Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak to wygląda w Polarach, oglądałem kilka i każdy miał to samo.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, nixon111 napisał:

Jakie jest Wasze zdanie o Explorer 1? Widziałem wcześniej u kilku użytkowników , że szybko się nudzi ten model. Z drugiej strony też ma mnóstwo fanów. Wypowie się jakiś właściciel tego modelu? 

 

Z góry dzięki 

 

Jak dla mnie to nr1 jeżeli chodzi o Rolexa.

Dyskretny, idealna wielkość i przyleganie do nadgarstka, bardzo czytelny, fajna luma.

Prosty design i super dokładny werk. Bransoleta extra jakości.

A najważniejsze to, że nikt nie kuma, że to Rolex i 30k na ręce. 

Do tego krótki czas oczekiwania w Kruku.

Nic tylko brać ;) 

 

Jedyny minus to brak mikroregulacji bransolety.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie powiedzieć wprost że exp to zwykły szaraczek zapewne o niskiej produkcji jak i niewielkiej sprzedaży i z pchanym na sile marketingiem.
Jest w tej grupie katalogowej Rolexa którego kojarzą jedynie miłośnicy.

Jego zalety typu fajny rozmiar dobrze się go nosi jest niewidoczny pokazują wskazują że jako zegarek nie porywa. Typowy model dla fanatyków . Wg mnie warto dołożyć i wziąć suba.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Lotus napisał:

Trzeba sobie powiedzieć wprost że exp to zwykły szaraczek zapewne o niskiej produkcji jak i niewielkiej sprzedaży i z pchanym na sile marketingiem.
Jest w tej grupie katalogowej Rolexa którego kojarzą jedynie miłośnicy.

Jego zalety typu fajny rozmiar dobrze się go nosi jest niewidoczny pokazują wskazują że jako zegarek nie porywa. Typowy model dla fanatyków . Wg mnie warto dołożyć i wziąć suba.

 

Dziękuję, bo wymieniłeś w zasadzie same jego zalety.

Jedynie z dwiema rzeczami bym się nie zgodził i zaznaczyłem je na żółto, choć jedna z nich to subiektywna opinia i kwestia preferencji kupującego :)

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lotus napisał:

Trzeba sobie powiedzieć wprost że exp to zwykły szaraczek zapewne o niskiej produkcji jak i niewielkiej sprzedaży i z pchanym na sile marketingiem.
Jest w tej grupie katalogowej Rolexa którego kojarzą jedynie miłośnicy.

Jego zalety typu fajny rozmiar dobrze się go nosi jest niewidoczny pokazują wskazują że jako zegarek nie porywa. Typowy model dla fanatyków . Wg mnie warto dołożyć i wziąć suba.

 

Sub będzie. Czekam ale też kombinuje co jeszcze. .. Mi dobrze z takimi mniej widocznymi zegarkami. Widziałem jakieś projekty z białą tarczą. Jak by wyszedł taki to mógłby być jeszcze ciekawszy. W styczniu exp leżał w salonie w Gdańsku. Niestety się śpieszyłem i nie przymierzyłem. Teraz mega żałuję bo to by może rozwiązało problem czy warto czy nie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje poszukać takiego egzemplarza, który będzie wykonany jak należy ( o ile to możliwe ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Lotus: to Twoje zdanie, wg. mnie Sub ma nieproporcjonalnie małe wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Inferno77 napisał:

Pozostaje poszukać takiego egzemplarza, który będzie wykonany jak należy ( o ile to możliwe ).

 

Czy możesz doprecyzować?

 

24 minuty temu, mroova napisał:

Sub ma nieproporcjonalnie małe wskazówki.

 

SUB jest świetnym zegarkiem bez dwóch zdań. Ale jak się mu przyjrzy bliżej to są małe "ale" np. te nieproporcjonalne wskazówki. Jak raz spojrzysz na SUBa GMT ze złotem gdzie wskazówki są jak należy to już tego nieodwidzisz ;) 

Dlatego między innymi EXP lepiej siadł bo tam wskazówka minutowa dotyka do indeksu minutowego.

Jest jeszcze kilka mini "problemów" z SUBem ale i tak jako całość uważam go za genialny zegarek.

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał:

Tak, tak to wygląda w Polarach, oglądałem kilka i każdy miał to samo.

To prawda, mam to samo.

Jednak powiem szczerze, że przy takim makro nie oglądałem jeszcze żadnego swojego zegarka, a w poprzednich (nierzadko wyżej pozycjonowanych) markach niedoróbki widziałem gołym okiem, problemy mechaniczne w tych innych zegarkach skwituję milczeniem.

