Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, dzikipl napisał:

 

Dostałem (bardzo dobrą) podróbkę daytony, jak powiedziałem koledze że mi się podoba ale nie będę stać w kolejce, kupować miejsce w kolejce albo przepłacać u handlarza.

Jest czysta i nie ma skaz!

No to masz powód do dumy :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawic u AD 30K i miec mozliwosc kupienia TT Daytony to faktycznie uklon w strone klienta.Ladny zegarek ale myslalem ,ze bedzie SS ,a tu zonk.Jak to jest ,ze nikt nie patrzy na PP gdzie teraz jest faktycznie dobry czas na kupno tej albo innej MARKI w dobrej cenie .No kwestia gustu.Banka kiedys peknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W krótkim okresie nic nie pęknie. 
A w długim koniunktura jest bez znaczenia jeśli kupujemy po cenie z metki lub niżej. I to jest jedyna właściwa rekomendacja.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostawic u AD 30K i miec mozliwosc kupienia TT Daytony to faktycznie uklon w strone klienta.Ladny zegarek ale myslalem ,ze bedzie SS ,a tu zonk.Jak to jest ,ze nikt nie patrzy na PP gdzie teraz jest faktycznie dobry czas na kupno tej albo innej MARKI w dobrej cenie .No kwestia gustu.Banka kiedys peknie.

A sprawdzałeś w PP, czy tylko teoretyzujesz jak większość?
Spróbuj kupić Aquanauta lub Nautilusa i wtedy napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostawic u AD 30K i miec mozliwosc kupienia TT Daytony to faktycznie uklon w strone klienta.Ladny zegarek ale myslalem ,ze bedzie SS ,a tu zonk.Jak to jest ,ze nikt nie patrzy na PP gdzie teraz jest faktycznie dobry czas na kupno tej albo innej MARKI w dobrej cenie .No kwestia gustu.Banka kiedys peknie.

Jeszcze weź pod uwagę serwis , jest wiele zegarków , które mi się podobają bardziej. Zawsze sprawdzam jak z dostępnością i kosztami. Rolex można jeszcze przełknąć. Jak kupujesz z myślą używania latami. Jak często zmieniasz , czemu nie. Tylko licz się ze stratami. Tu to nie jest zauważalne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krystian napisał:


A sprawdzałeś w PP, czy tylko teoretyzujesz jak większość?
Spróbuj kupić Aquanauta lub Nautilusa i wtedy napisz.

Ja próbowałem i zostałem zapytany "czy kupił pan u nas jakiś inny model?". A jakie są dostępne? No np. ten za 50kE. Wtedy miałby szanse na prostego Nautilusa, zapewne jeszcze za mojego żywota:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mario1971 napisał:

No to masz powód do dumy :) 

 

A dla ciebie zegarki to duma? Ja nie jestem dumny z zegarków które mam, podobały mi się i mimo że nie był to dla mnie wydatek odczuwalny to mam wyrzuty sumienia.

A kupuję nie patrząc na markę, tylko na to co mi się podoba. Jak spodoba się Seiko to kupię Seiko, jak spodobała Omega to kupiłem Omegę. Jak spodobała się daytona ale usłyszłem że mam się prosić by wydać 50k to podziękowałem.

Jak widzę jak dobrze jest zrobiony zegarek który ktoś mi kupił dla żartu, to... pokazuje jaką wydmuszką są marki premium.

 

Jak pytałem o daytonę gdzieś na początku roku u Kruka, to SS "lista zamknięta" a reszta od ręki, ew czas na sprowadzenie.

Edytowane przez dzikipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dzikipl napisał:

 

A dla ciebie zegarki to duma? Ja nie jestem dumny z zegarków które mam, podobały mi się i mimo że nie był to dla mnie wydatek odczuwalny to mam wyrzuty sumienia.

A kupuję nie patrząc na markę, tylko na to co mi się podoba. 

Ja też kupuję to, co mi się spodoba, a na co mnie stać. Ale podróby z pełną świadomością bym nigdy nie kupił, nie przyjął w prezencie, nie nosił...

Podróba? Fuj fuj :(

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Krystian napisał:


A sprawdzałeś w PP, czy tylko teoretyzujesz jak większość?
Spróbuj kupić Aquanauta lub Nautilusa i wtedy napisz.

Sprawdzalem i zastanawialem sie nad 5205 dostalbym w ciagu 2 lat Nautilusa lub szybciej Aquanata.Sproboj kupic SS Daytone wydajac tyle samo w Rolexie .Moze wpisza cie na liste pepsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Wam Panowie opinię sprzedawczyni ze sklepu jak kupowałem w piątek zegarki (Monachium). Po zakupie człowiek (przynajmniej chwilowo) jest inaczej traktowany. Dopytywałem się jak idzie im interes w dobie wirusa. Odpowiedź mnie z początku nieco zdziwiła ale potem się przekonałem w czym rzecz. Przez te kilka miesięcy ludzie siedzieli w domach, nie wydawali pieniądze na knajpki, na inne drobne pierdoły - a to przez kilka miesięcy zbiera się jakaś sumka. Poza tym wartość pieniądza jest coraz słabsza (dodruk itp) więc ludzie wolą kupić zegarki choćby na przeleżenie na jakiś czas. No do dopytuje o Rolexy itp: owszem, ciężko kupić ale ponoć kliencie zerkają już na inne fajne marki. Także rynek chłonie i będzie pochłaniał całą resztę. Interes szedł im dobrze przez te miesiące.

