Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zapisałem się dzisiaj na OP 41. Mi akurat podoba się fakt zapisów, kolejek a później uczucie że ma się coś co nie jest dostępne jak bułki w sklepie.

Dla osób które narzekają na kolejki i "ciężar" zakupu Rolexa polecam zmierzyć się z Patkiem :)

 

Dzwoniłem jakiś czas temu po AD w sprawie 5711, zazwyczaj w odpowiedzi dostawałem śmiech. U jednego z dealerów otrzymałem informację, że jesli uda mi się przekonać szefa i wpisze mnie na listę, to minimalny czas oczekiwania wynosi 8-10 lat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zapisałem na czarnego suba z datą i kermita. Przy obecnym oprocentowaniu rachunków wpłacenie zaliczki mnie nie boli. Zobaczymy, co dalej, bo to co się teraz podpisuje, to tylko "deklaracja chęci zakupu". Nie wiem, jak będą wyłaniać wybrańców godnych czekania we właściwej kolejce 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Just1MoreWatch napisał:

A ja zapisałem się dzisiaj na OP 41. Mi akurat podoba się fakt zapisów, kolejek a później uczucie że ma się coś co nie jest dostępne jak bułki w sklepie.

Dla osób które narzekają na kolejki i "ciężar" zakupu Rolexa polecam zmierzyć się z Patkiem :)

 

Dzwoniłem jakiś czas temu po AD w sprawie 5711, zazwyczaj w odpowiedzi dostawałem śmiech. U jednego z dealerów otrzymałem informację, że jesli uda mi się przekonać szefa i wpisze mnie na listę, to minimalny czas oczekiwania wynosi 8-10 lat.

 

Śmiech to jednak wyjątkowo nieprofesjonalna reakcja. Ciekawe czy właśnie tak Patek wyobraża sobie obsługę klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Mateo napisał:

Ja się zapisałem na czarnego suba z datą i kermita. Przy obecnym oprocentowaniu rachunków wpłacenie zaliczki mnie nie boli. Zobaczymy, co dalej, bo to co się teraz podpisuje, to tylko "deklaracja chęci zakupu". Nie wiem, jak będą wyłaniać wybrańców godnych czekania we właściwej kolejce 🤔

Bez problemu zapisują ? Ile biorą zaliczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez problemu zapisują ? Ile biorą zaliczki ?
Grzegorz,
nowe modele są droższe od starych o 200 CHF.
Zapisują bez problemów, a zaliczka to 10% ceny zegarka wg stanu na dziś.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, proki1971 napisał:

Bez problemu zapisują ? Ile biorą zaliczki ?

Wczoraj koło 18:00 jeszcze zapisywali. Ale, jak pisałem, zapisywali na listę chętnych do zakupu, co nie gwarantuje znalezienia się na liście oczekujących. Zaliczka 10% (4200 za kermita i 4000 za suba czarnego) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę są "listy chętnych do zakupu" poprzedzające "listy oczekujących"? To ja już chyba nie będę musiał synowi tłumaczyć czym były kolejki w PRL-u - pokażę mu to na przykładzie Rolexa🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beniowski napisał:

Naprawdę są "listy chętnych do zakupu" poprzedzające "listy oczekujących"? To ja już chyba nie będę musiał synowi tłumaczyć czym były kolejki w PRL-u - pokażę mu to na przykładzie Rolexa🤣.

Są. Wcześniej były stosowane, gdy lista zakupowa już była zamknięta ze względu na liczbę chętnych (np na Daytone), na wypadek pojawienia się wolnego miejsca. A teraz od razu zapisują na listę chętnych i po jakiejś tajemniczej weryfikacji będą tworzyć listę oczekujących. Kolejność na liscie też ma być podobno ustalona przez "centralę" a nie na podstawie kolejności zapisania. Ma być zdaje się brana też pod uwagę historia zakupów klienta. 

Edytowane przez Mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki chaos panuje w u krajowego dystrybutora Rolexa (w innych krajach zresztą jest podobnie, nie wiem tylko jak prowadzą owe "listy") to naprawdę skłaniam się ku twierdzeniu że taki kierownik salonu może dobrze dorobić, wybierając z listy osoby którym salon zaoferuje dany model, na który są takie kolejki. I podzielić się prowizją uzyskaną na rynku przy sprzedaży z drugiej ręki.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał:

Jeśli taki chaos panuje w u krajowego dystrybutora Rolexa (w innych krajach zresztą jest podobnie, nie wiem tylko jak prowadzą owe "listy") to naprawdę skłaniam się ku twierdzeniu że taki kierownik salonu może dobrze dorobić, wybierając z listy osoby którym salon zaoferuje dany model, na który są takie kolejki. I podzielić się prowizją uzyskaną na rynku przy sprzedaży z drugiej ręki.

