Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, szwed napisał:

Ja tam bym zbierał bo marzenia trzeba spełniać! :)

 

 

To jest tak, że Datejusta szukałem długo i intensywnie. Nawet jak nazbieram na DD to znów będzie mozolny proces poszukiwań, nie wiem czy moja psychika jest na to gotowa :D 

 

Druga sprawa to rozrzut cenowy DD na pasku, na bransolecie vs. sama głowa + później bransolety osobno. W zasadzie kupując na pasku człowiek decyduje się, że bransolety już nie dokupi (osobno kosztuje bodajże +20k?), więc albo decyzja, że kupuję głowę + "forever pasek", albo dłuższe zbieranie i zakup od razu w komplecie który się bardziej opłaca.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Day date to na pewno upgrade i wersja top u króla.

Dla mnie wersja z 18-karatowego żółtego złota, wyposażona w szampańską tarczę to ikona i jedyny właściwy wybór z serii. Solidna sztabka złota na nadgarstku.

DJ i day date mają sporo podobieństw w stylizacji.

Oba są kwintesencją Rolexa i należą do najlepszych w swoim rodzaju.

Jednakże posiadając DJ z karbowanym i jubilee nie zrobiłbym upgrade do day date. Datejust był pierwszy w linii, jest dla mnie bardziej wyluzowaną opcją. 

Ale jak zawsze, ten, który wybieramy , powinien być tym, który mówi do nas najbardziej więc możemy się różnic w opiniach .


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MasterMind napisał:

 

To jest tak, że Datejusta szukałem długo i intensywnie. Nawet jak nazbieram na DD to znów będzie mozolny proces poszukiwań, nie wiem czy moja psychika jest na to gotowa :D 

 

Druga sprawa to rozrzut cenowy DD na pasku, na bransolecie vs. sama głowa + później bransolety osobno. W zasadzie kupując na pasku człowiek decyduje się, że bransolety już nie dokupi (osobno kosztuje bodajże +20k?), więc albo decyzja, że kupuję głowę + "forever pasek", albo dłuższe zbieranie i zakup od razu w komplecie który się bardziej opłaca.

 

Moim zdaniem w przypadku DD bransoleta to integralna część całości. Element, który współtworzy ten zegarek. Tak jak bransoleta w AP RO, czy Nautilusie. Kupowanie i noszenie ich na paskach zawsze pozostawi jakiś element poczucia, że czegoś brakuje. 
Jeżeli to ma być naprawdę zegarek na resztę życia to wolałbym odczekać dłużej i cieszyć się pełnym zestawem, niż mieć gdzieś w głowie, że czegoś mu jednak brakuje.

No ale to tylko moje myśli 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rano spotkałem 2 gości z DD (36mm w białym i żółtym złocie) na nadgarstkach i muszę przyznać że na bransolecie ten model wygląda super - aż mnie naszła ochota żeby sobie takiego sprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MasterMind napisał:

 

To jest tak, że Datejusta szukałem długo i intensywnie. Nawet jak nazbieram na DD to znów będzie mozolny proces poszukiwań, nie wiem czy moja psychika jest na to gotowa :D 

 

Druga sprawa to rozrzut cenowy DD na pasku, na bransolecie vs. sama głowa + później bransolety osobno. W zasadzie kupując na pasku człowiek decyduje się, że bransolety już nie dokupi (osobno kosztuje bodajże +20k?), więc albo decyzja, że kupuję głowę + "forever pasek", albo dłuższe zbieranie i zakup od razu w komplecie który się bardziej opłaca.

Jak dla mnie to DateJust i DayDate tylko na bransolecie, pasek jak już to okazjonalnie i to jakiś elegancki aligator a nie te koszmarne grube skóry z białymi przeszyciami przy uszach które próbuje się pchać do wszystkiego bo chyba najłatwiej zrobić. Co pasuje do PAMa to już niekoniecznie do czegoś wyszukanego i eleganckiego.  

