Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, pisar napisał:

Takie pytanie, bo mam jedno przemyślenie: czy znacie jakieś potwierdzone źródło informacji na temat graweru na wewnętrznym ringu w Rolexach?

 

Spotkałem się z opiniami, że literki powinny być wygrawerowane idealnie równo z indeksami + korona na godzinie "12", że to niby takie zabezpieczenie przed podróbkami (po lewej stronie każda literka R równo z indeksem godzinowym a po prawej stronie każda literka X równo do indeksu godzinowego)

Jednak jak patrzę na Rolki w sklepach, na zdjęciach i na te które miałem w ręce to w większości przypadków to jest kompletnie nierówno.

 

Swoją drogą to banał niby i zrobienie tego to pryszcz a jednak najczęsciej jest krzywo.

Ciekawi mnie czy bardziej doświadczeni koledzy mają więcej info w tym temacie

 

Brawo za podzielenie się fajną ciekawostką 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalibyście fora dla "miłośników podróbek", to nie byłaby ciekawostka :P Oni tam zawsze jak np. wychodzi kolejna wersja podróbki Submarinera, pierwsze co - czy grawer równo przy wszystkich indeksach :D Po raz kolejny podróbka bywa lepiej wykonana od oryginału, bo ori nie musi "się starać" by być sobą :D

 

2 godziny temu, kluzik1 napisał:

Piękna data tzn czcionka zawsze mnie urzeka w tych właśnie modelach. Już serwisowe daty małe nie mają tego uroku. Pozdrawiam 

 

Otwarte 9-tki i 6-tki to taki urzekający detal w tych starych datownikach. Datejust ze zdjęcia Twój? Bardzo ładny. Jaki rocznik?

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytalibyście fora dla "miłośników podróbek", to nie byłaby ciekawostka  Oni tam zawsze jak np. wychodzi kolejna wersja podróbki Submarinera, pierwsze co - czy grawer równo przy wszystkich indeksach  Po raz kolejny podróbka bywa lepiej wykonana od oryginału, bo ori nie musi "się starać" by być sobą
 
 
Otwarte 9-tki i 6-tki to taki urzekający detal w tych starych datownikach. Datejust ze zdjęcia Twój? Bardzo ładny. Jaki rocznik?
Tak mój . 85 rocznik całe szczęście że data jest taka z jaką wyszedł z fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pisar napisał:

...

Spotkałem się z opiniami, że literki powinny być wygrawerowane idealnie równo z indeksami + korona na godzinie "12", że to niby takie zabezpieczenie przed podróbkami (po lewej stronie każda literka R równo z indeksem godzinowym a po prawej stronie każda literka X równo do indeksu godzinowego)

...

Również o tym nie wiedziałem.

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kluzik1 Piękny stan i fajny typ indeksów ;) Nie wiem tylko czy to wina zdjęcia, czy on ma węższą (u góry) bransoletę niż powinien?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=31758]kluzik1[/mention] Piękny stan i fajny typ indeksów  Nie wiem tylko czy to wina zdjęcia, czy on ma węższą (u góry) bransoletę niż powinien?
Takie zdjęcie tutaj raczej nic nie było kombinowane . Jedyne co to założyłem inna bransoletę bo ta na której był jest w idealnym stanie . A że mam parę Jubilee to szkoda mi tej dobrej obijać . Zegar zacny więc siedzi cały czas na ręku i nie szkoda bransolety jak w coś się przyłoży
[mention=31758]kluzik1[/mention] Piękny stan i fajny typ indeksów  Nie wiem tylko czy to wina zdjęcia, czy on ma węższą (u góry) bransoletę niż powinien?
Takie zdjęcie tutaj raczej nic nie było kombinowane . Jedyne co to założyłem inna bransoletę bo ta na której był jest w idealnym stanie . A że mam parę Jubilee to szkoda mi tej dobrej obijać . Zegar zacny więc siedzi cały czas na ręku i nie szkoda bransolety jak w coś się przyłoży
[mention=31758]kluzik1[/mention] Piękny stan i fajny typ indeksów  Nie wiem tylko czy to wina zdjęcia, czy on ma węższą (u góry) bransoletę niż powinien?
Takie zdjęcie tutaj raczej nic nie było kombinowane . Jedyne co to założyłem inna bransoletę bo ta na której był jest w idealnym stanie . A że mam parę Jubilee to szkoda mi tej dobrej obijać . Zegar zacny więc siedzi cały czas na ręku i nie szkoda bransolety jak w coś się przyłoży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ;) Na focie wygląda tak, jakby to była np. 19mm od jakiegoś Rolexa 34mm, bo duża przerwa z obu stron uszu.

 

Fajna sztuka, jakby to był rocznik 1987 to już bym korumpował :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok  Na focie wygląda tak, jakby to była np. 19mm od jakiegoś Rolexa 34mm, bo duża przerwa z obu stron uszu.
 
Fajna sztuka, jakby to był rocznik 1987 to już bym korumpował
Kolega perfekcyjny widzę . Jutro założę bransoletę na której powinien być i będzie po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zapewne jedyny w tym momencie posiadacz referencji 16622 na forum z radością obejrzałem dziś jak zawsze fajnie zrealizowany materiał na kanale Watchfinder o tym modelu. 

