Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Majk2 napisał:

Myśle, że przecietny Kowalski i tak bierze nas za frajerów bo kto normalny kupuje zegarek droższy niz 200 zł. Ja już słyszałem buc.l, nowobigacki, cwaniak, wariat :) a co koledzy słyszeli? 

 

Ja słyszałem "wow", "fajne hobby", "za***iście" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Majk2 napisał:

Myśle, że przecietny Kowalski i tak bierze nas za frajerów bo kto normalny kupuje zegarek droższy niz 200 zł. Ja już słyszałem buc.l, nowobigacki, cwaniak, wariat :) a co koledzy słyszeli? 

Ja słyszałem: fajny zegarek, to Rolex?, pewnie z 10k kosztował...

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Dziś jestem "kermitem"😉

 IMG_20200907_1038508.thumb.jpg.063062c79253ab50a0026b5c22afa320.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie słyszałem, bo mojego rolka praktycznie nie noszę


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
11 godzin temu, artme napisał:

 

A zastanawiales sie dlaczego? Nie? To Ci odpowiem - bo przychodza do niego ludzie zazdrosni, poirytowani tym, ze ich na ta marke nie stac i sfrustrowani swoim brakiem sukcesow w zyciu wypisujac brednie, podpuszczajac (trole) i obrazajac ich posiadaczy oraz sama marke. Bo to nie normalni milosnicy zarowno tej marki i zegarmistrzostwa walcza ze soba, tylko walcza z ciaglymi dyrdymalami tych, ktorzy nie powinni tu nawet zagladac.


Widzę, że kilka dekad marketingu jak to Rolex jest ukoronowaniem sukcesu spowodowało, że wiele osób w to uwierzyła i kto krytykuje ten biedak. Niedawno jeden użytkownik robił sobie fotkę w lustrze jak to kupił jakiś model, było zdjęcie facetów trzymających się za ręce , potem seksistowskie komentarze, teraz to. Dla mnie za dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono posiadaczy i miłośników marki Rolex, od pewnego czasu również jestem właścicielem czasomierza z koroną na tarczy i muszę przyznać, że w mojej skromnej kolekcji ten zegarek ma dożywocie (jako spełnienie jednego z wielu marzeń). Mowa o modelu Milgauss z czarną tarczą :) 

 

uuie7eslsm8i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, artme napisał:

 

A zastanawiales sie dlaczego? Nie? To Ci odpowiem - bo przychodza do niego ludzie zazdrosni, poirytowani tym, ze ich na ta marke nie stac i sfrustrowani swoim brakiem sukcesow w zyciu wypisujac brednie, podpuszczajac (trole) i obrazajac ich posiadaczy oraz sama marke. Bo to nie normalni milosnicy zarowno tej marki i zegarmistrzostwa walcza ze soba, tylko walcza z ciaglymi dyrdymalami tych, ktorzy nie powinni tu nawet zagladac.

A jak chcą, to niech zaglądają - toż to jest forum otwarte dla każdego. Jak chcą coś napisać, niech piszą - nawet wtedy, gdy będzie to solą w oku dla innych. Człowiek ponoć uczy się całe życie, a ten roztropny z pewnością oddzieli ziarna od plew :)

7 minut temu, Walgav napisał:

Witam szanowne grono posiadaczy i miłośników marki Rolex, od pewnego czasu również jestem właścicielem czasomierza z koroną na tarczy i muszę przyznać, że w mojej skromnej kolekcji ten zegarek ma dożywocie (jako spełnienie jednego z wielu marzeń). Mowa o modelu Milgauss z czarną tarczą :) 

 

Fajna koszula :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał:

A jak chcą, to niech zaglądają - toż to jest forum otwarte dla każdego. Jak chcą coś napisać, niech piszą - nawet wtedy, gdy będzie to solą w oku dla innych. Człowiek ponoć uczy się całe życie, a ten roztropny z pewnością oddzieli ziarna od plew :)

Fajna koszula :)

 

Dziękuję :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, mario1971 napisał:

Ja słyszałem: fajny zegarek, to Rolex?, pewnie z 10k kosztował...

