Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Wrocilem, a Rolexy jak były za drogie i słabo wykonane tak dalej są!:))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie już kiedyś było, ale warto przypomnieć, jak bardzo Rolex lubi w defekty ????

te niedomalowane wskazówki to pikuś 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma to jak trójkąt?! ????????

7E301637-58A0-41C4-8571-15AACA1AFEFE.jpeg

3BD38BF8-51F9-450A-BF65-8C2FC39FA094.jpeg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jednemu Koledze tu tłumaczyłem, że niekoniecznie chodzi w tym o trzech panów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szwed napisał:

Podobno nie ma to jak trójkąt?! ????????

 

 

Day-date najładniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Krystian napisał:

Już jednemu Koledze tu tłumaczyłem, że niekoniecznie chodzi w tym o trzech panów :D

Dziewczyny się stroją na przyjęcie Królów ????

 

15 minut temu, Tommaso napisał:

Day-date najładniejszy

Każdy do czego innego jest przeznaczony!:)

A DD to pozycja obowiązkowa w kolekcji. Warto go trzymać ;) 
 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D

7 minut temu, szwed napisał:

 

Każdy do czego innego jest przeznaczony!:)

A DD to pozycja obowiązkowa w kolekcji. Warto go trzymać ;) 
 

Day-date też u mnie jest, ale z innym logo, w wersji budżetowej...

 

5fd1529f-fe9c-40ea-84e0-176e69bab36e.thumb.jpg.3e7c63e936a203c8b5a695b32615a9d8.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tommaso napisał:

D

Day-date też u mnie jest, ale z innym logo, w wersji budżetowej...

 

 

Bardzo fajny i ma przewagę nad Kuzynem w postaci wagi i grubości.

A co za tym idzie wygody noszenia. 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat chodzę na cykliczne imprezy charytatywne z moim szefem. Spotykają się tam różni ludzie ze świata biznesu. Z ciekawości zwracam uwagę na zegarki , które goszczą na nadgarstkach. W większości są to rolex i klasa wyżej.

Ale teraz ja nie o tym. Co mi się bardzo spodobało ? To to , że starsi panowie w wieku około 60 lat mają na nadgarstkach DD 36 , w wieększośći złote. Po stanie zegarka można wywnioskować , że były noszone regularnie przez wiele , wiele lat.

Na tyle to fajne , że mam ochotę kupić takiego Rolka , po to by się z nim zestarzeć. I właśnie 36 , bo na ręce staruszka wyglada pięknie , dostojnie , 40 mm by już takiego wrażenia nie robił. I tylko z Rolkiem się zestarzeć. Synowi w spadku zostawić. To w nich jest za***iste.

Szwed

DD zajefajny.

 

 

Edit

Oczywiście chodziło mi o złoto , czyli żółte złoto. Bo wszystkie DD to złoto lub platyna.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie jest pare sztuk stalowych rozdane jak prezenty przez Roleksa. 
Dzięki Piotrek uważam, że 36mm na przeciętnym rozmiarze nadgarstka jest idealnym rozmiarem. 
DD szczególnie w żółtym złocie to taki klasyk i śmiał bym twierdzić, że jeden z najczęściej spotykanych zegarków na szklanym ekranie i dzięki temu buduje swą siłę, ponadczasowość i stanowi element kultu i luksusu nie wiele zegarków może mu dorównać. 
 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Tommaso napisał:

D

Day-date też u mnie jest, ale z innym logo, w wersji budżetowej...

 

5fd1529f-fe9c-40ea-84e0-176e69bab36e.thumb.jpg.3e7c63e936a203c8b5a695b32615a9d8.jpg

 

 

I to jest zegarek! ;)

 

Ja na dzień dziecka sprawiłem sobie nowy pasek robiony na zamówienie.

 

RuA0k0h.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Wadim, jesteś spełniony, czy szukasz kolejnego graala?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Od kilku lat chodzę na cykliczne imprezy charytatywne z moim szefem. Spotykają się tam różni ludzie ze świata biznesu. Z ciekawości zwracam uwagę na zegarki , które goszczą na nadgarstkach. W większości są to rolex i klasa wyżej.
Ale teraz ja nie o tym. Co mi się bardzo spodobało ? To to , że starsi panowie w wieku około 60 lat mają na nadgarstkach DD 36 , w wieększośći złote. Po stanie zegarka można wywnioskować , że były noszone regularnie przez wiele , wiele lat.
Na tyle to fajne , że mam ochotę kupić takiego Rolka , po to by się z nim zestarzeć. I właśnie 36 , bo na ręce staruszka wyglada pięknie , dostojnie , 40 mm by już takiego wrażenia nie robił. I tylko z Rolkiem się zestarzeć. Synowi w spadku zostawić. To w nich jest za***iste.


