Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Spadek podaży spowodował obniżenie sprzedaży AD. Reakcją AD na taką sytuacje są podwyżki cen (tudzież zmiany w systemach lojalnościowych, rabatach).

Popyt na modele zasadniczo nie zmienił się . Co się sprzedawało to się nadal sprzedaje a reszta leży. Zmieniają się tylko miejsca składowania mniej popularnych modeli.

 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, disaster3 napisał:


Ale tego kolega nie podważa w swoim poście tylko to ze akurat EX I czy AR to nie suby, daytony czy inne hot modele na które się czeka latami, tylko wchodzisz i jeśli nie ma na miejscu to zamawiasz i czekasz ok miesiąc i za nowy z metki płacisz te 29k z groszami wiec oburzył się tym ze czego za używkę ma płacić 32k skoro nowy bez problemu prawie od ręki jest za 29.

 

Akurat jestem na bieżąco z Explorerem i nie jest tak jak piszesz kolego.

W PL nie ma go nigdzie od ręki i to od dłuższego czasu (sprawdzałem jakieś 7 miesięcy temu i też nie było nigdzie od ręki).

Jak chcesz czekać to aktualnie to jest około pół roku.

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłacisz zaliczkę będziesz miał explorera szybciej niż 6mscy.

Rolex wprowadził alokacje na swoje modele i w pierwszej kolejności wysyła do krajów gdzie są udokumentowane zaliczki. 

A że na takie modele jak AK, exp , Milgauss i wiele innych , wpłaconych zaliczek  w PL nie ma wiele to te modele pojawiają się wtedy kiedy producent je wyśle

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lotus napisał:

Zapłacisz zaliczkę będziesz miał explorera szybciej niż 6mscy.

Rolex wprowadził alokacje na swoje modele i w pierwszej kolejności wysyła do krajów gdzie są udokumentowane zaliczki. 

A że na takie modele jak AK, exp , Milgauss i wiele innych , zaliczek w PL nie ma to pojawiają się wtedy kiedy producent je wyśle

 

1 zdanie to bzdura

2 zdanie to bzdura 

3 zdanie to bzdura

 

Akurat kolega w PL kupuje właśnie Exa i wszystko o czym piszesz nie miało miejsca a jest wręcz odwrotnie :) 

 

 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam szanownego wszystko wiedzącego pana Lotusa to odechciewa mi się wchodzi na to forum.Mam wrażenie że Pan Lotus czasami sam ze Sobą pisze.Wszystko wie o Rolexie.Tekst o alokacji rozwalił mnie.

Dlatego coraz rzadziej tu zaglądam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapłacisz zaliczkę będziesz miał explorera szybciej niż 6mscy.
Rolex wprowadził alokacje na swoje modele i w pierwszej kolejności wysyła do krajów gdzie są udokumentowane zaliczki. 
A że na takie modele jak AK, exp , Milgauss i wiele innych , zaliczek w PL nie ma to pojawiają się wtedy kiedy producent je wyśle

Tutaj na żaden model nie wpłacasz zaliczki. Jest lista i tyle. Ciekawe w którym kraju poza polską jest to praktykowane


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
3 godziny temu, Robnyc napisał:

Nawet tutaj na bazarku znalazłem  używanego Exprolera, który był kupiony w Kruku za 29K, tutaj okazyjna cena 32K.....powodzenia w sprzedaży....

 

Kruk jest u nas chyba już jedynym AD, więc ceny sobie wymyśla. Na szczęście nie trzeba tam kupować. Patrząc po sygnaturze to mieszkasz w USA, więc chyba duże lepsze miejsce do kupna Roleksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PL nie jest wyjątkiem w kontekście zaliczek ale jest wiele krajów w których zaliczek nie biorą bo np prawnie jest to zabronione(np Szwajcaria).

Na gorące modele wpłacanie zaliczek to jest złoty interes dla AD, to oczywiste.

Natomiast na te mniej pożądane ma to sens, wtedy zaliczka daje pierwszeństwo oraz szybszą realizacje zlecenia. Rolex wprowadził takie rozwiązania do AD aby odpowiednio alokować poszczególne modele.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio w sieci teorie spiskową ze obecnie explorerow praktycznie nie ma albo sa po zawyżonej cenie bo Retailerzy skupują żeby wywindować cenę przed spodziewanym Explorerem na 50 lat😉


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tbn napisał:

 

Kruk jest u nas chyba już jedynym AD, więc ceny sobie wymyśla. Na szczęście nie trzeba tam kupować. Patrząc po sygnaturze to mieszkasz w USA, więc chyba duże lepsze miejsce do kupna Roleksa.

