Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, desmo napisał:

Kupuje „mit wyjątkowści” ...skoro jest tak trudno dostępny a ja go mam to muszę być zaje....y 😉

Albo, jakby napisał jeden fliper, handlarz czy ktoś tam jeszcze. ;) :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, byniek napisał:

Po pierwsze primo:

Apelujesz o nieobrażanie, sam obrażając, trochę pokrętna logika 

Po drugie Primo:

Handlarz ma wydźwięk pejoratywny, prawidłowa i kulturalna forma to SPRZEDAWCA lub Przedsiębiorca.

Po trzecie Primo Ultimo:

Bez "współpracy" niektórych sprzedawców z AD (nie mówię, że to się dzieje w naszym kraju) było by ciężko, sztucznie rozbujać wtórny rynek do takiej patologii. 

 

1. ROTFL serio?! Następnym razem obiecuję jasno zaznaczać, że parafrazuję przysłowia polskie. 

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Psy-szczekaja-karawana-idzie-dalej;17401.html

https://wsjp.pl/index.php?id_hasla=7675

 

2. W języku polskim ma co najwyżej potoczną formę, pejoratywna jest chyba tylko dla Ciebie.

https://wsjp.pl/index.php?id_hasla=20597&ind=0&w_szukaj=handlarz

https://sjp.pwn.pl/slowniki/handlarz.html

 

3. Rolą sprzedawcy jest nie tylko sama sprzedaż, ale też nawiązywanie współpracy z dostawcami i kształtowanie jej zasad. Za sytuację na rynku wtórnym odpowiada ograniczona podaż, którą steruje producent i niejasne zasady dystrybucji, za którą odpowiadają AD (dyskusyjne jest to, czy za cichym przyzwoleniem producenta czy nie). To nie wina handlarzy, a wręcz ich "sukces" jeśli namówili poszczególnych AD na współpracę, taka ich rola: pozyskać legalnie towar i sprzedać go legalnie z zyskiem.

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, byniek napisał:

1.

Idąc Twoją niezwykle zawiłą LOGIKĄ, opartą na przypisach PWN,   k....as (za przeproszeniem), też nie jest słowem obraźliwym, bo oznacza "ozdoba szmuklerska w postaci pędzla z nici lub sznureczków"

2.

Nie wiem w jakich kręgach się obracasz, ale w moim środowisku,  nazwanie Kontrahenta Handlarzem, z reguły kończy dalsze negocjacje.

Ale ja się może nie znam, za mały jestem na Wielki Świat i moje kręgi kulturowe, są na zbyt niskim pułapie. 

Może jak kupię rolexa, to mi skoczy IQ. 

  

Może nie IQ, ale kutas przy kontuszu się wydłuży z pewnością :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, byniek napisał:

1.

Idąc Twoją niezwykle zawiłą LOGIKĄ, opartą na przypisach PWN,   k....as (za przeproszeniem), też nie jest słowem obraźliwym, bo oznacza "ozdoba szmuklerska w postaci pędzla z nici lub sznureczków"

2.

Nie wiem w jakich kręgach się obracasz, ale w moim środowisku,  nazwanie Kontrahenta Handlarzem, z reguły kończy dalsze negocjacje.

Ale ja się może nie znam, za mały jestem na Wielki Świat i moje kręgi kulturowe, są na zbyt niskim pułapie. 

Może jak kupię rolexa, to mi skoczy IQ. 

 

1. Nie wiem czy wiesz, ale podajesz znaczenie staropolskie (inaczej znaczenie dawne, które wyszło już z powszechnego użycia*), a obecnie mamy XXI wiek (jest to zapis liczby 21 systemem rzymskim*) i używamy znaczeń współczesnych.

 

2. Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie jesteśmy na spotkaniu, na którym negocjujemy kupno AMD przez Intela (znane, duże firmy z branży IT*) tylko na forum zegarkowym. Zatem pisząc tu obracamy się... ha! bingo! (na pewno wiedziałeś) w środowisku fanów zegarków, gdzie handlarz oznacza osobę, która kupuje zegarek w celu sprzedaży za cenę wyższą niż cena zakupu.

 

Przypomnę też, że zamiast brnąć w dyskusji w nieskończoność używając nietrafionych argumentów można też po prostu powiedzieć "źle zrozumiałem, nie wiedziałem". Tylko tyle i aż tyle. Więcej odwagi życzę 😉 

 

* - ponieważ napisałeś, że moja logika jest dla Ciebie zawiła, wyjaśniam, aby nie było nieporozumienia jak z tym szczekaniem za karawaną 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usystematyzujmy pare kwestii bo forum czyta sporo osób i powinnismy unikać dezinformacji czy nierealnej oceny rzeczywistości.

