Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, artme napisał:

Ok... a co z piekna tarcza??? Tutaj rowniez wyglada na tani plastik... 😬 Coz... - i tak moze wroce do tego modelu 😋

 

Trzeba było nie sprzedawać :P teraz musisz dołożyć 40k do takiego samego egzemplarza :)

Co do tarczy to w żadnym świetle nie porównałbym jej do taniego plastiku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Muzzy napisał:

 

Trzeba było nie sprzedawać :P teraz musisz dołożyć 40k do takiego samego egzemplarza :)

Co do tarczy to w żadnym świetle nie porównałbym jej do taniego plastiku...

też ten plastik jakoś do mnie nie trafia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M_jak_Michal
21 godzin temu, beniowski napisał:

Rany, jakie to polskie. Rozumiem że jeszcze chcesz wymusić na producencie zegarka z napędem mechanicznym żeby był precyzyjny jak kwarc? 

 

Miałem kieydś kolegę PŁACĘ-WYMAGAM - opowiadał jak w domu stał nad majstrem montującym półki i go musztrował. Zastosowałem przez moment, jako jego zwierzchnik, tę samą metodę w pracy - stanąłem za nim i zacząłem go kontrolować gdy pracował na komputerze. Po 5 minutach powiedział że czuje się niekomfortowo i czy mógłbym odejść. Ja mu na to: PŁACĘ-WYMAGAM.

Polskie to jest dawanie się dymać. Dymają nasz zagraniczne koncerny sprzedając towar drugiej jakości ( chemia, słodycze itp ) i jeszcze nie płacą u nas podatków. Te same piwo inaczej smakuje w Niemczech a inaczej w PL, to samo proszki do prania, słodycze. Dymają nas pracodawcy często gęsto płacą pod stołem itp.

Nie chcę nic wymuszać, po prostu oczekuję, że producent, szczególnie taki jak Rolex sprzeda mi zegarek, który będzie spełniał jego standardy, szczególnie, że chwali się tym na pół świata a na razie sprzedał mi zegarek, który drugi raz w ciągu dwóch lat leży na serwisie, dokładnie z tym samym problemem.

Edytowane przez M_jak_Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, zobacz na paski Vanguard - świetna jakość, cena a obsługa klienta to najwyższy standard. Kupiłem model do Tudora i jestem mega zadowolony. Sprawdź w wątku Tudora mój post z 4 sierpnia - opisałem więcej szczegółów.

Dzieki, ten jest kozak tylko nie wiem czy do nowej referencji będzie pasował. Ktoś zakładał oyster do nowego Batmana?
9bf94e75f3e8fde84f93d021bd1a353e.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

r.jpg

Edytowane przez rafi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M_jak_Michal
22 godziny temu, mroova napisał:

W sumie to trudno się dziwić, że mało ludzi zakłada nowe konta. Bo skoro w interesującej sprawie, jaką są powtarzające się odchyłki niezgodne z deklaracjami producenta oraz fatalne postępowanie dystrybutora autor wpisu zostaje zakrzyczany że w sumie to bzdura a poza tym jako młody nie powinien zabierać głosu, a zaraz potem po fotce nowego zakupu następuje feeria zachwytów i "gratek" to po co ktoś ma tu wchodzić.

Panowie, trochę słabo wyszło.  

 

@artme skoro ktoś wywala gruba kasę na przedmiot to jednak znaczy, ze go na niego stać, a jeżeli sami uznajemy go za

luksusowy i płacimy więcej niż od Casio za kilkaset pln , to oczekujemy produktu co najmniej zgodnego z umową oraz uczciwego traktowania przez sprzedawcę. Bo jeśli tego nie możemy otrzymać i to akceptujemy, to znaczy że po prostu dajemy się dymać.

Dzięki za tą opinie. Problem jest poważniejszy niż powtarzające się odchyłki ze wzrostową tendencją. Wygląda to w moim subiektywnym odczuciu na jakąś ukrytą wadę, wiele osób ma podobny problem na całym świecie.

Dokładnie tak jak napisałeś, oczekuję od Rolexa, tylko tego, co on sam gwarantuje i niczego ponadto. 

 

BTW

Poprosiłem admina o skasowanie tego konta, nie chce mi się dyskutować, sam widzicie jak te rozmowy wyglądają.

Więcej głosu tu nie będę zabierał.

