Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Yenjay napisał:

Chodzi za mną ten model już od dłuższego czasu. Mierzyłem go i jest świetny ale „trochę” się rzuca w oczy emoji23.png Chyba jak każdy złoty zegarek.
Zastanawiam ile musiałbym dopłacić przy wymianie na Pepsi i czy na dłuższa mete będzie to dobra decyzja?
 

Ty robiłeś to zdjęcie?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Maserati napisał:


Myśle że w PL dostałbyś go sprawnie.
Przychodzą od czasu do czasu jako uzupełnienie kolekcji i można bez problemu kupić .

Choć przyznam że obecnie ten model zrobił się zwyczajnie drogi.

W galmok leżał ostanio piękny DJ41 blue azzuro karbowany bezel na jubilee i czekał na nowy dom. 
Generalnie popieram kierunek karbowany na jubillee. Znacznie ładniejszy zegarek od suba...

Już nie leży, byłem dziś na zwiadach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty robiłeś to zdjęcie?

Nie, zdjęcie kradzione z chrono24

To moje zdjecie z przymiarki
1a35882c7a9356d516b1c618de1c8d80.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja zostawiłbym sobie Pepsi bo mi się podoba a sprzedał Batgirl i kupił YM. 

Pepsi jest super ale Batgirl rozbił bank i non stop na ręce. Pepsi leży i się kurzy więc pomyślałem, że trzeba korzystać z życia i używać zabawki, a nie kisić po sejfach. YM na pewno bym nosił częściej.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Złoto to jedno dziwactwo a drugie to guma. Mnie ta ostatnia przeszkadza nawet bardziej. A z blingiem możesz sobie poradzić zamawiając „białego”. Tyle że jest większy i nadal ma gumę. Dopłata w zależności od ceny za Pepsi rzędu 40-50 tyś. 
To efekt złego zdjęcia czy „Twój” ma braki ?
391B1563-664D-473C-9993-D5A567F00812.thumb.jpeg.447fb4c55cc22d269016e2bf40b7c4b6.jpeg

Ja lubie zegarki na paskach, gumach. Białe złoto w tym modelu nie wchodzi w jak dla mnie. Co do dziwact to mierzyłem ten model i nie dla mnie. „Cygan” i do tego waga mnie przerosła
633f48535248c17c1e878b97dd8baa05.plist
281175134868e098e0638d00c5cbf2e3.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yenjay napisał:

...
Pepsi jest super ale Batgirl rozbił bank i non stop na ręce. Pepsi leży i się kurzy więc pomyślałem, że trzeba korzystać z życia i używać zabawki, a nie kisić po sejfach. YM na pewno bym nosił częściej.
...
Ja lubie zegarki na paskach, gumach. 

To nie ma się nad czym zastanawiać. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toolwatch...szafa z Ikea prawie gotowa
d1c80b48e8c26cdcf6cb599ff0f7f13d.plist


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, przymierzam się do zakupu Explorera 1 39mm (czas oczekiwania 6-12 miesięcy :() lub używanego Oyster Perpetual 36 (3-6-9) 36mm.

 

Problem w tym, że na różnych stronach podane są różne rozmiary L2L tych zegarków a niestey bezpośredniego porównania nie mam gdzie zrobić. Czy ktoś z Was może podpowiedzieć faktyczne wymiary? 

 

Ex chcę nowego bo cena jest niższa niż większość tego co jest na chrono wystawione...z kolei OP z niebieską tarczą i 3/6/9 to tylko używka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, ziomek1988 napisał:

Dzień dobry, przymierzam się do zakupu Explorera 1 39mm (czas oczekiwania 6-12 miesięcy :() lub używanego Oyster Perpetual 36 (3-6-9) 36mm.

 

Problem w tym, że na różnych stronach podane są różne rozmiary L2L tych zegarków a niestey bezpośredniego porównania nie mam gdzie zrobić. Czy ktoś z Was może podpowiedzieć faktyczne wymiary? 

 

Ex chcę nowego bo cena jest niższa niż większość tego co jest na chrono wystawione...z kolei OP z niebieską tarczą i 3/6/9 to tylko używka. 

 

Jaka jest teraz cena w AD za Explorera 39mm?

Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jaka jest teraz cena w AD za Explorera 39mm?
Dzięki. 

28.390 pln.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania na Ex1 jest dużo krótszy - możesz dostać zegarek już po kilku tygodniach.

Nie mam miarki, ale L2L to chyba 47mm. 

