Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Markiza napisał:

To ja poczekam jeszcze kilka dni, i wtedy publicznie wyślesz zdjęcie na forum, jak się gryziesz w język. 

 

28 minut temu, Markiza napisał:

Wydaje mi się, ze to jest dobry trop. 
Nie wiem czy koledzy już się mają gryźć w język teraz, czy za kilka dni. 

 

18 minut temu, Markiza napisał:


Nigdy nie napisałam ze jest duży stok Daytony albo Pepsi albo Batmana. 
W niczym sobie nie zaprzeczam. 
Napisałam o niespodziance. I nic więcej. 
I zapraszam cię do niepyskowania na przyszłość. Trochę kultury. 
Dziekuje. 

 

 

O czym Ty znowu pleciesz? Z czego Ty chcesz robić niespodziankę?! Przecież od conajmniej 3 tygodni jest wiadome, że Roleks pokaże nowości w pierwszym tygodniu września 2020 r. W tym wątku było o tym pisane na początku lipca br. A Ty pier....sz o jakiś niespodziankach i każesz się gryźć w język. Halo!? Tu Ziemia!

 

Zapraszam Cię po raz kolejny do pisania o tym o czym masz pojęcie. Fajnie by też było przejawiać we wpisach wyniki podstaw logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, memento mori napisał:

 

 

 

 

O czym Ty znowu pleciesz? Z czego Ty chcesz robić niespodziankę?! Przecież od conajmniej 3 tygodni jest wiadome, że Roleks pokaże nowości w pierwszym tygodniu września 2020 r. W tym wątku było o tym pisane na początku lipca br. A Ty pier....sz o jakiś niespodziankach i każesz się gryźć w język. Halo!? Tu Ziemia!

 

Zapraszam Cię po raz kolejny do pisania o tym o czym masz pojęcie. Fajnie by też było przejawiać we wpisach wyniki podstaw logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem.

Hahaha. 
Ok. To poczekam. Mam czas i cierpliwość. 
A ty najwidoczniej, bez bezczelności nie potrafisz. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
W dniu 26.07.2020 o 17:21, artme napisał:

A ten znowu nie wytrzymal i watek zasmieca a juz wracac nie mial... no dlugo nie wytrzymal i, ze akurat wiedzal, ze o niego chodzi... - nic nie skuma i bedzie tu wracac jak zly szeląg - szkoda... 😔 Watek by tylko skorzystal i odetchnal, ale nic to - trza se jakos radzic z takimi przypadkami w tym watku 😎

 

Sam byś dał spokój bo tylko mącisz i nic nie wnosisz do tematu. Kolega McIntosh przynajmniej coś ciekawego napiszę w przeciwieństwie do Ciebie, piszesz tylko banały które nic nie wnoszą do danego tematu czy to o Rolexie czy o AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
19 minut temu, nicon napisał:

Czyli kupiłbyś te przewartościowane, słabo wykończone i przede wszystkim niezwykle prymitywne technicznie zegarki w porównaniu np. z manufakturą z Le Brassus zamiast czegoś ze stajni 'hute horolożeri'?

 

Kupuję zegarki różnych producentów, bo dzięki temu pasja zegarkowa jest ciekawsza. Poza tym, mechanizm 3235 oraz jego pochodne oceniam pozytywnie od samego początku, gdy tylko został wprowadzony do oferty przez Roleksa. Wielokrotnie w tym wątku podkreślałem też ponadprzeciętną dokładność działania mechanizmów Roleksa, a to że nie są one wykończone tak dobrze jak mechanizmy Audemars Piguet i nie zwierają również wielkich komplikacji na miarę AP to po prostu fakt. Faktem również jest, że podobają mi się modele GMT-Master II o referencji 126710 i chętnie kupiłbym taki zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Markiza napisał:

Hahaha. 
Ok. To poczekam. Mam czas i cierpliwość. 
A ty najwidoczniej, bez bezczelności nie potrafisz. 
 

 

 

Może podsumujmy. Kolega pytał o OP w wersji 36 mm, które wybrał, chce kupić i teraz szuka najlepszej ceny.

 

1. Ty mu radziłaś czekać do targów (nie wiemy, których, bo styczniowe Basel zostało odwołane), bo bedą nowości i że nie ma co teraz wybierać w resztkach.

