Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, memento mori napisał:

Datejust jako model jest zegarkiem wręcz kultowym. OP to entry level casualowych modeli Roleksa. Znam pierwszego właściciela, znam ten model, znam ten egzemplarz, znam Tomaszka. Znam OP. Bierz Datejusta. Koniec recenzji 😄

 

33 minuty temu, desmo napisał:

Najkrócej mówiąc - różnica w cenie uzasadniona jest obecnością daty i nowszym mechanizmem  ( wg założeń bardziej dokładny i przede wszystkim z rezerwą chodu 70 godzin ) oraz lepszą bransoletą w DJ 41 ( mikroregulacja pozwala na szybką i beznarzędziową zmianę długości bransolety jeśli w ciągu dnia na przykład spuchnie ci ręka ) 

Poza tym zegarki różni średnica, ilość polerowanych powierzchni i kolor tarczy. Jeśli to niebieski DJ 41 gładki bezel, bransoleta oyster  to prawdopodobnie należał wcześniej do mnie. Jak masz pytania - pisz na priv.

Bardzo Wam, dziękuje za cierpliwość , niestety jestem świeżak i nie mogę dodawać postów w niektórych działach a i tez chciałem tak ogólnie neutralnej wiedzy zaczerpnąć :) chodza mi po głowie 4 zegarki - własnie te dwa Rolexy , Omega speedmaster Broad Arow i Tag Heuer Autavia w brązowej kopercie :) na pewno kiedyś kiedyś jak dożyje będe miał wszystkie :) :) ale teraz mam zastanawiam się w którego iść na początek , raczej celuje w używane zegarki , no niestety .... Oystera Perpetual miałem na oku  i już już już.... miał być ale wykupili.....😇 nie zrażam się ,, tak miał obyć pomyślałem , a może to znak żeby jednak brać DJ też pomyślałem. Ten nasz forumowy od kolegi Tomaszek jest o ok 1/3 droższy od Oystera tak średnio oczywiście, nie ukrywam to dużo dla mnie... ale.... z drugiej strony raz się żyje :) to jest ten model  

desmo czy to jest ten o którym piszesz? 

p.s. bardzo przepraszam kolegę Tomaszek, że tak o Twoim zegarku , bez Ciebie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szyszkops napisał:


Roleksu.

Skoro Roleksu, to parafrazując klasyka "lupka mu się odlepiła. Temu Roleksu."

3 godziny temu, Lotus napisał:

Systematyzując nieco dyskusje , poniżej dekalog:

8.Zasadniczo 50% populacji chciałoby mieć Rolexa a drugie 50% się do tego nie przyznaje.

Gdzie umieścimy tych, którzy nie chcą mieć Rolexa i otwarcie się do tego przyznają?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, souls_hunter napisał:

Skoro Roleksu, to parafrazując klasyka "lupka mu się odlepiła. Temu Roleksu."

Gdzie umieścimy tych, którzy nie chcą mieć Rolexa i otwarcie się do tego przyznają?


Oddaje pokojowo 5% dla tej grupy🤔


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem w zyciu jedna ksiazke ale wiem, ze Rolex to klasa. Ty sie nacztyles o jekis zabach i ....

Ps.
Zarty


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Cherusek napisał:

Widzę , że gorąco tu u Was bywa :) ja znowu będę przynudzał oczywistymi dla Was pytaniami :) no ale cóż... :) Panowie ,powiedzcie laikowi jak ma się do siebie  Rolex Oyster Perpetual z mechanizmem 3132 do Datejasta wystawionego w dziale sprzedam przez naszego   kolegę Tomaszek? z tego co oglądałem to Oyster Perpetual jest wyraźnie tańszy niż Datejust - czy to dobre spostrzeżenie ? czy raczej wypadkowa przypadkowych ? czy Oyster Perpetual należy do grupy najtańszych Rolexów? czy różnica w cenie między nimi ma uzasadnienie czy to kwestia :popularności,marketingu,itp poszczególnych modeli ? Kolega Tomaszek napisał , że zegarek nabył na naszym forum ,wiecie coś więcej o tym zegarku? w ogóle gdyby ktoś się nudził :) mógłby mi trochę opowiedzieć o tych dwóch zegarkach na zasadzie małej prywatnej subiektywnej recenzji , podkreślam interesowało by mnie Wasze zdanie, zdanie miłośników 😊


Dobra informacja jest taka że rozważasz dwa klasyczne, bardzo fajne zegarki.

Między OP a DJ są 3 zasadnicze różnice:

1. Datownik

2. Design bransolety oraz zegarka

3. Cena

 

Jeśli datownik jest dla Ciebie ważny to od Datejust otrzymasz dodatkowy bonus : nie ma na rynku zegarka który w ładniejszy sposób prezentuje tą funkcje. I raczej na tym aspekcie koncentrowałbym się przy wyborze: data lub jej brak. Poza tą funkcją to zasadniczo te same zegarki.
 

Uwaga1: jeśli jesteś flipperem istnieje ryzyko że zegarek nie doczeka zbliżających się świąt

Uwaga2: nie sugeruj się metkami producenta , to Ty decydujesz który model prezentuje dla Ciebie wartość ; jeśli nie jesteś pozerem nie powinna Cię interesować segmentacja cenowa Rolexa

Uwaga3: just do it; jeśli podjąłeś decyzje, zbyt duże rozkminki są zbyt...duże. W obu modelach korona królów na 12 osłodzi Ci cenę i rozświetli drogę 😁

Uwaga4: oba modele są dostępne, są i będą, jeśli źródło pewne i cena się zgadza to rynek wtórny ok, w przeciwnym razie AD bez problemu.