Oczywiście gdzieś jest koniec: bo wystarczy kataklizm, choroby, redukcja populacji o 20-30% i już mamy problem, bo kto to kupi z rynku wtórnego. Ale póki co zamiast trzymać w banku lepiej coś kupić. 

A parę tyg. temu w centrum Monachium były kolejki przed luksusowym sklepem z fatałaszkami (nazwy nie pamiętam). Dosłownie z 30 osób na zewnątrz w odstępach 2m.... normlanie jakby papier toaletowy rzucili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, KOPA76 napisał:

Sprawdzalem i zastanawialem sie nad 5205 dostalbym w ciagu 2 lat Nautilusa lub szybciej Aquanata.Sproboj kupic SS Daytone wydajac tyle samo w Rolexie .Moze wpisza cie na liste pepsi.

Ciężko mi uwierzyć w czas oczekiwania na Nautilusa w postaci 2 lat.

Standardowy czas oczekiwania to około 8 lat - chyba, że jesteś VIP w AD PP to zwracam honor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Wy naprawdę wierzycie w te historie które opowiadacie? "Standardowy czas" Itp. Wszystko zależy od wieku czynników a dokładnie od tego jakim jesteście klientem, jak kupiłeś trochę zegarków w butiku to i w pół roku dostajesz.. I nie jest to info z for internetowych. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę za każdym razem jak jestem w Bicester Village kolejki do Prady, Gucci, Lauboutin, Bottega Veneta, Burberry czy Stuarta Weitzmana i nic dziwnego w tym nie widzę. Papieru toaletowego tam nie sprzedają na pewno. Co prawda większość klienteli to Chińczycy, gdzie oprócz tego , że mają możliwość zakupu w cenach outletowych to jeszcze dostają zwrot podatku Vat 20% 😀

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Panowie, olać zegarki, koty są fajniejsze. Przychodzą na zawołanie, a czasem nawet same z siebie, nieproszone😉Dobrej nocy!

 

 

IMG_20201004_2110112.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał:

Panowie czy Wy naprawdę wierzycie w te historie które opowiadacie? "Standardowy czas" Itp. Wszystko zależy od wieku czynników a dokładnie od tego jakim jesteście klientem, jak kupiłeś trochę zegarków w butiku to i w pół roku dostajesz.. I nie jest to info z for internetowych. 

Chyba jest tu kilka osób, które kupiło trochę zegarków a jednak okazji na kupno kolejnego nie dostało;)

Tak, ja w wierzę w te historie odnośnie standardowego czasu, gdyż zazwyczaj są one oparte na moim osobistym doświadczeniu bądź osób z którymi rozmawiam.

Zaznaczyłem również, iż osoba bardzo istotna dla danego dealera będzie prawdopodobnie traktowana po vipowsku - zawsze są równi i równiejsi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał:

Panowie czy Wy naprawdę wierzycie w te historie które opowiadacie? "Standardowy czas" Itp. Wszystko zależy od wieku czynników a dokładnie od tego jakim jesteście klientem, jak kupiłeś trochę zegarków w butiku to i w pół roku dostajesz.. I nie jest to info z for internetowych. 

Zgadzam sie tyle ,ze w przypadku PP gdzie w moim miescie jest tylko jeden AD a rolexa jak mrowkow to PP daje mi jakis wiekszy kredyt zaufania.Natomiast R to kumoterstwo i sprzedaz pod stolem z zyskiem co sam rozumiem bo dlaczego ma zarobic jakis koles z ulicy jak mozna towar puscic przez znajomego handlarza ktory mi jeszcze odpali dzialke ze sprzedarzy.Doswiadczylem tego, okazalo sie  ze znajomi jubilerzy sa rodzinnie powiazani w mojej okolicy.Wszyscy sie znaja i wspolnie robia interesy.Sam mialem na reku  (szkoda bo nie zrobilem zdjecia )ss pande za $21k w kwietniu ,lecz nie kupilem .Wybralem co innego i nie zaluje.Ale to juz chyba pisalem kiedys.Jesli chodzi o te zyski lubstraty to sprobojcie sprzedac swoj zegarek z powrotem AD od ktorego go kupiliscie .Zobaczycie ile wam zaoferuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie ma z tym problemu, powoli firmy przechodzą na taki model i skupują zegarki używane lub przyjmują je w rozliczeniu, robi tak chociażby Audemars Piguet. 

 

Podobnie np. dilerzy Patka  (ale to już nieoficjalnie;) ). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał:

Ależ nie ma z tym problemu, powoli firmy przechodzą na taki model i skupują zegarki używane lub przyjmują je w rozliczeniu, robi tak chociażby Audemars Piguet. 

 

Podobnie np. dilerzy Patka  (ale to już nieoficjalnie;) ). 

W dodatku oferują usługę „ używanejaknowe” ...zarabiając kilka razy na jednym produkcie. Skoro nie mogą jak ci od AGD czy elektroniki produkować szmelcu, który miesiąc po gwarancji „ przestanie działać” to wymyślili swój cykl zarządzania produktem a właściwie ukradli go profesjonalnym sprzedawcom z rynku  wtórnego. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub eliminują z rynku wtórnego...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w sobotę odbierałem , w gablocie „używane „ już nie tylko Rolex był. Tag i Omegi dwie również. Wcześniej brali tylko Rolex.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Nawet ciekawe porównanie trzech kolejnych iteracji Suba.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.