Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się dzisiaj tez reklama wyświetliła i chyba sam rolex zapomniał czym jest sub reklamując wersje w złocie Ew. Po prostu nie chcieli reklamować tego którego nie da się kupić


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jesteś w błędzie, złoty sub nadaje się pod wodę równie dobrze, co stalowy i Rolex wie co reklamuje ;)

Polecam ten artkuł:
https://www.hodinkee.com/articles/bret-gilliam-rolex-man-with-the-golden-sub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
8 godzin temu, pablo122 napisał:

Oczywiscie, tez z skopiowałem z reklamy na którą rzuciło mnie z NG, na którą z kolei rzuciło  mnie z artykułu naukowego o pewnym gatunku żółwia.

Chodzi o to, że to co robi Rolex dla szeroko pojętej oceanografi to jest mega i raczej się o tym nie słyszy.

(Tak samo Blancpain)

Rolex to genialny marketing i model biznesowy, wiadomo, ale jednocześnie ciężka robota wykonywana przez długie lata.

Tutaj w tym bagienku mozna tego nie zauważać, podczas skakania sobie do oczu, ale mieszkańcom otchłani koło płetwy to lata 😉


Dobry post. Jak się odrzuci te negatywne emocje wokół marki to zostaje właśnie piękna historia. Ogólnie marketing Rolexa to majstersztyk, filmik poniżej daje ciekawy przekrój. Im dłużej siedzę w tym hobby, tym bardziej lubię Rolexa, bo uosabia to czego szukam w zegarkach: ponadczasowe wzornictwo, solidność wykonania i właśnie ciekawe historie. Wiadomo,że ludzkość poleciałaby w kosmos bez Moonwatcha, a Hillary i Norgay zdobyliby Everest bez Oyster Perpetual, ale tak wyszło że te zegarki stały się częścią historii. 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, beniowski napisał:

Co ci się w tym szkle rysuje w Subie??

wszytko co jest w błysku. koperta, bransoleta i zapięcie, kazdy kto ma suba wie o czym mowie:)

Mega mi sie podoba YM Blue Dial ale nie kupie ze względu na rysy które pojawia sie od patrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, danieldanielos napisał:

wszytko co jest w błysku. koperta, bransoleta i zapięcie, kazdy kto ma suba wie o czym mowie:)

Mega mi sie podoba YM Blue Dial ale nie kupie ze względu na rysy które pojawia sie od patrzenia.

O którym konkretnie Subie z polerowaną bransoletą i zapięciem mówisz?    


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mario1971 napisał:

O którym konkretnie Subie z polerowaną bransoletą i zapięciem mówisz?    

Domyślam się, że koledze może chodzić o polerowane boki koperty, bransolety i zapięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tak
Z tym już tak niestety jest, się używa - się rysuje. Ja mam w GMT-Master II dodatkowo polerowane środkowe ogniwa. Na początku zwracałem uwagę na te ryski, teraz jest ich już taka ilość, że oczy i dusza się do nich przyzwyczaiły. Gdybym miał wybów: polerowane czy szczotkowane (te środkowe), wybrałbym ponownie te błyszczące :)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym samochodzie po pierwszej wizycie na myjni automatycznej zastaniemy dramat - miliony rysek... a pozniej juz tego nie widzimy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, danieldanielos napisał:

dokladnie tak

I myślisz że inne zegarki nie będą się rysować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2020 o 21:33, Maserati napisał:


Jesli akceptujesz rozmiar design , zegarek rzucający się w oczy to Chronomat jest fajnym wyborem. Oczywiście nie za pieniążki z metki. Tu musi być mocno, bardzo mocno w dół, idealnie poczekać na wtórny i ściągnij skalpel. Zyskasz świetny brand i jakość Breitlinga .
 

Natomiat pod żadnym pozorem nie rekomenduje sprzedaży suba czy wogole wymiany suba na coś innego. To nie jest model do sprzedaży. Lepiej poczekać dozbierać lub zostać z samym subem. 
Nie sprzedawałbym suba aby kupić chronomat!

 

5 godzin temu, beniowski napisał:

I myślisz że inne zegarki nie będą się rysować?

 

czy ja gdzies napisałem ze inne zegarki nie beda sie rysować???   

 

stwierdziłem po prostu fakt podatności na mikro ryski polerowanych elementów. Jestem mocnym detalista co chodzi o takie kwestie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mikroryski z polerowanych powierzchni możesz wyprowadzić sam. Wszystko co na powierzchniach satynowanych wymaga już kogoś z ręką, cierpliwością i doświadczeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, danieldanielos napisał:

 

 

czy ja gdzies napisałem ze inne zegarki nie beda sie rysować???   

