Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

 
OK, wszyscy poza Mariuszem, on chce być zaliczany do tych 95%
Nie jestem zwyrolem tylko miłośnikiem marki Rolex. Chociaż kto wie, może nawet roloultrasem :)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał:

Natomiast bez względu na wymagania klienta co to oryginalności i stanu koperty, to IMHO przy polerce mechanizm powinien być ZAWSZE wyjęty z koperty, aby nie przyjmował na siebie bardzo szybkich drgań z maszyny.

100% racji, widać, że ani osoba wykonująca polerkę ani, co gorsza, właściciel zegarka nie mają większego pojęcia o tym jak on działa. Dramat.


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2020 o 17:02, dasdasdas napisał:

 

Rolex z biała tarcza który nie kosztuje 2 x RSP:) Co sądzicie o OP?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Niewątpliwe modele z 2018 w kolorze białym i czarnym stymulowało sprzedaż OP39 choć obok koloru ważną zmianą były indeksy. 
Brak regulacji na zapięciu jest bez znaczenia ze względu na gabaryty i wagę zegarka , a to właściwie jedyny minusik.

Poza tym skutecznie konkuruje z datejust 41 na stalowej lunecie jako alternatywa dla tych którzy nie potrzebują daty o czym świadczy fakt że są trudniej dostępne od droższego bratanka.

Nomen omen w butikach znowu sporo DJ41 w przepięknych kolorach czeka na właścicieli bez mitycznych kolejek 😉


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze filmik jak ta sama pani poleruje Daytone. Z tego co pamiętam spolerowała czarne cyfry na bezelu a właścicielka zadowolona. Film dla widzów  o mocnych nerwach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś ekspert, który tak potraktowanego rolka rozróżni od podróby. Oczywiście bez wiedzy, czy i jak były polerowane. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Nie jestem zwyrolem tylko miłośnikiem marki Rolex. Chociaż kto wie, może nawet roloultrasem default_smile.png

Co Ciebie fascynuje w tej firmie? Dla mnie Rolex to nuda. Niemalże brak komplikacji, na palcach jednej ręki można policzyć bazowe mechanizmy, więc temat do zegarkowych rozmów szybko się wyczerpuje. Pozostaje marketing i kolory lunety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsza i najdroższa stal z której robią bransolety ?🙃

A satysfakcja że nawet złoto robią sami 😉

?


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, McIntosh napisał:


Co Ciebie fascynuje w tej firmie? Dla mnie Rolex to nuda. Niemalże brak komplikacji, na palcach jednej ręki można policzyć bazowe mechanizmy, więc temat do zegarkowych rozmów szybko się wyczerpuje. Pozostaje marketing i kolory lunety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wytrzymały, niezawodny, precyzyjny i cholernie komfortowy w użytkowaniu. Właśnie za to go cenię.

 

 

 

 

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Wytrzymały, niezawodny, precyzyjny i cholernie komfortowy w użytkowaniu. Właśnie za to go cenię.


Coś w tym jest. Pamiętam wpis z forum Vacherona, gdzie gość skarżył się, że jego zegarek od pół roku leży w serwisie, bo ciągle są problemy. Za przykład podał Roleksa swojego ojca, który to zegarek od 30 lat „nie widział” zegarmistrza, a mimo to nadal działał poprawnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, McIntosh napisał:

 


Coś w tym jest. Pamiętam wpis z forum Vacherona, gdzie gość skarżył się, że jego zegarek od pół roku leży w serwisie, bo ciągle są problemy. Za przykład podał Roleksa swojego ojca, który to zegarek od 30 lat „nie widział” zegarmistrza, a mimo to nadal działał poprawnie.

 

 

I to jest bardzo rzetelne podsumowanie marki Rolex :)

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lotus napisał:

A najlepsza i najdroższa stal z której robią bransolety ?🙃

A satysfakcja że nawet złoto robią sami 😉

?

