Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

uwielbiam w AK żłótą koronę , zielony napis ROLEX i zielony sekundnik 😍 ..ale bym wybrał EX z tych dwóch.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Wyobraźcie sobie, że w AK nie ma napisu Rolex. Czy w dalszym ciągu chcielibyście to mieć? Przecież te wielgachne arabskie indeksy są beznadziejne. Reszta jest ok, pod warunkiem że wymieni się tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale te zielone i żółte elementy robią całą robotę. To pierwszy Rolek, który mnie zachwycił, ma w sobie coś nowego, coś innego, coś oryginalnego. Byłby jeszcze lepszy, gdyby miał indeksy 3,6,9 z aktualnego Exa, czyli z lumą. Z cały szacunkiem dla Suba, ale przez tą powtarzalność trochę jest tak jak z modą na rozdarte jeansy, nagle okazuje się, że co druga mijana osoba na ulicy ma rozdarte jeansy i dla mnie to wystarczający powód by takich nigdy nie założyć. Z zegarkami mam podobnie, wśród miłośników Rolexa z 90% ma albo chce mieć Suba i jest to model, który tak mi się opatrzył w każdej postaci (czarny, Kermity, Hulki, niebieskie, Batmany), że designem nie robi już na mnie żadnego wrażenia, a Air King przyciąga wzrok, jako coś "oryginalnego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ex jest niesamowicie wygodnym zegarkiem, który nie rzuca się w oczy. Nie jest popularny jak sub, ma "tylko" 39mm, przyjazne L2L, nie ma błyskawic i kolorów jak AK. Po prostu jest "under the radar". Moja córka dopiero po 6 miesiącach zauważyła, że to rolex, a pam, nomos i kilka innych zegarków od razu rzuciło jej się w oczy. Zresztą sprzedaży nomosa doo tej pory mi nie wybaczyła  :)  

Długo myślałem - gdybym miał kupić R, to jaki model mi pasuje, i zaraz przed OP, był właśnie Ex. U mnie ma dożywocie i jest najczęściej noszonym przeze mnie zzegarkiem. Jak do garniaka ubieram jlc, to zaraz jak wracam do domu, ubieram właśnie exa. Dla niektórych może być nudny - brak komplikacji, kolorów, mieniącej się tarczy i klikającego bezela, a dla mnie jest idealnym zegarkiem codziennym. Zanim się ze wzruszenia popłaczę, wracam do picia piwa 😉

Edit: w dodatku jego cena - przynajmniej mnie - nie odstraszyła.

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ex to świetny zegar choć mnie troszkę drażniła zbyt duża tarcza vs wąska luneta i mała koronka ale to już czepianie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
7 godzin temu, mc9 napisał:

No niby tak, ale te zielone i żółte elementy robią całą robotę. To pierwszy Rolek, który mnie zachwycił, ma w sobie coś nowego, coś innego, coś oryginalnego. Byłby jeszcze lepszy, gdyby miał indeksy 3,6,9 z aktualnego Exa, czyli z lumą. Z cały szacunkiem dla Suba, ale przez tą powtarzalność trochę jest tak jak z modą na rozdarte jeansy, nagle okazuje się, że co druga mijana osoba na ulicy ma rozdarte jeansy i dla mnie to wystarczający powód by takich nigdy nie założyć. Z zegarkami mam podobnie, wśród miłośników Rolexa z 90% ma albo chce mieć Suba i jest to model, który tak mi się opatrzył w każdej postaci (czarny, Kermity, Hulki, niebieskie, Batmany), że designem nie robi już na mnie żadnego wrażenia, a Air King przyciąga wzrok, jako coś "oryginalnego".


Ciekawa analogia, ale moim zdaniem sub to bardziej jak klasyczne 501.Świetnie zaprojektowane, dobre 50 lat temu jak i dzisiaj. Praktycznie do wszystkiego i maja je prawie wszyscy.  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony też całkiem ładnie wygląda. Przydały by się większe indeksy jak w oryginalnym kermicie ale ten tu też daje radę. Przynajmniej wg mnie ;)

 

20200919_105751-01.thumb.jpeg.af4b0c87bf1f65719eb51b090f2b2226.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hubex napisał:

Wyobraźcie sobie, że w AK nie ma napisu Rolex. Czy w dalszym ciągu chcielibyście to mieć?