Masz teraz doskonały egzemplarz DJ, gdyby się trafił równie dobry kompletny DD to bym rozważał ale tylko wtedy, a czy chcesz odpuścić sobie inne dla tych dwóch - a właściwie jednego? W sumie to nie jest takie złe, ja bym chętnie miał jeden zegar ale raz że żaden nie jest idealny, a dwa że zawsze szkoda mi sprzedawać tych które już mam bo zwykle też jakoś tam za nimi się nachodziłem i naszukałem :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2020 o 09:16, maariusz napisał:

Omega ciekawsza w takim zestawieniu. Jednakze niebieski DJ na jubilee jest genialny. 

To jest drugi z najładniejszych Rolkow. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Smycel napisał:

 

Moim zdaniem w przypadku DD bransoleta to integralna część całości. Element, który współtworzy ten zegarek. Tak jak bransoleta w AP RO, czy Nautilusie. Kupowanie i noszenie ich na paskach zawsze pozostawi jakiś element poczucia, że czegoś brakuje. 
Jeżeli to ma być naprawdę zegarek na resztę życia to wolałbym odczekać dłużej i cieszyć się pełnym zestawem, niż mieć gdzieś w głowie, że czegoś mu jednak brakuje.

No ale to tylko moje myśli 😉

Złote myśli :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, MasterMind napisał:

...

Co robić?

Jak to co 

Oczywistą oczywistością jest poświęcić DJ. Skoro to Twój graal to trzeba jak to napisałaś zacisnąć pasa. 

A jeśli kupić DD to tylko i wyłącznie na prezydencie. Pasek jak zechcesz to sobie założysz jaki będziesz chciał.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ref. 118139 nie podoba się Kolegom ? Mi bardzo, a jeszcze lepsza 116139.

Ja cierpliwie czekam, aż Pan Bóg oświeci decydentów Rolexa i wprowadzą lładną formę quick-release dla linii oyster/datejust, ale pewnie wcześniej  doczekam się Godota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, zbyniu70 napisał:

Dziś ma być co nieco.😜

 

W moim prywatnym rankingu to po lewej kapkę lepsze 😉

 

Batman świetny, gratulacje!


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MasterFan napisał:

W moim prywatnym rankingu to po lewej kapkę lepsze 😉

 

Batman świetny, gratulacje!

Dzięki.   Trzeba jakoś uczcić zakup😁

20200621_135247.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel nosi DD w żółtym i szczerze mówiąc ten zegar lepiej wygląda do polo i dżinsów niż do czegokolwiek innego.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2020 o 11:34, MasterFan napisał:

Nie ma co się stresować, nie tylko w Rolexach tak jest- szkoda nerwów na takie detale :)

 

W dniu 20.06.2020 o 11:55, McIntosh napisał:

 

Problem rozbija się o tubus na który nakręcasz koronkę przy czym jest to kłopot natury (nazwijmy to) estetycznej. Najwyraźniej Rolex nie przywiązuje do tego szczególnej wagi, bo nie jest to wada konstrukcyjna.

 

Napisałem mój komentarz by kolega maritimeeng miał tego świadomość i nie był na koniec wkurzony/rozczarowany ;)

 

 

W dniu 20.06.2020 o 21:49, MasterMind napisał:

 

To jest tak, że Datejusta szukałem długo i intensywnie. Nawet jak nazbieram na DD to znów będzie mozolny proces poszukiwań, nie wiem czy moja psychika jest na to gotowa :D 

 

Druga sprawa to rozrzut cenowy DD na pasku, na bransolecie vs. sama głowa + później bransolety osobno. W zasadzie kupując na pasku człowiek decyduje się, że bransolety już nie dokupi (osobno kosztuje bodajże +20k?), więc albo decyzja, że kupuję głowę + "forever pasek", albo dłuższe zbieranie i zakup od razu w komplecie który się bardziej opłaca.

