Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Na mnie Breguet zrobił niesamowite wrażenie. Trochę długa guma jak na mój nadgarstek, ale ogólnie zegarek rewelacyjny.

 

Obecny Submariner jest dla mnie nijaki i gdybym miał wybierać między tym Breguetem, a Submarinerem to bez sekundy zastanowienia wybieram Bregueta.

Breguet zachwyca przez pierwszych parę minut - to fakt, bo to rzadko spotykany zegarek, zupełnie inny od wszystkich nurków.

 

Niby nijaki ten Sub, ale Hulka byś sobie dokupił do kolekcji, co nie?

 

ecdfe5f8caca22f33ea7e59ccbddd279.jpgd61157d5bba6a9848099f687390de5cc.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, memento mori napisał:

 

"Nijaki" to określenie pejoratywne. Ja bym "nijaki" zamienił na stonowany. Stonowany zegarek dla Ciebie jest wadą, a dla mnie zaletą.


 

Jednak jeśli bardzo chcesz to wyślij mi nowego 116610LN a ja Ci go przerobię na takiego a la 6538 jak niżej. Gwarantuje w razie czego zwrot "pinionżków" (oczywiście tych z metki).

 

JqMmThU.jpg
CBGxXHw.jpg
mebqmzI.jpg

 

 

Co do pierwszego, to nie o to mi chodziło. Stonowany to jest EXP i ten dla mnie jest świetnie dopracowany w chwili obecnej. Jak wrzucą nowy werk i nie spieprzą przy tym tego co wreszcie dopracowani to zdecydowanie główny kandydat ze stajni Rolexa dla mnie. Submariner najzwyczajniej mi nie pasuje. Głównie przez to za co wszyscy go kochają, czyli mocno zwężoną bransoletę względem koperty, Dla mnie on ma zachwiane proporcje i tyle. Obecny Submariner dla mnie = bransoleta w pudle, a RubberB założone. Tak czy inaczej do czasu, aż nie poprawią tego czy owego obecny model dla mnie mógłby nie istnieć :)

Co do drugiego to fajny mod, ale ja jestem zwolennikiem zestawów fabrycznych jeżeli chodzi o sam zegarek, bo bransolety ogólnie u mnie są najczęściej zastępowane paskami nato :)

Godzinę temu, nicon napisał:

Czyli zwężone uszy i nowy mechanizm spowodują że Submariner nie będzie nijaki? Ciężko mi to zrozumieć, ale spoko :).

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie szczegóły decydują czy mi się coś podoba, czy nie.

Np. taka Omega 300m, podoba mi się bardzo w wersji czarnej na gumie, a tylko głupi zawór helowy, który moim zdaniem spieprzyli powoduje , że jeszcze tego zegarka nie mam. Chociaż zaczynam się zastanawiać, czy nie dać jej szansy :)

 

13 minut temu, mario1971 napisał:

Niby nijaki ten Sub, ale Hulka byś sobie dokupił do kolekcji, co nie? emoji6.png

jw.

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Anonimowy napisał:

 

@Markiza , @Lotus , polecam fora w USA, jak znacie angielski tam o wiele ciekawiej i mnie spamerów typu Mario1971, których wpisy poza zdjęciami niewiele wnoszą wiedzy. Albo załóżcie nowe forum i nowy klub, tutaj nikt nie ma szans się wypowiedzieć czy przedstawić swojego zdania, bo paru ,,ekspertom'' wydaje się, że są najważniejsi, najmądrzejsi i znają się na zegarkach jak nikt. 

 

 

No fakt. Poczytałem sobie zaległości i rzeczywiście trudno pojąć zajadłość ataków na  Markizę szczególnie (potencjalne żródła ciekawych informacji, pomimo możliwych pomyłek ), a z pozostałych postów ( oprócz typowych przepychanek i również typowych zachwytów nad n-tym zdjęciem) to wzmianka o pustym deklu Rolka (@norbie) dosyć trafiona się wydaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostawa


c149feb5cf4aea692fe45c5bccda69c6.jpg
1d86233f5bc9a7b50ed11cbfe85d3c87.jpg
4b94b64db09e514d689502d08a6f2ed3.jpg
8815cf87c75ff859b8a0bc30de3d37ef.jpg
96fadb91dfbd2f72e51107c244564dc1.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, memento mori napisał:

Bawi się i nazwał ją Fifty-Eight 🤪

 

1 godzinę temu, Lotus napisał:

Specjaliści od marketingu podjęli decyzje że te nostalgiczne tony zagospodaruje Tudor fifty eight.