Jest jeszcze kilka świetnych firm tzw. długodystansowych z których zegarkami można by się zestarzeć. Skoro wybór padł na Roleksa, to doradzałbym „Pepsi” lub Daytonę. Ja, gdybym lubił Roleksa, to jako jedyny zegarek wybrałbym referencję 126710 BLRO, bo w swojej klasie cenowej (katalogowej) jest jednym z najlepszych na rynku. Nawet mnie się podoba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batman zawsze mi się podobał. Pepsi fajny ale nie koniecznie dla mnie. Wybór padł na czarnego i raczej jak nie będzie sprawiał problemu ma dożywocie. Idealny EDC. Mowa o zegarku powiedzmy na lepsze i Daytona jak najbardziej brana pod uwagę , ale raczej w złocie. Na dzień dzisiejszy DD bym obstawiał. 31016551560aeac89601897ad958d1c5.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MasterMind napisał:

 

I to jest zegarek! ;)

 

Ja na dzień dziecka sprawiłem sobie nowy pasek robiony na zamówienie.

 

 

wow.Świetne zdjęcie.Pasek mega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Batman zawsze mi się podobał. Pepsi fajny ale nie koniecznie dla mnie. Wybór padł na czarnego i raczej jak nie będzie sprawiał problemu ma dożywocie. Idealny EDC. Mowa o zegarku powiedzmy na lepsze i Daytona jak najbardziej brana pod uwagę , ale raczej w złocie. Na dzień dzisiejszy DD bym obstawiał.


Kupiłem kiedyś Datejusta z ciekawości, żeby przekonać się o co tyle hałasu z tym całym Roleksem. Wybrałem wersję z niebieską tarczą, karbowanym pierścieniem i bransoletą jubilee, ale szybko mi się znudził. Day-Date to podobna stylistyka, ale jeżeli przypadł Ci do gustu to wybór nie jest zły, oczywiście na werku 3255.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy GMT i Suba: oglądając foty w necie odnoszę wrażenie, że wskazówki w GMT są zauważalnie większe niż w Subie, czy to tylko moje "chciejstwo", czy tak jest rzeczywiście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mario1971 napisał:

I jak Wadim, jesteś spełniony, czy szukasz kolejnego graala?

 

Tak, ten zakup przyniósł mi dużą ulgę - wcześniej poświęcałem długie godziny na szukaniu, dowiadywaniu się, analizowaniu itd., powoli stawało się to męczące, wręcz irytujące - teraz mam go, mogę go w każdej chwili założyć, eksperymentować z paskami, dobrze się bawić. Nie jestem już dłużej "ekspertem do Datejusta", bez Datejusta :D

 

Świętych graali jest tyle że życia nie starczy by odkładać. Ale kupiłem właśnie coś, co też długo chodziło mi po głowie, z vintage Omegi. Dzisiaj może dotrze - napiszę jakiś krótki tekst o niej.

 

Tymczasem nadgarstkowe :)

 

MHtks1F.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że szyby w salonie są z pleksi. Szafir rozsypałby się w drobny mak ????

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mroova napisał:

Pytanie do posiadaczy GMT i Suba: oglądając foty w necie odnoszę wrażenie, że wskazówki w GMT są zauważalnie większe niż w Subie, czy to tylko moje "chciejstwo", czy tak jest rzeczywiście ?

 

Gdy porównuję moje, 5-cyfrowe, to tego nie widzę. Jeżeli już to raczej odnoszę odwrotne wrażenie, że to Sub ma nieco masywniejsze wskazówki. Ale sam nie wiem czy to nie jest tylko złudzenie.

 

Natomiast to czego jestem pewien, i co mnie trochę zdziwiło, to że ich koperty się nieco różnią w kwestii miejsca między otworami na teleskop a kopertą. W GMT jest tego miejsca zauważalnie mniej (a już w Subie jest dosyć ciasno). Być może jest to jakoś związane z tym, że mój Sub ma wiercone uszy a GMT nie.

Ale w każdy razie paski, które zakładam do Suba do GMT nie wchodzą.

 

Swoją drogą, @nicon - dzięki za informacje o tym chińskim sprzęcie do ściągania bransolety. U mnie sprawdził się dużo lepiej niż Bergeon.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smycel W takim razie może Tiselle i Steinharty też Ci bardziej podejdą? ????

 

@mroova Co do wskazówek to pomiędzy 6 cyfrowymi Subami i i GMT II nie zauważyłem różnic. Jedynie cieńsze ucha w GMT II są zauważalne. Natomiast dużo większe wskazówki mocno rzucają się czy przy porównaniu Suba z Explorerem I lub II.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, memento mori napisał:

@Smycel W takim razie może Tiselle i Steinharty też Ci bardziej podejdą? ????

 

Ale Tissel to Korea, a Steinhart to Niemcy, więc nie jestem pewien ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.