Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem znaleźć wątek dedykowany ale znalazłem tylko jeden i to zamknięty.

Niestety nie mam najważniejszego czyli zdjęcia werku ale doślę jak tylko będę miał.

Może chociaż powierzchownie da się coś wywnioskować. Koronka i bransoleta prawdopodobnie nie jest oryginalna bo "złoto" się wytarło.

 

received_748287222675448.jpeg

received_335755090876179.jpeg

received_3576770012354924.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż jeszcze zdjęcie numeru seryjnego i zdjęcie wybitej referencji

po drugiej stronie koperty w miejscu mocowania bransolety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tu się nie wypowiem bo aż tak się nie znam ale dla mnie jak nie ma numeru to 99% podróbka. Czas może był ale w latach 40 czy coś. Bo już modele z czterocyfrową referencją miały numer a ten jest późniejszy. Ale pewnie zaraz ktoś się mądrzejszy wypowie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Just1MoreWatch napisał:

Zaraz pewnie dostanę naganę, że zły temat...:)

Czy znacie kogoś w okolicy Bydgoszczy kto byłby w stanie pomóc ocenić autentycznośc Rolexa?

Kolega dostał lata temu DJ ale są pewne watpliwości i przydałoby się fachowe oko.

 

@MasterMind wie mnóstwo o Date Just.

A tak przy okazji, skoro już tu napisałem - czy gdy w nowym czarnym Submarinerze zmieni się bezel na zielony, to już jest słynny Cermit, czy jeszcze są jakieś inne zewnętrzne różnice? Kiedyś @awi pisał o niuansach ze starymi referencjami, ale dokładnie już nie pamiętam, gdzie to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Edmund Exley napisał:

 

@MasterMind wie mnóstwo o Date Just.

A tak przy okazji, skoro już tu napisałem - czy gdy w nowym czarnym Submarinerze zmieni się bezel na zielony, to już jest słynny Cermit, czy jeszcze są jakieś inne zewnętrzne różnice? Kiedyś @awi pisał o niuansach ze starymi referencjami, ale dokładnie już nie pamiętam, gdzie to było.

 

Z tego co ja wiem to różnica jeszcze jest w tarczy. Jest to tarcza MaxiDial na której indeksy są większe niż w 16610, do do tego wskazówki są grubsze. I to chyba wszystko z różnic. Co do samego 16610LV to chyba wsystepują conajmniej 6 typów różnych tarcz i chyba 5 typów insertów (tarcze różnią się chyba niuansami w postaci różnych odległości napisów i czcionki a inserty chyba mają 4 różne odcienie i może też krój liter) 

tu masz troszkę informacji: https://www.watchclub.com/curated-by-the-watch-club/the-anniversary-sub-decoded

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Edmund Exley napisał:

 

@MasterMind wie mnóstwo o Date Just.

A tak przy okazji, skoro już tu napisałem - czy gdy w nowym czarnym Submarinerze zmieni się bezel na zielony, to już jest słynny Cermit, czy jeszcze są jakieś inne zewnętrzne różnice? Kiedyś @awi pisał o niuansach ze starymi referencjami, ale dokładnie już nie pamiętam, gdzie to było.

 

- chudsze ucha

- dłuższe wskazówki (minutowa w końcu równa z indeksem a nie kończy się przed nim co mega niefajnie wyglądało i mnie irytowalo)

- korona między słowem SWISS a MADE (tak jak w Pepsi)

- szersza o 1mm bransoleta

- szersze o 1mm zapięcie bransolety

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pisar napisał:

 

- chudsze ucha

- dłuższe wskazówki (minutowa w końcu równa z indeksem a nie kończy się przed nim co mega niefajnie wyglądało i mnie irytowalo)

- korona między słowem SWISS a MADE (tak jak w Pepsi)

- szersza o 1mm bransoleta

- szersze o 1mm zapięcie bransolety

 

 

Tak, to różnice między poszczególnymi generacjami. A moje pytanie dotyczyło najnowszego ceramicznego Submarinera 41 mm: czy ten z czarnym kolorem bezela i Cermit różnią się właśnie tylko kolorem bezela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Edmund Exley napisał:

 

Tak, to różnice między poszczególnymi generacjami. A moje pytanie dotyczyło najnowszego ceramicznego Submarinera 41 mm: czy ten z czarnym kolorem bezela i Cermit różnią się właśnie tylko kolorem bezela?

