Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, memento mori napisał:

Wracając do tematu 😛 @artme Czy Ty masz własne zdjęcia porównawcze SD i Suba i możesz je tu pokazać?

Niestety nigdy nie robilem zdjec, bo w necie jest pelno, ale wiem jedno - caly czas mysle jeszcze nad powrotem do SD, bo byl super, choc sub jest o wiele wygodniejszy... coz - czas pokaze 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mario1971 napisał:

Czytam powyższe i zastanawiam się, która odmiana jest prawidłowa: Rolexa czy Roleksa?


Tutaj jest i tak i tak:

 

https://dobryslownik.pl/slowo/Rolex/207776/

 

a tu z kolei tylko przez ks, a nie x

 

http://www.morfologia.com.pl/r/ro/rolex.html

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie Kruk zdejmuje folie; jedna przeoczyli Sam dopiero teraz zauwazylem.
418eeb4a293cc47ae30b6061ec079fcf.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
37 minut temu, Smycel napisał:

Jak to się dzieje, że to właśnie tutaj są takie emocje i dyskusje? Chyba siła sprawcza, lub jak kto woli - magia Rolexa naprawdę działa  😁🤣

 

I nad tym można tylko załamać ręce. Mam wątpliwości czy Rolex życzy sobie takiej "magii".

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ściągli wszystkie , ale YM II spakowali plastik na bezel


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi ściągli wszystkie , ale YM II spakowali plastik na bezel


Sent from my iPhone using Tapatalk

Masz ba mysli ten plastikowy ochraniacz bezela? Ja go nie dostalem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, McIntosh napisał:

 

I nad tym można tylko załamać ręce. Mam wątpliwości czy Rolex życzy sobie takiej "magii".

Taka magia, to czysta i bezpłatna reklama: Nieważne jak o Tobie mówią ,ważne że mówią!

 

A Rolex to wyższy stan umysłu - sam wiesz.  Gdyby nie on, nie zawracałbyś sobie głowy marka z koroną w logo, tylko pisał o HH. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ba mysli ten plastikowy ochraniacz bezela? Ja go nie dostalem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak , do YM TT już mi nie dali


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
49 minut temu, Smycel napisał:

Jak to się dzieje, że to właśnie tutaj są takie emocje i dyskusje? Chyba siła sprawcza, lub jak kto woli - magia Rolexa naprawdę działa  😁🤣

 

Odkąd zakupiłem Exa zaglądam tutaj regularnie i skłaniałbym się do tezy, że jakakolwiek krytyka Roleksa spotyka się tutaj z nieprzychylną reakcją. Roleks to fajna marka, sam swojego uwielbiam, ale zgodzę się z McIntoshem, że wkład w zegarmistrzostwo ma stosunkowo niewielki. Nawet tańsze marki mają ciekawszą historię, innowacje etc. Nawet to co oeferuje w stosunku do ceny nie jest niczym wybitnym. Tutaj takie twierdzenia działają na parę osób jak płachta na byka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , do YM TT już mi nie dali


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sprzedawca mowil, ze sie z tych folii rozliczaja z centrala. Do czego to doszlo; cenne folie Rolexa


Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzkowałbym tezę, a może jest to tylko moje zdanie, że najczęściej kontrowersje i retorsje wywołują nie oceny zegarków a ich użytkowników/ miłośników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Yenjay napisał:


Sprzedawca mowil, ze sie z tych folii rozliczaja z centrala. Do czego to doszlo; cenne folie Rolexa emoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Chyba już gdzieś na tym forum było zdjęcie z bodajże włoskiego forum, gdzie ktoś oferował... folie ściągnięte starannie z jakiegoś Rolka. I to oferował owe folie za konkretną cenę. Tak więc zarabiać można na wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.com/itm/173092873533


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systematyzując nieco dyskusje , poniżej dekalog:

1. Rolex nie jest liderem zegarmistrzostwa oraz innowacji. 
2. Rolex to maszyna do robienia pieniędzy i wszelkie ich działania muszą spełniać masowe, nie wysublimowane gusta.
3. Mechanizmy Rolexa mogą chodzić 20 lat bez serwisu i ciagle trzymać wyśrubowane kryteria.

4. Rolex jest liderem segmentu luksusowych zegarków i kompletnie zdominował rynek.

5.Rolex sprzedaje najlepszy produkt na rynku, generalnie.

6.Rolex ma najwiecej modeli na liście top50 wszechczasów .

7. Submariner Rolexa to zegarek wszech czasów a Daytona jest marzeniem komisów.

8.Zasadniczo 50% populacji chciałoby mieć Rolexa a drugie 50% się do tego nie przyznaje.