Uwaga5: oba modele są miękkie

 

powodzenia w decyzji 👍

 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lotus napisał:


Dobra informacja jest taka że rozważasz dwa klasyczne, bardzo fajne zegarki.

Między OP a DJ są 3 zasadnicze różnice:

1. Datownik

2. Design bransolety oraz zegarka

3. Cena

 

Jeśli datownik jest dla Ciebie ważny to od Datejust otrzymasz dodatkowy bonus : nie ma na rynku zegarka który w ładniejszy sposób prezentuje tą funkcje. I raczej na tym aspekcie koncentrowałbym się przy wyborze: data lub jej brak. Poza tą funkcją to zasadniczo te same zegarki.
 

Uwaga1: jeśli jesteś flipperem istnieje ryzyko że zegarek nie doczeka zbliżających się świąt

Uwaga2: nie sugeruj się metkami producenta , to Ty decydujesz który model prezentuje dla Ciebie wartość ; jeśli nie jesteś pozerem nie powinna Cię interesować segmentacja cenowa Rolexa

Uwaga3: just do it; jeśli podjąłeś decyzje, zbyt duże rozkminki są zbyt...duże. W obu modelach korona królów na 12 osłodzi Ci cenę i rozświetli drogę 😁

Uwaga4: oba modele są dostępne, są i będą, jeśli źródło pewne i cena się zgadza to rynek wtórny ok, w przeciwnym razie AD bez problemu.

Uwaga5: oba modele są miękkie

 

powodzenia w decyzji 👍

 

mega wielkie dzięki ❤️ Lotus miękkie zegarki to znaczy, że się dosyć łatwo rysują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
47 minutes ago, Cherusek said:

mega wielkie dzięki ❤️ Lotus miękkie zegarki to znaczy, że się dosyć łatwo rysują?

Miękkie znaczy, że to modele dostępne, bez odsprzedaży z premium i do szpanu marką się tak jakby nienadające.

Stal w Rolexach jest jedna, więc fizycznie wszystkie zegarki rysują się tak samo.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, vitriol napisał:

Miękkie znaczy, że to modele dostępne, bez odsprzedaży z premium i do szpanu marką się tak jakby nie nadające.

Stal w Rolexach jest jedna, więc fizycznie wszystkie zegarki rysują się tak samo.

👍dzięki a napisał byś mi jeszcze tak "po cichu" :) kim jest flipper?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Flipper, to albo chodzi o ang synonim delfina😉 albo o kogoś kto kupuje-i-sprzedaje zegarki, kupuje-i-sprzedaje i tak w kółko. Mogą być różne powody, albo spekuluje na zysk, albo tak jest mu prościej zarządzać swoimi demonami, zaburzeniami😀 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flipper - w żargonie forumowym słowo oznaczające handlarza, często spekulanta.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas pogoni za króliczkiem, też można stać się  flipperem, nieświadomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że raz czy dwa razy kupisz i sprzedasz (w przypadku Rolexa raczej z zyskiem - jeśli kupiłeś od AD), nie czyni cię jeszcze płetwą. Jak zaczynasz z tego robić stałe źródło dochodu, wtedy już nim jesteś.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miękkie znaczy, że to modele dostępne, bez odsprzedaży z premium i do szpanu marką się tak jakby nienadające.
Stal w Rolexach jest jedna, więc fizycznie wszystkie zegarki rysują się tak samo.
Uff... dlatego wybrałem OP Explorera odrzuciłem. Data sama w sobie raczej mi przeszkadza stąd DJ nie brałem pod uwagę.
Kwestia regulacji bransolety też dla mnie bez znaczenia bo ich nie noszę, od razu ją zdjąłem.
I czym tu teraz szpanować

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
Godzinę temu, lort napisał:I czym tu teraz szpanować emoji1787.png

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Szpanują ludzie którzy mają niskie poczucie własnej wartości, zwykły człowiek kupuje zegarek dla siebie a nie po to aby zyskać poklask wśród znajomych lub ludzi z gminu. 
 

Wracając do tematu to pewnie kupię jakiegoś Rolexa zanim mnie zakopią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lort, czy mógłbyś pokazać zdjęcie, jak Ci wyszło zestawienie OP z paskiem (skórzanym) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lort, czy mógłbyś pokazać zdjęcie, jak Ci wyszło zestawienie OP z paskiem (skórzanym) ?
Na razie nie zestawialem go ze skórą....jeszcze. na razie nato i perlon. A dojdzie skórzane nato

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na zdjęcia aktualne. Co do skórzanego wykazujemy większą cierpliwość 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Op-eka 39 w granacie i właśnie myślę nad przejściem na skórkę. Może ktoś coś doradzi w kwestii zwierza i koloru. Zastanawiam się nad Hirsch Performance ale nie wiem jak ten kauczuk się nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale brzydal 😉  giwera jest, rolex jest to ciekawy weekend sie zapowiada 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, deviles napisał:

Może ktoś coś doradzi w kwestii zwierza i koloru.

 

Ja widzę OP wyłącznie na bransolecie, więc jedyne co mogę podpowiedzieć to koń, kolor srebrny ;)

Coś w tym stylu.

 

50173223038_32f3a65421_z.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrego weekendu koledzy

Graty, Bro! To chyba nowość?

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, gruba ryba odwiedza mnie w weekend więc się zbroję😉

 

Łuki, dzięki, od jakiegoś czasu już jest ale mniej czasu na forum w ostatnim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lotus napisał:


korona królów na 12 osłodzi Ci cenę i rozświetli drogę 

 

 

genialny tekst 👍😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.