Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh
12 minut temu, mario1971 napisał:

Cieszę się, że w końcu odpuściłeś ;)

 

A co do Bregueta Marine - ten może Subowi tylko piwo na plaży donosić :lol:

 

I to takie od Trapistów - Westvleteren 12. Nie wypada arystokracie startować do wielkiego Roleksa z byle czym. 😀

 

7 minut temu, Lotus napisał:

Z tym Breguet to mam 3 problemy:

1. Co w nim kultowego?

2. Kto go widział? 
3. Jest to model toksyczny.

 

1. Giloszowana tarcza oraz wskazówki breguetowskie stanowiące nawiązanie do nietuzinkowej historii firmy Breguet.

2. Ja widziałem, nawet miałem ten zegarek.

3. Boże dopomóż.

 

Pozdrawiam serdecznie. Idę poczytać książkę o wynalazkach Breguet.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, McIntosh napisał:

 

I to takie od Trapistów - Westvleteren 12. Nie wypada arystokracie startować do wielkiego Roleksa z byle czym. 😀 BTW, miałem kiedyś Marine i lubiłem ten zegarek. 

Ile Ty już zegarków nie lubiłeś, iloma się zachwycałeś, że Ho Ho! :lol:

Zobacz obraz źródłowy

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Teraz, mario1971 napisał:

Ile Ty już zegarków nie lubiłeś, iloma się zachwycałeś, że Ho Ho! :lol:

 

Definicja słowa pasja (hobby) : wielkie zamiłowanie do czegoś. Zegarków było dużo, ale ulubionych tylko kilka. IWC Portuguese Automatic, Breguet Marine, Audemars Piguet Royal Oak i Patek Philippe Calatrava Ref. 5296. Poczekaj, jak kupię Lange, to będę Wam "truł" o niemieckim zegarmistrzostwie i... nazistach. 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
Godzinę temu, Lotus napisał:

Żeby zegarek był ikoną wszech czasów , nie musi być idealny. Wystarczy że przez lata jest choć trochę lepszy od konkurencji
Lotus o Rolex Submariner

lipiec 2020r.

Podoba mi się ta definicja. Będzie odnosić się do Suba, jeśli Rolex wsadzi do niego cal. 3235 :)

34 minuty temu, mario1971 napisał:

Mariusz, chyba nie chcesz na serio porównywać Suba do Moonwatcha, bo w kwestiach użytkowych to prawdziwa przepaść ;) A księżycowy kult? Gdyby był tak wielki/mocny... ale przegrywa z estymą Rolexa.  

Mario, każdy zegarek bez stopera i ze stoperem dzieli przepaść w kwestiach użytkowych:)

Nurkowy bezel (nawet zielony) i cyklop niczego tu nie zmienią. Dlatego Sub nie mógł polecieć na Księżyc, a Moon tak.

Jakie znaczenie ten lot miał dla ludzkości możesz wyczytać np. na deklu Moona. Niestety, z dekla Suba niczego ważnego się nie dowiesz. No może tylko tyle, że pustka występuje nie tylko w kosmosie...

 

Pisałem powyższe zakładając, że gdy użyłeś zwrotu "księżycowy kult" nie miałeś na myśli wilkołactwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, McIntosh napisał:

 

Definicja słowa pasja (hobby) : wielkie zamiłowanie do czegoś. Zegarków było dużo, ale ulubionych tylko kilka. IWC Portuguese Automatic, Breguet Marine, Audemars Piguet Royal Oak i Patek Philippe Calatrava Ref. 5296. Poczekaj, jak kupię Lange, to będę Wam "truł" o niemieckim zegarmistrzostwie i... nazistach. 😄

W który konkretnie model od Lange celujesz? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, McIntosh napisał:

 

Definicja słowa pasja (hobby) : wielkie zamiłowanie do czegoś. Zegarków było dużo, ale ulubionych tylko kilka. IWC Portuguese Automatic, Breguet Marine, Audemars Piguet Royal Oak i Patek Philippe Calatrava Ref. 5296. Poczekaj, jak kupię Lange, to będę Wam "truł" o niemieckim zegarmistrzostwie i... nazistach. 😄

 
Większość zegarków które posiadałeś ( choć nie wszystkie) to ikony. Takich modeli się nie sprzedaje bo są jądrem każdej kolekcji.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
5 minut temu, mario1971 napisał:

W który konkretnie model od Lange celujesz? 

 

Mariusz, mechaniczny z manualnym naciągiem. 😀 Jak kupię to wrzucę fotkę na forum, żeby dać kolegom szansę do skrytykowania mojego zegarka. 😉

 

Teraz, Lotus napisał:

 
Większość zegarków które posiadałeś ( choć nie wszystkie) to ikony. Takich modeli się nie sprzedaje bo są jądrem każdej kolekcji.