 

I to jest super ale oczywiście kwestia gustu :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Popatrzcie sobie na połowę budżetowych diverów. Większość przypomina suba lub zawiera charakterystyczne elementy jego wzornictwa. Ale przecież sub nie jest kultowy😆 Może się nie podobać, ale to kultowy zegarek i Wasze, "expertów" zdanie, niczego tu nie zmieni. Czy jest najbardziej kultowym zegarkiem na świecie? Obecnie chyba tak. To się może zmienić, bo wszystko się zmienia. Kutlowy, sportowy Breguet😆 Dobre👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
2 hours ago, Ulotny said:

Dostawa emoji7.png

 

W plastikach jak u AD 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DEMEL napisał:

 

No fakt. Poczytałem sobie zaległości i rzeczywiście trudno pojąć zajadłość ataków na  Markizę szczególnie (potencjalne żródła ciekawych informacji, pomimo możliwych pomyłek ), a z pozostałych postów ( oprócz typowych przepychanek i również typowych zachwytów nad n-tym zdjęciem) to wzmianka o pustym deklu Rolka (@norbie) dosyć trafiona się wydaje. 

Pusty dekiel w diverze to akurat zaleta , zegarek jest niższy  w porównaniu do wersji z szafirem  a pasek NATO nie wyciera ewentualnego kunsztownego graweru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
2 godziny temu, hubex napisał:

Popatrzcie sobie na połowę budżetowych diverów. Większość przypomina suba lub zawiera charakterystyczne elementy jego wzornictwa. Ale przecież sub nie jest kultowy😆 Może się nie podobać, ale to kultowy zegarek i Wasze, "expertów" zdanie, niczego tu nie zmieni. Czy jest najbardziej kultowym zegarkiem na świecie? Obecnie chyba tak. To się może zmienić, bo wszystko się zmienia. Kutlowy, sportowy Breguet😆 Dobre👍

 

Chyba tylko dla fanów Roleksa kult jakiegokolwiek zegarka ma znaczenie skoro tak często nawiązują do tego pojęcia. Dyskusje w tym temacie faktycznie zbyt często idą w absurdalnym kierunku, więc bawcie się dobrze sami we własnym gronie. EOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
38 minut temu, McIntosh napisał:

 

Chyba tylko dla fanów Roleksa kult jakiegokolwiek zegarka ma znaczenie skoro tak często nawiązują do tego pojęcia. Dyskusje w tym temacie faktycznie zbyt często idą w absurdalnym kierunku, więc bawcie się dobrze sami we własnym gronie. EOD.

No ale przecież chodzi o KULT, a nie o aspekty techniczne, wygląd zegarka, czy to jak jest postrzegany w wąskim gronie zegarkowych koneserów.  Pojedź sobie z Breguetem do afryki i spróbuj go wymienić na samochód w razie nagłej potrzeby, niepowodzenie gwarantowane. Spróbuj tego samego z subem - i tu masz szansę na sukces. Kumasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja co do Suba oraz jego pozycji lidera zapadła.

Podium jednak czeka dla pozycji nr 2 i 3.

C350A13F-2523-4E9F-A72E-4AC3D03C06A5.jpeg


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ulotny napisał:

Dostawa emoji7.png

Czy coś z tego trafi na bazarek?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał:

Czy coś z tego trafi na bazarek?

 

Skąd ten pomysł? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pablo122 napisał:

 

Skąd ten pomysł? 😁

Dobrze wiesz...:)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mario1971 napisał:

Czy coś z tego trafi na bazarek?

 

Tak :)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


63371eda884b1da70160e8838a727ab5.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korona na szkle: checked
6c53308661b9ced97026aa9255f1beea.jpg

edit: dubel
 

Edytowane przez lort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco dziwne pytanie, jakie kryteria u Was przeważyły, oprócz wizualnych, przy decyzji batman, czy pepsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sanik napisał:

Mam nieco dziwne pytanie, jakie kryteria u Was przeważyły, oprócz wizualnych, przy decyzji batman, czy pepsi?

Return On Investment 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sanik napisał:

Mam nieco dziwne pytanie, jakie kryteria u Was przeważyły, oprócz wizualnych, przy decyzji batman, czy pepsi?

Dobra, miałem obydwa, został pepsi więc się wypowiem. Pomijając kwestie wizualne (pepsi bardziej mi się podoba) decydujące były dwa czynniki: historia stojąca za tą wersją kolorystyczną oraz fakt, że dzień i miesiąc zakupu to data urodzin mojej córki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, sanik napisał:

Mam nieco dziwne pytanie, jakie kryteria u Was przeważyły, oprócz wizualnych, przy decyzji batman, czy pepsi?

Imo reczej decydują kolory, tak było u mnie. Batman jest spokojniejszy i kolory na bezelu bardziej wyraziste 😉

Pepsi z racji historii zawsze bedzie nieco wyzej wyceniane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jubilee, tylko starsze 

EAFFC889-3BE4-4DCC-A669-CA2A9493F626.jpeg

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepsi vs Batman.

Zasadniczo to takie same zegarki. Jeśli chodzi o ich porównanie to warto się odnieść jedynie do historii bo ona wyraźnie odróżnia te dwa modele.

Pepsi na ugruntowany status ikony, na rynku od lat 60tych. 
Batman rozpoczyna dopiero podstawówkę. Nie ma statusu ikony, choć moim zdaniem w przyszłości takowy osiągnie.

To jest jak wybór między Jamesem Bondem a Johnny Wick. Nie można zarekomendować jednego. Trzeba obu.

 

 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.