Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tbn
5 minut temu, desmo napisał:

W Twoim wypadku zegarek wygląda na mały.

 

Ja powiedziałbym, że wygląda prawidłowo, on nosi ten zegarek, a nie odwrotnie. Takie lustrzane odbicie przekłamuje trochę w drugą stronę. Na moim nadgarstku, też około 17cm Radiomir 45mm fajnie wyglądał z takiej perspektywy. Ale jak spoglądałem na nadgarstek to wszystko trochę przytłaczało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, tbn napisał:

 

. Na moim nadgarstku, też około 17cm Radiomir 45mm fajnie wyglądał z takiej perspektywy. Ale jak spoglądałem na nadgarstek to wszystko trochę przytłaczało. 

Panerai a Radiomir w szczególności wymaga przeskalowania myślenia. PAM to wybitnie sportowa propozycja gdzie nieco większy rozmiar nie jest przeszkodą. Radiomir ma dwie cechy które optycznie go powiększają - zbliżoną do kwadratu kopertę i wąską lunetę. Jeśli jeszcze tarcza jest klasycznie pusta - będzie wyglądał na większy. 

Datejust jest zegarkiem uniwersalnym więc wymagania wobec trafienia z rozmiarem rosną.  A małe zegarki noszone przez dużych facetów są tak samo „trudne w odbiorze” jak duże noszone przez mniejszych.  Z zegarkiem jak z ubraniem - warto spojrzeć z innej perspektywy. Chyba że tylko do kasetki... albo flipowania.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem kolejny raz DJ 41. Tu fotki z innej perspektywy jak ostatnio. Wygląda raczej ok. 

20200526_194138.jpg

20200526_194134.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpowiednia perspektywa robi kolosalną różnicę i zmienia całkowicie odbiór wizualny tego samego Rolka na ręce...602e06c2160c0ce13050dce26295ada6.jpg1413083ddde91ba3fbcd3df5b1f06520.jpga8c75766f3928a18090b49226aebd257.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mario1971 napisał:

Mierzyłem kolejny raz DJ 41. Tu fotki z innej perspektywy jak ostatnio. Wygląda raczej ok. 


musze napisać z bólem że w tej kombinacji w tych kolorach i w tym rozmiarze ten DJ wygląda jak niewiadomo co. Może to tylko fota i oświetlenie ale generalnie : no go.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lotus napisał:


musze napisać z bólem że w tej kombinacji w tych kolorach i w tym rozmiarze ten DJ wygląda jak niewiadomo co. Może to tylko fota i oświetlenie ale generalnie : no go.

Wariacja kolorystyczna - mierzyłem to, co było dostępne. 

 

Co do rozmiaru, to co miałeś na myśli? Że o ten 1mm za duży?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej wariacji kolorystycznej jednak mniejszy rozmiar , w tym sensie. 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Rasheed: tak 34mm (model z lat 80-tych ref. 15000, obecny ma inne proporcje, jest optycznie "grubszy") wygląda na szczupłej ręce (16-16,3 cm), jeżeli bywasz w Warszawie to możemy umówić się na przymiarkę przy kawie w GalMok-u

IMG_20191107_102816.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario. Na Twoim nadgarstku i z Twoją sylwetką zarówno prezentowany DJ jak i Ex wyglądają bardzo dobrze.

A dwa zdjęcia Exa dobrze podsumowują to o czym pisałem . 42 mm w rybim oku obiektywu z bliska wygląda na spory zegar zaś w oddali wygląda idealnie.  Nie wiem dlaczego niektórzy mężczyźni mają kłopot z oceną proporcji ...może to wina lekcji plastyki a może jak w starym dowcipie ...żon ???? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2020 o 19:20, Tommaso napisał:

 

 

Proszę nie denerwować ludzi ???? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wcześniej kupionego Longinesa Heritage Legend Diver 42 i po tym DJ36 jest dla mnie jakoś za duży. Mimo, że bardzo mi się podoba to niestety powoli myślę o sprzedaży właśnie przez rozmiar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał:

Myślenie można sobie skalować, ale siłą umysłu nikt nie sprawi że PAM 47mm będzie wyglądał dobrze na jego nadgarstku, bo prawda jest taka że poza Schwarzeneggerem czy Stallonem którzy mają łapska jak bochny te zegarki wyglądają karykaturalnie.

Nikt nie zmusza Cię do 47 mm...jest wybór nawet dla mniejszych chłopców .

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, nicon napisał:

Mniejszych czyli BMI < 35? :D

Czuję słabo skrywany żal ...bierz Duo w końcu dla kogoś je robią ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z większym kałdunem mają stresa żeby założyć elegancki klasyczny 36mm?????

 

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nicon napisał:

Mniejszych czyli BMI < 35? :D

 

My kind of sarcasm ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, nixon111 napisał:

 

Proszę nie denerwować ludzi ???? 

 

Nie takie były moje zamiary, chciałem pokazać różnice w kolorach bezeli, bo na tym zdjęciu wydaje mi się, że uchwyciłem ich najbardziej rzeczywisty odcień, a przynajmniej ja je tak najcześciej odbieram.

Przy okazji małe wyjaśnienie, bo otrzymałem już PW z zapytaniami, za ile sprzedaję - po pierwsze pepsi nie jest moje, tylko kolegi Krystiana, a po drugie mój Batman nie jest na sprzedaż. ????

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, szuwi napisał:

 

Jak dla mnie, pasuje idealnie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul221 napisał:

Jak dla mnie, pasuje idealnie ????

 

Dzięki - musi pasować, bo przez/dla niego sprzedałem mojego PAMa... ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.