Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Hulk przez większość swojej produkcji był modelem  wysokorabatowanym, niszowym oraz nie był traktowany poważnie.

Rzeczywiście jako całość nie powala kolorystycznie: piękna tarcza jest połączona ze sprawiającym wrażenie emaliowanym na zielono bezelem. Rolex nigdy nie rozpieszczał suba kolorami w stali i to jest główny powód dla którego zupełnie przeciętny zielony schodzi. Prawdopodobnie gdyby nie korona na tarczy jego sprzedaż byłaby bardzo niska.

 

 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lotus napisał:

Hulk przez większość swojej produkcji był modelem  wysokorabatowanym, niszowym oraz nie był traktowany poważnie.

Rzeczywiście jako całość nie powala kolorystycznie: piękna tarcza jest połączona ze sprawiającym wrażenie emaliowanym na zielono bezelem. Rolex nigdy nie rozpieszczał suba kolorami w stali i to jest główny powód dla którego zupełnie przeciętny zielony schodzi. Prawdopodobnie gdyby nie korona na tarczy jego sprzedaż byłaby bardzo niska.

 

 

Nie wiem jak to było przy premierze Hulka, może zamierzenie było kontynuowac Kermita jako toolwatch tylko w nowy wydaniu. Podtrzymuje moje zdanie; Kermit, Sub to sa toowatche. Ceramika i polerka nie wchodzi w gre. Czekamy na Shreka ;)


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co widzę w nowym kermicie na zdjęciach to póki co ta sama przeciętna emaila na bezelu, nieco szersze zapięcie niż w schodzącym modelu i próba odchudzenia zegarka poprzez jego powiększenie😊do niespełna 41mm.

Jednak rezerwuje prawo do zmiany rekomendacji po zobaczeniu zegarka na żywo.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, foti napisał:

Wpadł na chwilę pomysł sprzedaży Exa i była okazja wyjąc z pudełka. To świetny zegar jest. Chyba niedoceniany troszkę.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Absolutnie tak. Świetny, mega czytelny i wygodny zegar na codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, foti napisał:

Wpadł na chwilę pomysł sprzedaży Exa i była okazja wyjąc z pudełka. To świetny zegar jest. Chyba niedoceniany troszkę.
 

 

To chyba najbardziej niedoceniany Rolex na ten moment. Podejrzewam, że wkrótce ludzie zaczną się nim interesować, szukając tańszej alternatywy z "portfolio" sportowych modeli i już taki "tani" nie będzie. Patrząc na to co się stało z cenami Explorera I 36mm, to już całkiem bliska perspektywa.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MasterMind napisał:

 

To chyba najbardziej niedoceniany Rolex na ten moment. Podejrzewam, że wkrótce ludzie zaczną się nim interesować, szukając tańszej alternatywy z "portfolio" sportowych modeli i już taki "tani" nie będzie. Patrząc na to co się stało z cenami Explorera I 36mm, to już całkiem bliska perspektywa.

 

W takim razie niech leży :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, foti napisał:

Wpadł na chwilę pomysł sprzedaży Exa i była okazja wyjąc z pudełka. To świetny zegar jest. Chyba niedoceniany troszkę.

Świetnie trio. 

Ja zostawiłbym wszystkie.   

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
6 godzin temu, memento mori napisał:

Nie jest ładne to co ładne, a to co się komu podoba. 🙂

Przecież to oczywista nieprawda🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, norbie napisał:

Przecież to oczywista nieprawda🙂

Znaczy potrzebujemy wg Ciebie kogoś kto nam będzie mówił co jest ładne a co nie? Co jest dobre a co złe? Co jest białe a co czarne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy potrzebujemy wg Ciebie kogoś kto nam będzie mówił co jest ładne a co nie? Co jest dobre a co złe? Co jest białe a co czarne?

A imię jego... Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównanie Cermit vs Hulk:

 

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu nie lubić Jenni 🥰 W końcu ktoś zmierzył porządnie nowego Suba, a nie tylko wpisał w pseudoporównaniu na grafice katalogowe suche 40 i 41 mm. Na filmie widać, że nowy Sub jest IMO bardzo zgrabnym zegarkiem i sprawia wrażenie o wiele cieńszego niż obecny (4:08 w filmie 😍). Potwierdzają to też odczucia Tomka z @ch24.pl w jego recenzji.

