewac czy pietnowac - za wyjatkiem zartow i rozluznienia sytuacji oczywiscie.

 

A wracajac do mechanizmow Rolexa i ich budowy, to fajnie, ze R zaprojektowal nowy i konstrukcyjnie bardzo dobry werk (wykonczenie zostawmy) jednak nie rozumiem czego brakuje np. w 3135 - werku dopracowanym i modyfikowanym przez lata po to, aby wlasnie byl rownie dostkonaly co nowy. Jest rownie dokladny/precycyjny, wytrzymaly i mysle, ze dlugowieczny. Czym nie zasluzyl na miano bardzo dobrego od strony mechanicznej? Brakiem wiekszej rezerwy chodu? PP ma w swojej ofercie werki bez np. stop sekundy, ktorych nie poprawia i tego nie zmienia a jednak nie umniejsza to PP. Poza tym przypomne, iz w ofercie Rolexa jest rowniez werk bardziej skomplikowany z rocznym kalendarzem - on tez procz pieknego zdobienia pod wzgledem mechanicznym nie dorownuje konkurencji w tym przedziale cenowym?

 

Rozumiem, że stwierdzenia o wyśmiewaniu lub też piętnowaniu mają charakter ogólny i nie odnoszą się do mojego wpisu? Zwłaszcza, że nie napisałem nic, co mogłoby powodować taką reakcję.

 

Co do mechanizmów Roleksa... Oczywiście dokładność działania kalibru 3135 jest na ponadprzeciętnym poziomie, ale skoro można coś zrobić lepiej, to dlaczego z tego rezygnować? Nowy mechanizm jest znacznie ciekawszy konstrukcyjnie i stanowi istotny postęp w kontekście pracy poszczególnych podzespołów. Wahnik nie jest ułożyskowany na kołach rubinowych z bezszelestnymi zapadkami, ale tym razem zastosowano łożysko kulkowe zmniejszające zużycie się łożyska, ale także ograniczające straty energii i ponadto przeprojektowano nawrotnik usprawniając pracę naciągu. Dłuższa autonomia chodu nie jest wyłącznie efektem wydłużenia sprężyny napędowej, ale również poczynienia kluczowych zmian na poziomie wychwytu oraz regulatora balansowego ograniczających straty energii. Jak zapewne fani Roleksa wiedzą, producent zastosował nowe koło wychwytowe oraz zmienił geometrię przesuwając względem siebie takie elementy jak koło oscylatora, przerzutnik i kotwicę, co nie pozostało bez wpływu na współpracę wychwytu z regulatorem. Zresztą było to już na forum opisywane kilkakrotnie, więc nie ma sensu znowu do tego wracać. Tak samo jak nie ma sensu ponownie przypominać o 14 patentach jakie Rolex uzyskał podczas prac nad ostatnią generacją mechanizmów, ulepszając przy tym pracę przekładni chodu, urządzenie nastawcze i wymieniając w sumie ponad 90% elementów. Kaliber 3135 został poprawiony właściwie pod każdym względem, a to trudno uznać za wadę. Nawiązałeś też do Patek Philippe. Nie jest prawdą, że genewski producent nie dostrzega braku stop sekundy. Najlepszym tego przykładem jest mechanizm 26-330 S C będący następcą werku 324, gdzie wprowadzono wiele ważnych zmian. Polecam materiał filmowy od 04:12, a wszystko się rozjaśni.

 

https://www.horologium.pl/technews-patek-philippe-ref-5212a/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh przepiękny DJ41, idealnie takiego poszukuję i chyba trzeba po prostu zamówić i poczekać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karbowany bezel na jubilee to jest to. Choć perfekcyjnie jest zrobiony w wersji 36mm. 
A najważniejsze że nie ma na nie kolejek ?


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-6 miesięcy aktualnie, info z dziś :) 

 

Mam 19 cm nadgarstek, więc 41 to już tak na granicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.