 

Nie idź w samą głowę. O ile dobrze pamiętam to jak kupiłeś tudora DD to był na pasku, a potem dokupiłeś bransoletę. W przypadku rolexa DD na pewno chciałbyś zrobić tak samo ;)

Jednak prezydent to nie tylko dni tygodnia na tarczy to też bransoleta i tylko w takim zestawie bym szukał (szukam ;) ).


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, nicon napisał:

 

A nie będzie Cię bolało noszenie DD jako jedyny zegar na co dzień? W sensie że dużo droższy w porównaniu do DJa i jednak cały ze złota więc będzie średnio pasował to jakichś luźnych stylówek. No i waga i komfort pewnie znacznie gorszy niż w przypadku leciutkiego DJ. Chcesz białe czy żółte złoto, a może platyna? :)

 

Z białego złota mi się podobają, ale trudniej znaleźć w b.dobrym stanie, są generalnie droższe i w sumie jak kupować DD to chyba w najbardziej klasycznym wydaniu. Wszystko zależy ile uda mi się odłożyć i jaki egzemplarz trafię - jak akurat będzie coś w białym złocie w super stanie, to nie pogardzę :D 

 

Kupując DD nie zostanę jednozegarkowcem. Po jakimś czasie dokupię jakiegoś Seamastera na ziarnach ryżu z lat 50tych, albo jakiegoś Air Kinga vintage na oysterze i to będzie daily beater w stali, wraz z Vulcainem, którego zamierzam zatrzymać.

 

7 godzin temu, eye_lip napisał:

Mój kumpel nosi DD w żółtym i szczerze mówiąc ten zegar lepiej wygląda do polo i dżinsów niż do czegokolwiek innego.

 

Otóż to. Wszystko zależy od tego jak kto się nosi, ale myślę że DD będzie pasował nie gorzej niż Datejust do mojego stylu ubierania się. U mnie głównie jeans + koszula.

 

Wiadomo, że jak kupię w żółtym złocie, a nie w białym, czasem może być "kontrowersyjnie". Myślę, że Datejust jest bardziej uniwersalnym zegarkiem i kupując DD rzeczywiście się ograniczę, ale paradoksalnie wcale nie pod względem dopasowania do luźniejszych stylówek - nie jestem przekonany, że DD będzie się dobrze czuł w towarzystwie bardziej formalnych strojów, ale to wyjdzie w praniu. Tak naprawdę przy żółtym DD najwięcej zależy od... charyzmy(?) właściciela. "Szarej myszy" może uda się go nosić pod krawatem, byle nie wystawał zbyt prowokacyjnie spod mankietu,  a ktoś inny będzie wyglądał naturalnie paradując wzdłuż basenu, w samych gaciach i klapkach.

 

6 godzin temu, vvv napisał:

Nie idź w samą głowę. O ile dobrze pamiętam to jak kupiłeś tudora DD to był na pasku, a potem dokupiłeś bransoletę. W przypadku rolexa DD na pewno chciałbyś zrobić tak samo ;)

Jednak prezydent to nie tylko dni tygodnia na tarczy to też bransoleta i tylko w takim zestawie bym szukał (szukam ;) ).

 

Dobrze pamiętasz i jest tak jak piszesz. Kupię samą głowę, to pierwsze co zrobię, wrzucę na wszystkie paski jakie mam i natychmiast zacznę szukać chińskich bransolet, by chociaż zobaczyć jak to jest nosić w komplecie. Okaże się, że jest świetnie - tyle że z chinolem to będzie tak, jakbym do Mercedesa S klasy założył opony od Daewoo Tico.

 

Z drugiej strony korci mnie, by np. kupić DD na pasku za ~25k, a za +15k kupić np. jakiegoś Rolexa w stali do noszenia na co dzień 😜 Albo w ogóle odpuścić sobie Day-Date'a tylko np. kupić jakiegoś Submarinera w b.dobrym stanie.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Kto zgadnie co tu się stało?

 

BA471-E5-D-EC5-E-48-A9-8632-D443-E705045

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił do mikrofali? To, albo jakieś mocne wstrząsy, ale te pogięte wskazówki to jak od dużej temperatury.

