Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję Batmana i Exa!! 

 

Fajnie, że jest nas Explorerowców coraz więcej 🙂

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

To ja się też pochwalę nowinką :)

 

 

Oooo, nieraz warto poczekać do końca dnia, by dwa razy nie życzyć.

 

Ale w tym wątku mogę to robić nawet co godzinę, bo zegarki Rolexa są tego warte :)

 

Gratuluję EXa! 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dorian06 napisał:

Niech się nosi i rys nie łapie.

Dzięki.   Dla takich chwil warto żyć.😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

To ja się też pochwalę nowinką :)

 

 

Ryśku ciekawa parka z Pepsi. Może w grudniu poprzymierzamy. 😉

Pogratulował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RysiekOchodzki napisał:

To ja się też pochwalę nowinką :)

Tutaj też pogratuluję.

14 minut temu, zbyniu70 napisał:

Dzięki.   Dla takich chwil warto żyć.😉

 

Dobrze jest spełniać marzenia.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Repsak napisał:

Ryśku ciekawa parka z Pepsi. Może w grudniu poprzymierzamy. 😉

Pogratulował. 

Podziękował! Do kompletu przydałby się jeszcze hulk 😀

Szczerze mam nadzieję, że do grudnia będzie już normalnie.

Przecież już taka nowa świecka tradycja nam się tworzy w KTW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

...

Szczerze mam nadzieję, że do grudnia będzie już normalnie.

Przecież już taka nowa świecka tradycja nam się tworzy w KTW.

Już jest prawie normalnie. W grudniu, albo i wcześniej na pewno się widzimy. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RysiekOchodzki napisał:

To ja się też pochwalę nowinką :)

 

 

 

Gratulacje

Jeden z najpiękniejszych Rolków!

 

Kupowałeś nowy czy z drugiej ręki?

Jeżeli nowy to napisz proszę jak długo czekałeś teraz?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pisar napisał:

 

Gratulacje

Jeden z najpiękniejszych Rolków!

 

Kupowałeś nowy czy z drugiej ręki?

Jeżeli nowy to napisz proszę jak długo czekałeś teraz?

Dzięki! Odpowiedź na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
13 godzin temu, artme napisał:

To jakis strasznie suchy ten basen 😂

Przecież nie będę wchodził do niecki basenowej w gaciach kąpielowych, okularkach, z telefonem, żeby zrobić zdjęcie rolexowi pod wodą😆 Zdjęcie zostało zrobione post factum, z informacją że nakręcony, żeby po trosze rozładować atmosferę, którą trochę nakręciliście z innym Kolegą😉

A nowego batmana gratuluję - choć nowy pepsiak jak dla mnie jest ładniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, hubex napisał:

Przecież nie będę wchodził do niecki basenowej w gaciach kąpielowych, okularkach, z telefonem, żeby zrobić zdjęcie rolexowi pod wodą😆 Zdjęcie zostało zrobione post factum, z informacją że nakręcony, żeby po trosze rozładować atmosferę, którą trochę nakręciliście z innym Kolegą😉

No dobrze juz dobrze - przeciez zartowalem 😉

A odnosnie batmana, to gdyby zostawili w nim zwyczajna bransolete a tylko w Pepsi byla jubilee, to bylby to dla mnie super set 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
18 minut temu, artme napisał:

No dobrze juz dobrze - przeciez zartowalem 😉

A odnosnie batmana, to gdyby zostawili w nim zwyczajna bransolete a tylko w Pepsi byla jubilee, to bylby to dla mnie super set 😎

Luzik, wiem że to był żart z Twojej strony, ale po ostatniej wymianie zdań chciałem wyjaśnić. jeszcze ktoś brałby to na poważnie😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, bo mam jedno przemyślenie: czy znacie jakieś potwierdzone źródło informacji na temat graweru na wewnętrznym ringu w Rolexach?

 

Spotkałem się z opiniami, że literki powinny być wygrawerowane idealnie równo z indeksami + korona na godzinie "12", że to niby takie zabezpieczenie przed podróbkami (po lewej stronie każda literka R równo z indeksem godzinowym a po prawej stronie każda literka X równo do indeksu godzinowego)

Jednak jak patrzę na Rolki w sklepach, na zdjęciach i na te które miałem w ręce to w większości przypadków to jest kompletnie nierówno.

 

Swoją drogą to banał niby i zrobienie tego to pryszcz a jednak najczęsciej jest krzywo.