Być może właśnie z tego powodu ma podobno decydować tajemnicza "centrala" a nie kierownik/pracownik salonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
1 godzinę temu, Mateo napisał:

Wczoraj koło 18:00 jeszcze zapisywali. Ale, jak pisałem, zapisywali na listę chętnych do zakupu, co nie gwarantuje znalezienia się na liście oczekujących. Zaliczka 10% (4200 za kermita i 4000 za suba czarnego) 

Coś niebywałego..... Kruk - jedyny AD w PL - aż się prosi o kontrolę z UOKiK:

 - bierze zaliczkę na poczet nie wiadomo czego, a na pewno nie umowy sprzedaży zegarka, która ma być w uzgodnionym czasie wykonana,

- z niewiadomych przyczyn stosuje zawyżony kurs €, bo 1O% z 8850 € (cena za czarnego Suba date) to na pewno nie jest 4000 zł wg wczorajszego kursu - typowa zagrywka monopolisty.

 

Na szczęście nie ma obowiązku kupowania w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, norbie napisał:

Coś niebywałego..... Kruk - jedyny AD w PL - aż się prosi o kontrolę z UOKiK:

 - bierze zaliczkę na poczet nie wiadomo czego, a na pewno nie umowy sprzedaży zegarka, która ma być w uzgodnionym czasie wykonana,

- z niewiadomych przyczyn stosuje zawyżony kurs €, bo 1O% z 8850 € (cena za czarnego Suba date) to na pewno nie jest 4000 zł wg wczorajszego kursu - typowa zagrywka monopolisty.

 

Na szczęście nie ma obowiązku kupowania w PL.

No nie ma obowiązku, ale od ręki nie dostaniesz nigdzie. Wydaje mi się, że wszędzie jest podobnie; zapisujesz się i czekasz bez gwarancji, że w końcu zegarek będziesz mógł kupić (bo np. przestaną produkować dany model). 

Jeżeli masz lepsze doświadczenia z jakimś zagranicznym AD to podziel się proszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mateo napisał:

No nie ma obowiązku, ale od ręki nie dostaniesz nigdzie. Wydaje mi się, że wszędzie jest podobnie; zapisujesz się i czekasz bez gwarancji, że w końcu zegarek będziesz mógł kupić (bo np. przestaną produkować dany model). 

Jeżeli masz lepsze doświadczenia z jakimś zagranicznym AD to podziel się proszę. 

 

Dokładnie tak jest: nikt nic nie wie, dostają co im centrala przyśle. Pytałem we Włoszech, Francji itd. Teraz nie pytam, bo ile można robić z siebie idiotę pytając o modele, których i tak nie ma?

 

Natomiast rzeczywiście ktoś mógłby skierować sprawę owych list czy manipulowania kursem waluty do UOKiK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, beniowski napisał:

 

Dokładnie tak jest: nikt nic nie wie, dostają co im centrala przyśle. Pytałem we Włoszech, Francji itd. Teraz nie pytam, bo ile można robić z siebie idiotę pytając o modele, których i tak nie ma?

 

Natomiast rzeczywiście ktoś mógłby skierować sprawę owych list czy manipulowania kursem waluty do UOKiK.

 
 

Szczerze mówiąc nie wiem, czy można ich oskarżyć o manipulowanie kursem. W PL cenę określa się w złotych, według uznania sprzedawcy. Nie wiem, czy gdzieś Kruk gwarantuje, że cena będzie przeliczana z EUR i po jakim kursie... Jeżeli już to z CHF...

Edytowane przez Mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Mateo - po prostu stwierdzam fakt, że porównujac ceny retail w Kruku i u AD w strefie euro, to w Kruku prawie zawsze jest najdrożej. Tak działa niestety krajowy monopol.

Odnośnie Twojego pytania o zagranicznych AD - są na forum profesjonalni sprzedawcy, może Ci pomogą w kontakcie z nimi?

Bardzo ciekawi mnie ta koncepcja "zaliczki" stosowana w Kruku.