 

stwierdziłem po prostu fakt podatności na mikro ryski polerowanych elementów. Jestem mocnym detalista co chodzi o takie kwestie.

 

W jednym z poprzednich postów napisałeś "300m ma to do siebie ze "starzeje" sie powoli co chodzi o ryski a to szklo w subie rysuje sie od patrzenia", co sugeruje że Sub się rysuje 'od patrzenia',  za to 300M o wiele mniej - moim zdaniem tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Podoba mi się bardziej niż sądziłem, że będzie, bo zawsze mi chodził po głowie pięciocyfrowy. :)
 

F8EF935D-5FC8-430F-A005-ACB2755062C5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał:

Podoba mi się bardziej niż sądziłem, że będzie, bo zawsze mi chodził po głowie pięciocyfrowy. :)

Jest świetny. Ja jestem fanem "szerszych uszów"  ale na tym zdjęciu dobrze i proporcjonalnie wyglądają. Musiałem się przyjrzeć czy jest korona przy swiss made bo wziąłbym ten model za poprzedni wypust. Gratuluję pięknego zegarka. Coraz bardziej podoba mi się najnowszy model suba.🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tbn napisał:

Podoba mi się bardziej niż sądziłem, że będzie, bo zawsze mi chodził po głowie pięciocyfrowy. :)
 

F8EF935D-5FC8-430F-A005-ACB2755062C5.jpeg

 witaj Kiedy odebrałeś  w tym tyg  ? dawno się zapisałeś?podaj proszę kilka informacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, beniowski napisał:

W jednym z poprzednich postów napisałeś "300m ma to do siebie ze "starzeje" sie powoli co chodzi o ryski a to szklo w subie rysuje sie od patrzenia", co sugeruje że Sub się rysuje 'od patrzenia',  za to 300M o wiele mniej - moim zdaniem tak nie jest.

A masz oba modele czy tez miałeś ?

 

 

4 godziny temu, beniowski napisał:
Edytowane przez danieldanielos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
3 godziny temu, Tomulac napisał:

Jest świetny. Ja jestem fanem "szerszych uszów"  ale na tym zdjęciu dobrze i proporcjonalnie wyglądają. Musiałem się przyjrzeć czy jest korona przy swiss made bo wziąłbym ten model za poprzedni wypust. Gratuluję pięknego zegarka. Coraz bardziej podoba mi się najnowszy model suba.🙂


Dzięki. Jesli się nie szuka detali to właśnie trudno na pierwszy rzut oka powiedzieć, która to referencja. Chętnie bym go porównał bardziej z 14060 obok siebie, pod kątem proporcji. 
 

@gasp50 Zapisałem się 4 września, do odbioru był 17. Warszawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, danieldanielos napisał:

A masz oba modele czy tez miałeś ?

 

 

Mam GMT Master II (to koperta praktycznie jak w Subie), miałem też Omegę Planet Ocean Big Size - fakt, to nie 300M, ale też seria Seamaster. Może odnośnie bransolety się zgodzę, że w Omedze się mniej rysuje (brak polerowanymi ogniw które są w GMT, ale w Subie takich nie masz), ale co do szkła, to absolutnie nie widzę wad Rolexa. Ba, Omega w Seamasterze miała podwójny antyrefleks i mój, po kilku latach, wyglądał na lekko starty na zewnątrz. Noszę GMT normalnie i mikroryski mam wszędzie, ale akurat szkło mam czyste.  

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc „szkło” miałem na myśli elementy polerowane :) 

 

300m jest w zasadzie cała w macie poza nielicznymi elementami polerowanymi. 
 

 

13 godzin temu, desmo napisał:

Akurat mikroryski z polerowanych powierzchni możesz wyprowadzić sam. Wszystko co na powierzchniach satynowanych wymaga już kogoś z ręką, cierpliwością i doświadczeniem. 

Czym polerujesz takie ryski? Masz może fotki przed i po? 
troche bałbym się dotykać samemu żeby nie przedobrzyć ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Just1MoreWatch napisał:

W temacie rysowania przykładowo ogniw bransolety - czy ktoś korzystał z folii ochronnej?

Wydaje się być to ciekawym, niewidocznym rozwiązaniem problemu.

Przykładowo:

https://www.styxwatch.com/

 

Nie podążaj tą drogą 😵

Zegarek jest do noszenia oraz używania ;) 

Pilot.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.