 

 

 

Współczuje Mariusz że R wyruchał Cię i przestał produkować Hulka:(

Gdyby zamienić logo i nazwę firmy?

Przyjrzyj  się dobrze :)

https://www.fratellowatches.com/rolex-submariner-hulk-versus-seiko-sla019/

 

18.jpg.5467339bbcd7f62e0cf36d5689ef46c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od teraz wszystkich narzekających na kolor bezela w Hulku będę odsyłał do tego Seiko. W bonusie dostaną mniej rysującą i podatną na zapiaszczenie zapinkę 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Hulka to nie wiem czy wróci, czy nie, ale jakoś nie widzę problemu żeby wypuścić go nawet w tej chwili. Nowy werk, koperta 41 i oysterflex zamiast bransolety. Pasuje? Moim zdaniem tak. Co do jubilee w Hulku zgodzę się, że bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, vitriol napisał:

 

 

 

Masakra.

 

1. Tarcza po takim czyszczeniu wygląda później jak Balticus Gwiezdny Pył. Nie dość, że i tak pozostaną wbite drobiny szkła, to tymi luźnymi drobinami dodatkowo rysuje lakier. Widziałem kilka zegarków po zbitym szkle szafirowym i tylko jeden nie wymagał wymiany tarczy (ale ta była matowa, a nie smolista, połyskująca jak w Subie).

2. Szlif na uchach zmasakrowany, co widać po kącie, pomijając już technikę. Lepiej było nie tykać.

3. Nie wiem po co kopertę haratać na siłę tym mini druciakiem, jak można ją było namoczyć, umyć i wyczyścić czymś miękkim.

4. Bezel IMHO nieoryginalny.

 

Idealny na handel na włoskie konto z chrono24 za 4-8k PLN poniżej średniej rynkowej "bez pudła i dokumentów", ale za to "just serviced".

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Po czy wnosisz, że bezel nieoryginalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Struktura lakieru jest mocno "porowata", w tych które widziałem na żywo znacznie mniej, ale może to być wina słabej jakości filmu. Inna sprawa, że bezel ori u AD kosztuje 700-750 zł a na rynku wtórnym 1300-1400 zł i przy takiej budżetowej naprawie, wątpliwe jest aby ktoś kupił na wtórnym ori. Nie jest też pokazana sprężyna. Do rodziny mechanizmów 30xx/31xx da się ją dorobić np. z werku ETA i często w egzemplarzach na handel tak się robi, pomimo tego, że jej koszt u AD to ok. 400 zł. Rynek wtórny tej marki niestety "to nie je bajka".

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym 16800 poszedłbym do AD i za 5-5.5k miałbym nową tarczę, szkło, bezel i full serwis mechanizmu mając nadal w 100% oryginalny zegarek i co najwyżej odpuścił sobie polerkę koperty. Muszę przyznać, że duże sznyty na takim 5513/16800/16610 wyglądają szlachetnie w przeciwieństwie to 6-cyfrowych referencji i jeśli w kupowanym już egzemplarzu są bardzo głębokie, to niczego bym nie ruszał.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
6 minutes ago, memento mori said:

Struktura lakieru jest mocno "porowata", w tych które widziałem żywo znacznie mniej, ale może to być wina słabej jakości filmu. Inna sprawa, że bezel ori u AD kosztuje 700-750 zł a na rynku wtórnym 1200-1400 zł i przy takiej budżetowej naprawie, wątpliwe jest aby ktoś kupił na wtórnym ori. Nie jest też pokazana sprężyna. Do rodziny mechanizmów 30xx/31xx da się też m.in. dorobić np taką z ETA i często w egzemplarzach na handel tak się robi, pomimo tego, że jej koszt u AD to ok. 400 zł. Rynek wtórny tej marki niestety "to nie je bajka".