1.Sprzedawca wystawia za tyle za ile chce. Basta.

2. Żadna oferta powyżej metki nie jest dobra. Jest zwyczajnym przepłacaniem za towar za który nawet producent i dystrybutor nie chcą więcej pieniędzy.

3. Osoba posiadająca Rolexa nie jest obiektem westchnień otoczenia, nikt nie zauważa jego zegarków, otoczenie prędzej puknie się w głowę jak usłyszy za ile miłośnik kupił swój  zegarek . I to już przy cenie z metki.

4. Uczucie ekskluzywności towarzyszy aspirującym miłośnikom , to zwyczajna potrzeba wyróżnienie się z otoczenia. Choć zdecydowana większość kupuje Rolka i idzie dalej bez potrzeby fanfarów. 

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał:

Kupuje „mit wyjątkowści” ...skoro jest tak trudno dostępny a ja go mam to muszę być zaje....y 😉

Robert, ciągle uważam, że w naszym kraju łatwiej być postrzeganym jako "wyjątkowy" nosząc bluzę Balenciaga i buty Prady, niż Suba (nawet zielonego) na nadgarstku ;)

 


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Usystematyzujmy pare kwestii bo forum czyta sporo osób i powinnismy unikać dezinformacji czy nierealnej oceny rzeczywistości.
1.Sprzedawca wystawia za tyle za ile chce. Basta.
2. Żadna oferta powyżej metki nie jest dobra. Jest zwyczajnym przepłacaniem za towar za który nawet producent i dystrybutor nie chcą więcej pieniędzy.
3. Osoba posiadająca Rolexa nie jest obiektem westchnień otoczenia, nikt nie zauważa jego zegarków, otoczenie prędzej puknie się w głowę jak usłyszy za ile miłośnik kupił swój  zegarek . I to już przy cenie z metki.
4. Uczucie ekskluzywności towarzyszy aspirującym miłośnikom , to zwyczajna potrzeba wyróżnienie się z otoczenia. Choć zdecydowana większość kupuje Rolka i idzie dalej bez potrzeby fanfarów. 

 

Nie w pełni się zgodzę.
1. Wystawia za tyle, za ile uważa, że sprzeda.
2. Dobra lub niedobra. Jak ktoś ma kapuchę i chce mieć zegarek już, to oferta powyżej metki będzie dla niego dobra.
3. Są środowiska, gdzie jest wprost odmiennie.
4. Nie komentuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, byniek napisał:

Nie wiem, czy wiesz ale "psy szczekają, karawana idzie dalej" wywodzi się z języka arabskiego i geneza tego przysłowia, sięga dalej niż staropolskiej "ozdoby".

Gdybyś chciał poszerzyć swoją wiedzę, chętnie służę literaturą.

Również życzę, dużo ODWAGI w życiu. 

 

 

1.Parafrazę przysłowia błędnie odbierasz jako obrażanie.

2. Próbujesz to argumentować tym, że kompletnie oderwane od przedmiotu dyskusji słowo ma po staropolsku dodatkowe znaczenie.

3. Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja nigdzie nie pisałem, że jest to staropolskie przysłowie, wręcz przeciwnie, jasno wynika z mojego posta, że używa się go współcześnie i nie wiem co ma do tego arabska geneza, o której próbujesz pouczać.

4. Służysz literaturą 😂

 

Ewidentnie "nie leci z Tobą pilot" (parafraza pewnej szalonej komedii)  🙂

Proszę, abyś jako zegarkowy "wybitny ignorant" i "osoba nie znająca się" (jak sam siebie określiłeś) nie pisał prawd objawionych na tematy, o których nie masz bladego pojęcia obrażając innych. Odmróź sobie uszy (znowu przysłowie, najwyżej wygooglasz) na znak bojkotu Roleksa i zostaw innych w spokoju, krzywdy Ci nie robią. 🙂

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Szyszkops napisał:


Nie w pełni się zgodzę.
1. Wystawia za tyle, za ile uważa, że sprzeda.
2. Dobra lub niedobra. Jak ktoś ma kapuchę i chce mieć zegarek już, to oferta powyżej metki będzie dla niego dobra.
3. Są środowiska, gdzie jest wprost odmiennie.
4. Nie komentuję emoji6.png


ad1. Nie. Pompują ceny jak kluski na parze. Wiedzą od razu że za tyle nie zejdzie. Patrzą za ile inni wystawiają i jak kury na grzędzie wypatrują nowego koguta.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukebor napisał:

