Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, pisar napisał:

 

Nie podążaj tą drogą 😵

Zegarek jest do noszenia oraz używania ;) 

Pilot.jpg

Samochody też okleja się folią, właśnie dlatego że się je używa :)

Gdybym zegarków nie nosił to takich opcji bym nie rozważał. Uważam, że jeśli można z czegoś korzystać a jednocześnie dbać o stan przedmiotu to takie rozwiązania są jak najbardziej ok.

Widziałem efekt (co prawda na video) i jest on conajmniej zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że tak! Ja kupiłem sobie komplet fajnych pokrowcy na siedzenia w norauto, żeby mi się skóry nie niszczyły i było w zimie cieplej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochody się okleja folią? Możesz pokazać przykład? Widziałem raz oklejone folią fotele w samochodach z wypożyczalni, ale to było na wyspie, gdzie robiono to, bo klienci prosto z plaży, oklejeni piaskiem, potrafili wsiąść do samochodu. Mieszkałem też kiedyś w Płocku kilka miesięcy i tam zastanawiało mnie że wiele samochodów miało w środku folię na fotelach - jeden lokals wyjaśnił mi, że tak się w owym mieście pokazuje sąsiadom i wszystkim innym, że ma się nowe auto😂..

 

Nie musisz kupować folii jeśli masz nowego Rolka - po prostu nie zdejmuj tych w jakich go kupiłeś w salonie 🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samochody się okleja folią? Możesz pokazać przykład? Widziałem raz oklejone folią fotele w samochodach z wypożyczalni, ale to było na wyspie, gdzie robiono to, bo klienci prosto z plaży, oklejeni piaskiem, potrafili wsiąść do samochodu. Mieszkałem też kiedyś w Płocku kilka miesięcy i tam zastanawiało mnie że wiele samochodów miało w środku folię na fotelach - jeden lokals wyjaśnił mi, że tak się w owym mieście pokazuje sąsiadom i wszystkim innym, że ma się nowe auto..
 
Nie musisz kupować folii jeśli masz nowego Rolka - po prostu nie zdejmuj tych w jakich go kupiłeś w salonie .


Ja, ja! Ja pokażę IMG_0029.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał:

Samochody się okleja folią? Możesz pokazać przykład? Widziałem raz oklejone folią fotele w samochodach z wypożyczalni, ale to było na wyspie, gdzie robiono to, bo klienci prosto z plaży, oklejeni piaskiem, potrafili wsiąść do samochodu. Mieszkałem też kiedyś w Płocku kilka miesięcy i tam zastanawiało mnie że wiele samochodów miało w środku folię na fotelach - jeden lokals wyjaśnił mi, że tak się w owym mieście pokazuje sąsiadom i wszystkim innym, że ma się nowe auto😂..

 

Nie musisz kupować folii jeśli masz nowego Rolka - po prostu nie zdejmuj tych w jakich go kupiłeś w salonie 🤣.

Akurat auta można oklejać folią https://glancprojekt.pl/uslugi/oklejanie_aut__zmiana_koloru

 

Co do zabezpieczania zegarków folią - w ogóle tego nie widzę...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Mario1971, ale twój przykład oklejania aut ma na celu w jakiś sposób ich wyróżnienie, raczej nie ochronę. Szyszkops, mam nadzieję, że w tym Mercedesie nie oklejono opon, bo w końcu bieżnik też się ściera przecież🤣

 

Jedyny znany mi przykład używania czegoś w celu ochrony to pokrowce na telefony, ale odnośnie zegarków, jak wielu kolegów tutaj, kupuję je by je nosić, ryski są czymś naturalnym.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, danieldanielos napisał:

Czym polerujesz takie ryski? Masz może fotki przed i po? 
troche bałbym się dotykać samemu żeby nie przedobrzyć ....

Płytkie i niezbyt liczne  ( tylko takie mam 🙂 ) usuwam ściereczkami capecod. Nie dokumentuję tej czynności serwisowej zdjęciami ale na pewno znajdziesz sporo dowodów w sieci.

Co do folii na zegarku , generalnie „jestem na nie” poza deklem w przypadku namiętnego używania pasków NATO. Przy bardzo intensywnym i częstym używaniu pasek może przycierać stal. W Rolexie nie szkoda ale niektóre grawery warto chronić ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia samochodowa jak najbardziej chroni też lakier. Zegarków, podobnie jak biżuterii, bym nie oklejał. Ale co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał:

No tak Mario1971, ale twój przykład oklejania aut ma na celu w jakiś sposób ich wyróżnienie, raczej nie ochronę. Szyszkops, mam nadziję, że w tym Mercedesie nie oklejono opon, bo w końcu bieżnik też się ściera przecież🤣

 

Jedyny znany mi przykład używania czegoś w celu ochrony to pokrowce na telefony, ale odnośnie zegarków, jak wielu kolegów tutaj, kupuję je by je nosić, ryski ą czymś naturalnym.

Do oklejania samochodów (a szczególnie przednich zderzaków i maski) bardzo często używa się folii bezbarwnej, a są tacy co taką folią oklejają dla zabezpieczenia całe auto.

