Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Pomiędzy nowymi tak, ale pomiędzy Batmanem 126710 na jubilee a 116710 na oysterze już pewnie nie. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foti piękny expII ten stary z mniejsza kopertą zdecydowanie mi się bardziej podoba ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy :) hihihihi

Choć ostatnio przychodzi na myśl że może powinien iść w świat. 

Na razie sentyment wygrywa ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lukebor napisał:

Tomek, świetna parka.

Natomiast zdecydowanie wolę Batmana na oyster 😉

 

Niestety, tylko Batman jest mój ☹️

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, memento mori napisał:

Pomiędzy nowymi tak, ale pomiędzy Batmanem 126710 na jubilee a 116710 na oysterze już pewnie nie. 

Tyle że nowe stalowe nie mają oystera. A jubilee w nowych GMT ma inne teleskopy i inne otwory ( szerokość i umiejscowienie) więc przełożenie oystera ze starej referencji do nowej nie jest takie oczywiste - trzeba kombinować ryzykując naprężenia. Najwięcej doświadczeń jest z prżekładaniem jubilee od DJa 36 do Batmana na ospyster.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, foti napisał:

 

Spokojnie, ta  bruzda to chyba nie ostatnie moje słowo :) Lubię zmieniać w tym zegarku bezel śrubokrętem :) Aż się boję o suba bo przyszedł zielony.

 

Gdzie nabyłeś?! Po ile można teraz je kupić?!

O zielony bezel chodzi oczywiście. 

a DJ gratuluje bo piękna sztuka! Ci się trafiła najładniejsza z Forum! :) 
 

 

A ja się przekonałem ostatnio do niego i cały czas go nosze. :)

 

515850FD-712D-4525-A34A-BE8DD68A1F90.jpeg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, nicon napisał:

 

BTW na co polujesz po DJ36, DD czy Sub/GMT? Swoją drogą dość szybko się go pozbyłeś, a niby taki graal, Tudor DD chyba dłużej wytrzymał ;).

 

"To skomplikowane" :D

 

Już w mini recenzji Tudora DD napisałem: Moim zegarkowym "świętym Graalem" był, jest i zawsze będzie Rolex Day Date (...).Ponieważ zegarek ten jest całkowicie poza moim zasięgiem, przez długi czas odkładałem na drugiego na liście marzeń - Rolexa Datejust w stali (...). W idealnym świecie posiadałbym oba te zegarki, Datejusta nosił na co dzień, a Day Date'a zakładał na specjalne okazje. Nie żyjemy jednak w idealnym świecie, co wymagało ode mnie dostosowania strategii do zastanej rzeczywistości.

 

Nadal nie żyję w idealnym świecie, ale ostatnio narzekać nie mogę. Najpierw udało mi się kupić Tudora DD, dzięki któremu czułem się jakbym nosił DJ, później kupiłem DJ, dzięki któremu poczułem wielką ulgę i spełniłem się zegarkowo. Sęk w tym, że łącznie noszenie Tudora i DJ w stali sprawiło, że się na jakiś czas nasyciłem tym typem zegarka. Egzemplarz DJ, który mi się trafił, jest super - ale jego sprzedaż pomoże mi zrobić kolejny krok w kierunku numeru jeden na liście, czyli Day-Date'a (ew. GMT Mastera II) - mógłbym sprzedać DJ za jakiś czas, ale u mnie jest tak, że jak podejmę w głowie decyzję, to później niepotrzebnie oszczędzam zegarek "przeznaczony na sprzedaż", przestając czerpać z tego pełną przyjemność.

 

Podsumowując, Tudor DD był super zamiennikiem Datejusta, Datejust był super zamiennikiem Day-Date'a. Cel ostateczny to (raczej) DD, pytanie tylko jak szybko go osiągnę i czy w ogóle się porwę na wykonanie planu. Na ten moment zastanawiam się nad różnymi scenariuszami.

 

a) kupić Explorera 36mm i zobaczyć jak to jest. Instynkt podpowiada mi, że ten zegarek może zastąpić DJ jako stalowe 36mm na co dzień. Gdyby ten plan okazał się skuteczny, do kompletu dokupiłbym DJ Two-Tone i zamiast pary DJ+DD (na którą mnie nie stać), stworzyć parę EX1 + DJ TT. Gdyby nie wypalił, po prostu sprzedać EX1 i odkładać dalej.

b) odkładać cierpliwie, kupić GMT Mastera II i jakiś czas po tym np. dokupić np. DJ TT.

c) odkładać bardzo cierpliwie i kupić Day-Date'a, prawdopodobnie w żółtym złocie - a później to już mnie nie interesuje co dalej :P


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszej pasji „spełnienie” to nie dość, że to kwestia subiektywna, to jeszcze raczej utopijna ;-)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, MasterMind napisał:

 

"To skomplikowane" :D

 

Już w mini recenzji Tudora DD napisałem: Moim zegarkowym "świętym Graalem" był, jest i zawsze będzie Rolex Day Date (...).Ponieważ zegarek ten jest całkowicie poza moim zasięgiem, przez długi czas odkładałem na drugiego na liście marzeń - Rolexa Datejust w stali (...). W idealnym świecie posiadałbym oba te zegarki, Datejusta nosił na co dzień, a Day Date'a zakładał na specjalne okazje. Nie żyjemy jednak w idealnym świecie, co wymagało ode mnie dostosowania strategii do zastanej rzeczywistości.