 

Sprzedałem, bo to toksyczne zegarki były. 😄😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, McIntosh napisał:

 

Mariusz, mechaniczny z manualnym naciągiem. 😀 Jak kupię to wrzucę fotkę na forum, żeby dać kolegom szansę do skrytykowania mojego zegarka. 😉

 

 

Sprzedałem, bo to toksyczne zegarki były. 😄😉


AP i Patek generalnie nie są toksyczne. IWC tak i to mocno ale jeśli dobrze kupiłeś na wtórnym to Ciebie akurat nie poparzył 😏


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
15 minut temu, norbie napisał:

Podoba mi się ta definicja. Będzie odnosić się do Suba, jeśli Rolex wsadzi do niego cal. 3235 :)

Mario, każdy zegarek bez stopera i ze stoperem dzieli przepaść w kwestiach użytkowych:)

Nurkowy bezel (nawet zielony) i cyklop niczego tu nie zmienią. Dlatego Sub nie mógł polecieć na Księżyc, a Moon tak.

Jakie znaczenie ten lot miał dla ludzkości możesz wyczytać np. na deklu Moona. Niestety, z dekla Suba niczego ważnego się nie dowiesz. No może tylko tyle, że pustka występuje nie tylko w kosmosie...

 

Pisałem powyższe zakładając, że gdy użyłeś zwrotu "księżycowy kult" nie miałeś na myśli wilkołactwa:)

 

Mimo wszystko za Subem stoi trochę ciekawej historii związanej z nurkowaniem i to chyba jedyny model w kolekcji Rolexa oprocz serii Eplorer, który nie jest czystym marketingiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
4 minuty temu, Lotus napisał:


AP i Patek generalnie nie są toksyczne. IWC tak i to mocno ale jeśli dobrze kupiłeś na wtórnym to Ciebie akurat nie poparzył 😏

 

Nie rozumiem Twojego podejścia. IWC ma w swojej ofercie dużo udanych stylistycznie zegarków, a kolekcja Portugieser jest świetna właściwie w całości. Z Twojego wpisu wynika zarzut o istotnym spadku ceny na rynku wtórnym, ale mnie to specjalnie nie obchodzi. Zegarki to moja pasja, a nie sposób na życie, więc kupuję to, co mi się podoba. To jednak temat o Roleksie, więc nie kontynuujmy. Pozostaniemy przy swoim zdaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, McIntosh napisał:

 

Mariusz, mechaniczny z manualnym naciągiem. 😀 Jak kupię to wrzucę fotkę na forum, żeby dać kolegom szansę do skrytykowania mojego zegarka. 😉

 

Kiedy, mniej więcej?

 

Nie mogę się doczekać :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet wtrącić się nie mogę. 
Ja się wcale nie znam na innych zegarach. 
Tylko Rolex i Rolex. 
No i nie będę grzeszyć w gronie Miłośników Rolexa, i pisać ze inne zegary są lepsze. 
😉


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim schowam tą przepiękną i ulubioną bestie na kilka dni do sejfu, to jeszcze jej zrobię zdjęcie. 
 

AC3ED2AC-8407-4498-82DB-857CD39DEB60.jpeg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu anonimowo? Po co ludzie mają myśleć, że to kolejne konto „eksperta” Lotusa - to a propos samozwańczych ekspertów.  Może zamiast krytyki ,kolega bywalec zagranicznych for, podrzuciłby tu jakieś brakujące treści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Bregueta Marine - ten może Subowi tylko piwo na plaży donosić :lol:


Na mnie Breguet zrobił niesamowite wrażenie. Trochę długa guma jak na mój nadgarstek, ale ogólnie zegarek rewelacyjny.

B41-F006-D-44-AC-4-C3-E-9-DC7-9387-F4-B09103.jpg

Obecny Submariner jest dla mnie nijaki i gdybym miał wybierać między tym Breguetem, a Submarinerem to bez sekundy zastanowienia wybieram Bregueta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mój skromny OP nie jest królem królów , najlepszym zegarkiem i ikoną ikon jest prosty i skromny i mi się podoba a to dla mnie najważniejsze.
Właśnie jedziemy do pracy
3f2d280414b813f618491f8878020cdc.plist

Chociaż jednak razem z niecierpliwością czekamy na króla królów z tym że bez daty.
Mam nadzieje że dożyje daty odbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, desmo napisał:

Ale czemu anonimowo? Po co ludzie mają myśleć, że to kolejne konto „eksperta” Lotusa - to a propos samozwańczych ekspertów.  Może zamiast krytyki ,kolega bywalec zagranicznych for, podrzuciłby tu jakieś brakujące treści?

No właśnie. 
Przeciętny Miłośnik już się boi odezwać. 
Do czego do doszło???

A temat jest nie skończony. Można debatować bez końca i wymieniać zdania grzecznie. 

 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, nicon napisał:

 Dlaczego w takim razie nie wybrałeś pięknego bregej Marine Gmt 5857? Przecież Pepsi to w zasadzie taki Submaryner z kolorowym bezelem, ta sama nijakość.