2. Twierdzisz, że brak targów Baselworld spowodował wielkie zapasy magazynowe Roleksa.

3. Robisz niespodziankę z informacji znanej od conajmniej 3 tygodni o wrześniowej dacie premiery roleksowych nowości.

4. Nie wiem dlaczego z góry sobie założyłaś, że kolega będzie chciał inny model niż OP36?

5. Twierdzisz, że za kilka dni będę gryzł się w język.

 

Niech pojęcie "kilka dni" ma maks. wymiar czyli 10 dni no bo więcej to już kilkanaście, kilkadziesiąt lub kilkaset. Mamy 30 lipca. Za te kilka dni wywołam Cię tym postem do tablicy, żebyś nam objawiła swoje tajemnice i niespodzianki, które mogą wpłynąć w istotny sposób na zmianę decyzji kolegi o zakupie OP36. Podpowiem, że byłoby to:

1. OP36 na cal. 323x dostępny w Polsce od razu po premierze

lub

2. Roleks ogłasza, że hity sprzedażowe pokroju Suba, Pepsi etc. zagracają im stock i będą dostępne od ręki na półkach, dzięki temu kolega może zrezygnuje z OP36

lub

3. Roleks ogłasza, że wszystkie wersje OP36 i podobnych (DJ, DD etc.) zagracają im stock i będą dostępne na półkach, dzięki temu kolega może zrezygnuje z OP36

lub

4. Roleks zmienia datę pokazania nowości z września na pierwszą połowę sierpnia br. więc kolega słusznie mógłby się wstrzymać z zakupami (z jednoczesną dostępnością od ręki).

 

Czekam z niecierpliwością na Twoje niespodzianki do 9 sierpnia 2020 r.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie sobie powymieniac stanowiska na privie? Wiekszosc z Forumowiczow chyba malo interesuja Wasze “dyskusje”. Z gory dzieki za zrozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, McIntosh napisał:

 

 Faktem również jest, że podobają mi się modele GMT-Master II o referencji 126710 i chętnie kupiłbym taki zegarek.

Mariusz, w cenie z metki - to teraz każdy by chciał :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgodnie z zapowiedziami ma pokazać nowości w pierwszym tygodniu września 2020 r. Szkopuł w tym, że tutaj i w całym zegarkowym świecie wiadomo o tym od niemal miesiąca, a Markiza robi z tego niespodziankę, o której się przekonamy "za kilka dni".

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, memento mori napisał:

Tak, zgodnie z zapowiedziami ma pokazać nowości w pierwszym tygodniu września 2020 r. Szkopuł w tym, że tutaj i w całym zegarkowym świecie wiadomo o tym od niemal miesiąca, a Markiza robi z tego niespodziankę, o której się przekonamy "za kilka dni".

OK, przeglądarka nie odświeżyła mi ostatniej strony i pisałem na ślepo. Teraz widzę całą dyskusję. Sorry za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał:

 

 

Może podsumujmy. Kolega pytał o OP w wersji 36 mm, które wybrał, chce kupić i teraz szuka najlepszej ceny.

 

1. Ty mu radziłaś czekać do targów (nie wiemy, których, bo styczniowe Basel zostało odwołane), bo bedą nowości i że nie ma co teraz wybierać w resztkach.

2. Twierdzisz, że brak targów Baselworld spowodował wielkie zapasy magazynowe Roleksa.

3. Robisz niespodziankę z informacji znanej od conajmniej 3 tygodni o wrześniowej dacie premiery roleksowych nowości.

4. Nie wiem dlaczego z góry sobie założyłaś, że kolega będzie chciał inny model niż OP36?

5. Twierdzisz, że za kilka dni będę gryzł się w język.

 

Niech pojęcie "kilka dni" ma maks. wymiar czyli 10 dni no bo więcej to już kilkanaście, kilkadziesiąt lub kilkaset. Mamy 30 lipca. Za te kilka dni wywołam Cię tym postem do tablicy, żebyś nam objawiła swoje tajemnice i niespodzianki, które mogą wpłynąć w istotny sposób na zmianę decyzji kolegi o zakupie OP36. Podpowiem, że byłoby to:

1. OP36 na cal. 323x dostępny w Polsce od razu po premierze

lub

2. Roleks ogłasza, że hity sprzedażowe pokroju Suba, Pepsi etc. zagracają im stock i będą dostępne od ręki na półkach, dzięki temu kolega może zrezygnuje z OP36

lub

3. Roleks ogłasza, że wszystkie wersje OP36 i podobnych (DJ, DD etc.) zagracają im stock i będą dostępne na półkach, dzięki temu kolega może zrezygnuje z OP36

lub

4. Roleks zmienia datę pokazania nowości z września na pierwszą połowę sierpnia br. więc kolega słusznie mógłby się wstrzymać z zakupami (z jednoczesną dostępnością od ręki).

 

Czekam z niecierpliwością na Twoje niespodzianki do 9 sierpnia 2020 r.