Robert, ciągle uważam, że w naszym kraju łatwiej być postrzeganym jako "wyjątkowy" nosząc bluzę Balenciaga i buty Prady, niż Suba (nawet zielonego) na nadgarstku ;)

 

 

Oczywiście, że tak jest. Mało tego, można nawet pokusić się o stworzenie "piramidy wyjątkowości" w Polsce*:

- nr 1: auto premium (już nie wchodząc w to czy to premium oznacza Macana, 911, A6 czy XC90, a kto wie, czy nawet nie XC60... 😉 ). I jeszcze wieeeeeeele wody w Wiśle upłynie zanim to się zmieni (nawet nie chcę zgadywać czy to nastąpi za 15 czy 30 lat), w przeciwieństwie do domu jest ruchome, więc można wyjątkowość ogłaszać w wielu miejscach 😄 

- nr 2: duży dom pod dużym miastem (no bo jednak duży dom w środku miasta to już kilka ładnych milionów, a takim to lans "na trawnik" już zbyteczny)

- nr 3:  torebki LV dla sekretarek (podobno w Hong Kongu tak jest postrzegana ta marka i traci swój "prestiż") metrowe logo konia na polówce wpuszczonej w ogromną klamrę paska EA7 etc. (chyba wiemy o co chodzi?) 😄

 

No a zegarek? Ten mit wyjątkowości nie dotyczy całego społeczeństwa a tych, którzy obracają się w towarzystwie osób, które wiedzą, że drogi zegarek to ten za 20-50k a nie za 2k oraz tych, którzy bez poczucia żenady, każdemu nieświadomemu wytłumaczą wprost ile oni wydali na zegarek, którego nie da się kupić od ręki. "Niestety" zegarki i ich loga są "za małe" do skutecznego szpanowania wszystkim dookoła. Dom/apartament_15-20k_za_metr widzi każdy, auto też, Balenciagę i "konia" również, zaś z daleka nie widać czy zegarek kosztował 0.3k czy 300k więc jest w innej kategorii "wyjątkowości" takiej już bardziej "pro" dla mniejszego kręgu, który podejdzie przynajmniej na te 2 metry 😄  

 

* - napisałem to bardziej żartem niż serio, ale chyba większość z Was również dostrzega, że nieco prawdy w tym jest.

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, lukebor napisał:

Robert, ciągle uważam, że w naszym kraju łatwiej być postrzeganym jako "wyjątkowy" nosząc bluzę Balenciaga i buty Prady, niż Suba (nawet zielonego) na nadgarstku ;)

 

Populacyjnie masz rację choć nie do końca. Jedyny sygnał, który rejestruje gawiedź w tym kraju niezależnie od płci, wieku, miejsca zamieszkania, statusu materialnego , wykształcenia itd to ...wypasiona fura ( może być z wypożyczalni, leasingu... czyli też wypożyczalni, na 500 plus rat itd ale musi być ) Ciuchy to już nie takie oczywiste bo ww markom sen spędza z powiek fakt że młodsi wolą Off white ,Supreme  czy tam jeszcze coś bardziej niszowego. Zegarek kupujesz jak żona torebkę  ....dla kolegi z forum 😉 

Widzę, że powtórzyłem za Robertem ...ale wyraźnie on szybciej pisze ...albo myśli 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, memento mori napisał:

 

 

Ewidentnie "nie leci z Tobą pilot" (parafraza pewnej szalonej komedii)  🙂

Proszę, abyś jako zegarkowy "wybitny ignorant" i "osoba nie znająca się" (jak sam siebie określiłeś) nie pisał prawd objawionych na tematy, o których nie masz bladego pojęcia obrażając innych. Odmróź sobie uszy (znowu przysłowie, najwyżej wygooglasz) na znak bojkotu Roleksa i zostaw innych w spokoju, krzywdy Ci nie robią. 🙂

 

Nie chcem, ale muszem go kupić. I to musi być coś o wysokim poziomie rozpoznawalności w Polsce - Rolex ;)

 

Już po wszystkim będziemy biesiadnie oblizywać sobie jajka posypane lukrem chyba, że to jednak dzieciaki będą cieszyć się z nowych laptopów. Osobiście stawiam na lizanko... :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty dalej swoje. Czy my jesteśmy Arabami i mamy rok 473 p.n.e? Mamy 2020 r. i jesteśmy w Polsce, zatem posługujemy się domyślnie współczesnym, polskim znaczeniem słów, przysłów, idiomów itp. Nie mieszaj w to ani genezy, ani dawnego znaczenia. W kwestii współczesnego, polskiego znaczenia bardziej do mnie przemawia SJP, WSJP niż "byniek z forum KMZiZ". Co nie oznacza, że możesz napisać do Rady Języka Polskiego, że wnosisz o zmianę znaczenia przysłowia z karawaną 🙂 

 

Co do 1000 postów i dalszej części to pomyliłeś (żeby tylko w nawyk nie weszło 😉 ) mnie z kimś innym.