 

No tak, ale to dotyczy nie tylko AK raczej. Nawet taki Sub sławny bez napisu Rolek byłby przerażająco przeciętnym zegarkiem. Wystarczy pozbyć się kolejkowych emocji, żeby to zauważyć przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DEMEL napisał:

 

No tak, ale to dotyczy nie tylko AK raczej. Nawet taki Sub sławny bez napisu Rolek byłby przerażająco przeciętnym zegarkiem. Wystarczy pozbyć się kolejkowych emocji, żeby to zauważyć przecież.

 

Ale to wiadomo od dawna. Sub bez napisu Rolex mógłby być zatąpiany przez tańśzego Taga, Tiesela, Podróbkę suba za 300USD, czy też casio. Nikt by za bardzo nie zauważył różnicy a z dobrą podróbką suba to już w ogóle. Ale Suba z napisem Rolex który jest oryginalny nikt nie kupuje dla samego wyglądu tylko właśnie po częsci dla tego napisu, świadomości i odczuwalnej przyjemności. Po części za historię itp. Na całość składa się wiele czynników. Ale przepłacamy głównie za emocje i odczucia, które każdy wycenia indywidualnie. Tak jak jedni pieją z zachwytu nad subem, tak inni nad AK a jeszcze inni nad YMII 🙂 de gustibus non est disputandum

 🙂

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa SNOBIZM.   Ale snobizm w dobrym guście.

 

P.S.  Co to to AK ?  AK47 ?

Edytowane przez Grygos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tbn napisał:


Ciekawa analogia, ale moim zdaniem sub to bardziej jak klasyczne 501.Świetnie zaprojektowane, dobre 50 lat temu jak i dzisiaj. Praktycznie do wszystkiego i maja je prawie wszyscy.  ;) 

Wypisz wymaluj opis Explorera, może poza ostatnimi czterema wyrazami, co IMO czyni go jeszcze bardziej cool 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, foti napisał:

Zielony też całkiem ładnie wygląda. Przydały by się większe indeksy jak w oryginalnym kermicie ale ten tu też daje radę. Przynajmniej wg mnie ;)

 

20200919_105751-01.thumb.jpeg.af4b0c87bf1f65719eb51b090f2b2226.jpeg

Może nie powinienem pytać... ale TO nie jest Kermit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie powinienem pytać... ale TO nie jest Kermit ?
Nie to 16610 z insertem zielonym i bransoleta jubilee


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramiczny ma "nowy kermit" czy jak on się tam nazywa 

Kermit 16610 LV ma aluminiowy. Sam wymieniam. Właśnie się zacząłem zastanawiać czy koperta 16610 i 16710 to to samo i inserty da się przełożyć? Ktoś wie czy 16610 i 16710 mają te same koperty?

 

Sam sobie odpowiadam. Znalazłem informację że inserty i bezel mają te same rozmiary. Kształt sprężyny jest inny (ale to wiedziałem już wcześniej) w subie sprężynka ma kształt uciętego druta i pozwala na przeskok bezela tylko w jedną stronę a w GMT ta sprężynka jest w kształcie zaokrągonego trójkąta i bezel może kręcić się w obie strony. No to teraz powstają jeszcze szersze możliwości. Sub z insertem GMT może pokazywać dwa czasy i dawać radość z powodu kolorów insertu pepsi który najbardziej lubię :)

 

Tu jeszcze w trakcie poszukiwań trafiłem na stronę modowania Explorera II. Z insertem Coke wygląda zdecydowanie lepiej.

https://forum.tz-uk.com/showthread.php?450348-Polar-16570-with-GMT-bezel-swap

 

 

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
Godzinę temu, RysiekOchodzki napisał:

Wypisz wymaluj opis Explorera, może poza ostatnimi czterema wyrazami, co IMO czyni go jeszcze bardziej cool 😉

 

W pewnym sensie tak, jednak Explorer jest znacznie mniej rozpoznawalny, za to bardziej uniwersalny. Dla mnie Rolex to właściwie te dwa modele, powstałe w 1953. ;) Doceniam jeszcze DJ-a i do pewnego stopnia Daytone, bo to moim zdaniem bardzo udany projekt. 