Kolego Miłośniku. Nie wiedziałam ze wpadniesz w takie nerwy. 
Nie wiem gdzie ty to wszystko wyczytałeś. 
Faktycznie mogłam napisać za KILKANAŚCIE DNI.  Nie wiedziałam, ze to jest dyskusja na najwyższym stopniu. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek39 moje gratulacje , muszę Ci powiedzieć że jak widzę YM II lub SD zaczyna mi lewa powieka dolna i prawy policzek drgać z emocji..pozytywnych 😂 , kupiłeś jeden z najpiękniejszych i najbardziej wyróżniający sie model Rolexa jak dla mnie..super 👍

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bazant napisał:

Sam byś dał spokój bo tylko mącisz i nic nie wnosisz do tematu. Kolega McIntosh przynajmniej coś ciekawego napiszę w przeciwieństwie do Ciebie, piszesz tylko banały które nic nie wnoszą do danego tematu czy to o Rolexie czy o AP.

Ciesze sie, ze jestes zadny wiedzy, - wbrew pozorom ja tez - a swego czasu Kolege Mariusza chcialem dedykowac na miano moderatora watkow o mechanizmach etc. (mozesz odszukac). Spotkalem sie wtedy z niezlym oporem wsrod wieeeeeelu uczestnikow tegoz forum - m.in. takich, ktorzy rowniez swoja duza wiedze do calego forum wnosili. Wtedy tego nie rozumialem, ale teraz tak. Mozna posiadac wielka wiedze i chec dzielenia sie nia, jednak wszytko zalezy od sposobu wypowiedzi i komentowania innych. Kolega o ktorym mowa potrafi nawet przyjacielowi wywalic z takiego kalibru, ze mozna sie poskładać 🤕 - ale Ty jak widac jeszcze od niego nic "przyjemnego" nie dostales 😑 Poza tym czlowiek z taka wiedza (przed ktora chyle czola) powinien miec dystans do tego co "tacy malućcy" czasem wypisuja i z czego sie ciesza a jednak sam ma uprzedzenia, ktore potrafi wylewac niczym troll w watku np. o milosnikach Rolexa i daje sobie prawo jezdzenia po wszystkich co sadza inaczej... Czy tak postepuje autorytet?? Poza tym uwierz - bylo kilku takich, co swoja wiedza nie ustepowali mu i rowniez wnosili wiele dobrego do tegoz forum a... odpuscili lacznie z tym, ze woleli sie wypisac z forum niz brnąć w debilne dyskusje i polemiki...

 

A teraz inaczej - nie jestem znawcą ani tez zegarmistrzem i pewnie Cie nie zadowole, jednak to jest forum ludzi pasjonatow a nie profesjonalistow/mechanikow. Spotykam sie z wieloma Kolegami i rozmawiamy o swojej pasji poszerzajac swoje horyzonty i cieszac sie ze swojego hobby. Jesli moje wypowiedzi niczego Cie nie nauczyly lub nic Ci nie daly, to przykro mi z tego tytulu, ale pamietaj o jednym - we wszystkich swoich wypowiedziach staram sie szanowac innych klubowiczow i ich poglady a nie jechac po kazdym jak po burej s....ce tylko dlatego, ze mysli inczej i nie po drodze mi z tym mysleniem. Zycze Ci wszystkiego dobrego i jak najmniej abstrakcyjnie niemilych wypowiedzi. 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
47 minut temu, artme napisał:

Ciesze sie, ze jestes zadny wiedzy, - wbrew pozorom ja tez - a swego czasu Kolege Mariusza chcialem dedykowac na miano moderatora watkow o mechanizmach etc. (mozesz odszukac). Spotkalem sie wtedy z niezlym oporem wsrod wieeeeeelu uczestnikow tegoz forum - m.in. takich, ktorzy rowniez swoja duza wiedze do calego forum wnosili. Wtedy tego nie rozumialem, ale teraz tak. Mozna posiadac wielka wiedze i chec dzielenia sie nia, jednak wszytko zalezy od sposobu wypowiedzi i komentowania innych. Kolega o ktorym mowa potrafi nawet przyjacielowi wywalic z takiego kalibru, ze mozna sie poskładać 🤕 - ale Ty jak widac jeszcze od niego nic "przyjemnego" nie dostales 😑

 

Mariusz,

moja cierpliwość już się kończy w odniesieniu do Twoich wpisów na mój temat. Nie znasz moich przyjaciół, mnie też nie znasz, więc odpuść. Na razie jest to prośba z mojej strony i mam nadzieję, że się opamiętasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Wy przypadkiem nie...?!bb317c7110dbd01b08d4700edcf60534.gif