Tak, tylko kolorem bezela.

No i ceną. Zielona wkładka jest droższa o 400 EUR.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Just1MoreWatch napisał:

Próbowałem znaleźć wątek dedykowany ale znalazłem tylko jeden i to zamknięty.

Niestety nie mam najważniejszego czyli zdjęcia werku ale doślę jak tylko będę miał.

Może chociaż powierzchownie da się coś wywnioskować. Koronka i bransoleta prawdopodobnie nie jest oryginalna bo "złoto" się wytarło.

 

received_748287222675448.jpeg

received_335755090876179.jpeg

received_3576770012354924.jpeg

Można prosić o dokładne zdjęcie daty, wskazówek i między uszami. I jeszcze dekiel. 
Na pierwszy rzut oka dobrze to nie wygląda. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Edmund Exley napisał:

 



A tak przy okazji, skoro już tu napisałem - czy gdy w nowym czarnym Submarinerze zmieni się bezel na zielony, to już jest słynny Cermit, czy jeszcze są jakieś inne zewnętrzne różnice? Kiedyś @awi pisał o niuansach ze starymi referencjami, ale dokładnie już nie pamiętam, gdzie to było.

Przede wszystkim kolor bezela nie będzie się zgadzał z jego nr seryjnym. 
Obojętnie jaki niuans. Każdy zegar ma swój nr serii. W którym są wszystkie detale zegara. 
Jesli się dobrowolnie wymieni bezel, można stracić wszystkie prawa do oryginalnego serwisu.
Ale każdy robi co chce. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to kolejne "madrosci", czy Ty faktycznie myslisz, ze takimi wpisami komus pomagasz?? 🤔

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim kolor bezela nie będzie się zgadzał z jego nr seryjnym. 
Obojętnie jaki niuans. Każdy zegar ma swój nr serii. W którym są wszystkie detale zegara. 
Jesli się dobrowolnie wymieni bezel, można stracić wszystkie prawa do oryginalnego serwisu.
Ale każdy robi co chce. 
 
A od kiedy to w nr seryjnym są zapisane wszystkie detale zegarka? Gdyby tak było to po nr można by było rozpoznać model a nie widziałem aby to ktoś umiał zrobić. Jedyne co można rozpoznać to mniej więcej datę produkcji. Jak się mylę to może pokaż na przykładzie jakiegoś nr jak rozpoznajesz jaki bezel jaka bransoleta była w danym modelu.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2020 o 23:24, mario1971 napisał:

Stary Pepsiak jest extra.


Wiesz, że ja wolę starsze (tzn. Rolexy) 😁

W dniu 12.09.2020 o 06:47, Michal93 napisał:

O A4/5 po lifcie ;) 

 4 😉

W dniu 12.09.2020 o 08:41, DEMEL napisał:

Zestawienie kolorów mocne bardzo, ale przynajmniej zegarek nie dla flipperów raczej.


Czy bardzo mocne? Teraz to raczej klasyka. A na flipera się nie nadaję - od pewnie ponad roku, jak nie więcej nie umiem się zdecydować co ewentualnie sprzedać. Na tym forum to raczej dziwak ze mnie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, foti napisał:

A od kiedy to w nr seryjnym są zapisane wszystkie detale zegarka? Gdyby tak było to po nr można by było rozpoznać model a nie widziałem aby to ktoś umiał zrobić. Jedyne co można rozpoznać to mniej więcej datę produkcji. Jak się mylę to może pokaż na przykładzie jakiegoś nr jak rozpoznajesz jaki bezel jaka bransoleta była w danym modelu.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Wszystko zależy od tego, kogo się chce oszukać. 
Samego siebie?

klienta?

fabrykanta? to jest ten sam który daje gwarancje. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto pisze o oszukiwaniu. Napisałaś że po numerze seryjnym można dojść w jakiej konfiguracji był zegarek. Czy możesz podać na przykładzie? Jak potrzebujesz jakiś nr seryjny to chętnie podam.