Ciekawi mnie czy bardziej doświadczeni koledzy mają więcej info w tym temacie

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex nie produkuje super komplikacji - to fakt. Można wytykać mu przy oglądaniu zdjęć makro także pewne niedoróbki (chociaż w moim nic nie znalazłem ).  Jednakże w kwestii niezawodności i wytrzymałości bije pozostałe marki ze swojego poziomu cenowego i wyżej na głowę. I do tego wszystkiego ta niesamowita precyzja chodu. Posiadam swojego Rolexa (mechanizm 3186) już półtora roku.  Zegarek pracuje od nowości praktycznie non stop. Większość czasu spędza na łapce, czasami dzień lub dwa spędza w rotomacie.  Na noc odkładany jest ostatnio w jednej pozycji, koronką do góry. Wyniki sprawdzam i zapisuję, jak mi się przypomni. Oto one    

 

666e1c1f16dec27004bd7d380893c38e.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo mechanizmy Rolexa to nie tylko precyzja, bo większość mechanizmów w początkowej fazie spełnia zakładane widełki . Rolexa cechuje to że przez wiele lat, nawet przekraczając interwały serwisowe trzyma dokładność.

 

Co do grawerów wewnętrznych , nie istnieje żadne zobowiązanie Rolexa co do estetycznego czy rozkładowego ułożenia grawerów. 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
1 godzinę temu, pisar napisał:

Takie pytanie, bo mam jedno przemyślenie: czy znacie jakieś potwierdzone źródło informacji na temat graweru na wewnętrznym ringu w Rolexach?

 

Spotkałem się z opiniami, że literki powinny być wygrawerowane idealnie równo z indeksami + korona na godzinie "12", że to niby takie zabezpieczenie przed podróbkami (po lewej stronie każda literka R równo z indeksem godzinowym a po prawej stronie każda literka X równo do indeksu godzinowego)

Jednak jak patrzę na Rolki w sklepach, na zdjęciach i na te które miałem w ręce to w większości przypadków to jest kompletnie nierówno.

 

Swoją drogą to banał niby i zrobienie tego to pryszcz a jednak najczęsciej jest krzywo.

Ciekawi mnie czy bardziej doświadczeni koledzy mają więcej info w tym temacie

 

Doświadczony nie jestem, spróbuję odpowiedzieć jako posiadacz pierwszego i jedynego do tej pory rolexa - litery powinny być równo z indeksami tzn. oś litery= oś symetrii indeksu, mniej więcej. Tak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pisar napisał:

Takie pytanie, bo mam jedno przemyślenie: czy znacie jakieś potwierdzone źródło informacji na temat graweru na wewnętrznym ringu w Rolexach?

 

Spotkałem się z opiniami, że literki powinny być wygrawerowane idealnie równo z indeksami + korona na godzinie "12", że to niby takie zabezpieczenie przed podróbkami (po lewej stronie każda literka R równo z indeksem godzinowym a po prawej stronie każda literka X równo do indeksu godzinowego)

Jednak jak patrzę na Rolki w sklepach, na zdjęciach i na te które miałem w ręce to w większości przypadków to jest kompletnie nierówno.

 

Swoją drogą to banał niby i zrobienie tego to pryszcz a jednak najczęsciej jest krzywo.

Ciekawi mnie czy bardziej doświadczeni koledzy mają więcej info w tym temacie

 

 

Przeważnie nie jest to wina nierówności graweru, tylko delikatnych przemieszczeń tarczy względem graweru. Wychodzą tak zarówno z fabryki jak i spotyka się takie w sklepach używane po serwisach. 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pisar napisał:

Takie pytanie, bo mam jedno przemyślenie: czy znacie jakieś potwierdzone źródło informacji na temat graweru na wewnętrznym ringu w Rolexach?

 

Spotkałem się z opiniami, że literki powinny być wygrawerowane idealnie równo z indeksami + korona na godzinie "12", że to niby takie zabezpieczenie przed podróbkami (po lewej stronie każda literka R równo z indeksem godzinowym a po prawej stronie każda literka X równo do indeksu godzinowego)

Jednak jak patrzę na Rolki w sklepach, na zdjęciach i na te które miałem w ręce to w większości przypadków to jest kompletnie nierówno.

 

Swoją drogą to banał niby i zrobienie tego to pryszcz a jednak najczęsciej jest krzywo.

Ciekawi mnie czy bardziej doświadczeni koledzy mają więcej info w tym temacie

 

W moim 6 cyfrowym jest tak:

  • korona centralnie na godzinie 12
  • na godzinach 1 do 5 indeks w osi z X
  • na godzinach 7 do 11 indeks w osi z R
  • na godzinie 6 - indeks pomiędzy dwoma numerami seryjnymi zegarka

A czy jest to idealnie wycentrowane - raczej tak, patrząc gołym okiem :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - nawet o tym nie wiedzialem, ale faktycznie - jest u mnie jak piszecie i nawet idealnie 😳😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim exie też jest równo, dopiero teraz to zauważyłem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma graweru, nie ma problemu
 
121-1-1.thumb.jpg.e967122263ede34c987911e53b2c9c40.jpg
Piękna data tzn czcionka zawsze mnie urzeka w tych właśnie modelach. Już serwisowe daty małe nie mają tego uroku. Pozdrawiam 539b38b57fb83c3052a1c8dbed489e20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.