A możesz w sposób ekspercki przybliżyć laikom ubogim w wiedzę, jak rolex produkuje złoto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, McIntosh napisał:


Co Ciebie fascynuje w tej firmie? Dla mnie Rolex to nuda. Niemalże brak komplikacji, na palcach jednej ręki można policzyć bazowe mechanizmy, 

I właśnie dlatego mogą dojść do takiego poziomu na jakim są względem swoich mechanizmów bo nie marnują czasu i pieniędzy na zbędne udowadnianie tego jacy oni mogą być i co mogą potrafić ich zegarki.

A my jak to już było napisane potrzebujemy niezawodności mechanizmu, w miarę dobrego wykończenia, i uniwersalnego wyglądu by nie musieć często zmieniać samego zegarka na produkty innych producentów. :) 

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wieloryb napisał:

A możesz w sposób ekspercki przybliżyć laikom ubogim w wiedzę, jak rolex produkuje złoto?


Żeby nie zanudzać aż nadto szczegółami technologicznymi , Rolex używa 18-karatowego złota które składa się w 75% z czystego złota zmieszanego z miedzią i srebrem  aby zwyczajnie  stworzyć ciepły połysk . Ich białe i różowe złoto powstaje podobnie choć w innym stosunku w celu uzyskania różnych kolorów i cech materiałowych. 18-karatowe białe złoto Rolexa zawiera rod, co gwarantuje szczególną twardość i wytrzymałość, natomiast różowe złoto zawiera wyższy stosunek miedzi. Specjalny stop używany przez Rolex nazywa się Everose i ma ciepły, właściwie nieosiągalny pomarańczowy ton. 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, memento mori napisał:

Spójrzmy prawdzie w oczy: jesteśmy zegarkowymi zwyrolami stanowiącymi góra 5% klientów. Pozostałe 95% kupuje Roleksa "bo jest drogi"

 

 

Memento Mori, przeczytaj sobie o Wogebon Lake Effect 😋 Tak z 5 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mario1971 napisał:

Wytrzymały, niezawodny, precyzyjny i cholernie komfortowy w użytkowaniu. Właśnie za to go cenię.

 

 

 

 

 

 

Właściwie o każdym moim nie-vintage mogę to powiedzieć od kiedy pozbyłem się czegokolwiek na ETA 2824-2.

Jak kupię Rolexa to raczej nie dlatego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lotus napisał:


Żeby nie zanudzać aż nadto szczegółami technologicznymi , Rolex używa 18-karatowego złota które składa się w 75% z czystego złota zmieszanego z miedzią i srebrem  aby zwyczajnie  stworzyć ciepły połysk . Ich białe i różowe złoto powstaje podobnie choć w innym stosunku w celu uzyskania różnych kolorów i cech materiałowych. 18-karatowe białe złoto Rolexa zawiera rod, co gwarantuje szczególną twardość i wytrzymałość, natomiast różowe złoto zawiera wyższy stosunek miedzi. Specjalny stop używany przez Rolex nazywa się Everose i ma ciepły, właściwie nieosiągalny pomarańczowy ton. 

Przeczytaj jeszcze raz moje pytanie.  

Nie odpowiedziałeś na nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wieloryb napisał:

Przeczytaj jeszcze raz moje pytanie.  

Nie odpowiedziałeś na nie...


Takie odniosłeś wrażenie? Rozumiem ale nie przeszkadza mi to.
 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nazywa się ekspertem. Powinien chyba czytać że zrozumieniem... I uważać na to,co pisze.  Kto wie, może przyszłe pokolenie będą Cię cytować w księdze "Jedyna prawda o najlepszym zegarku świata "?

Ponownie zatem pytanie, może za 3 razem się uda. W jaki sposób Rolex  PRODUKUJE złoto? 

Pytanie pomocnicze- Dlaczego nie robi tego ma skalę masową? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój pęd do wiedzy ale tupaniem w podłogę nie osiągniesz swojego celu, czyli nie dowiesz się 😏


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, McIntosh napisał:


Co Ciebie fascynuje w tej firmie? Dla mnie Rolex to nuda.