Masz od razu dla uproszczenia: P643044


 

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, gasp50 napisał:

miłego dnia 

 

 

Nawzajem 🙂

 

20200913_110846-01.thumb.jpeg.18f657df310297dc0bbc3e31ee23b26d.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, foti napisał:

A kto pisze o oszukiwaniu. Napisałaś że po numerze seryjnym można dojść w jakiej konfiguracji był zegarek. Czy możesz podać na przykładzie? Jak potrzebujesz jakiś nr seryjny to chętnie podam.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Fabrykant i gwarant ma wszystkie nr seryjne. 
Każdy nr seryjny koperty należy inny nr seryjny mechanizmu. Są tez inne informacje. 
Tzn. tarcza i bezel i bransoleta. 
Oczywiscie są to informacje, które są w archiwach firmy. 

Pisze o oszukiwaniu tylko przenośnie. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, też coś wrzucę. Miłego dnia!

3fedb77ac198dc159762946b3a3ad145.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, foti napisał:

Masz od razu dla uproszczenia: P643044


 

Przecież ja nie mam tych informacji. 
Natomiast w AD można to sprawdzić. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Markiza napisał:

Przecież ja nie mam tych informacji. 
Natomiast w AD można to sprawdzić. 

 

Przyjąłem po prostu że wiesz coś więcej niż inni.

 

"Każdy zegar ma swój nr serii. W którym są wszystkie detale zegara."

 

Myślałem że wiesz może jak rozkodować nr bo tak odebrałem to co piszesz. W zenicie Rainbow w nr referencyjnym zegarka było zakodowane czy bransoleta czy pasek, jaki bezel, czy sama stal czy ze złotem. Myślałem że o podobnej sprawie piszesz odnośnie rolexa.

 

A to jest tak że nr to numer nie jest nawet związany z modelem. A producent być może ma informację, że konkretny nr to był ten i ten zegarek. Ale z samego numeru bez informacji ukrytych u producenta nic prócz roku produkcji nie można odczytać. Wątpię też aby serwisy rolexa miały od ręki dostęp do takiej bazy i wiedzą że P643044 wyszedł z insertem pepsi i bransoletą jubilee, a nie z czarnym insertem i bransoleta oyester. Po prostu patrzą czy zegarek oryginalny, bezel insert oryginalny, bransoleta oryginał to go przyjmują. Nie sądzę aby nie przyjęli go do serwisu bo ktoś zmienił insert z pepsi na czarny oryginalny samodzielnie a zegarek z fabryki wyszedł z insertem pepsi. 

Oczywiście jak jakieś części będą nieoryginalne to rozumiem że będzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Just1MoreWatch napisał:

@foti dziekuję za Twoją opinię. Prawdopodobnie masz rację.

Może jeszcze @MasterMind dorzuci swoje trzy grosze :)

W środę postaram się zrobic zdjęciu werku, ciekawe co tam siedzi...

 

Ja jestem z Bydgoszczy ale nie musisz go do mnie przynosić.

 

Na 99% podróbka. Bransoleta podrabiana, widać po logo na zapięciu, a jak są przetarcia na złocie to już w ogóle nie mam pytań. Co do reszty - tarcza nieoryginalna, widać również po koronie, ale i po napisach. Szkło ma zły profil i jest zielonkawe, do tego bezel ze zbyt "chamskim" karbowaniem, uszy o złym szlifie, gruba nieoryginalna koronka. Jeżeli nie ma numerów ref. ani seryjnych - również nie mam pytań. Jedyne co tu mogło by być poprawne to datownik z niedomkniętą 6-tką - ale koperta nie ma nawiercanych uszu, więc DJ powinien mieć już zamkniętą - wewnątrz zapewne jak otworzysz ujrzysz chiński werk, lub jakąś Miyotę.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.