Edytowane przez M_jak_Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, memento mori napisał:

Tylko kup w takim stanie jak na zdjęciu na dole, bo na tym u góry ktoś chyba z nim na ręku dom sobie murował 🤣

To jest ten sam zegarek (moj), tylko w innym swietle robiony 😎

1 godzinę temu, Muzzy napisał:

Trzeba było nie sprzedawać :P teraz musisz dołożyć 40k do takiego samego egzemplarza :)

Co do tarczy to w żadnym świetle nie porównałbym jej do taniego plastiku...

Za pepsi czy Daytone, to ludziska jeszcze bic sie beda... 😂

A na powaznie - tarcza rowniez jak na zdjeciach - w zaleznosci od swiatla potrafi wygladac na plastikowa jak na pierwszym zdjeciu, choc oczywiscie nie kazdy to widzi... Nie zmienia to faktu, ze korci mnie do powrotu i tyle - ale nie jest to racjonalna decyzja 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, M_jak_Michal napisał:

Polskie to jest dawanie się dymać. Dymają nasz zagraniczne koncerny sprzedając towar drugiej jakości ( chemia, słodycze itp ) i jeszcze nie płacą u nas podatków. Te same piwo inaczej smakuje w Niemczech a inaczej w PL, to samo proszki do prania, słodycze. Dymają nas pracodawcy często gęsto płacą pod stołem itp.

Nie chcę nic wymuszać, po prostu oczekuję, że producent, szczególnie taki jak Rolex sprzeda mi zegarek, który będzie spełniał jego standardy, szczególnie, że chwali się tym na pół świata a na razie sprzedał mi zegarek, który drugi raz w ciągu dwóch lat leży na serwisie, dokładnie z tym samym problemem.

 

Oczywiście, siedzą w takich np. Niemczech robią biedawersje na Polskę specjalnie. Eeeech. Dam ci przykład: moja żona pracowała kiedyś na wysokim stanowisku w międzynarodwym koncernie spożywczym produkującym także w Polsce; wiesz dlaczego smak niektórych produktów się różnił? Bo wg badań konsumenckich klienci życzyli sobie nieco innego smaku w Niemczech, a nieco innego w Polsce. A standard polskiej fabryki był taki, że przyjeżdżali managerowie z owej mitycznej zachodniej Europy podpatrywać produkcję tutaj.

 

Odnośnie płacenia podatków - zgoda. Tylko że koncerny nie płacą nie tylko w Polsce - nie płacą generalnie w Europie, za wyjątkiem Irlandii, Holandii czy Luksemburga. Więc tu też się mijasz z rzeczywistością.

 

Jak cię dyma pracodawca, to załóż związek zawodowy: wiem, to sama komuna i zło. Tylko sprawdź najpierw uzwiązkowienie w Niemczech czy Włoszech: zobaczysz że w tym właśnie tkwi siła wielu robotników: że mają swoją reprezentację. Najlepiej to w Polsce mieć Szwajcarię, ale na naszych, czytaj: polskich warunkach. Czyli my dymać czy kiwać możemy, nas już nie wolno.

 

Jak rozumiem, Rolex też cię wydymał i sprzedał ci produkt gorszej kategorii. Trzeba było w Szwajcarii kupić.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego mierzyłem wczoraj i to chyba najbardziej wygodny zegarek opròcz SMP300(na pasku) jaki miałem na ręce.
cafba8655cb773161e4458f20856a8da.jpg


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M_jak_Michal
2 minuty temu, beniowski napisał:

Odnośnie płacenia podatków - zgoda. Tylko że koncerny nie płacą nie tylko w Polsce - nie płacą generalnie w Europie, za wyjątkiem Irlandii, Holandii czy Luksemburga. Więc tu też się mijasz z rzeczywistością.

 

Nie mijam się z rzeczywistością,  korporacje nie płacąc podatków dymają nas i to jest rzeczywistość, a że inne kraje także to już inna sprawa.

Standardy wyglądają tak, że na rynek europy środkowej i wschodniej idzie olej palmowy a na Europę zachodnią masełko do tego samego produktu.

Albo jest więcej kakao w czekoladzie niż w bieda wersji, proszki do prania mają więcej wypełniaczy niż środków piorących na nasze wschodnie rynki.

 

Mnie na razie dyma tylko producent mojego zegarka, takie mam subiektywne odczucia i wiem już, że na całym świecie jest takich wielu.
Zaraz admin usunie mi konto, także pozdrawiam i pewnie już nie zdążę odpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Yenjay napisał:

Tego mierzyłem wczoraj i to chyba najbardziej wygodny zegarek opròcz SMP300(na pasku) jaki miałem na ręce.
 

