Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys tak bylo, ale wprowadzili jakies zmiany i mowia, ze nie jestes z automatu przepisywany. Moze to zalezy od dilera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedys tak bylo, ale wprowadzili jakies zmiany i mowia, ze nie jestes z automatu przepisywany. Moze to zalezy od dilera??

To zależy od dilera, który obsługuje danego sprzedawcę - jak towar dobry, to sprzedawca gada farmazony, jak towar średni to da się sensownie pogadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym, żeby było inaczej, lecz obawiam się, że masz rację. 
 
 

A dla mnie to jedyne logiczne rozwiązanie. To samo powinno być wcześniej z Batmanem i problemu by nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec dywagacji :) Trzeba nosić to, co się ma.

20200902_074425-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Szyszkops napisał:

Jak się nie ma co się lubi, to się ma co się nie lubi emoji57.png

Panie @Szyszkops, Pan już wychodzi!

tapatalk_1904137812.gif


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcem ale muszem
aced2bbed7df4b02c8cce24090bd57f8.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie [mention=97650]Szyszkops[/mention], Pan już wychodzi!



Ależ zapewniam, że jest wręcz odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Szyszkops ani nie wychodzi, ani nie wchodzi. Zmienił kolejkę na lepsza i czeka na wejście. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, artme napisał:

Kiedys tak bylo, ale wprowadzili jakies zmiany i mowia, ze nie jestes z automatu przepisywany. Moze to zalezy od dilera??

 

Robi się zamieszanie. Jeszcze raz: oficjalna informacja z wczoraj z Kruka to "NIE WIEMY JESZCZE czy zaliczki będą przepisane na nowe referencje". To się dopiero okaże za tydzień dwa. Jeśli dobrze pamiętam, to z Batmanem było podobnie, że dopiero jakiś czas po premierze było wiadome co się stanie ze starymi zaliczkami.

 

A teraz już moje rozważania co do samego Kruka i ich polityki:

1. Z biznesowego punktu widzenia, zamieszanie z zaliczkami jest Krukowi nie na rękę, bo to zajmuje czas pracownikom, a obrót gotówką swoje też kosztuje i jest czasochłonny, ale oni sami dowiadują się o ruchach dostawcy w ostatniej chwili. Wczoraj rano tuż po otwarciu pracownicy w salonach  m.in. w Krakowie i Katowicach myśleli, że premiery będą o 12:00 bo tak im powiedziała centrala, a dopiero pierwsi klienci i kolejne maile z centrali ich uświadomiły, że premiery były już o północy. Tak to wygląda w praktyce, więc taki Kruk najpierw sam się musi odnaleźć w tej sytuacji. 

 

2. Przy okazji nowego Batmana, zmieniły się formularze z tych "zaliczkowych" na te z "deklaracją zakupu bez zaliczki", ale wczoraj i tak pobierano zaliczki na nowości, pomimo tego, że w nowych formularzach nie ma nawet rubryki na kwotę zaliczki. Jest teoretycznie jedynie deklaracja zakupu z danymi kontaktowymi do oddzwonienia jak dostaną fizycznie zegarek, a nie zamówienie zakupu i wpisanie na listę oczekujących na zakup (tak to jest dosłownie zapisane w w tej deklaracji).

 

3. Pomimo tego, że nie istnieją oficjalnie nr w kolejce tzn. nie są podawane klientom, to wewnętrznie jakąś listę przecież muszą mieć (pomijam już dywagacje, czy przyjaciele królika są poza kolejką czy nie), więc teoretycznie zapisanie się teraz, a nie za 2 tygodnie da szansę na "szybsze" odebrania zegarka. Pomimo braku transparentności, nie wierzę też w to, że nagle w tym samym czasie będą wydawali zegarki dla kogoś kto się zapisał rok temu jak i miesiąc temu, więc lista wewnętrzna na pewno istnieje.

 

4. Przepisanie starych zaliczek, powoduje, że gdzieś tych ludzi trzeba "przekleić" do nowej listy i tu jest pytanie, czy na początku (co wydłuży DODATKOWO na dzień dobry o 1-2 lata tych  co zapisali się w dzień premiery), czy na koniec, czy w środku, czy zwrócić zaliczkę.

 

5. Zainteresowanie jest na tyle duże, że Kruk prawdopodobnie najpierw chce zobaczyć ilu ma chętnych i jak przyrasta ich liczba. Jeśli przy obecnych dostawach rzeczywisty czas dostarczenia zegarka klientowi (nie ten, który podają sprzedawcy, a w który wierzy sam Kruk) będzie na poziomie 5-8 lat to zamkną zapisy, bo też nie będą zaliczkowali zegarków z terminem 10 lat, gdzie z kolej znowu jest spora szansa na update czy zmianę modelu.

 

6. Na rolexforums pojawiają się głosy, że ludzie maja za 1-2 tygodnie odbierać swoje nowe Suby i takie info dostali od AD, więc jest szansa, że pierwsze sztuki pojawią się bardzo szybko w sklepach, co nie znaczy, że w Kruku, który jest gorszym sortem dla Roleksa będziemy mieli duże dostawy od początku. Tak jak wspomniał @desmo o stocku: na dwoje babka wróżyła.