Może treści nie za wiele, ale ujęcia makro i ogólna estetyka filmu na najwyższym poziomie. I chyba ma nawet dobrze domalowaną wskazówkę sekundową. 😉

 

 

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem dziś do Rolexa i podpytałem o te wewnętrzne grawery

Nie jest to nic oficjalnie potwierdzonego przez Rolexa i jest to całkowicie kwestia losowa co się trafi. W każdym bądź razie nierówne grawery nie oznaczają, że coś jest nie tak z zegarkiem ;) 

Miły i uprzejmy pan z salonu powiedział mi aby się tym nie przejmować bo to taki trochę mit o Rolku i firma o tym oficjalnie nie wspominała nigdy. To może tłumaczyć sporą ilość niewycentrowanych grawerów o których czytałem na zagranicznych forach, bo jakoś sobie nie wyobrażam aby to omijało kontrolę jakości w takiej firmie jak Rolex i to w takiej ilości ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
No i jest.


Przyłączam się do gratulacji, bo to porządny zegar. Niech się dobrze nosi. BTW, jeżeli wolno spytać - który byłeś w kolejce oczekujących?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, McIntosh napisał:

 


Przyłączam się do gratulacji, bo to porządny zegar. Niech się dobrze nosi. BTW, jeżeli wolno spytać - który byłeś w kolejce oczekujących?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dzięki raz jeszcze.  Jest moc z GMT.😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, McIntosh napisał:

 


Przyłączam się do gratulacji, bo to porządny zegar. Niech się dobrze nosi. BTW, jeżeli wolno spytać - który byłeś w kolejce oczekujących?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Skoro odebrał to pewnie pierwszy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałem dziś do Rolexa i podpytałem o te wewnętrzne grawery
Nie jest to nic oficjalnie potwierdzonego przez Rolexa i jest to całkowicie kwestia losowa co się trafi. W każdym bądź razie nierówne grawery nie oznaczają, że coś jest nie tak z zegarkiem  
Miły i uprzejmy pan z salonu powiedział mi aby się tym nie przejmować bo to taki trochę mit o Rolku i firma o tym oficjalnie nie wspominała nigdy. To może tłumaczyć sporą ilość niewycentrowanych grawerów o których czytałem na zagranicznych forach, bo jakoś sobie nie wyobrażam aby to omijało kontrolę jakości w takiej firmie jak Rolex i to w takiej ilości  
No i jak, centruje czy też nie? ;)9765251f17f66e8e9e8244d044150a1c.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
40 minut temu, mario1971 napisał:

No i jak, centruje czy też nie? ;)

 

Daje radę 😉

 

BTW. jak bym zużył 40k PLNów, to bym się wqrwił mocno, jakby nie centrował... W Seiko przeżyję, jakby w Rolku nie centrowało to... nie wiem co ale grubo by było...

Świetny netoperek Mariusz 🥰

BTW2 Na 50-siątkę chyba się przemogę i kupię sobie jakiegoś śfajcara jako prezent - tylko się waham: Explotrer1 czy Biały OP...  😁

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz AirKinga. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, maritimeeng napisał:

 

Daje radę 😉

 

BTW. jak bym zużył 40k PLNów, to bym się wqrwił mocno, jakby nie centrował... W Seiko przeżyję, jakby w Rolku nie centrowało to... nie wiem co ale grubo by było...

Świetny netoperek Mariusz 🥰

BTW2 Na 50-siątkę chyba się przemogę i kupię sobie jakiegoś śfajcara jako prezent - tylko się waham: Explotrer1 czy Biały OP...  😁

Ile Ci zostało do 50-tki?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Teraz, mario1971 napisał:

Ile Ci zostało do 50-tki?

 

2,5. 😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisz się na Suba. Może zdążysz.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maritimeeng napisał:

 

2,5. 😐

 

3 minuty temu, Dorian06 napisał:

Zapisz się na Suba. Może zdążysz.  

@Dorian06 dobrze prawi. Tylko Sub Cię może uszczęśliwić :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
12 minut temu, mario1971 napisał:

 

@Dorian06 dobrze prawi. Tylko Sub Cię może uszczęśliwić :)

 

Ale do suba serce jakoś nie bije mocniej 😕

 

Tak jak pisałem - Ex1 lub biały OP: noszę się zazwyczaj jak wieśniak/dresiarz (jakieś Martensy, bojówki, kurtka wojskowa) więc eleganty też odpadają..

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej dwójki jak dla mnie - biały OP. Jest świetny!3dc6e25923f6a5b1f8fa0ed1ba0e78d0.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
20 minut temu, mario1971 napisał:

Z tej dwójki jak dla mnie - biały OP. Jest świetny!

 

No, piękny sikor...

 

Myślę jeszcze o dark rhodium. Z datą...

 

 

6D84DD45-1768-4DCC-B31E-326289E9908C_1_201_a.jpeg

95725CB1-DF96-49AB-97A4-6C079CF6C8C4_1_201_a.jpeg

A66DA8F7-350B-494A-BCCF-2256BEE8F886_1_201_a.jpeg

D633CC38-0081-40E0-8B15-7E68F27DEF81_1_201_a.jpeg

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.