Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Muzzy napisał:

Z tego co pamiętam pisałeś że nowa Omega 300 zjada tego Suba technologicznie i dizajnersko.... 😱

 

Że mu się te konta nie popier..... z którego co pisze 😛 

 

10 minut temu, Lotus napisał:

To prawda nowa 300 jest lepsza od suba pod wieloma względami, od mechanizmu począwszy.

Jest to najlepszy obecnie sportowy diver, który na gumie wygląda świetnie.

 

...a jednak 😄

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam bo to są drobne niuanse które warto wychwycić .

1. Submariner jest najlepszy zegarkiem wszechczasów. Na jego pozycje składa się jego uniwersalność, wartość w czasie, rozpoznawalność oraz co najważniejsze fakt że jest największą z ikon. Design poddawany lekkim wariacjom od lat sześćdziesiątych jest referencją dla segmentu.

2.Nowa 300 technologicznie odjechała subowi , jest lepszym zegarkiem rozumianym jako przedmiot, bardziej designerskim, ale nie spełnia kryteriów aby zasiąść na tronie (patrz punkt1)


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym zegarkiem wszechczasów ??? Serio?????  Dla mnie najbardziej przesacowany zegar , z średnią jakościa wykonania i niezawodnym mechanizmem.

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Muzzy napisał:

Najlepszym zegarkiem wszechczasów ??? Serio?????  Dla mnie najbardziej przesacowany zegar , z średnią jakościa wykonania i niezawodnym mechanizmem.


Który Twoim zdaniem zasługuje na to miano? Wg w/w kryteriów 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, a który zegarek w kwocie ok. 40k nie jest przeszacowany?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Markiza napisał:

Klub Miłośników zegarków Rolex.
Taki jest tytuł tego tematu.
I dlatego tu jestem. Bo uwielbiam Rolexy.
Jest to marka zegarów, które lubię najbardziej. Znam się na nich tak jak się znam. Nikomu niczego nie będę udowadniać. Natomiast muszę przyznać, ze dowiaduje się od Was dużo ciekawych rzeczy.
Czasami mam wrażenie, ze przyszedł czas na zmianę tego tytułu.
Taka propozycja z mojej strony.
„Klub bezczelnych dogryzaczy”
Jak nie uszczypną i nie wyśmieją, to mają jakieś braki i kompleksy.
Tyle ludzi już opuściło ten niby prestiżowy klub. Za każdym razem kogoś nowego trzeba wyśmiać i obrażać.
Kiedyś w Polsce mało kogo było stać na Rolexa. Natomiast dzisiaj codziennie ktoś kupuje Rolexa. Z czego wynika, ze Miłośników jest co raz więcej. Szkoda tylko , ze w tym klubie wcale się to nie odzwierciedla.

Na prawdę nie można kulturalnie i spokojnie powymieniać zdania?
Nie da się trochę powietrza spuścić i trochę milej traktować innych, którzy mają inne zdanie. Albo je zmienili. Albo się zdążyli czegoś więcej nauczyć.
Tylko kretyni nie zmieniają zdania.
Co kogo obchodzi ile kto ma kont?
Dlaczego zawsze trzeba robić jakieś dochodzenia. I wyzywać innych od trolów.
Zegar jest zegar. Każdemu się podoba inny.

Oczywiście to się zwraca to gromadki bezczelnych typów. Którzy sami się rozpoznają.
A wszystkich innych MIŁYCH KOLEGÓW
serdecznie pozdrawiam. emoji8.png

Ton tego fatalnego rapsodu zwalę na Twój słabszy dzień, i tyle... ;)

 

Co do multikont - tylko perfidne trolle używają paru kont jednocześnie w tym samym czasie. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario!

Znamy się tez z innego podwórka.

Nie ma dzisiaj okresu i czuje się wyśmienicie.

Dedykuje Ci mojego najulubienszego Rolexka. 937ccaf10d33cf77364ead1135dee5a6.jpg&key=4d584fc107a2391adf845f46a1cbe3ebc505c373e7e638a7604ce9d97178306c


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Markiza napisał:

Mario!
Znamy się tez z innego podwórka.
Nie ma dzisiaj okresu i czuje się wyśmienicie.
Dedykuje Ci mojego naulubienszego Rolexka.

Tak, znamy się :)

 

Jednak wg mnie, Twój powyższy post to przyczynek do kolejnej poważnej gównoburzy. A tych ostatnio trochę nam tutaj brakowało :lol: 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Godzinę temu, Lotus napisał:

Submariner jest najlepszy zegarkiem wszechczasów.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Masy wzdychają do Suba, kto może kupuje od celebryty do menagera w korpo. Musi być najlepszy. ;) A na poważnie, fajny zegarek to jest, jak dla kogoś najlepszy to jego prawo tak uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zegarek był ikoną wszech czasów , nie musi być idealny. Wystarczy że przez lata jest choć trochę lepszy od konkurencji
Lotus o Rolex Submariner

lipiec 2020r.