Edit - oczywiście ww. dotyczy 39mm 🙂

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Yenjay napisał:

Toolwatch...szafa z Ikea prawie gotowa emoji23.png
d1c80b48e8c26cdcf6cb599ff0f7f13d.plist


Sent from my iPhone using Tapatalk

Fajny młotek , znaczy Rolek😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szuwi napisał:

Czas oczekiwania na Ex1 jest dużo krótszy - możesz dostać zegarek już po kilku tygodniach.

Nie mam miarki, ale L2L to chyba 47mm. 

Edit - oczywiście ww. dotyczy 39mm 🙂

 

Taką informację dostałem z formularza krurka. 

Dla ciekawych jeszcze kilka cen:

1) Datejust 

W wersji na bransolecie OYTSER:

126200 -> 30 390 PLN

126234 ->  35 990 PLN

Bransoleta Jubilee jest droższa o ok 1000 PLN

2) OP

Model 36 mm kosztuje 24290 PLN

Model 41 mm kosztuje 26790 PLN

 

 

A orientujecie się jak wysoką Kruk przyjmuje wpłatę przy zapisie na zegarek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
 
A orientujecie się jak wysoką Kruk przyjmuje wpłatę przy zapisie na zegarek? 


10%.

Nowe OP41 za 26 z kawalkiem? Myslalem, ze ok. 25,5 - tak mi w salonie mowili z 2 tyg. temu). Ale rozmowa byla luzna, bez dokladnych cen.


10%.

Nowe OP41 za 26 z kawalkiem? Myslalem, ze ok. 25,5 - tak mi w salonie mowili z 2 tyg. temu). Ale rozmowa byla luzna, bez dokladnych cen.

Kurs Kruka na nowe modele oscylowal w okolicach 4,54. I to by sie zgadzalo dla OP36. Dla OP41 kurs wynosilby juz 4,74, a roznica w cenie € = 300 na pln wynosilaby prawie 2.500 PLN. Cos sie chyba nie zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bibbi napisał:

 


10%.

Nowe OP41 za 26 z kawalkiem? Myslalem, ze ok. 25,5 - tak mi w salonie mowili z 2 tyg. temu). Ale rozmowa byla luzna, bez dokladnych cen.
Kurs Kruka na nowe modele oscylowal w okolicach 4,54. I to by sie zgadzalo dla OP36. Dla OP41 kurs wynosilby juz 4,74, a roznica w cenie € = 300 na pln wynosilaby prawie 2.500 PLN. Cos sie chyba nie zgadza. emoji848.png

 

Te ceny dostałem w mailu przez formularz kontaktowy w dniu wczorajszym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ziomek1988 napisał:

 

 

 

A orientujecie się jak wysoką Kruk przyjmuje wpłatę przy zapisie na zegarek? 

Teraz już chcą 20%. Przynajmniej ja taką informację dostałem zadając pytanie o dostępność, cenę i czas oczekiwania na Ex II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gruby2000 napisał:

Teraz już chcą 20%. Przynajmniej ja taką informację dostałem zadając pytanie o dostępność, cenę i czas oczekiwania na Ex II

Jaki podali Ci czas oczekiwania na ex 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, a to ciekawe właśnie, bo ja parę dni temu zapisałem się na EX II :) w jednym salonie dostałem informację o czasie oczekiwania ok pół roku i 20% zaliczki, a w drugim w którym się zapisałem czas oczekiwania podali do ok roku i zaliczki chcieli tylko 10% :) dodam, że oba salony to Kruk ;) także średnio ogarniam tą kuwetę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP 41 proponuję mierzyć. Powiększona średnica koperty i długie uszy ( ucha ha ) mocno zmieniają odbiór na nadgarstku.

Ten (d)efekt  oraz psujące spokój tarczy podwójne indeksy sprawiają,  że ten zegarek zawsze przegra u mnie z DJem 41 i nieco niższe cena tego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem OP41 na ręce : wersja niebieska oraz srebrna tarcza złoty indeks:

1. Zegarek zdecydowanie inny w odbiorze niż DJ41. Kiedy zdjąłem swojego suba to ...OP41 był bardzo do niego podobny w odbiorze na nadgarstku. DJ41 jest znacznie delikatniejszy.

2. Podwójne indeksy świetnie wyglądają na dużej tarczy. Wg mnie to uatrakcyjnia tarcze. Moim zdaniem dzięki temu tarcza nie prezentuje się ogromnie.