 

Spróbuj Ex1 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M_jak_Michal
10 minut temu, Yenjay napisał:

Tego mierzyłem wczoraj i to chyba najbardziej wygodny zegarek opròcz SMP300(na pasku) jaki miałem na ręce.
cafba8655cb773161e4458f20856a8da.jpg

 

100% się zgadzam, mam identyczny, ref. 126300. Drugi raz w serwisie przez dwa lata. Udanego zakupu.

Edytowane przez M_jak_Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, M_jak_Michal napisał:

Nie mijam się z rzeczywistością,  korporacje nie płacąc podatków dymają nas i to jest rzeczywistość, a że inne kraje także to już inna sprawa.

Standardy wyglądają tak, że na rynek europy środkowej i wschodniej idzie olej palmowy a na Europę zachodnią masełko do tego samego produktu.

Albo jest więcej kakao w czekoladzie niż w bieda wersji, proszki do prania mają więcej wypełniaczy niż środków piorących na nasze wschodnie rynki.

 

Mnie na razie dyma tylko producent mojego zegarka, takie mam subiektywne odczucia i wiem już, że na całym świecie jest takich wielu.
Zaraz admin usunie mi konto, także pozdrawiam i pewnie już nie zdążę odpisać.

Nie jestem prawnikiem, ale sprawdź co Rolex pisze o dokładności: czy ją gwarantuje czy się nią chwali, bo to chyba dwie całkowicie różne sprawy. Jak się chwali, to możesz mu nadmuchać, bo to tylko slogan.

 

IMHO, nie widzę najmniejszego powodu żeby admin usuwał ci konto - wyrażasz przecież tylko swoją opinię.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał:

Render i realne zdjęcia nigdy nie oddają wrażeń na własnym nadgarstku. Podkreślam na nadgarstku. Referencje 6 cyfrowe nie podobają mi się gdy leżą na stole ,  rażą mnie dysproporcje między relatywnie wąską bransoletą a szeroką kopertą ale na ręku leżą i wyglądają świetnie. Dziś z perspektywy noszenia 5 i 6 cyfrowych Professionali częściej wybieram te ostatnie.

Dlatego przed założeniem na nadgarstek nie ocenię czy te milimetry dadzą lepszy czy gorszy efekt.

A co do zieleni bezela z Hulka - jest inna niż tarcza ale to dobrze bo inaczej wyszedłby jednolity placek. To jeden z moich ulubionych SUBów.  W Cermicie ten stonowany kontrast wygląda równie dobrze . Właściwie przy niektórych kątach padania światła można ten efekt obejrzeć już dziś w Hulku, dwa w jednym.  😉 

Pełna zgoda choć przy smolistej czerni tarczy imo bedzie ten bezel sie gorzej prezentował. Poniżej efekt o którym mówisz
 

25A47391-DA9F-4425-8198-2D23E2B9C51A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, M_jak_Michal napisał:

Nie mijam się z rzeczywistością,  korporacje nie płacąc podatków dymają nas i to jest rzeczywistość, a że inne kraje także to już inna sprawa.

Standardy wyglądają tak, że na rynek europy środkowej i wschodniej idzie olej palmowy a na Europę zachodnią masełko do tego samego produktu.

Albo jest więcej kakao w czekoladzie niż w bieda wersji, proszki do prania mają więcej wypełniaczy niż środków piorących na nasze wschodnie rynki.

 

Mnie na razie dyma tylko producent mojego zegarka, takie mam subiektywne odczucia i wiem już, że na całym świecie jest takich wielu.
Zaraz admin usunie mi konto, także pozdrawiam i pewnie już nie zdążę odpisać.

FMCG to branża, w której siedzę już blisko 30 lat. Podaj mi zatem konkretne przykłady, w jakich to produktach dodawany jest olej palmowy na Europę środkowo-wschodnią, a gdzie dodają zamiennik w postaci masła na zachodnią. 

To samo proszę (dokładna nazwa produktu mi wystarczy) z ilością kakao w czekoladzie - tylko, żeby tyczyło dokładnie tego samego produktu.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M_jak_Michal
3 minuty temu, beniowski napisał:

Nie jestem prawnikiem, ale sprawdź co Rolex pisze o dokładności: czy ją gwarantuje czy się nią chwali, bo to chyba dwie całkowicie różne sprawy. Jak się chwali, to możesz mu nadmuchać, bo to tylko slogan.