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
23 minuty temu, Lotus napisał:

Żeby zegarek był ikoną wszech czasów , nie musi być idealny. Wystarczy że jest choć trochę lepszy od konkurencji
Lotus o Rolex Submariner

lipiec 2020r.

 

Zdefiniuj pojęcie "lepszy" w kontekście bezpośredniej konkurencji Roleksa czyli Grand Seiko oraz Omegi. Moim zdaniem Rolex nie ma lepiej wykończonych kopert, tarcz oraz wskazówek od Grand Seiko i nie mierzy precyzyjniej czasu niż Spring Drive. SD to oczywiście hybryda, ale też i wybór technologiczny dla końcowego klienta, który chciałby dokładniejszego działania zegarka od konstrukcji mechanicznych, ale niepozbawionego tradycyjnego zegarmistrzostwa. Uważam również, że Submariner nie jest bardziej kultowy od Speedmastera Moonwatch zwłaszcza w wersji z mechanizmem oznaczonym jako kaliber 321. Gdzie więc ta wyższość?

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
5 minut temu, McIntosh napisał:

 

Zdefiniuj pojęcie "lepszy" w kontekście bezpośredniej konkurencji Roleksa czyli Grand Seiko oraz Omegi. Moim zdaniem Rolex nie ma lepiej wykończonych kopert, tarcz oraz wskazówek od Grand Seiko i nie mierzy precyzyjniej czasu niż Spring Drive. SD to oczywiście hybryda, ale też i wybór technologiczny dla końcowego klienta, który chciałby dokładniejszego działania zegarka od konstrukcji mechanicznych, ale niepozbawionego tradycyjnego zegarmistrzostwa. Uważam również, że Submariner nie jest bardziej kultowy od Speedmastera Moonwatch zwłaszcza w wersji z mechanizmem oznaczonym jako kaliber 321. Gdzie więc ta wyższość?

someone-on-the-internet-is-wrong.jpg.e6a06a124c0d2505cac2310c3b0aac01.jpg

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

@tbn,

jesteśmy na forum, żeby wymieniać się opiniami w odniesieniu do naszej wspólnej pasji. Nie narzucam nikomu własnego zdania tylko przedstawiam swój punkt widzenia, z którym nie trzeba się przecież zgadzać. 😀 Spokojnie, dyskutujmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym elemencie Submariner jest gorszy od ... W innym elemencie nie lepszy niż ...

Gdyby tak rozkładać na poszczególne elementy, to Submariner ma też gorszy dekiel w porównaniu z żółwikiem w Certinie, a lumę ma gorszą niż w SKX007 ;)

Tylko, że tu chodzi o sumaryczną wartość. Tak więc zgodzę się z Lotusem :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, McIntosh napisał:

 

Zdefiniuj pojęcie "lepszy" w kontekście bezpośredniej konkurencji Roleksa czyli Grand Seiko oraz Omegi. Moim zdaniem Rolex nie ma lepiej wykończonych kopert, tarcz oraz wskazówek od Grand Seiko i nie mierzy precyzyjniej czasu niż Spring Drive. SD to oczywiście hybryda, ale też i wybór technologiczny dla końcowego klienta, który chciałby dokładniejszego działania zegarka od konstrukcji mechanicznych, ale niepozbawionych tradycyjnego zegarmistrzostwa. Uważam również, że Submariner nie jest bardziej kultowy od Speedmastera Moonwatch zwłaszcza w wersji z mechanizmem oznaczonym jako kaliber 321. Gdzie więc ta wyższość?


Po pierwsze zgadzam się z Tobą że GS czy Omega nawet jeśli nie używają droższych materiałów to mają lepsze wykończenie.

Co do dokładności chodu i mechanizmów na szczycie nie ma zasadniczych rozbieżności: niezawodność i precyzja jest we wszystkich wymienionych przez Ciebie markach w tym u Rolexa.


Moje kryteria są następujące :

1. Uniwersalność 

2. Wartość zegarka (utrzymanie wartości)

3. Rozpoznawalność , brand

4. Ikona

Submariner jako jedyny zegarek w kolekcji jest almost perfect. Submariner to utrzymanie jego wartości przez lata. Submariner jest najbadziej rozpoznawalnym zegarkiem świata. Ma status ikony i jest wzorem designerskim.