 

To jest Roleks i nigdy nic nie wiadomo. Można sobie odmrażać uszy na złość mamie, można bojkotować, można nie lubić nowego Submarinera etc. ale to oni "umieją w marketing" od dziesięcioleci jak nikt inny w tej branży i to oni rozdają karty, a te mają na tyle mocne, że i z koronawirusową niespodzianką sobie poradzą. Dlatego psy będą szczekały a karawana pojedzie dalej. W mojej opinii mają nadal spory zapas cenowy i nadal trudno mówić o odwrocie klientów i pęknięciu bańki. Gdyby chcieli wyłącznie skoku na kasę podnosząc ceny zrobiliby to już dawno, ale taki ruch dałby efekt krótkoterminowy, a wykreowanie chęci posiadania u jak największej liczby osób i stworzenie całej otoczki i giga hype'u to polityka długoterminowa i jak widać skuteczna od... wielu wielu lat. 🙂

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Szyszkops napisał:

 


Ależ zapewniam, że jest wręcz odwrotnie emoji846.png

Dałeś się wciągnąć w te niekończące się zaliczki? Plutokrata pełna gębą :lol:

 

...albo płetwa ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dałeś się wciągnąć w te niekończące się zaliczki? Plutokrata pełna gębą :lol:
 
...albo płetwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak narzekać na kolejki i jednocześnie biegać pod salon z samego rana żeby się zapisać do rzeczonej kolejki - przypomina mi to sytuację gdy (prawie) codziennie moja szefowa wpadała wściekła z samego rana do biura, narzekając na korki w stolicy - co ci ludzie muszą robić rano, że takie korki są. Na lekkie sugestie, że sama się do nich przyczynia (jeżdżąc sama dużym autem, zamiast korzystać np. z miejskiej komunikacji), odpowiadała że ona to co innego; ona ma powód, żeby być na ulicy.

 

Sam byłem na Rolexa raz zapisany (niebieski Sky-Dweller) i pomimo otrzymania na niego rewelacyjnej ceny w Kruku, zrezygnowałem po pół roku, bo nie chciało mi się czekać. I pomyślać, ż czas oczekiwania wtedy (2017 r.) wynosił na ten model 1,5 roku; wiedziałem ile będę czekać, ba, dzwonili nawet raz czy dwa, żeby się przypomnieć że pamiętają o mnie. 

 

Czy szanowni fprumowicze naprawdę tak bardzo potrzebują nowych Sub-ów lub lub OP, że musza od rana wydzwaniać do salonów Rolexa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy zacząć od tego, że nikt nie potrzebuje zegarków powyżej 1000-3000 zł (tak umownie jako rząd wielkości a nie sztywna granica), a potem zamknąć wszystkie fora zegarkowe na świecie 😛 W tej cenie można mieć, kwarce, automaty, manuale, inhousa, ETY, Miyoty, znany design za ułamek ceny wzorców, niepowtarzalny design, nurka, pilota, chrono, eleganta, zegarek radziecki, rosyjski, francuski, japoński, szwajcarski, polski. Casio za 50 zł jak i szwajcara z pięknym rodowodem jak Longines za "rozsądne" 3000 zł. Wszystko ponad to, to tylko nasze fanaberie i próżność bardziej lub mniej zamaskowana hasłem "hobby", kwestia tylko na ile kto jest świadomy, że sam siebie okłamuje 🙂

 

spacer.png

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie są ceny na te nowe Suby? Niczym one od razu wyparły poprzednie /sondzie aktualne wersje 40mm czy przez jakiś jesCze czas będą dostępne obie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał:

Koniec dywagacji :) Trzeba nosić to, co się ma.

 

👍

 

7A388D01-94A4-404B-A180-8FB73C9C255E.jpeg

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to obserwuję z drugiego, może z trzeciego rzędu foteli i myślę że Rolex już dawno jest skończony.

Szczególnie Sub.    Ha, ha, ha… 

Skończony jako dzieło – ukończone, perfekcyjne, kompletne, trafione w punkt.  Tu nie ma co zmieniać.  Nikt nie przedłuża fiuta Dawidowi Michała Anioła.  

Niestety tak zwana presja rynku wymaga żeby wypuszczać nowe modele.  10 lat temu wprowadzili szerokie uszy – nie wiem po co ?  Teraz wracają do wąskich.  A może głupio się przyznać, że się wycofują, więc zwiększyli kopertę o 1mm i można mówić o zupełnie nowej kopercie.

dawid-a610950fc052179d3e93fc6dac54a44d.j

 

A może go ogolić ...  :)

Edytowane przez Grygos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kcem i nosze :)

a1d806763d16e2d3271f27ca1375006d.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Na razie każdy próbuje pompować cenę modeli starych, rynek pokaże za pare miesięcy jaka jest rzeczywistość. Teraz to pewnie i zwykłe czarne pójdą do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

Właśnie rzuciłem okiem na ceny hulka na Chrono24... zaczęło się.

 

25 minut temu, tbn napisał:

Na razie każdy próbuje pompować cenę modeli starych, rynek pokaże za pare miesięcy jaka jest rzeczywistość. Teraz to pewnie i zwykłe czarne pójdą do góry.

 

 

Hulk nie ma bezpośredniego następcy,  więc to inna bajka. Skoro taki "zwyczajny" 116710LN po zakończeniu produkcji skoczył z poziomu 25k na 40k, to Hulk pewnie przebije sufit (80-100k) i tam zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DzioneK napisał:

Cieszę się, że udało mi się nabyć OP36 w jednej z najfajniejszych moim zdaniem referencji. Te nowe kolory i podwójne indeksy jakoś do mnie nie przemawiają.

 

 

To jest 36mm ?   36mm średnica bez koronki ?   Jaki masz nadgarstek, jeśli można zapytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.