Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

W 5 cyfrowych fajne jest to, jak łatwo można sobie zmienić zegarek - był czarny GMT a teraz zrobił się Coke 

5E2FCABA-FA06-474B-98F5-5C97AC4B4695.jpeg

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Smycel napisał:

W 5 cyfrowych fajne jest to, jak łatwo można sobie zmienić zegarek - był czarny GMT a teraz zrobił się Coke 

5E2FCABA-FA06-474B-98F5-5C97AC4B4695.jpeg

A wskazówkę jak zmieniasz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zbyniu70 napisał:

A wskazówkę jak zmieniasz?

 

Czasem czarny nie miał czerwonej wskazówki GMT?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten znowu nie wytrzymal i watek zasmieca a juz wracac nie mial... no dlugo nie wytrzymal i, ze akurat wiedzal, ze o niego chodzi... - nic nie skuma i bedzie tu wracac jak zly szeląg - szkoda... 😔 Watek by tylko skorzystal i odetchnal, ale nic to - trza se jakos radzic z takimi przypadkami w tym watku 😎

  

Godzinę temu, Smycel napisał:

W 5 cyfrowych fajne jest to, jak łatwo można sobie zmienić zegarek - był czarny GMT a teraz zrobił się Coke

Latwiej, bo? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły szeląg? Hmmm...

Może zbyt mało pozerstwa i  zamiłowania do gadżetów sławnych a za dużo pasji albo zamiłowania do zegarmistrzostwa w nim???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, bo przeciez Rolex, to tylko ze swiecidelek taka slawe zdobyl - kolo zegarmistrzostwa to pewnie nawet nie lezal...

No coz - jednak to dzial milosnikow a nie antyfanow, co sie ciagle kilku "stalym bywalcom" myli... A przeciez tak latwo zalozyc takowy i sie cieszyc z wypisywania bzdur i wieszania psow wsrod swoich 😎

Z mojej strony koniec, choc moge sie zalozyc jeszcze kolejnych milionowych powrotow wspanialych "znafcuw" i "milosnikow" zegarmistrzostwa darzacych szacunkiem i zrozumieniem innych...

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie, że atmosferę w tym dziale  psują rolkomaniacy-desperaci i szpanerzy przewraźliwieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak sadze. I osobiscie na wielu spotkaniach nigdy na takich nie trafilem, bo sa to tacy goscie, co tylko przez internet potrafia ludziom tak dokopywac, jednak na spotkaniach ich nie doswiadczysz 😊 Przypadek?? Nie sadze 🤭

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ kolego, byłem na wielu spotkaniach rocznych, ale jakoś nie miałem okazji poznać kolegi. W sumie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - rowniez chetnie na zywo sie spotkam. Osobiscie na rocznych nie bylem, ale na wielu podstolikach nawet i w innych miastach tak - mysle, ze jeszcze bedzie szansa podyskutowac ze zdrowymi emocjami, bo przez kilku takich "przemilych" i "wszechwiedzacych" ludków paru super ludzi juz stad powychodzilo, wiec niech moze sie trzymaja swojego danego slowa i omijaja ten watek szerokim lukiem, to i spokojniej sie zrobi...

Dajmy juz luzu, bo zaraz watek sie zamknie a nie ma sensu w tak piekna pogode psuc sobie nastroju - amen.

 

Co do nowosci i tak wyczekiwanego Suba, to wielokrotnie sie zastanawialem nad tym co mozna w nim zmienic oprocz nowego mechanizmu i...??? Wg mnie jedynie 2 rzeczy:

1. mniejsze uszy (a tu nie kazdemu one przypasuja, gdyz zdania sa podzielone)

2. czerwony napis jak w nowym SD

I czy to bedzie warte takiego wyczekiwania? 🤔🙂

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrek39 napisał:

 Już z nowym mechanizmem , 72 godziny rezerwa chodu. 6f070db3f63b12c81c75df0769d73307.jpg
06edebe91e073a5e3aa7cb125035a26f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Z nowym mechanizmem🤔

Chyba nie. 
Ten mechanizm jest chyba od 8 lat. 
Gdyby mieli dać nowy mechanizm do Yacht MasterII, to najpierw by wsadzili nowy do Daytony. 
Mechanizm Yacht Master 2 jest zmodyfikowany , ale na bazie Daytony. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z nowym mechanizmem

Chyba nie. 

Ten mechanizm jest chyba od 8 lat. 