 

I tak o to moja opinia z "byleby tylko nie pocienili mu uch w starej kopercie, bo takowe pasowałyby do aluminium a nie ceramiki" zmieniła się po tym filmie na "ale fajnie to im wyszło razem z nową kopertą". Pomimo tego, że tych filmów już trochę jest, to właśnie ten jest IMO bliższy wrażeniom na żywo. Wydaje mi się, że po przymiarce mogę diametralnie zmienić zdanie co do nowej referencji i o ile same cieńsze ucha przy zachowaniu obecnej koperty nie wyglądałyby dobrze, o tyle szereg drobnych zmian daje świetną ewolucję tej ikony (i bardzo dobrze, że nie rewolucję, od tego są inne marki). 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, poiuyt napisał:

Przecież zaraz po premierze zmierzyli szerokość.

Stary 40,22 mm, nowy 40,53 mm.

Czyli koperta ma poniżej 40 mm, bo bezel trochę wystaje.

A tyle było płaczu, że sprofanowali rozmiar...

 

Podeślij namiar na te pomiary po premierze, bo mi jakoś umknęło.

 

Bezel w starym "wystaje" tylko patrząc z boku, tylko z lewej strony i tylko przy górnej krawędzi koperty. Patrząc już nieco bardziej z góry lub idealnie z góry nie wystaje nigdzie. Bok koperty po lewej nie idzie od góry do dołu prostopadle do tarczy/szkła tylko im niżej tym bardziej idzie na zewnątrz i na samym dole koperta jest na równi z bezelem. Lewa strona koperty wygląda jak bok trapezu. Z kolei z prawej strony nawet bez osłony koronki w najbardziej "wciętym" miejscu - tuż przy koronce, koperta minimalnie wystaje ponad bezel. W efekcie tego koperta w 114060/116610 w najszerszym miejscu (na dole) ma 40,41 mm.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horus płakał jak patrzył :D


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja odświeże Po tym porównaniu Hulka z Cermitem utwierdziłem się w przekonaniu, że warto będzie czekać na telefon. Świetny zegar i z czarną tarczą wygląda obłędnie.
50e248d8b2322feb6eda08fde59293ba.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , u nich jak kupiłeś Rolex to możesz kupić nowy w rozliczeniu zostawiajac stary. Ale musi być u nich kupiony.
Mają osobną gablotkę z używanymi. Tu tak prawie w każdym AD jest.
Gość oprócz tego jest jubilerem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo w Irlandii jak odbierałem zegarek Pani powiedziała żeby tylko trzymać pudelko i papiery to zawsze mogę zostawić w rozliczeniu jak by mi się znudził i chciałbym wymienić na inny.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , ale tez biorą pod uwagę ceny rynkowe. Ten co go zostawił w rozliczeniu stratny nie był. Według mnie to nic złego. Każdy chce jakoś żyć. Rolex swoją polityką sam do tego doprowadza


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, to zadna fajna oferta - ale jak sie podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milleniary Watches wrzuca już ładne długie wideo poszczególnych OP, łącznie z dużymi makro. Wciąż u mnie z tyłu głowy jest to:

 

 

Ale muszę zobaczyć na żywo...


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, poiuyt napisał:

AD bawi się w handel starymi używkami z prawie dwukrotną przebitką? To chyba raczej jakiś lombard.


Sprzedaż używek chyba staje się powoli chyba normą jeśli chodzi o AD Rolexa - nie dalej niż 2 tygodnie temu wstawiałem zdjęcie z wystawy AD z Sieny, gdzie pyszniły się 3 używki: GMT Master II, Hulk i Kermit.

 

 

01AE7C8E-6075-4084-82C0-74D61EA76A70.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja !       Normalnie   R E W O L U C J A !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Grygos napisał:

Rewolucja !       Normalnie   R E W O L U C J A !!!

A nowy silnik z dłuższą rezerwą chodu to co, hmm?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.