To opusc ten dzial milosnikow czlowieku (najlepiej od razu po raz setny forum) a nie znowu trolujesz i zasmiecasz tylko "Wielki Znafco Zegarmistrzostwa" - Boziu - juz sie czytac tego nie chce - nudny jestes i chyba sie zatrzymales, bo w tym watku nic madrego nie udalo Ci sie napisac - polecam PP, AP, VC i rozwijanie swojej wiedzy a nie w dziale milosnikow tylko  wietrzenie awantury... Poziom lotusa i jemu podobnych - gratuluje 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
5 minut temu, artme napisał:

To opusc ten dzial milosnikow czlowieku (najlepiej od razu po raz setny forum) a nie znowu trolujesz i zasmiecasz tylko "Wielki Znafco Zegarmistrzostwa" - Boziu - juz sie czytac tego nie chce - nudny jestes i chyba sie zatrzymales, bo w tym watku nic madrego nie udalo Ci sie napisac - polecam PP, AP, VC i rozwijanie swojej wiedzy a nie w dziale milosnikow tylko  wietrzenie awantury... Poziom lotusa i jemu podobnych - gratuluje 😊

 

Nie masz 5% mojej wiedzy na temat zegarmistrzostwa, więc jesteś ostatnią osobą, która powinna mi zwracać uwagę. Jesteś żałosny.

Od dziś ignoruję twoje wpisy.

5 godzin temu, szwed napisał:

I właśnie dlatego mogą dojść do takiego poziomu na jakim są względem swoich mechanizmów bo nie marnują czasu i pieniędzy na zbędne udowadnianie tego jacy oni mogą być i co mogą potrafić ich zegarki.

A my jak to już było napisane potrzebujemy niezawodności mechanizmu, w miarę dobrego wykończenia, i uniwersalnego wyglądu by nie musieć często zmieniać samego zegarka na produkty innych producentów. :) 

 

Sięganie po zegarki różnych producentów obiektywizuje opinie, więc warto co jakiś czas coś zmienić. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośników Rolexa niech łączy pasja. A krasnoludkom na pohybel!6104eae39192d09d8a1a9ee88b9f94bd.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McIntosh napisał:

 

Nie masz 5% mojej wiedzy na temat zegarmistrzostwa...

Uuuuu - nie mamy juz argumentow, to zaczynamy pokazywac, ze jestesmy najmadrzejsci - super 😊

 

Dlaczego 5%??? Jak to obliczyles?? 🤨

Nieee... nie mam nawet 2% - jednak to mnie nie upowaznia, aby tak ciagle sr...c ludziom i kolegom po tylu latach obecnosci na forum - ale to trzeba miec jakis kregoslup a nie byc tylko "najmadrzejszym czlowiekiem na swiecie" bez kolegow za to z super wiedza... amen.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
24 minuty temu, mario1971 napisał:

Miłośników Rolexa niech łączy pasja. A krasnoludkom na pohybel!

 

Kto tu jest krasnalem? Chyba ktoś, kto nie potrafi przyjąć krytycznej wypowiedzi na temat firmy Rolex chociaż ta wypowiedź nikogo nie obraża, a jedynie przedstawia określony punkt widzenia. 

 

Stwierdzenia...

Cytat

To opusc ten dzial milosnikow czlowieku (najlepiej od razu [...] forum) a nie znowu trolujesz i zasmiecasz tylko [...] nudny jestes i chyba sie zatrzymales, bo w tym watku nic madrego nie udalo Ci sie napisac

 

...będę przypominał za każdym razem, kiedy artme skrytykuje jakikolwiek zegarek Audemars Piguet albo Patek Philippe.

 

18 minut temu, artme napisał:

Uuuuu - nie mamy juz argumentow, to zaczynamy pokazywac, ze jestesmy najmadrzejsci - super 😊

 

Dlaczego 5%??? Jak to obliczyles?? 🤨

Nieee... nie mam nawet 2% - jednak to mnie nie upowaznia, aby tak ciagle sr...c ludziom i kolegom po tylu latach obecnosci na forum - ale to trzeba miec jakis kregoslup a nie byc tylko "najmadrzejszym czlowiekiem na swiecie" bez kolegow za to z super wiedza... amen.

 

Jeżeli stwierdzenie "dla mnie Rolex jest nudny" bez obrażania kogokolwiek odbierane jest jako "sr..ie" kolegom, to w tym wątku doszliśmy już do absurdu. EOD.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.