 

Edit: widzę, że zamiast przyznać się do błędu wolałeś wyedytować i dopisać kolejną część po edycji - sprytnie, tak nie za uczciwie, nie za odważnie, brawo Ty! 😂

 

 

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, desmo napisał:

[...]

Widzę, że powtórzyłem za Robertem ...ale wyraźnie on szybciej pisze ...albo myśli 😉

 

...albo po prostu dziś ma dużo czasu wolnego 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Niebieski nie będzie walił po gałach :)

 

 

 

Trza szybko uzupełnić zapasy cukru pudru.

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, byniek napisał:

osobiście stawiam na otarcie łez, już po wszystkim 200 złotowym banknotem :) 

wróćmy już do narzekania na rolka, bo nie wiem, gdzie mam ulokować zaliczkę :) 

Dzieciaki dostały tablety, nie zdążyłem napisać, nie piszę 8 postów dziennie, nie mam czasu na bzdury.


 

Trzymając się tematu, uruchomiłem swojego chińskiego kontrahenta, aby spróbował zamówić w Hong Kongu DJ 41 niebieski w białym złocie. 
Dam znać KOLEDZY, jak sytuacja się rozwinie. W tej chwili Chiny są zablokowane dla obcokrajowców, dopiero za 2-3 miesiące, mają wpuszczać pierwszych z wizami pracowniczymi. 
Fliperzy „jak zainwestować 4 tys” tam nie dotrą :) 


Myśle że w PL dostałbyś go sprawnie.
Przychodzą od czasu do czasu jako uzupełnienie kolekcji i można bez problemu kupić .

Choć przyznam że obecnie ten model zrobił się zwyczajnie drogi.

W galmok leżał ostanio piękny DJ41 blue azzuro karbowany bezel na jubilee i czekał na nowy dom. 
Generalnie popieram kierunek karbowany na jubillee. Znacznie ładniejszy zegarek od suba...


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pytaj, jaką odpowiedź dostałem u Kruka......
Powiedzieli że będzie zaraz na bazarku?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e00c261b96bb3a1f68316aca98f8d342.plist
Udanego weekendu!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, byniek napisał:

Nie pytaj, jaką odpowiedź dostałem u Kruka......


Oni bzdury w tych butikach opowiadają już się sami chyba w swoich zeznaniach motają.

Mogą nie wiedzieć kiedy przyjdzie to fakt. Ale co jakiś czas pojawiają się niebieskie DJ , zresztą prawie każde w stali i nie są pod żadne konkretne zamówienia. Niestety trzeba aktywnie polować i dzwonić, tak mi się wydaje...


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi za mną ten model już od dłuższego czasu. Mierzyłem go i jest świetny ale „trochę” się rzuca w oczy Chyba jak każdy złoty zegarek.
Zastanawiam ile musiałbym dopłacić przy wymianie na Pepsi i czy na dłuższa mete będzie to dobra decyzja?
65a989c8031cb367a76488af75ad5f54.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoto to jedno dziwactwo a drugie to guma. Mnie ta ostatnia przeszkadza nawet bardziej. A z blingiem możesz sobie poradzić zamawiając „białego”. Tyle że jest większy i nadal ma gumę. Dopłata w zależności od ceny za Pepsi rzędu 40-50 tyś. 

To efekt złego zdjęcia czy „Twój” ma braki ?

391B1563-664D-473C-9993-D5A567F00812.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi za mną ten model już od dłuższego czasu. Mierzyłem go i jest świetny ale „trochę” się rzuca w oczy Chyba jak każdy złoty zegarek.
Zastanawiam ile musiałbym dopłacić przy wymianie na Pepsi i czy na dłuższa mete będzie to dobra decyzja?
65a989c8031cb367a76488af75ad5f54.jpg&key=1c51da6db78c7703eefec8b63a59448042075b44d34a992c2a8d1d47a77b80c5


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jak dla mnie Pepsi to najlepszy model od kilkunastu lat. Nie zamieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Yenjay napisał:

Chodzi za mną ten model już od dłuższego czasu. Mierzyłem go i jest świetny ale „trochę” się rzuca w oczy emoji23.png Chyba jak każdy złoty zegarek.
Zastanawiam ile musiałbym dopłacić przy wymianie na Pepsi i czy na dłuższa mete będzie to dobra decyzja?

Ja zostawiłbym sobie Pepsi bo mi się podoba a sprzedał Batgirl i kupił YM. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.