Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznawać się! Kto i na co się dzisiaj zapisał :)


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Yenjay napisał:

Przyznawać się! Kto i na co się dzisiaj zapisał :)

 

I to jest dla mnie absurd :(


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Yenjay napisał:

Przyznawać się! Kto i na co się dzisiaj zapisał :)


Nie zapisałem się na nic.

Primo: nic z premier mnie nie oszołomiło.

Secondo: nie uznaje kolejek w których nie ma transparentności.

 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Butik napisał:

 

I to jest dla mnie absurd :(

 

Absurd? Kolejna strona nabita postami o czasie oczekiwania, zdjęcie kolejek, dywagacje, itp.

Proste pytanie: czy ktoś z Kolegów zadatkował/złożył deklarację zakupu na któryś z nowych modeli?

 

Ps.

Fajnie wiedzieć, że sam nie będe czekał latami na nowy zegarek ;)

Edytowane przez Yenjay

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Yenjay napisał:

 

Absurd? Kolejna strona nabita postami o czasie oczekiwania, zdjęcie kolejek, dywagacje, itp.

Proste pytanie: czy ktoś z Kolegów zadatkował/złożył deklarację zakupu na któryś z nowych modeli?

 

Ps.

Fajnie wiedzieć, że sam nie będe czekał latami na nowy zegarek ;)

 

No i to jest dla mnie absurd. Wyczekiwanie pod drzwiami, stanie w kolejkach, wpłacanie zaliczek i czekanie latami na łaskę wydania dziesiątek tysięcy PLN na teoretycznie towar luksusowy. Wiem, staram się Was, roleksowych fajnbojów zrozumieć, broń boże nie zabraniam, nie obrażam i nie krytykuję - mamy wolny kraj (jeszcze) wolny rynek i każdemu wg jego potrzeb oraz upodobań.

 

Dla mnie osobiście to jest absurd i przy tym zdaniu pozostanę :)

 

Co nie znaczy że nie lubię śledzić i nie doceniam roleksowej jakości i dokonań :D

 

Jednego rolka nawet miałem (biały OP), ale nie zżyliśmy się i poszedł w świat. Pewnie jakbym go potrzymał do dziś, to mógłbym wkrótce zażyczyć sobie sporo ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Butik napisał:

 

No i to jest dla mnie absurd. Wyczekiwanie pod drzwiami, stanie w kolejkach, wpłacanie zaliczek i czekanie latami na łaskę wydania dziesiątek tysięcy PLN na teoretycznie towar luksusowy. Wiem, staram się Was, roleksowych fajnbojów zrozumieć, broń boże nie zabraniam, nie obrażam i nie krytykuję - mamy wolny kraj (jeszcze) wolny rynek i każdemu wg jego potrzeb oraz upodobań.

 

Dla mnie osobiście to jest absurd i przy tym zdaniu pozostanę :)

 

Co nie znaczy że nie lubię śledzić i nie doceniam roleksowej jakości i dokonań :D

 

Jednego rolka nawet miałem (biały OP), ale nie zżyliśmy się i poszedł w świat. Pewnie jakbym go potrzymał do dziś, to mógłbym wkrótce zażyczyć sobie sporo ;)

 

Trochę absurdu w każdym hobby jest. Ja nie stałem w kolejce; wpłaciłem zaliczkę i zapomniałam do czasu jak zadzwonili, że zegar do odbioru.

 

 

Ps.

W piątek też mają dzwonić ;)

 


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, memento mori napisał:

To jest ukłon w stronę żonatych fanów. Możesz dowolnie żonglować sobie modelami 5513 / 1680 / 16800 / 16610 / 116610 / 126610 lub je kolekcjonować, a żona i tak myśli, że masz tylko jeden stary zegarek od lat. 😆 Tylko Roleks i Panerai tak dba o swoich ortodoksów. 😄

  :lol:  :lol: :lol:  :lol: 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam swoje przemyślenia w sprawie kolejek - tych prawdziwych, lub bardziej wyimaginowanych. W gruncie rzeczy jesteśmy jak te chłopaki, zapatrzone w pusty telewizor (Rolex) ...

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, nicon napisał:

 Spokojnie, widzieli, znajomy handlarz odebrał dwie w Krakowie tylko w 2019 :).  Kolejki są dla frajerów którzy nie znają kogoś, kto zna kogoś. 

