Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, machlo napisał:

Widzę, że nie tylko Tommaso się nie zna. 😁

 

Mierzyłem w tej konfiguracji ale z chęcią założył bym go jeszcze raz... albo nie tylko raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, nixon111 napisał:

Mierzyłem w tej konfiguracji ale z chęcią założył bym go jeszcze raz... albo nie tylko raz

Słusznie, słusznie. Niebieski też nie jest znowu taki ostatni, ale jednak klasyk to klasyk. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, machlo napisał:

Widzę, że nie tylko Tommaso się nie zna. 😁

Twój jest bardzo fajny. Lecz tylko albo aż bardzo. Za to niebieski jest kozak nad kozaki. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak ktoś mnie rozumie. 😀

Dla mnie srebrny jest o włos za niebieskim, ale tylko w sześciocyfrowych referencjach, W starszych jest odwrotnie, jasna tarcza widzi mi się bardziej.

Natomiast bezwzględnie no1. to fluted jubilee. 

 

 

Ale mi narobiliście chęci. Jakby ktoś się chciał pozbyć DJ36 fluted jubilee to pisać do mnie 😁

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy piątek, żadnych koszul - totalny luzak. 😎

bb5c1c9ea3b87cd35b25d776f48b1982.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Op39 jest taki bardziej stonowany niż ex1. Ex1 dla mnie wygrywa bo:

- dobrze wyglada na gumie, pasku, nato

- ma regulacje na zapięciu 

- i zawsze mi sie podobała linia ex u rolexa a szczególnie polar2

Edytowane przez HaveFun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Exp to raczej sportowy zegarek, a OP bardziej elegancki.  Moim zdaniem oba dadzą radę do wszystkiego. Weź ten co ci się bardziej podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo bym chciał teraz Explorera I 36mm, ale szukam i szukam i odpowiedniej sztuki znaleźć nie mogę :P Jest też dylemat którą wersję wziąć na celownik, bo 14270 jest bardziej "wintydżowy", przeważnie z tarczą trytową (pomijając końcówkę produkcji) i z bransoletą z pustymi end-linkami i starszym werkiem, a 114270 ma w zasadzie po trochu z każdego świata, bo ten sam wygląd, stare zapięcie, ale nowszy werk i pełne end-linki.

 

Cenowo też mocno rozjechane te oferty, jak z Datejustem. 20-30k na Chrono24 i w zasadzie można kupić wszystko, obie wersjie 36mm i 39mm, z pudłami papierami i bez, a wyszukać coś z tego sensownego wcale nie jest łatwo. Tym bardziej że pamiętam jeszcze ceny EX I jakiś rok temu - zaczynały się od 16k, teraz praktycznie poniżej 20k w Europie nic nie ma - przynajmniej nie na chrono24.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
19 minut temu, nicon napisał:

Nie kombinować i brać Exa, ale najlepiej 36mm. 39mm OP i Ex są bardzo duże ze względu na wąską lunetę.

 

Dementuję. ;) Nowy Exp nie jest za duży, nosi się świetnie w 39mm na nadgarstku 17cm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, nicon napisał:

Nie kombinować i brać Exa, ale najlepiej 36mm. 39mm OP i Ex są bardzo duże ze względu na wąską lunetę.

Nie, no bez przesady. Brać AirKinga 34mm, Ex 36mm jest za wielki 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39mm nosi się bardzo wygodnie. Na lewej mam te 17,5cm, nosiłem przez godzinę testowo.

 

image.thumb.png.9dc4d6ffde84eac9f808d1baa568d2cc.png

 

Jak ktoś ma te ~17cm to oba rozmiary są bardzo dobre, przy czym 36mm to jednak klasyka - moim zdaniem ma lepsze proporcje, tarcza jest bardziej spójna, mniej rozstrzelona.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Poprzednia wersja 39mm miała skopane proporcje przez małe wskazówki wzięte z 36mm, poprawili to w MKII i jak dla mnie to jest Exp do kupienia. 36mm niestety jest trochę za mały moim daniem, do tego puste endlinki, brak lumy na indeksach. Jedyna 6-cyfrowa referencja z profesjonali, która jest lepsze niż 5-cio to moim zdaniem właśnie Explorer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, RysiekOchodzki napisał:

Nie, no bez przesady. Brać AirKinga 34mm, Ex 36mm jest za wielki 😂

 

Tan Air King to też niezły klocek na ręku. To już lepiej Precision, który też ma 34 mm, ale ma cieńszą kopertę a najlepiej Datejust 31 mm, a dla mniejszych nadgarstków 28 mm, dalej to już tylko damski 26 mm, więc ten odpada 😛

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun
2 godziny temu, gszydlowsky napisał:

Co myślićie o OP 39 , da radę zamiast EXa  ?  czy lepiej nie kombinować i brać Explorera ? 

 

Fajny artykuł o EX1 https://www.hodinkee.com/articles/rolex-explorer-214270-review polecam kanał B&J na YT tam użytkownik fajnie porównywał modele ex

 

 

Edytowane przez HaveFun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady OP czy Exp to porównywalne wybory. Decydują osobiste preferencje tudzież wielkość i przyszłość kolekcji.

Oba modele niezależnie od rozmiarów i kolorów (OP) stoją na własnych nogach i źle wybrać się nie da.

Oba modele (współczesne wersje) mają tą samą wadę : tylko bransoleta. Wszelkie próby  paskowania dają bardzo przeciętny efekt i nie są rekomendowane.

Osobiscie z uwagi na kolory(biały jest już kultowy) wybrałbym OP bo czarna tarcza w kolekcji jest przeze mnie zalecana dla SUBa/GMT.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyparł GMT z ręki

5585d32031e4bd2b2da0da57d513b78d.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew , póki co będzie to jeden zegarek z wyższej półki i prawdopodobnie jedyny , od zawsze gada do mnie EX , ale OP z białą tarczą również bardzo mi się podoba 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jedyny...chyba też poszedłbym w kierunku exp...ale o włos 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, gszydlowsky napisał:

Dzięki za odzew , póki co będzie to jeden zegarek z wyższej półki i prawdopodobnie jedyny , od zawsze gada do mnie EX , ale OP z białą tarczą również bardzo mi się podoba 😀

Jak z wyższej półki to bierz Exa , OP wg Rolexa leży niżej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Lotus napisał:

Jako jedyny...chyba też poszedłbym w kierunku exp...ale o włos 

 

Teraz, desmo napisał:

Jak z wyższej półki to bierz Exa , OP wg Rolexa leży niżej 😉

Panowie, co za zgodność :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b4ea49bf2fea4f3eee3d6ffa38e447fa.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lotus napisał:

Osobiscie z uwagi na kolory(biały jest już kultowy) wybrałbym OP bo czarna tarcza w kolekcji jest przeze mnie zalecana dla SUBa/GMT.

 

Używasz określenia "kultowy" do wersji, która debiutowała w 2018 r. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą "expercie"...

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślićie o OP 39 , da radę zamiast EXa  ?  czy lepiej nie kombinować i brać Explorera ? 

Biały OP jest idealnym uzupełnieniem np. do Suba. Ex już niekoniecznie, ma za dużo podobieństw. Natomiast jako jedyny zegarek ze stajni Rolexa moim zdaniem lepszy będzie Ex.

I oczywiście bierz rozmiar 39, a nie jakąś damkę

 


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie orzekłbym następująco:

1. Jeśli tylko jeden zegarek : Sub 

2. Jeśli jedyny Rolex w kolekcji: GMT

3. Joker: Daytona


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.