Jako ciekawostka - Porsche oferuje w modelu 911 jako opcję oklejenie folią bezbarwną przodu samochodu + lusterek (czyli miejsc narażonych na uderzenie kamieniami) za jedyne 10k PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany chłopaki, nie straszcie😆. Wczoraj, wyprowadzając rower, zarysowałem sąsiadowi Porsche - ciapek jak widać folii nie zastosował😅. Jak mu powiedziałem o tej małej rysie, to się zaśmiał i powiedział, że normalna rzecz, i że coś takiego się zdarzyć może. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana koloru auta przez zafoliowane to co innego.  Natomiast wiele aut ma przyklejoną folię w takim newralgicznym miejscu - na dole miedzy tylnymi drzwiami i błotnikiem tylnego koła.    Ale... oklejać bransoletę ???  No sorry nie wiem co powiedzieć.  Drobne ryski, zbierane przez lata wg mnie nadają charakteru.  Chyba że kupuję dywan na który mnie nie stać (nie mogę się pogodzić z jego zużywaniem)  i kładę na nim folię.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Grygos napisał:

Zmiana koloru auta przez zafoliowane to co innego.  Natomiast wiele aut ma przyklejoną folię w takim newralgicznym miejscu - na dole miedzy tylnymi drzwiami i błotnikiem tylnego koła.    Ale... oklejać bransoletę ???  No sorry nie wiem co powiedzieć.  Drobne ryski, zbierane przez lata wg mnie nadają charakteru.  Chyba że kupuję dywan na który mnie nie stać (nie mogę się pogodzić z jego zużywaniem)  i kładę na nim folię.  

Miałeś na myśli latający dywan? :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Nowa gwarancja Rolexa ma zaszyty chip z komunikacją nfc. Jak się przyłoży telefon to zabiera cię na rolex.com. Pomysł fajny, ale mogli coś więcej niż przekierowanie na główną. Do manuala chociaż na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi co chce - ja na przykład sobie taką folię kupie i zaaplikuje :) 

Nic mnie w rysach na bransolecie nie urzeka.

Jeśli mogę zadbać o stan przedmiotu, nie afektując przy tym negatywnie jego wyglądu, to nie wiem jakie faux pas jest tu popełnione :)

 

Dochodzę do wniosku zatem, iż percepcja folii ochronnej na zegarku to jak podletenek LPG w samochodzie - fe :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywać mi tu natychmiast swoje Rolexy! :)

20200928_112309-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, nomysz4 napisał:

Na moje oko Mariusz to Ty masz branse i uszy w folii ochronnej... :)

Taka niewidzialna - w sprayu, kupę kasy na nią wydałem :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie temat jak w Misiu się zrobił: "Trzymać w okładce, nie giąć, nie niszczyć - dwa lata będzie służyć"🤪.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, tbn napisał:


 Zapisałem się 4 września, do odbioru był 17. Warszawa.

Zdumiewające to jest, bardzo jestem ciekawy co dealer ma do powiedzenia klientom którzy od miesięcy lub wręcz lat czekali w kolejce pozwalając bezprocentowo obracać swoimi zaliczkami a teraz słyszą że można było wejść z ulicy i odebrać zegarek po 2 tygodniach :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Just1MoreWatch napisał:

Samochody też okleja się folią, właśnie dlatego że się je używa :)

Gdybym zegarków nie nosił to takich opcji bym nie rozważał. Uważam, że jeśli można z czegoś korzystać a jednocześnie dbać o stan przedmiotu to takie rozwiązania są jak najbardziej ok.

Widziałem efekt (co prawda na video) i jest on conajmniej zadowalający.


Sprawa jest prosta, nikt za Ciebie życia nie przeżyje i nikt za Ciebie nie umrze, więc generalnie rób ze swoimi zegarkami co Ty uważasz😉.

Rzeczywiście słyszałem że niektórzy zabezpieczają zegarki foliami ale głównie złote polerowane ogniwa i wygląda to ok, myśle że trudno nawet to zauważyć z odległości.

Ale głównie folie umiłowali flipperzy którzy lubią ponosić przed sprzedażą.

 

Ja nosiłem suba 2 tygodnie nie będąc świadomy że kilka folii mam na zegarku ale wynikało to z tego że ich nie zauważyłem tak były skubane pochowane😊.

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Maserati napisał:


Sprawa jest prosta, nikt za Ciebie życia nie przeżyje i nikt za Ciebie nie umrze, więc generalnie rób ze swoimi zegarkami co Ty uważasz😉.

Rzeczywiście słyszałem że niektórzy zabezpieczają zegarki foliami ale głównie złote polerowane ogniwa i wygląda to ok, myśle że trudno nawet to zauważyć z odległości.

Ale głównie folie umiłowali flipperzy którzy lubią ponosić przed sprzedażą.

 

Ja nosiłem suba 2 tygodnie nie będąc świadomy że kilka folii mam na zegarku ale wynikało to z tego że ich nie zauważyłem tak były skubane pochowane😊.

 

I właśnie folię rozważam na Subie Bluesy ponieważ złoto na ogniwach dosyć łatwo się rysuje i tak jak powiedziałem - mnie rysy nieszczególnie cieszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe to gadanie o rysach jako powiew historii czy patyna to zwykle uszkodzenia i defekty. Zegarek ma być jak dobrze wykrochmalona i wyprasowana koszula.

Ale nie jest to proste jak się używa ...


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
5 godzin temu, mario1971 napisał:

Pokazywać mi tu natychmiast swoje Rolexy! :)

 

Ma! Od jakiegoś czasu zaczęły się pojawiać bardzo głębokie rysy na zapięciu. Okazało się że to basen, często pływam na środkowych torach i wychodząc z niecki przez "burtę", zahaczam zegarkiem o płytki. No chyba zastanowię się nad taką folią ochronną😆Choć to może za późno.

IMG_20200928_1711390.thumb.jpg.9c8c177b37368cc331b4f183d8bb730e.jpg

A co do aut oklejanych folią - popieram w celu ochrony lakieru - tak wygląda moja taczka po wyjazdach z działki wąską dróżką z krzakami - jest szybciej, bo na głównej są korki, lakier cierpi, folii nie ma i nie będzie, bo już mi się nie chce.

IMG_20200928_1718430.thumb.jpg.cf42f8ed1d5c12e415c73d4f35d889e4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.