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną prośbę do zwaśnionych kolegów. Przejdźcie na priva i przestańcie już pier**lić w tym wątku.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie kierujcie uwag do mnie. Chyba widać kto tu jest notorycznie zaczepiany. Może wreszcie moderator zrobi z tym porządek. EOD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - nie jestesmy wyjeci z kosmosu. Wszyscy tu piszemy i czytamy rozne wpisy. To, ze jakies wpisy kogos moga nudzic czy denerwowac rozumiem, ale tu nie chodzi o to, ze ktos pisze na kogos innego jakies kocoboły, tylko o fakty. Staramy sie w tym watku zachowac jpewne normy i kulture wypowiedzi, wiec moze badzmy do konca "otwarci" na krytyke pod katem osoby X czy Y. Daleko mi do kogos, kto na kims wiesza psy bez powodu, jednak nie bede stal obojetnie wobec osob, ktore w tym watku mącą czy sieją niezgodę jak trolle, gdyz to jest watek "milosnikow" a nie skrajnych dewiantow czy psycholi bez wzgledu na to jaka wiedza dysponuja.

 

Mariusz - odpowiadam tylko Kolegom na wpisy ktore ich irytuja i nie maja pojecia skad sie wziely a Twoje "na razie jest to prosba..." brzmi jak grosba, wiec...??? Moze Ty odpusc deklarujac, ze juz sie tu nie pojawisz i nie bedziesz odpowiadac na zadne posty a tymczasem ciagle wszystkim odpisujesz... Ja chetnie wiecej juz nic nie napisze jak dotrzymasz swojego slowa i nie pojawisz sie w tym watku, ktorego jak juz wszyscy wiemy fanem nie jestes.

 

ps

niestety nie przez takich ludzi jak ja, tylko przez takich jak Ty ten watek czesto przybiera taka a nie inna forme... Moze warto sie nad tym pochylic...?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Chłopaki, dajcie już spokój z tą dziecinadą. Jesteśmy dorośli. Ludzie czytają posty i mają wyrobione zdanie. Na Waszym miejscu pozostawiłbym tę dyskusję bez kontynuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
25 minut temu, artme napisał:

Koledzy - nie jestesmy wyjeci z kosmosu. Wszyscy tu piszemy i czytamy rozne wpisy. To, ze jakies wpisy kogos moga nudzic czy denerwowac rozumiem, ale tu nie chodzi o to, ze ktos pisze na kogos innego jakies kocoboły, tylko o fakty. Staramy sie w tym watku zachowac jpewne normy i kulture wypowiedzi, wiec moze badzmy do konca "otwarci" na krytyke pod katem osoby X czy Y. Daleko mi do kogos, kto na kims wiesza psy bez powodu, jednak nie bede stal obojetnie wobec osob, ktore w tym watku mącą czy sieją niezgodę jak trolle, gdyz to jest watek "milosnikow" a nie skrajnych dewiantow czy psycholi bez wzgledu na to jaka wiedza dysponuja.

 

Mariusz - odpowiadam tylko Kolegom na wpisy ktore ich irytuja i nie maja pojecia skad sie wziely a Twoje "na razie jest to prosba..." brzmi jak grosba, wiec...??? Moze Ty odpusc deklarujac, ze juz sie tu nie pojawisz i nie bedziesz odpowiadac na zadne posty a tymczasem ciagle wszystkim odpisujesz... Ja chetnie wiecej juz nic nie napisze jak dotrzymasz swojego slowa i nie pojawisz sie w tym watku, ktorego jak juz wszyscy wiemy fanem nie jestes.

 

ps

niestety nie przez takich ludzi jak ja, tylko przez takich jak Ty ten watek czesto przybiera taka a nie inna forme... Moze warto sie nad tym pochylic...?

 

Jestem tu, bo pasjonuje mnie zegarmistrzostwo i zegarki, a dyskusja z Tobą jest już naprawdę żałosna. "Na razie jest to prośba" to sugestia, żebyś przemyślał swoje zachowanie, które nosi znamiona nękania. Co do tematu, to już niektórzy koledzy wyrazili swoje zdanie, które stoi w sprzeczności z Twoim punktem widzenia, więc nie odpuszczasz. Lubię Roleksa, ale nie mam bezkrytycznego podejścia do tej firmy, zresztą tak samo jak do każdej innej. Gdyby firma Rolex była mi obojętna, to nie produkowałbym się w tym wątku, bo i po co? Mam nadzieję, że na tym zakończymy tę żenującą dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się dzieje, że to właśnie tutaj są takie emocje i dyskusje? Chyba siła sprawcza, lub jak kto woli - magia Rolexa naprawdę działa  😁🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam powyższe i zastanawiam się, która odmiana jest prawidłowa: Rolexa czy Roleksa?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.