Gdyby mieli dać nowy mechanizm do Yacht MasterII, to najpierw by wsadzili nowy do Daytony. 

Mechanizm Yacht Master 2 jest zmodyfikowany , ale na bazie Daytony. 

 

Niech będzie zmodyfikowany , 4161 rezerwa chodu 72h.

Pani w salonie nazwała go nowym. Nie jestem zbyt biegły w tym temacie , ale sam mechanizm mnie bardzo zaciekawił. To jeden z bardziej skomplikowany werk Rolex , ciekawszy ma chyba tylko sky-Dweller

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
No coz - jednak to dzial milosnikow a nie antyfanow, co sie ciagle kilku "stalym bywalcom" myli... A przeciez tak latwo zalozyc takowy i sie cieszyc z wypisywania bzdur i wieszania psow wsrod swoich


Nie jest w moim stylu zakładanie tematów tylko po to, żeby oczerniać jakąkolwiek firmę. Reszty treści Twoich wpisów nie będę komentował, ale wyciągnę wnioski. EOD.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wymiana wiekszosci kolekcji na nowy mechanizm to byla przede wszystkim potrzeba wydluzenia rezerwy chodu a Daytona czy YM II takowa posiadaja, wiec wg mnie te mechanizmy sie nie zmienia - sa ewentualnie modyfikowane na biezaco jak mowil mi kiedys serwisant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, artme napisał:

 

  

Latwiej, bo? 🤔


Łatwiej? Od czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisales, ze latwiej jest zmienic zegarek w pieciocyfrowych, wiec pytam czemu latwiej? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy tez jeździcie zawsze z lupą na wakacje?

Ja zawsze. Lupa, pinceta, srubowaczek. 
Nigdy nie wiadomo na kogo trafisz. 
Zboczenie zawodowe😂
Serdeczne pozdrówka.

A3D344F4-28E2-47CF-94A3-FF6C95144A21.jpeg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

@artme

 

Napisałem:

 

W 5 cyfrowych fajne jest to, jak łatwo można sobie zmienić zegarek - był czarny GMT a teraz zrobił się Coke 


 

Nie porównywałem z niczym - nie wiem jak wygląda podmianka insertu w ceramice.

 

@nicon - z grubsza o to mi chodziło z tą łatwością 👍🏻

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dopasowaniem bransolety do OP 39 i w związku z tym mam pytanie czy jest możliwość i sens zamontowania do bransolety stalowej "Glidelock " sosowanej do Subów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma to kompletnie sensu, ponieważ nie chcesz wydać ok. 4000-5000 zł za używanego Glidelocka (po tyle się je przynajmniej widuje, a nowego nikt Ci nie sprzeda) i bawić w dorabianie montażu do bransolety OP. Ponadto nawet wizualnie wyglądałoby to źle. 

 

W zapięciu bransolety Oyster Perpetual 39 ref. 114300, od strony 12H są 3 punkty kotwiczenia (z rozstawem co 3 mm) teleskopu ostatniego ogniwa. Nawet bez półogniwa i Easylinka pozwala to na dość dokładne dopasowanie bransolety w tym modelu. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nicon napisał:

Można zmienić samą wkładkę bezela przy pomocy jakiegoś prostego narzędzia, no i kapsle nie kosztują milionów.

Ok - dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Wy tez jeździcie zawsze z lupą na wakacje?

Ja zawsze. Lupa, pinceta, srubowaczek. 

Nigdy nie wiadomo na kogo trafisz. 

Zboczenie zawodowe

Serdeczne pozdrówka.

 

Ja, od kiedy mam dziecko, to na wakacje zawsze, ale nie z pincetą, a z pincetem

 

I na kogo tam się udało trafić ?

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z dopasowaniem bransolety do OP 39 i w związku z tym mam pytanie czy jest możliwość i sens zamontowania do bransolety stalowej "Glidelock " sosowanej do Subów.
Możesz też użyć half linka od bransolety Suba. Pasuje idealnie.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

napiszcie proszę z doświadczenia czy kontakt poprzez formularz ze strony w.kruk w sprawie rolex'ów to jest tylko po to żeby istniał, czy jednak coś z nim sprzedawcy robią?

Napisałem w sprawie 3 zegarków z pytaniem o dostępność i ofertę cenową i do tej pory cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest po to, żeby istniał. Dzwoń bezpośrednio do salonu, który Cię interesuję a będziesz miał znacznie szybciej informację. Do Rolexa w "galmoku" stosunkowo szybko się dodzwonisz.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.