Jak się pewnie zorientowałeś aspekty poza zegarmistrzowskie w moim rankingu mają takie samo znaczenie jak technikalia.

 

Co do moonwatcha: to nie jest najlepszy zegarek na świecie . To jest najważniejszy zegarek na świecie.

 

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McIntosh napisał:

 

Zdefiniuj pojęcie "lepszy" w kontekście bezpośredniej konkurencji Roleksa czyli Grand Seiko oraz Omegi. Moim zdaniem Rolex nie ma lepiej wykończonych kopert, tarcz oraz wskazówek od Grand Seiko i nie mierzy precyzyjniej czasu niż Spring Drive. SD to oczywiście hybryda, ale też i wybór technologiczny dla końcowego klienta, który chciałby dokładniejszego działania zegarka od konstrukcji mechanicznych, ale niepozbawionych tradycyjnego zegarmistrzostwa. Uważam również, że Submariner nie jest bardziej kultowy od Speedmastera Moonwatch zwłaszcza w wersji z mechanizmem oznaczonym jako kaliber 321. Gdzie więc ta wyższość?

Mariusz, chyba nie chcesz na serio porównywać Suba do Moonwatcha, bo w kwestiach użytkowych to prawdziwa przepaść ;) A księżycowy kult? Gdyby był tak wielki/mocny... ale przegrywa z estymą Rolexa.  

 

Do którego konkretnie GS-a chciałbyś porównywać Submarinera? Samo dobre wykończenie u Japońca to nie wszystko, to wie każdy, kto choć trochę zna się na zegarkach...  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę po popcorn...na serio chcecie wybierać najlepszy zegarek na świecie?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat został wybrany . Teraz są interpelacje.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
11 minut temu, Mirosuaw napisał:

W tym elemencie Submariner jest gorszy od ... W innym elemencie nie lepszy niż ...

Gdyby tak rozkładać na poszczególne elementy, to Submariner ma też gorszy dekiel w porównaniu z żółwikiem w Certinie, a lumę ma gorszą niż w SKX007 ;)

Tylko, że tu chodzi o sumaryczną wartość. Tak więc zgodzę się z Lotusem :)

 

W sumarycznej wartości dla mnie lepszy jest Breguet Marine Ref. 5817ST, który na Chrono24 kosztuje tyle samo, co Submariner. 🙂

 

12 minut temu, mario1971 napisał:

Mariusz, chyba nie chcesz na serio porównywać Suba do Moonwatcha, bo w kwestiach użytkowych to prawdziwa przepaść ;) A księżycowy kult? Gdyby był tak wielki/mocny... ale przegrywa z estymą Rolexa.  

 

Do którego konkretnie GS-a chciałbyś porównywać Submarinera? Samo dobre wykończenie u Japońca to nie wszystko, to wie każdy, kto choć trochę zna się na zegarkach...  

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę z hype jaki jest obecnie na Roleksa. Biorąc jednak pod uwagę aktualne ceny Submarinera, jego niedostępność w salonach, ale też liczbę możliwych alternatyw, to naprawdę trudno zrozumieć te długie kolejki oczekujących. Później wybory są podbudowywane stwierdzeniami typu "najlepszy zegarek na świecie". Trudno, nie wnikam. Mamy wspólną pasję i to jest najważniejsze, a wybory zegarkowe to już indywidualna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten akurat został wybrany . Teraz są interpelacje.

Ale kto wybrał?

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McIntosh napisał:

 

W sumarycznej wartości dla mnie lepszy jest Breguet Marine Ref. 5817ST, który na Chrono24 kosztuje tyle samo, co Submariner. 🙂

 

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę z hype jaki jest obecnie na Roleksa. Biorąc jednak pod uwagę aktualne ceny Submarinera, jego niedostępność w salonach, ale też liczbę możliwych alternatyw, to naprawdę trudno zrozumieć te długie kolejki oczekujących. Później wybory są podbudowywane stwierdzeniami typu "najlepszy zegarek na świecie". Trudno, nie wnikam. Mamy wspólną pasję i to jest najważniejsze, a wybory zegarkowe to już indywidualna sprawa.

Cieszę się, że w końcu odpuściłeś ;)

 

A co do Bregueta Marine - ten może Subowi tylko piwo na plaży donosić :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Matko!!!
Jak ja to lubie. Jak w bajce.
To teraz ja.
638cfcbbb029247d32c664bcef0774bd.jpg
Mój zegar jest lepszy. Ma o wiele lepszy mechanizm od Submarinera.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Breguet to mam 3 problemy:

1. Co w nim kultowego?

2. Kto go widział? 
3. Jest to model toksyczny.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.