  


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MasterMind napisał:

.

 

Z drugiej strony korci mnie, by np. kupić DD na pasku za ~25k, a za +15k kupić np. jakiegoś Rolexa w stali do noszenia na co dzień 😜 Albo w ogóle odpuścić sobie Day-Date'a tylko np. kupić jakiegoś Submarinera w b.dobrym stanie.

Doskonale Cię rozumiem!!! 😜

Miałem podobnie i nie wyobrażam sobie nie mieć Suba16610 i DD w komplecie ale i jako fan Vintage byłem zmuszony dokupić 1680 bo Plastik w zegarkach mnie kręci a dodać malowane indeksy to już mamy ideał jak Speede w plastiku! ;) :D

 

Chociaż w moim ciężkim przypadku choroby postępującej nie jestem w stanie pozbyć się żadnego sikora którego darzę szacunkiem! :( :D 
 

Kupuj DD w białym złocie dokup Suba 16610 i masz komplet idealny! 😜 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MasterMind napisał:

.

 

Z drugiej strony korci mnie, by np. kupić DD na pasku za ~25k, a za +15k kupić np. jakiegoś Rolexa w stali do noszenia na co dzień 😜 Albo w ogóle odpuścić sobie Day-Date'a tylko np. kupić jakiegoś Submarinera w b.dobrym stanie.

Doskonale Cię rozumiem!!! 😜

Miałem podobnie i nie wyobrażam sobie nie mieć Suba16610 i DD w komplecie ale i jako fan Vintage byłem zmuszony dokupić 1680 bo Plastik w zegarkach mnie kręci a dodać malowane indeksy to już mamy ideał jak Speede w plastiku! ;) :D

 

Chociaż w moim ciężkim przypadku choroby postępującej nie jestem w stanie pozbyć się żadnego sikora którego darzę szacunkiem! :( :D 
 

Kupuj DD w białym złocie dokup Suba 16610 i masz komplet idealny! 😜 

 

I dzisiejsze :)

 

 

D1991821-6101-48B7-9ADB-6E6CA8DD0B62.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vitriol napisał:

Kto zgadnie co tu się stało?

 

 

 

Wypadek na moto

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, eye_lip napisał:

Mój kumpel nosi DD w żółtym i szczerze mówiąc ten zegar lepiej wygląda do polo i dżinsów niż do czegokolwiek innego.

Dokładnie. DD to świetny zegar, ale jakoś z garniturem średnio mi się kojarzy. Mój znajomy nosi go dokładnie tak jak Filip opisał, do tego cały w tatuażach jest. 
 

@mastermind - DD tylko na bransolecie; jak zobaczyłem hidden clasp, to uznałem że zapięcie w moich GMT i DJ to ordynarny kawał blachy.

9EDDE1B3-90D6-4C76-9F2C-471AFD99CB60.jpeg

4120A6C1-8333-4D30-B755-4E2CD1993509.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy vintage zapięciach ten ordynarny kawał blachy można dogiąć ręcznie i zapięcie mocno trzyma jak nowe. W hidden clasp starszego typu niby jest sposób na dogiecie i "usztywnienie", aczkolwiek najbardziej obawiam się, że kupię egzemplarz gdzie nie będzie trzymało tak jak trzeba.

 

@szwed gdyby trafił na takiego jak Ty masz, to bym się nie zastanawiał nawet chwili ;) 

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten DD z mojego zdjęcia ma chyba min. 20 lat a wygląda jak nowy, więc jeśli ktoś dba o swój egzemplarz, to bransolecie nic się nie stanie.

 

Na CH24 najwięcej DD jest na pasku - posprawdzam jak to wygląda w sklepach stacjonarnych z vintage Rolexami u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z tymi zapięciami, ale jak pomyślę, że to na wcisk, wykonane z miękkiego 18 karatowego złota, no i zegarek ma np. +35 lat to pojawiają się obawy, że ten element może być narażony na największe zużycie.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.