W moim egzemplarzu Polara nie mam prawa dostrzec tych „malunków” gołym okiem, w tych co widziałem wcześniej było podobnie, tylko lupa pokazywała prawdę ;)

Nie mam za to paprochów pod szkłem i w innych miejscach, a zegar działa jak należy i co równie ważne cieszy bardzo, bo to fajny model :)

@Bugs, jeśli trafisz na egzemplarz taki jak mój, myślę, że po jednym dniu o tym zapomnisz, a w pozostałych po prostu będziesz cieszył się Polarem, czego Ci życzę!

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W exp jest ten easylink więc jak dla mnie już jest dobrze. Bardzo wygodna opcja. Mam ją w Datejust i powiem szczerze, że często korzystam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, MasterFan napisał:

To prawda, mam to samo.

Jednak powiem szczerze, że przy takim makro nie oglądałem jeszcze żadnego swojego zegarka, a w poprzednich (nierzadko wyżej pozycjonowanych) markach niedoróbki widziałem gołym okiem, problemy mechaniczne w tych innych zegarkach skwituję milczeniem.

W moim egzemplarzu Polara nie mam prawa dostrzec tych „malunków” gołym okiem, w tych co widziałem wcześniej było podobnie, tylko lupa pokazywała prawdę ;)

Nie mam za to paprochów pod szkłem i w innych miejscach, a zegar działa jak należy i co równie ważne cieszy bardzo, bo to fajny model :)

@Bugs, jeśli trafisz na egzemplarz taki jak mój, myślę, że po jednym dniu o tym zapomnisz, a w pozostałych po prostu będziesz cieszył się Polarem, czego Ci życzę!

 

Marcin

Dzięki, domyślam się że to nie jest bardzo widoczne ale jednak jest. Muszę zobaczyć na żywo.

W Certinie za dwa tysie bym się nie czepiał ale po zegarze najbardziej rozpoznawalnej firmy kosztującym tyle co miejskie auto oczekuję znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
14 godzin temu, nixon111 napisał:

Jakie jest Wasze zdanie o Explorer 1? Widziałem wcześniej u kilku użytkowników , że szybko się nudzi ten model. Z drugiej strony też ma mnóstwo fanów. Wypowie się jakiś właściciel tego modelu? 

 

Z góry dzięki 

 

No to trochę pytanie co się użytkownikom podoba. Dla mnie to najładniejszy model w obecnej kolekcji i jeden z najlepszych w historii marki obok Suba. Czy jestem obiektywny? Raczej nie, po prostu odpowiada mi ta utylitarna prostota. Są w obecnej ofercie na pewno modele, które robią większe wrażenie i maja lepsze mechanizmy. Trochę się wahałem między nim a 14060M, ale po zakupie wątpliwości zniknęły. Pewnie będzie to mój jedyny Rolex, bo jest dużo innych ciekawych marek, więc nie widzę sensu posiadania dwóch. Sam zegarek jest lekki, bardzo wygodny i świetnie leży na mniejszych nadgarstkach. W sztucznym świetle wieczorem, dzięki lakierowanej tarczy, złotych markerach i wskazówkach oraz polerowanych fragmentach jest trochę blingu, ale nie za dużo. W dzień ludzie nie zwrócą na pewno uwagi. Komentarz kolegi, jak temat zszedł na zegarki: "to jest Rolex? jakiś zwyczajny". :)

 

A widząc jakość Rolexa ostatnio, to Explorer jest na tyle prosty, że ciężko było im coś spieprzyć. Kolejna zaleta tego modelu. ;) 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bugs napisał:

Dzięki, domyślam się że to nie jest bardzo widoczne ale jednak jest. Muszę zobaczyć na żywo.

W Certinie za dwa tysie bym się nie czepiał ale po zegarze najbardziej rozpoznawalnej firmy kosztującym tyle co miejskie auto oczekuję znacznie więcej.

Nie będziesz tego widział gołym okiem(no może poza niedomalowaną wskazówką gmt,jak się trafi). 
Subskrybuje ten kanał od jakiegoś czasu i ten gość bardzo duże makro daje. Czasem dopatruje się kurzu na wskazówkach PP czy GS więc traktowałbym pewne rzeczy z przymrużeniem oka. 
Tak czy siak, pisalem już jakiś czas temu, że jakość Rolków pozostawia troche do życzenia. Dużo bardziej przykładają się do wykończenia wskazowek czy indeksów w Subach czy DJ niż w EX czy OP

 

Co do wskazówek w Subie, uważam, że są w sam raz. 