Tak mam dom w NY, ale uciekliśmy przed zaraza na polska wieś nad Bałtyk....tutaj mamy taki mały pensjonat pod Karwia

Edytowane przez Robnyc

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jan napisał:

Widziałem ostatnio w sieci teorie spiskową ze obecnie explorerow praktycznie nie ma albo sa po zawyżonej cenie bo Retailerzy skupują żeby wywindować cenę przed spodziewanym Explorerem na 50 lat😉

Jak dla mnie to i kontenery mogą skupować 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jan napisał:

Widziałem ostatnio w sieci teorie spiskową ze obecnie explorerow praktycznie nie ma albo sa po zawyżonej cenie bo Retailerzy skupują żeby wywindować cenę przed spodziewanym Explorerem na 50 lat😉

Ta teoria dotyczyła starszych referencji, nie aktualnego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk kursu 5,20 PLN/EUR chyba jeszcze nie stosuje. Wiec ten AK to ma cene raczej w okolicach 29k PLN (6.150€ x 4,7 = 28.900).

@ Robnyc - jak jest „Karwia” po angielsku”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2020 o 18:00, tbn napisał:

Coś w tym jest. Tudor pomimo sympatii do kilku modeli, to ciągle jest "bieda marka" Roleksa. Już lepiej stać w kolejce po koronę, więcej czasu, żeby nazbierać. ;)

 

Tylko, akurat to bieda modele, jak ktos jezdzi Boxterem to wiadomo, ze dlatego, ze go nie stać na 911, a jak ktos nosi Explorera to dlatego, ze go nie stać na Submarinera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Haha. Z tym, że jak ktoś ma Explorera to dlatego, ze go nie stać na Daytone. Kiedyś różnica do suba to była około 3k, nie wiem jak teraz. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie małe. Orientuje się ktoś z Was ile czeka się w kruku na datejust 36 lub 41?

Oraz doradzilibyście który wziąć rozmiar koperty?

Obwód nadgarstka 17cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam pytanie małe. Orientuje się ktoś z Was ile czeka się w kruku na datejust 36 lub 41?
Oraz doradzilibyście który wziąć rozmiar koperty?
Obwód nadgarstka 17cm
Na początek przymiarka na żywo. Wróć do nas z fotkami...

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

Wez większy  będziesz mial więcej zegarka w zegarku.

Poza tym duży może więcej. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź mniejszy, wszędzie się zmieści i wiadomo - mniejszy jest szybszy (pomijając cześć humorystyczną, moja rada jest na serio )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tbn napisał:

Haha. Z tym, że jak ktoś ma Explorera to dlatego, ze go nie stać na Daytone. Kiedyś różnica do suba to była około 3k, nie wiem jak teraz. ;) 

a nie pomyślałeś ze może komuś sie explorer po prostu podoba i dlatego go sobie kupil?  Uważam ze ten model ma dużo uroku w sobie  i jest świetnym modelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robol1 napisał:

a nie pomyślałeś ze może komuś sie explorer po prostu podoba i dlatego go sobie kupil?  Uważam ze ten model ma dużo uroku w sobie  i jest świetnym modelem

A nie pomyślałeś, że Kolega @tbn pisał to z odrobiną ironii? 😀 To pisałem ja, posiadacz Explorera. Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie pomyślałeś, że Kolega [mention=89329]tbn[/mention] pisał to z odrobiną ironii? To pisałem ja, posiadacz Explorera. Miłego dnia!

Wszyscy wiemy, że tylko dlatego, że Cię nie stać na dajtonę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Arscon napisał:

Panowie, mam pytanie małe. Orientuje się ktoś z Was ile czeka się w kruku na datejust 36 lub 41?

Oraz doradzilibyście który wziąć rozmiar koperty?

Obwód nadgarstka 17cm

Masz nadgarstek w okolicach takiego wymiaru, że obydwa modele będą wyglądać na nim dobrze. 36 będzie bardziej elegancki (szczególnie w wersji fluted jubilee) a 41 bardziej casualowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, tbn napisał:

Haha. Z tym, że jak ktoś ma Explorera to dlatego, ze go nie stać na Daytone. Kiedyś różnica do suba to była około 3k, nie wiem jak teraz. ;) 

tyle samo - ExII

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.