 

IMHO, nie widzę njmniejszego powodu żeby admin usuwał ci konto - wyrażasz przecież tylko swoją opinię.

 

Rolex GWARANTUJE, że przez 5 lat od zakupu, zegarek z mechanizmem 32xx będzie miał maksymalną odchyłkę -2+2/doba.

A o usunięcie konta poprosiłem sam. Pozdrawiam jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to, co napisał kol. Beniowski, moja też pracuje w korpo - teraz spożywka (mówi to samo co Twoja) a wcześniej w detergentach. Różnica w składach proszku Polska / Niemcy jest konsekwencją nawyków w dozowaniu, gdyby u nas pakowano siłę niemieckiego, to ubrania by płowiały i włókna rozłaziły się. Cena samej produkcji (a zwłaszcza składników) jest tak mało istotna (2 zł przy cenie półkowej 30-50 zł) że nikt sobie nią głowy nie zawraca, nawet przy setkach tysięcy worków. Kobity sypią proszku za dużo. A przy "chemii z Niemiec" trzymają się instrukcji. Dlatego m.in. koncerny weszły w kompaktyzację żeli do prania (takie woreczki 2-3 częściowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mroova napisał:

Potwierdzam to, co napisał kol. Beniowski, moja też pracuje w korpo - teraz spożywka (mówi to samo co Twoja) a wcześniej w detergentach. Różnica w składach proszku Polska / Niemcy jest konsekwencją nawyków w dozowaniu, gdyby u nas pakowano siłę niemieckiego, to ubrania by płowiały i włókna rozłaziły się. Cena samej produkcji (a zwłaszcza składników) jest tak mało istotna (2 zł przy cenie półkowej 30-50 zł) że nikt sobie nią głowy nie zawraca, nawet przy setkach tysięcy worków. Kobity sypią proszku za dużo. A przy "chemii z Niemiec" trzymają się instrukcji. Dlatego m.in. koncerny weszły w kompaktyzację żeli do prania (takie woreczki 2-3 częściowe).

 

Dokładnie tak jest z tym dozowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, artme napisał:

To jest ten sam zegarek (moj), tylko w innym swietle robiony 😎

 

 

Oj Mariurszu, Mariuszu... 😉

spacer.png

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Yenjay napisał:

Tego mierzyłem wczoraj i to chyba najbardziej wygodny zegarek opròcz SMP300(na pasku) jaki miałem na ręce.
cafba8655cb773161e4458f20856a8da.jpg

Gdzie mierzyleś? Jaka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
100% się zgadzam, mam identyczny, ref. 126300. Drugi raz w serwisie przez dwa lata. Udanego zakupu.

Widocznie dostałeś wersje na Europe Wschodnia
Na poważnie to też bym się zagotował w Twojej sytuacji ale zegar wygodny to musisz przyznać.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gdzie mierzyleś? Jaka cena?

W Galerii Krakowskiej, był zarezerwowany. Cena troche ponad 32k z tego co pamiętam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mroova napisał:

Różnica w składach proszku Polska / Niemcy jest konsekwencją nawyków w dozowaniu, gdyby u nas pakowano siłę niemieckiego, to ubrania by płowiały i włókna rozłaziły się

 

Wiem ze to nie forum proszków ale to billshit przecież 🙂 tzn ja wiem ze producenci tak tłumacza (ze jestesmy przyzwyczajeni sypac wiecej proszku i dlatego mamy rozcieńczony) ale przecież nikt by nie sypał tyle co teraz gdyby mozna było dac połowę. Tak samo z gabarytami u nas opakowanie XXL znanego producenta to 1/2 opakowania XXL za zachodnią granicą


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jan napisał:

 

Wiem ze to nie forum proszków ale to billshit przecież 🙂 tzn ja wiem ze producenci tak tłumacza (ze jestesmy przyzwyczajeni sypac wiecej proszku i dlatego mamy rozcieńczony) ale przecież nikt by nie sypał tyle co teraz gdyby mozna było dac połowę. Tak samo z gabarytami u nas opakowanie XXL znanego producenta to 1/2 opakowania XXL za zachodnią granicą

 

Czekam zatem na fachową wypowiedź czego w Rolexie sprzedawanym w Polsce jest mniej niż w wersji na tzw. Zachód. A przecieżu dodatkowo u nas do tego droższe są, przez kurs kantoru pod nazwą W. KRUK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, memento mori napisał:

 

Oj Mariurszu, Mariuszu...

 

A jednak... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.