 

Jestem frajerem, czekałem i się doczekałem

 

 :) W. Kruk się na pewno cieszy czytając ten post. 🤣


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie z innej beczki: jak ktoś był zapisany na SUBa to rozumiem jest z automatu w kolejce do nowego...czyli Ci wszyscy kolejkowicze z dziś idą na koniec kolejki?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie pewnie wiadomo za tydzień, dwa ale moim zdaniem nowa referencja to i nowe zapisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także niespodzianki były. 
Wszyscy zachwyceni nowym SUBEM. Oczywiście jest piękny. 
Akurat czarny Sub date nie był strasznie nieprzewidzialną niespodzianką. To jest naturalna ewolucja i wymiana mechanizmu na 3235. Natomiast mało przewidziane było wstawienie już nowego mechanizmu 3230( bez daty). Niespodzianka. 
Niespodzianką tez jest Sub ZŁOTY z niebieskim bezelem. 
No i oczywiście powrót Sub LV. 
Jeśli chodzi o kolejki na nowe modele wszystkich Submarinerów , to wydaje mi się ze najlepiej się ustawić już i nie czekać. 
Ponieważ one miały być wystawione w Baselworld, ich stok był już przygotowany do sprzedaży. Natomiast od pandemi do teraz stok się na pewno zwiększył. Po ogłoszeniu nowości potrzebne jest kilka ( albo🤣😂🤣)
kilkanaście dni do rozprowadzenia paczek do wszystkich AD. 
Według mnie na początku będzie wylew. Stok trzeba sprzedać. A chętnych jest dużo, a będzie jeszcze więcej. Dlatego czas na oczekiwanie teraz będzie najkrótszy. Przecież nikt wcześniej nie zamawiał złotego, albo LV bo nie było takich referencji w katalogu. Wiec jaka kolejka? Skąd?  
Moją niespodzianką były kolorowe tarcze. Nareszcie coś dla dziewczynek. Jak dla mnie czerwona jest najbardziej odważna. I jest moją ulubioną. 
Odważny jest tez rozmiar 41 z cukierkowymi tarczami. 
Oczywiście nowe mechanizmy są plusem. 
Także jeśli miałabym wybrać dla mnie coś z tej kolekcji, to mój wybór spada na 126000, 36mm
KORALOWY. 
No nie jest zupełnie moim ideałem. 
Brak daty, podwójne indexy i matowa bransoleta trochę mnie hamują. Ale może to jest kwestia przyzwyczajenia. 
Podwójne indexy są dobrze widoczne. I bransoleta mnie wrażliwa na rysy. 
Daje do myślenia. 
Czy ja potrzebuje nowy zegar?
Tak. 
Czerwonego jeszcze nie mam. 
I to jest bardzo ważny argument. 
🤣😂🤣😂🤣😂  
 

F8C38EC0-1436-41BD-A999-6503DB0F92C7.jpeg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pisar napisał:

To pytanie z innej beczki: jak ktoś był zapisany na SUBa to rozumiem jest z automatu w kolejce do nowego...czyli Ci wszyscy kolejkowicze z dziś idą na koniec kolejki?

 

Na chwilę obecną nie ma 100% pewności co do przepisania zaliczki z dotychczasowej referencji na nową. Kruk póki co nie potwierdził tego jeszcze. Dlatego wszyscy czekający do wczoraj mogą w praktyce niebawem dostać zwrot zaliczki. A na nowe referencje trzeba się będzie zapisać od nowa. Nie ma  już kolejek z oficlanymi numerami, więcej trudno mówić o tym kto jest na jej początku a kto na końcu. Tak jak napisał Bartek w ciągu tygodnia lub dwóch to się wyjaśni ostatecznie. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się na zdjęciach OP podoba. Szczegolnie te podwójne indeksy. Fajnie będą wyglądać wszystkie w gablocie. Będzie kolorowo. :D Chyba, że one też będą na zapisy.  :(

Sub chyba starszy był fajniejszy. Jakby nie zmienili mechanizmu to raczej wybrałbym stary. Choć jak zobaczę w realu nowego to mogę zmienić zdanie.  

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Yenjay napisał:

 

Ps.