 

IMG-0953.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, foti napisał:

.... Sam sobie odpowiadam....

 

 

Ale ja podsłuchuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Zakup dość przypadkowy, bo zdecydowałem się w piątek po premierze po miłej rozmowie w salonie. Świetny jest. 
 

7BC01EF0-2E9B-46FF-9373-DCF705B4B0F1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tbn napisał:

Zakup dość przypadkowy, bo zdecydowałem się w piątek po premierze po miłej rozmowie w salonie. Świetny jest. 
 

 

Gratulacje.

Ex idzie do ludzi, czy będzie walczyć o nadgarstek? Możesz porównać wygodę noszenia tych dwóch zegarków? 

Edit - literówka

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, z wpisu wynika, że przekonali go tylko jakąś nieuczciwą podprogową manipulacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek zmienił całkowicie odbiór zegarka. Nie czuć go na ręce. Mega wygoda za 10$
f27c67a719de3e0434030fcf89c982d4.plist


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zielony też całkiem ładnie wygląda. Przydały by się większe indeksy jak w oryginalnym kermicie ale ten tu też daje radę. Przynajmniej wg mnie
 
20200919_105751-01.thumb.jpeg.af4b0c87bf1f65719eb51b090f2b2226.jpeg

Fajny tylko kropka na bezelu się trochę za duża wydaje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Dzieki panowie. 
 

@Szyszkops Trochę tak, dano mi do zrozumienia, ze jest szansa dostać ten zegarek w rozsądnym czasie. No i usłyszałem, że to ostatni dzień zapisów, wiec chyba FOMO. ;)

 

@szuwi Explorer nigdzie się nie wybiera, to Sub będzie walczył. :) Ex mi idealnie odpowiada. Nie jest doskonały, wspomniane proporcje bezel-tarcza , czy koronka pewnie można by poprawić. Ale za ten brak ideału go lubię. Tarcza nie jest idealnie czarna, a trochę szara co dodaje mu ciepła.  Jedyna opcja pozbycia się Explorera to sprezentowanie go kiedyś córce, bo przypadkowo jest z roku jej urodzin. 
 

Co do tego Suba to jest to perfekcja, nie boje się użyć tego słowa. Zimny, techniczny, idealny. Za kilka miesięcy wyrobie sobie zdanie. :) Explorer jest wygodniejszy trochę, ale raczej niewiele. Wydaje mi się lżejszy niż Submariner.  Sub tez jest optycznie dość duży, maks na mój nadgarstek. Za to odrobine lepiej skasowaną mam bransoletę dzięki glidelokowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tbn napisał:

Dzieki panowie. 
 

@Szyszkops Trochę tak, dano mi do zrozumienia, ze jest szansa dostać ten zegarek w rozsądnym czasie. No i usłyszałem, że to ostatni dzień zapisów, wiec chyba FOMO. ;)

 

@szuwi Explorer nigdzie się nie wybiera, to Sub będzie walczył. :) Ex mi idealnie odpowiada. Nie jest doskonały, wspomniane proporcje bezel-tarcza , czy koronka pewnie można by poprawić. Ale za ten brak ideału go lubię. Tarcza nie jest idealnie czarna, a trochę szara co dodaje mu ciepła.  Jedyna opcja pozbycia się Explorera to sprezentowanie go kiedyś córce, bo przypadkowo jest z roku jej urodzin. 
 

Co do tego Suba to jest to perfekcja, nie boje się użyć tego słowa. Zimny, techniczny, idealny. Za kilka miesięcy wyrobie sobie zdanie. :) Explorer jest wygodniejszy trochę, ale raczej niewiele. Wydaje mi się lżejszy niż Submariner.  Sub tez jest optycznie dość duży, maks na mój nadgarstek. Za to odrobine lepiej skasowaną mam bransoletę dzięki glidelokowi.

 

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym zegarkiem nie można się znudzić.4c84f5b1d248cdf207b810b6eae96f40.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.