Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Kaj Twój 58, heee? 

sr** go, jak już czekać to z rozmachem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ja tam nie zmierzam się na nic zapisywać (decyzja na tę chwilę😉), jednakowoż chciałbym zostać przepisany z tego na co czekam na coś z zielonym akcentem. Jak się uda, to pier**lę, już od jakiegoś czasu mam inne priorytety i wolę mieć coś, co przynosi radość znacznie wcześniej niż za dwa-trzy lata, w wariancie optymistycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

No i słusznie. W końcu mi się podoba jakiś cermiczny zegarek (nowy bez daty), ale stać w kolejce po konsumpcję to nie zamierzam. Pięciocyfrowy i tak ładniejszy z resztą. ;) Jak czytam, że po 4h mają 50 zapisów w jednym butiku, to w Kruku będzie zaraz powtórka z Daytony, której nikt nie widział. Z tego pewnie dużo osób z myślą o zarobku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jan napisał:

...

Nie wiem ale wg mnie czerwona tarcza może kandydować do tytułu najbrzydszego zegarka 2020

Widziałeś dzieło Tudora 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dorian06 napisał:

Widziałeś dzieło Tudora 

 Masz na myśli kolekcje royal?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://www.ablogtowatch.com/rolex-submariner-126610lv-green-watch/
 
Z powyższego linka:
 
Rolex-Submariner-126610LV-green-watch-4.jpg&key=7d61b3c99a5da655138c85bd5e99b9b0a8998569303c3a1c2cccb6bd28814dce
 
Wygląda super.

Ciekawe jak to bedzie wygladalo na zywo, tutaj zdjecia z jednej grup. Reka mam nadzieje bardzo mala (Azjata), bo jednak zegarki wydaja sie za duze:
118770339_1624661921059909_1327300666928874340_o.jpg?_nc_cat=107%26_nc_sid=b9115d%26_nc_ohc=SMzU1BVtFooAX_o_5rN%26_nc_ht=scontent-frt3-1.xx%26oh=69da82d3a0cac0b0021764b9b4e6a9ae%26oe=5F743A19&key=b98493561ab552f04af32a8038681dfda7927ee9152c4b8542c890c28c6f5bb3
118763828_1624661947726573_2580234623421702728_o.jpg?_nc_cat=101%26_nc_sid=b9115d%26_nc_ohc=fze4Po0Vid0AX9kucjS%26_nc_ht=scontent-frt3-2.xx%26oh=33395ffe03e5a7110fdc657f1312d541%26oe=5F73011A&key=10a3a20ab63318503d9e0ad434358f499e55fcb999d50850a16f30ad494c0258
 



Ile robią zdjęcia. Tego z ablogtowatch brałbym
ciemno. Tego drugiego - niekoniecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Jan napisał:

 Masz na myśli kolekcje royal?

P01. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj DJ i cierpliwe, bliżej nieokreślone oczekiwane na kilka kolorów tęczy...:)

20200901_174103.jpg

Edytowane przez Just1MoreWatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Bransa w tym nowym subie to 20 czy 21mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, vitriol napisał:

Bransa w tym nowym subie to 20 czy 21mm?

Na WUS pisali, że 21mm.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Panowie, czy znana jest grubość koperty i długość lug to lug nowego Suba?

W sieci nie mogę znaleźć info (może niedokładnie szukałem), ale sądząc po zdjęciach, to wydaje mi się, że raczej bez zmian. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie, ponieważ zapięcie w nowym jest większe a dokładniej szersze o 1 mm. 😄

 

Szersza jest koperta, bezel i większe są wskazówki. Bez zmian są indeksy na tarczy, grubość i l2l lub nie widać tego na zdjęciach  

 

Myślę, że nawet z odległości 1 metra będzie trzeba chwilę popatrzeć żeby odróżnić stary model od nowego, a na ulicy w ruchu bedzie to niemal niemożliwe  (poza Cermitem). Co zresztą widać już na filmach jak są obok siebie. 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pobawmy się trochę w naszego eksperta Lotuska 😅 Co stanie się z ceną nie-aktualnej referencji?
 

Moim zdaniem pójdzie w dół. Jak zauważył kolega memento mori różnice w wyglądzie są bardzo małe a nowy mechanizm i inne zmiany raczej na plus (trochę jak lifting a nie nowa generacja). Różnice ceramiczny vs nie-ceramiczny były jednak znaczne i można było mieć je oba w pudełku. Z drugiej strony nadal pozostaje ograniczona dostępność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając fora angielskie, norweskie i to nasze nikt nie chce płacić premium za zegarki Rolexa i tak zacząłem się zastanawiać. Kto kupuje te zegarki od handlarzy? Na chrono24 są setki tych gorących modeli. Czy handarze nie zauważyli, że ludzie są nimi zmęczeni? Czy forumowicze to tak mały procent kupujących? Jak mam zapłacić za świeżaka 60-70k to wolę kupić Kermita fat 4, nie wspomnę o Daytonie Zenith, które u mnie pojawią się w cenie 80k.  Cermit czy tez Shrek naprawdę fajny ale nie za prawdopodobnie podwojna cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro gdybamy to moim zdaniem ceny obecnych ceramicznych Subów będą na takim samym poziomie, ponieważ ceny nowych, czarnych Submarinerów Date pójdą na wtórnym na 45-55k.  Zanim rynek "nasyci" się nowościami miną co najmniej 4 lata, a więc z dwie podwyżki po drodze. Oczywiście Hulk jeszcze bardziej odskoczy cenowo. Jednym zdaniem: taniej już było. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nixon111 Najpierw opisz dokładnie stan koperty, zapięcia i bransolety, a później dam Ci radę w PW. 😄 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze co się wydarzy i dlaczego:

1. Gdyby nowy Sub miał tylko nowy mechanizm a pozostałe bz, to wartość schodzącej referencji poszłaby nieco w dół, generalnie wybór nowej referencji byłby wyborem lepszego zegarka.

2. W sytuacji kiedy zmieniła się również koperta i bransa mówimy o nieco innej referencji, co prawda ewolucji , ale zmiany mogą powodować że schodząca wersja będzie miała swoich zwolenników jeśli chodzi o design.To podtrzyma ceny.

3. Prawdopodobnie nastąpi krótkoterminowy nieznaczny spadek wartości schodzącego suba ale to zależy też od jego podaży.

4. Co do nowych referencji to nic się nie zmieni w zaopatrzeniu Rolexa.

5. Generalnie ceny subów osiągnęły teraz na wtórnym absurdalnie wysokie wartości, nie warto kupować na wtórnym ale jest dobry okres na sprzedaż.

6. Wygranym premier jest jednak OP39 w kolorze białym . Najkrócej produkowany Rolex, ikona niemalże od razu po wprowadzeniu, stanie się z czasem rarytasem na wtórnym a jego cena wzrośnie 50%

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy czekali na Twoje mądre wywody z niecierpliwością.

Można zamykać temat nowych rolków.Najwiekszy expert się wypowiedzial 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.