 

Nadal nie żyję w idealnym świecie, ale ostatnio narzekać nie mogę. Najpierw udało mi się kupić Tudora DD, dzięki któremu czułem się jakbym nosił DJ, później kupiłem DJ, dzięki któremu poczułem wielką ulgę i spełniłem się zegarkowo. Sęk w tym, że łącznie noszenie Tudora i DJ w stali sprawiło, że się na jakiś czas nasyciłem tym typem zegarka. Egzemplarz DJ, który mi się trafił, jest super - ale jego sprzedaż pomoże mi zrobić kolejny krok w kierunku numeru jeden na liście, czyli Day-Date'a (ew. GMT Mastera II) - mógłbym sprzedać DJ za jakiś czas, ale u mnie jest tak, że jak podejmę w głowie decyzję, to później niepotrzebnie oszczędzam zegarek "przeznaczony na sprzedaż", przestając czerpać z tego pełną przyjemność.

 

Podsumowując, Tudor DD był super zamiennikiem Datejusta, Datejust był super zamiennikiem Day-Date'a. Cel ostateczny to (raczej) DD, pytanie tylko jak szybko go osiągnę i czy w ogóle się porwę na wykonanie planu. Na ten moment zastanawiam się nad różnymi scenariuszami.

 

a) kupić Explorera 36mm i zobaczyć jak to jest. Instynkt podpowiada mi, że ten zegarek może zastąpić DJ jako stalowe 36mm na co dzień. Gdyby ten plan okazał się skuteczny, do kompletu dokupiłbym DJ Two-Tone i zamiast pary DJ+DD (na którą mnie nie stać), stworzyć parę EX1 + DJ TT. Gdyby nie wypalił, po prostu sprzedać EX1 i odkładać dalej.

b) odkładać cierpliwie, kupić GMT Mastera II i jakiś czas po tym np. dokupić np. DJ TT.

c) odkładać bardzo cierpliwie i kupić Day-Date'a, prawdopodobnie w żółtym złocie - a później to już mnie nie interesuje co dalej :P


Duża rozpiętość pomiędzy GMT master a DD...raczej duo komplementarne niż jako alternatywne? 
Patrząc na zwariowane ceny GMT szedłbym w kierunku Sub plus DJ TT. Potem jeśli ma być pasek to już tylko Patek ewentualnie Reverso.
Idąc tropem explorera też niezły kierunek . Exp+Sub + pasek i finito.

Generalnie Sub (GMT) lub exp to fajna baza bo po tym możesz ale nie musisz.

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2020 o 22:49, Krystian napisał:


Zapytajmy Gustawa :D

18 cm to niezły rozmiar, ale i tak decyduje technika 😁

 

Zapytajmy Irka :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka nuda
d33fa4a1e7e1d4602947df6b13e69479.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, foti napisał:

Taka nuda

 

Ucho jeszcze nie oznakowane... ;)

Także nie wiadomo, czy zostaje, czy pójdzie do ludzi? :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie była pierwsza próba naniesienia podpisu na kopercie

Nieudana...
Ale wszystko przede mną :)
6c25b5a8af617c5e6a63ba7475ed224c.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, foti napisał:

Właśnie była pierwsza próba naniesienia podpisu na kopercie

Nieudana...
Ale wszystko przede mną :)

 

Nabierasz wprawy. A modzik wygląda SUPER! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał:

Nabierasz wprawy. A modzik wygląda SUPER! :)

 

Tym razem nożyk zamiast śrubokręta. Nie mogłem znaleźć śrubokręta ale powoli 

Zawsze to lepiej mieć podpisane swoje zegarki :) hihihihi

 

A swoją drogą Rolex powinien produkować różne bezele kolorowe do Suba sam. Można by sobie zmieniać regularnie. Zegarek staje się żywszy w kolorem :)

Przydałby się czerwony niebieski.

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że pierwszy raz zmieniałem troszkę inaczej.

Do tej pory w pepsi ściągałem bezel, wyciągałem wkładkę, zakładałem nową wkładkę, pakowałem bezel na zegarek.

 

A tu z Subem zdjąłem bezel, wyjąłem wkładkę. Założyłem bezel bez wkładki i dopiero wcisnąłem wkładkę.

Jak nie ma wkładki na bezelu to lepiej zakładać bo widać jak układa się sprężynka.

 

A swoją drogą to ciekawe czy pasowała by sprężynka z GMT i bezel w Subie byłby obrotowy w obie strony??

 

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2020 o 14:37, foti napisał:

 

Taką samą chyba? GMT II, SUB 16610  i Datejust??

o ile dobrze pamiętam?

 

Tak, jeśli chodzi o modele to taką samą, ale jednak trochę różnic jest.

Np. Twój DJ jest już 5 cyfrowy, a mój 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś się zna na takich Rolexach co nie cykają?

Bo on do mnie bardzo cyka. Aż spać nie mogę. 

4078E2C8-A987-4D9C-890C-7D67CBEA3661.jpeg

07F9C619-AD80-4D0E-9316-746D2EF744A8.jpeg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Markiza napisał:

Czy może ktoś się zna na takich Rolexach co nie cykają?

Bo on do mnie bardzo cyka. Aż spać nie mogę. 

No prawie jak tu! ;) :D

 

DEA68212-948E-4A21-8CBE-7E93AF370473.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szwed napisał:

No prawie jak tu! ;) :D

 

DEA68212-948E-4A21-8CBE-7E93AF370473.jpeg

Ciekawe. To jest złote?

Kto to robi ?


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno złote było. 😂 

A kto robi?! Dobre pytanie bo dobrze to to nie wygląda 🤣


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Markiza napisał:

Czy może ktoś się zna na takich Rolexach co nie cykają?

Bo on do mnie bardzo cyka. Aż spać nie mogę. 

 

 


to zwykły odpustowy bubel jest.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC-5614.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.