 

 

Dlatego, że:

- Pepsi ma nowy werk

- inną kopertę

- wskazówka GMT świetnie ożywia zegarek

- ma fajną bransoletę, która nie wygląda jak przeszczep do zegarka

- jest "żywym" zegarkiem

- powyższy Breguet nie jest w moim stylu

Myślę, że to wystarczy :)

Jak wyjdzie nowy Submariner, który będzie miał:

- zwężone uszy

- nowy werk

to na pewno będę o nim myślał.

Obecny Submariner u mnie ma prawo bytu tylko w wersji zielonej :) 

Ps. Takie małe moje marzenie to Hulk bez daty na nowym werku ze zwężonymi uszami :)

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafiros napisał:

Dobrze że mój skromny OP nie jest królem królów , najlepszym zegarkiem i ikoną ikon emoji12.png jest prosty i skromny i mi się podoba a to dla mnie najważniejsze.
Właśnie jedziemy do pracy


Chociaż jednak razem z niecierpliwością czekamy na króla królów emoji23.pngemoji23.png z tym że bez daty.
Mam nadzieje że dożyje daty odbioru emoji12.png


Sub i biały OP to killer combo. Jeśli szedłbym w kierunku kolekcji dwóch zegarków, byłby  to mocny duet do rozważenia (z drobną modyfikacją, czyli Sub z datą w tej konstelacji).


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Krystian napisał:

 


Na mnie Breguet zrobił niesamowite wrażenie. Trochę długa guma jak na mój nadgarstek, ale ogólnie zegarek rewelacyjny.



Obecny Submariner jest dla mnie nijaki i gdybym miał wybierać między tym Breguetem, a Submarinerem to bez sekundy zastanowienia wybieram Bregueta.

 

 

"Nijaki" to określenie pejoratywne. Ja bym "nijaki" zamienił na stonowany. Stonowany zegarek dla Ciebie jest wadą, a dla mnie zaletą. Chyba już pisałem Ci kiedyś prywatnie, ale i tu napiszę, że dla mnie, gdyby nowe Pepsi miało taką samą cenę (na pierwotnym i wtórnym) i dostępność jak Sub, to i tak bym go nie kupił ani jako jedyny zegarek, ani jako jeden z 3-5, dopiero w kolekcji 5-10 zegarków by się znalazł jako miła odmiana z kolorami. Podobnie mam z Batmanami i Hulkiem.

 

Co do nowego Submarinera, to marketingowo 3235 będzie zaletą, a użytkowo to się okaże za 15-20 lat, czy jest równie niezawodny, wytrzymały i dokładny jak 3135. Myślę, że nie wrócą do aluminiowych bezeli, a ceramiczne w połączeniu z cienkimi uchami to już taki fejkowy "vintage vibe". Aczkolwiek ja akurat jestem zwolennikiem największych wad tego modelu czyli maxi dial, szerokie ucha, masywna osłona koronki, długie zapięcie. On jest stonowanym zegarkiem, ale w kategorii stonowanych ma swój klockowaty urok (połączenie płaskiej koperty z płaskim bezelem, schodkowe przejście z uch (przez ich szerokość) do bransolety, sporo stali po bokach koronki. Fajnie to widać jak się ma obok do porównania Tisela, który ma cienkie uszy i osłonę koronki. Nie patrząc na jakość wykończenia, cenę itp. a tylko na proporcje i kształty bez dwóch zdań koperta z bezelem w Subie są świetne. Byłem rozczarowany Tiselem właśnie dlatego, że miał to być klon, a w rzeczywistości to on klonem jest dla laika, w rzeczywistości jego proporcje w połączeniu z ceramiką wyglądają nie najlepiej.

VtNR8eG.jpg
VAw0HgE.jpg

 

 

 

Jednak jeśli bardzo chcesz to wyślij mi nowego 116610LN a ja Ci go przerobię na takiego a la 6538 jak niżej. Gwarantuje w razie czego zwrot "pinionżków" (oczywiście tych z metki). No chyba, że chcesz z fakturką to wtedy zapraszam do: https://tempus-machina.com

😃

 

JqMmThU.jpg
CBGxXHw.jpg
mebqmzI.jpg

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Nawet nie wygląda ta przeróbka tragicznie. 6538 to moim zdaniem najładniejszy diver w historii. Szkoda, że Rolex nie bawi się w reedycje, bo to były hit. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści od marketingu podjęli decyzje że te nostalgiczne tony zagospodaruje Tudor fifty eight.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
1 minutę temu, memento mori napisał:

Bawi się i nazwał ją Fifty-Eight 🤪

 

Niestety poza rozmiarem, za dużo rzeczy zrobili nie tak jak trzeba. :) No i Tudor to zastadniczo marketingowy pomysł, lubię jak za marką stoi historia.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.