 

Lol, u N.Hacko to na pewno jest bardzo budżetowo.

Bezel i insert, o którym mówisz, są oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiotrX napisał:

Gdyby zamienić logo i nazwę firmy?

Przyjrzyj  się dobrze :)

https://www.fratellowatches.com/rolex-submariner-hulk-versus-seiko-sla019/

 

Nikt, kto chociaż odrobinę zna się na rzeczy nie uwierzyłby, że można tak spieprzyć "nowego grubego Roleksa", patrząc chociażby na szpary pomiędzy uchami a endlinkami ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, vitriol napisał:

 

Lol, u N.Hacko to na pewno jest bardzo budżetowo.

Bezel i insert, o którym mówisz, są oryginalne.

 

Sprawdziłem, że sam produkuje mechanizmy lub modyfikuje ich płyty i pojedyncze egzemplarze zegarków oraz sprzedaje używane Omegi, Patki, Rolki etc które wcześniej sam naprawia. Nie sprzedaje na chrono, a na swojej stronie, ceny IMO bardzo wysokie.

Nie oceniam jego fachowości, wiedzy etc., ale jeśli nie jest "budżetowy" to tym bardziej nie ma sensu kupno używanego Roleksa po jego naprawie, zamiast zegarka serwisowanego u AD, który będzie w 100% ori i będzie miał przynajmniej papiery serwisowe.

 

Zanim odtworzyłem ten film, myślałem, że to jakaś spektakularna renowacja zegarka i/lub dorabianie części, która zawstydzi Konrada/Watches Spa i im podobnych magów, a okazało się, że Pan zrobił serwis mechanizmu, porysował kopertę na uchach, włożył tarczę z drobinami szkła i heja na sprzedaż do pozostałych ofert na jego stronie. Słowem: rozczarowałem się. 😉

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mario1971 napisał:

....patrząc chociażby na szpary pomiędzy uchami a endlinkami ;)

 

Okulary załóż :lol:

5.jpg.04df1882787132ad56e3349f2cc28b81.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości, nowościami a ja powiem Wam, że przy malutkich 36mm Datejusta czuje, że mam coś fajnego na ręku. Naprawdę lubię ten model. Delikatny, mega wygodny, jubilee robi robotę, to samo bezel. Suba mam, bardzo mi się podoba ale jakoś serce bije mocniej właśnie przy tym maluszku 

IMG_20200907_153811.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2020 o 16:27, nixon111 napisał:

Nowości, nowościami a ja powiem Wam, że przy malutkich 36mm Datejusta czuje, że mam coś fajnego na ręku. Naprawdę lubię ten model. Delikatny, mega wygodny, jubilee robi robotę, to samo bezel. Suba mam, bardzo mi się podoba ale jakoś serce bije mocniej właśnie przy tym maluszku 

 

Idealny config chociaż kusi mnie Roman Dial Azzurro Blue.

Co ciekawe kilka tygodni temu pytałem w AD o taki jak Twój lecz 41 i było dostępnych kilka sztuk od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż tego maluszka z metra, wiadomo że przybliżone powiększa 😉

Azzuro niestety jest nieczytelny. Ale jako bransoletka - czemu nie.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł już niebieski. W czwartek kupiony w USA a dziś już na zegarku. 

Chyba zacznę zbierać na 16613 🙂

 

Insert z początkowych modeli 16808. Żółta kropa i srebrne napisy. W późniejszej serii napisy były już złote.

 

20200907_162909-01.thumb.jpeg.1f996de253ec89b2cfa20f9978a6999d.jpeg

 

1121669471_20200907_162922-01(1).thumb.jpeg.b9605ea0e06c30cdfd15be6c8c83bcf7.jpeg

 

20200907_162721-01.thumb.jpeg.dd7dc81bbc3cfa9f45d2471cdf17da2c.jpeg

 

To będzie chyba moja ulubiona konfiguracja jeśli chodzi o suba :)

 

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.