Rozumiem, że skoro Kruk pobrał od Ciebie zaliczkę 4000 zł, co stanowi 10% ceny końcowej, to znaczy, że umówiliście się na całkowitą cenę sprzedaży 40 000 zł, a tylko data wykonania umowy jest niedookreślona? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To reglamentacja, jak za komuny. Płaci się niby więcej niż powinno, ale i tak mniej niż na wolnym rynku.

I wszyscy (nabywcy) się cieszą. Mniejsza o szczegóły więć.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W deklaracji chęci zakupu zegarka (bo tak się nazywa) jest napisane iż cena może ulec zmianie.

Na subie bicolorze odebranym w lipcu cena wzrosła o ponad 5tyś w stosunku do tej zaliczkowanej...

 

Edit: ale warto było...:)

 

20200806_160123.jpg

Edytowane przez Just1MoreWatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak już złożycie ten pozew zbiorowy i powypisujecie się z kolejek to dajcie znać. Chętnie przepłacę np. za tę przeszacowaną daytonę sprzedawaną po lichwiarskim kursie 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, norbie napisał:

Mateo - po prostu stwierdzam fakt, że porównujac ceny retail w Kruku i u AD w strefie euro, to w Kruku prawie zawsze jest najdrożej. Tak działa niestety krajowy monopol.

Odnośnie Twojego pytania o zagranicznych AD - są na forum profesjonalni sprzedawcy, może Ci pomogą w kontakcie z nimi?

Bardzo ciekawi mnie ta koncepcja "zaliczki" stosowana w Kruku.

Rozumiem, że skoro Kruk pobrał od Ciebie zaliczkę 4000 zł, co stanowi 10% ceny końcowej, to znaczy, że umówiliście się na całkowitą cenę sprzedaży 40 000 zł, a tylko data wykonania umowy jest niedookreślona? 

To nie jest tak. Zaliczka określana jest na postawie ceny "na dziś" w PLN (sub czarny 40 000, kermit 42 000). Cena może ulec zmianie w okresie od zamówienia do odbioru. Podpisany dokument nie gwarantuje zakupu ani nie jest jednoznaczne ze złożeniem zamówienia. To jest tylko "deklaracja chęci zakupu". Zaliczka oczywiście jest do wycofania w każdej chwili i jak słyszałem od sprzedawcy będzie zwracana po zweryfikowaniu zgłoszeń tym, którzy nie zostaną zakwalifikowani do możliwości złożenia zamówienia (które też nota bene nie gwarantuje zakupu). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ludzie plują na rolexa, że odcina kupony od przeszłości i nic nowego nie wprowadza... A tu jest : nowa (przynajmniej w segmencie zegarkowym) forma zaliczkowania chęci zakupu! To jest ważniejsza zmiana niż jakieś tam cieniowane ucha suba! 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dzięki za wyjaśnienie. Wiesz, że zapłaciłeś 4000 zł za możliwość złożenia deklaracji chęci zakupu oraz za otrzymanie szansy bycia zweryfikowanym i zakwalifikowanym? :)

Oj, coś bardzo złego wyrabia sie w tym salonie Kruka, który Cię obsługiwał, bardzo złego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie gwarantuje: wyobrażasz sobie pozwy ze strony klientów którzy zamówili Hulka i dostaną, no właśnie co? Kermita? Czy można klienta zapisać na dany model, kazać mu czekać i po np. po 2 latach powiedzieć: „bujaj się?”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, norbie napisał:

Dzięki za wyjaśnienie. Wiesz, że zapłaciłeś 4000 zł za możliwość złożenia deklaracji chęci zakupu oraz za otrzymanie szansy bycia zweryfikowanym i zakwalifikowanym? :)

Oj, coś bardzo złego wyrabia sie w tym salonie Kruka, który Cię obsługiwał, bardzo złego.

 

Tak samo jest o ile wiem we wszystkich salonach Kruka, przy zapisach na nowe Suby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu imo fajnie widać ewolucję ND - łagodniejsze, wydłużone linie uszu, zmieniona osłonka koronki i mniejsza koronka. No i świetny pomysł z koroną miedzy swiss made.
Ciekawe czy zwężenie bransy nie będzie za bardzo widoczne. Na pierwszy rzut oka ma lepsze proporcje, przynajmniej patrząc z przodu.

63d6071dd0d155aa8c1a2e420f969c5c.jpg


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.