9.System dystrybucji zegarków, listy, kolejki , legendy sprzedawców, mity i kity jest zarówno skuteczny jak i groteskowy, śmieszny.

10. Rolex=cash

 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
41 minut temu, mario1971 napisał:

Taka magia, to czysta i bezpłatna reklama: Nieważne jak o Tobie mówią ,ważne że mówią!

 

A Rolex to wyższy stan umysłu - sam wiesz.  Gdyby nie on, nie zawracałbyś sobie głowy marka z koroną w logo, tylko pisał o HH. :)

 

Zawracam sobie głowę z powodu mechanizmu. Wycisnąć niespotykaną dokładność działania z werku zawierającego jeden bęben i około 70 godzin autonomii chodu, nawet jeżeli duża część uzysku pochodzi z minimalizacji strat energii, to jednak robi wrażenie. BTW, ciekawe dlaczego w nowej rodzinie mechanizmów producent nie zastosował spiralnej sprężyny zwrotnej Syloxi? Nadal w oscylatorze rządzi Parachrom, a można było odważniej pójść w rozwiązania oparte na krzemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trochę spóźnili się na pociąg z krzemem i teraz to byłoby przyznaniem się do błędu, więc trwają przy Parachromie. Czy jest w czymś lepszy od Nivaroxu, czy po prostu chcieli mieć swój materiał o podobnych właściwościach?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam powyższe i zastanawiam się, która odmiana jest prawidłowa: Rolexa czy Roleksa?

Roleksu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcieli mieć „swoją” stal, „swoje” złoto, to pewnie i w mechanizmie znajdziesz echa tej marketingowej strategii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
3 minuty temu, memento mori napisał:

Myślę, że trochę spóźnili się na pociąg z krzemem i teraz to byłoby przyznaniem się do błędu, więc trwają przy Parachromie. Czy jest w czymś lepszy od Nivaroxu, czy po prostu chcieli mieć swój materiał o podobnych właściwościach?

 

W mechanizmie oznaczonym jako kaliber 2236 użyto Syloxi, a zalety stosowania krzemu są bezsprzeczne. Żeby się nie powtarzać...

 

https://www.horologium.pl/patek-philippe-calatrava-ref-5296r-001/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Szyszkops napisał:


Roleksu.

Wybór był pomiędzy A i B, ewentualnie A i B. Odpowiedź C jest z d*py wzięta. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że gorąco tu u Was bywa :) ja znowu będę przynudzał oczywistymi dla Was pytaniami :) no ale cóż... :) Panowie ,powiedzcie laikowi jak ma się do siebie  Rolex Oyster Perpetual z mechanizmem 3132 do Datejasta wystawionego w dziale sprzedam przez naszego   kolegę Tomaszek? z tego co oglądałem to Oyster Perpetual jest wyraźnie tańszy niż Datejust - czy to dobre spostrzeżenie ? czy raczej wypadkowa przypadkowych ? czy Oyster Perpetual należy do grupy najtańszych Rolexów? czy różnica w cenie między nimi ma uzasadnienie czy to kwestia :popularności,marketingu,itp poszczególnych modeli ? Kolega Tomaszek napisał , że zegarek nabył na naszym forum ,wiecie coś więcej o tym zegarku? w ogóle gdyby ktoś się nudził :) mógłby mi trochę opowiedzieć o tych dwóch zegarkach na zasadzie małej prywatnej subiektywnej recenzji , podkreślam interesowało by mnie Wasze zdanie, zdanie miłośników 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datejust jako model jest zegarkiem wręcz kultowym. OP to entry level casualowych modeli Roleksa. Znam pierwszego właściciela, znam ten model, znam ten egzemplarz, znam Tomaszka. Znam OP. Bierz Datejusta. Koniec recenzji 😄

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej mówiąc - różnica w cenie uzasadniona jest obecnością daty i nowszym mechanizmem  ( wg założeń bardziej dokładny i przede wszystkim z rezerwą chodu 70 godzin ) oraz lepszą bransoletą w DJ 41 ( mikroregulacja pozwala na szybką i beznarzędziową zmianę długości bransolety jeśli w ciągu dnia na przykład spuchnie ci ręka ) 

Poza tym zegarki różni średnica, ilość polerowanych powierzchni i kolor tarczy. Jeśli to niebieski DJ 41 gładki bezel, bransoleta oyster  to prawdopodobnie należał wcześniej do mnie. Jak masz pytania - pisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.