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bartek79 napisał:

Dużo bardziej przykładają się do wykończenia wskazowek czy imdeksów w Subach czy DJ niż w EX czy OP

 

Ja na swojego Exa na wszelki wypadek nie patrzę... ;)

 

 

20200530_133237.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem dlaczego do Rolexa trzeba dorosnąć. Wiadomo z wiekiem wzrok coraz słabszy...

Ale brudne, zakurzone szkło przy bezelu już mu nie przeszkadza...znaczy selektywny ma ten zmysł bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niewielu dorosło do Rolexa. One rotują jak w wirniku (zwłaszcza wśród miłośników)????

A mówiąc poważnie jest bezdyskujne że nabywcy kupują Rolexa nie ze względu na detale wykończenia wiec nie ma się co pastwić nad makro


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Rolex oyster perpetual, proszę o poradę. Czy średnica 34mm pasuje jeszcze dla mężczyzn, czy to już bardziej kobiecy rozmiar? Może celować w 36mm? Mój nadgarstek ma 16cm, nie lubię wielkich kopert, przeszkadzają mi w codziennym użytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam minimalnie powyżej 17cm i kupowałem Datejusta 36mm. Generalnie rozmiar mi pasuje ale czasami zegarek się tak ułoży, że wygląda na mały. Z bliska jak patrzę to większego bym nie chciał . Jest jednak ciemna tarcza i zdarza się, że na rozmiar się patrzy z perspektywy tarczy a nie całej koperty. Masz dwa zdjęcia poglądowe.. Ja bym raczej wziął 36mm bo to i tak delikatny rozmiar. Dobrze będzie leżał... Drugie zdjęcie niestety w dresie.. Muszę zrobić normalne. 

IMG_20200530_160042.jpg

IMG_20200524_150309.jpg

Edytowane przez nixon111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W datejust rozmiar 36mm to klasyka zwłaszcza jubille  karbowanym.

DJ41mm to współczesna przejściówka nad którą będą kombinowali nadal. Ja wybrałem 41mm, myśle że teraz zamieniłbym na 36mm.
OP34mm nieco maławe choć koperta powiększa ogólne wymiary. 34mm nie brałbym ale jestem zdania że Rolexa możesz nosić w każdym rozmiarze i do wszystkiego bo to Rolex.

 

 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lotus napisał:

W datejust rozmiar 36mm to klasyka zwłaszcza jubille  karbowanym.

DJ41mm to współczesna przejściówka nad którą będą kombinowali nadal. Ja wybrałem 41mm, myśle że teraz zamieniłbym na 36mm.
OP34mm nieco maławe choć koperta powiększa ogólne wymiary. 34mm nie brałbym ale jestem zdania że Rolexa możesz nosić w każdym rozmiarze i do wszystkiego bo to Rolex.

 

 

Ja ostatnio mierzyłem 41 i niestety na mój nadgarstek zbyt duży. Jakoś do DJ bardziej mi pasuje mniejszy rozmiar. Nie mam jednak zbyt dużego nadgarstka także od tego wszystko zależy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
8 godzin temu, Inferno77 napisał:

Faktycznie przykry incydent. Słabo to wygląda.

 

To jednak coś więcej niż incydent skoro Filip i Marcin potwierdzają, że niechlujstwo wykonania zdarza się częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, nixon111 napisał:

Ja mam minimalnie powyżej 17cm i kupowałem Datejusta 36mm. Generalnie rozmiar mi pasuje ale czasami zegarek się tak ułoży, że wygląda na mały. Z bliska jak patrzę to większego bym nie chciał . 

 

 

 

Niestety bliska perspektywa przkłamuje rozmiar „powiększając” go. Dlatego sprzedający vintydże dają zawsze bliskie zdjęcia które podciągają te 34-36 mm zegarki w oczach patrzących. Z bliska można ocenić gdzie są uszy ( czy też jak chcą niektórzy - ucha )  w stosunku do krawędzi nadgarstka, jak na krzywiźnie nadgarstka zachowuje się  bransoleta/ pasek  i co to oznacza dla owych uszu/uch oraz dla szpary między paskiem a kopertą. 

Patrzący z boku lub w lustro widać jak całość pasuje do sylwetki. W Twoim wypadku zegarek wygląda na mały. Czy za mały to już odczucie subiektywne. Ale rozmiar zwłaszcza w tej konfiguracji ma znaczenie szczególnie gdy zbliża go niebezpiecznie do bransoletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.