3. OP41 to 100% casual w tym rozmiarze.  Trudno oprzeć się wrażeniu że to bardziej...sportowy model w linii OP.
4. Wersji ze srebrną tarczą i złotymi indeksami wróżę spore zainteresowanie wśród miłośników stalowych Rolexow.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 9.10.2020 o 11:02, memento mori napisał:

(...)

Karol wystawił nowego Suba w dobrej cenie jak na obecną sytuację na chrono. Życzę mu, aby go szybko sprzedał a nabywcy zadowolenia z zakupu. NIC mi do tego, czy on zarobi i do decyzji kupującego.

 

Może przypomnę rekinom giełdowym i innym "szczekającym" za odchodzącą karawaną, że handlarze zarabiają, bo to jest główny cel ich działalności, to nie są fundacje charytatywne. Wypisywanie bzdur na forum tego nie zmieni.

 

 

 

W dniu 9.10.2020 o 11:56, memento mori napisał:

3. Rolą sprzedawcy jest nie tylko sama sprzedaż, ale też nawiązywanie współpracy z dostawcami i kształtowanie jej zasad. Za sytuację na rynku wtórnym odpowiada ograniczona podaż, którą steruje producent i niejasne zasady dystrybucji, za którą odpowiadają AD (dyskusyjne jest to, czy za cichym przyzwoleniem producenta czy nie). To nie wina handlarzy, a wręcz ich "sukces" jeśli namówili poszczególnych AD na współpracę, taka ich rola: pozyskać legalnie towar i sprzedać go legalnie z zyskiem.

 

Ciekawa, ale zupełnie nieudana próba zdefiniowania na nowo pojęcia spekulacja. Wydaje mi się, tymi postami zrobiłeś Ulotnemu niedźwiedzią przysługę. 

Btw,  zrobić coś nielegalnie, to nie zawsze znaczy ukraść. Zastanawiam się co by było, gdyby centrala Roleksa dowiedziała się o "sukcesach" handlarzy, o których piszesz, i o współpracy z nimi niektórych AD. 

 

W dniu 9.10.2020 o 12:33, Maserati napisał:

Usystematyzujmy pare kwestii bo forum czyta sporo osób i powinnismy unikać dezinformacji czy nierealnej oceny rzeczywistości.

1.Sprzedawca wystawia za tyle za ile chce. Basta.

2. Żadna oferta powyżej metki nie jest dobra. Jest zwyczajnym przepłacaniem za towar za który nawet producent i dystrybutor nie chcą więcej pieniędzy.

3. Osoba posiadająca Rolexa nie jest obiektem westchnień otoczenia, nikt nie zauważa jego zegarków, otoczenie prędzej puknie się w głowę jak usłyszy za ile miłośnik kupił swój  zegarek . I to już przy cenie z metki.

4. Uczucie ekskluzywności towarzyszy aspirującym miłośnikom , to zwyczajna potrzeba wyróżnienie się z otoczenia. Choć zdecydowana większość kupuje Rolka i idzie dalej bez potrzeby fanfarów. 

 

Dobry post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2020 o 12:33, Maserati napisał:

...

3. Osoba posiadająca Rolexa nie jest obiektem westchnień otoczenia, nikt nie zauważa jego zegarków, otoczenie prędzej puknie się w głowę jak usłyszy za ile miłośnik kupił swój  zegarek . I to już przy cenie z metki.

...

Coś w tym jest. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też mówiono o 25690 za OP41, 10% zaliczki. Maserati, gdzie można było zmierzyć srebrna OP? Mega mnie korci ten zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amsterdam. Natomiast u nas się nie orientowałem . W galmok nie widziałem żadnego 41 w zeszłym tygodniu.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś w tym jest. 

Jest i to bardzo, znajomi traktuja mnie jak dziwaka jak zaczynam gadkę o zegarkach. Kazdy wolalby kupic nowsze auto, jakies ciuchy, a ja bujam sie passatem b5 przez ostatnie 15 lat i W124 z roku 1988...jest mi z tym dobrze kiedy sprawdzam czas na zegarku


Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yenjay napisał:


Jest i to bardzo, znajomi traktuja mnie jak dziwaka jak zaczynam gadkę o zegarkach. Kazdy wolalby kupic nowsze auto, jakies ciuchy, a ja bujam sie passatem b5 przez ostatnie 15 lat i W124 z roku 1988...jest mi z tym dobrze kiedy sprawdzam czas na zegarku emoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ja mam tak samo, jak widać. Z małą różnicą, jeszcze bez Rolexa 😁

 

IMG_1255.thumb.jpg.6e699fd541efd549821fc80ef272c865.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.