Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, desmo napisał:

Kolega nie pisał o DJ tylko jubilee od niego. ( węższa niż w nowych Pepsi i Batmanie )Taka prawda - nowa jubilee w GMT  za szeroka dlatego wersja na oyster jest ostatnim Mohikaninem

Jestem już dorosłym chłopcem i wiem co mi się podoba, a co nie.😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zbyniu70 napisał:

Jestem już dorosłym chłopcem i wiem co mi się podoba, a co nie.😀

Mnie też podoba się Pepsi i Daytona ale nie przeszkadza mi to zauważyć źe jeden ma za szeroką bransoletè a drugi asymetryczne uszy ( vel ucha) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, R dodał AR do szkła a tu tylko zdawkowe posty na ten temat??? Świat się kończy ;-)

Tomku, powiedz jak to wygląda na żywo - jest różnica z poprzednią wersją?

Jest. Od razu rzuca się w oczy mając dwa suby obok siebie.

W końcu wsadzili ten AR do środka. Efektu z Omegi, IWC czy Breitlinga nie ma, ale poprawa jest znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tarcza jest teraz dogłębnie czarna.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, nicon napisał:

Też mnie zastanawia ta cisza, sporo się tu naczytałem że Rolex nie może mieć AR bo to połyskiwanie nieczytelnej tarczy to DNA marki xD. Jestem pewien że ten fikołek się tutaj dokona, tylko potrzeba trochę czasu żeby komuś się chciało zrobić egzegezę tego wielkiego kamienia milowego w historii zegarmistrzostwa w wykonaniu R.

 

Myślę, że wielkiej gimnastyki logicznej tu nie uświadczymy, bo ci, którzy próbowali dobudować legendę o braku AR, teraz elegancko nabrali wody w usta i temat zaraz przycichnie. Komu by się chciało grzebać w odmętach forum i wyciągać cytaty? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, lukebor napisał:

Panowie, R dodał AR do szkła a tu tylko zdawkowe posty na ten temat??? Świat się kończy 😉

Tomku, powiedz jak to wygląda na żywo - jest różnica z poprzednią wersją?


Tak dodał. Wczoraj miałem okazję porównać na żywo nową i starą referencję. AR w nowej to pierwsza rzecz jaka rzuciła mi się w oczy. Mało tego IMHO z odległości metra jest to też główna różnica pomiędzy tymi modelami jaką się widzi. 
 

Jestem bardzo mocno zaskoczony, że żaden z takich takich zegarkowych tuzów jak Hodinkee, Watch Revolution, aBlogToWatch czy nasze ch24.pl nie wspomniał o tym w swoich pierwszych recenzjach. Jak to śpiewał wieszcz naszych czasów  "Jak do tego doszło nie wiem..." 😛 

 

Co do porównania dwóch referencji, to nie patrzcie na zdjęcia i filmy. Na żywo wszystko wygląda inaczej. Po tych przymiarkach nie wiem, którego bym wybrał dla siebie. Mam wrażenie, że nowy Sub upodobnił się do Tisella: ceramika+cienkie ucha + AR  😛

a ten teraz nic nie musi robić bo już ma lepszą kopię protoplasty 😂

 

Na żywo w nowym modelu widać: szerszy bezel i większą czcionkę na nim, większą wskazówkę godzinową, większą koronkę, szerszą bransoletę (nie zwiększono proporcjonalnie wszystkich elementów ogniw a poszerzono tylko te zewnętrzne), szersze zapięcie. 

 

Natomiast nie widać: nowego profilu koperty (bok jest identyczny, za to dekiel mniej odstaje w nowym), dłuższej wskazówki minutowej, mniejszej osłony koronki (jest taka sama). 

 

Nie było pomiarów suwmiarką, więc piszę jak to wygląda optycznie i jakie są wrażenia. To co podają w recenzjach, że nowy lepiej leży to nie zasługa koperty o 1 mm większej (czy w rzeczywistości o 0.5 mm) ani szerszej bransolety tylko IMO tego, że dekiel w nowym mniej odstaje i zegarek bardziej przylega do nadgarstka. 

 

Nie ma co oglądać zdjęć i filmów, musicie koniecznie iść na przymiarki do salonu 😂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR, no fakt jakoś tak cichutko. Nawet oficialnie mam wrażenie. Może to wyraz troski o nosicieli Rolków bez AR, którzy bardzo je lubią?

Ale może złośliwie przesadzam?

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A porównywałeś organoleptycznie Tisella i nowego Suba?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mario1971 napisał:

A porównywałeś organoleptycznie Tisella i nowego Suba?

 

Miałem Tisella w ręku kiedyś, ale nie obok nowego Suba. Oczywiście to nie początek gównoburzy i ja nie z tych co uważają, że kupując Tisella, "można zaoszczędzić  35-40k, po co przepłacać, po co dorabiać kogoś, nie widać różnicy" etc. Dla równowagi napiszę, że z kolei 16610LN kojarzy mi się z kolei z Invictą (14060 już nie), więc mogę być nieobiektywny 😂

 

Po prostu wygląd po zmianach w nowym modelu to dla mnie nie jest miłość od pierwszego wejrzenia. Oglądanie przez pół godziny obu modeli, nie dało żadnej odpowiedzi i nie skreśliło żadnego z nich. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznawać się, który to na Krakowskim Przedmieściu odbierał dzisiaj nowego kermita...😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie było czasu... i nie chciałem przeszkadzać, chociaż to mi się trochę nieudało☺️.

Dziękuję za możliwość przymiarki😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To macałeś czyjś odbierany właśnie zegarek i nie zagadałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.