W piątek też mają dzwonić ;)

 

Batman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bartek79 napisał:

Wszystko będzie pewnie wiadomo za tydzień, dwa ale moim zdaniem nowa referencja to i nowe zapisy.

Chciałbym, żeby było inaczej, lecz obawiam się, że masz rację. 

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To super, ale to Ty dzwonisz xD

Na Porsche tez trzeba czekac.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości w salonach będzie dużo albo mało. To wie tylko Rolex , reszta to wróżenie z fusów.  Prawdopodobieństwo że mają produkcję na drogim stocku na lata do przodu i niczego na siłę nie muszą jest takie samo jak to że COVID jednak pokrzyżował im szyki choćby przestojem fabryki czy AD i odczujemy różnicę. Pytanie tylko w którą stronę będzie inaczej. A jeśli w Rolexie nadal pracują ludzie znający swój fach to, czy nam się to podoba czy nie, zmiany odzwierciedlają gust większości potencjalnych nabywców. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzorując się na pewnym wodzu, który kiedyś powiedział, że rząd "zwiększył deficyt budżetowy o mniej", myśle że nowości w salonach będzie "dużo za mało" 😂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, memento mori napisał:

Wzorując się na pewnym wodzu, który kiedyś powiedział, że rząd "zwiększył deficyt budżetowy o mniej", myśle że nowości w salonach będzie "dużo za mało" 😂

😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Porsche tez trzeba czekac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ale chyba nie w taki sposób. Ze wpłacasz zaliczke i czekasz bez terminu tylko czekasz na konkretną datę odbioru.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tymi kolejkami, to jakas paranoja. Nie mialem nic przeciwko zapisom - mozna bylo przyjsc do salonu, zapisac sie, w kazdej chwili sprawdzic miejsce w kolejce i predzej czy pozniej zegarek przychodzil. Ale to, ze zapisujac sie nawet nie masz pewnosci czy cie przyjma i nie mozesz nawet sprawdzic ktory jestes, to juz niefajne - nie wspominajac o zapisanych ludziach ktorych nie chca przepisac...

Pomimo, ze sub jest moim ulubionym modelem, to nawet sie nie pofatygowalem na zapisy. Pewnie jak przyjdzie Pepsi, to sie z kims wymienie i tyle, bo czekanie kolejnych kilku lat, to w czasach koronawirusa rosyjska ruletka 😂

 

A co do nowego suba, to rozczarowali mnie na maxa. Wypuszczaja zegarek praktycznie niezmieniony bez ZADNEGO smaczka, tylko sru - nowy mechanizm i lekka deformacja - zawiodlem sie i tyle. Poza tym jesli nie wypuscili suba w klasycznej czarnej wersji na rowna rocznice, to smiem przypuszczac, ze maja przygotowanego jakiegos innego suba i calkiem mozliwe, ze bedzie to model HULK lub BLUE (w stali). Co do zas nowej odslony, to dla mnie wlasnie ta "kwadratowatosc" starej koperty  jest ciekawsza, niz idealne spasowanie z bransoleta. Coz - ile osob, tyle zdan. Jest pelno zegarkow i klonow suba, gdzie koperta rowno wchodzi w bransolete, jednak mnie sie ta dysproporcja podoba - cos jak kwadratowa G klasa 😎

 

ps

jak czytam wpisy ludzi odnosnie dysproporcji uszu, zbyt cienkiej bransolety czy chocby dlugosci w skazowek i dopatruja sie oni "rownowagi" na tarczy jak w starszych modelach, to czasem mi sie wydaje, ze traktuja oni suba jak zegarek do gartnituru a nie siermieznego toolwatcha.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze wpisy o kolejkach , zapisach i zgłupiałem - czy dobrze zrozumiałem ? Jeżeli jestem zapisany i mam wpłaconą zaliczkę na poprzedniego SUBa to nie jestem automatycznie przepisany na nowego ? Chyba najlepiej będzie zadzwonić do Kruka - może już wiedzą jak wygląda obecna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie nowości na 2020 to na plus, ale tylko w takim sensie że nic mi się nie podoba :D . Zegarek moich marzeń HULK zdjęty z oferty więc już nawet nie mam o czym marzyć bo na kupno i tak mnie nie stać :(

Do tego paranoje kolejkowe i cenowe, które się tylko pogłębiają sprawiają że zostanie tylko twardy elektorat Rolka.

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.