Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jestem jakiś inny. Mnie suby nie zauroczyły. Za to strasznie podoba mi się EX 2, pomijany przez miłośników R jako coś wyjątkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2020 o 19:21, byniek napisał:

To tylko świadczy o naszej sile nabywczej.

Nasz szklany sufit, mieści się w  piwnicy powyższego „rolnixa”  :) 

wg mnie nie masz zielonego pojęcia o tym jacy obecnie są rolnicy i jakie zasoby $ posiadają.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robol1 napisał:

wg mnie nie masz zielonego pojęcia o tym jacy obecnie są rolnicy i jakie zasoby $ posiadają.

 

 

 

U nas, w Rosji czy na Zachodzie?


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batmana mierzyłem (dzięki Mariusz) i utwierdziłem się w przekonaniu, że bezel z oznaczeniami i kolorami nie jest moją bajką. Ewentualnie może kiedyś sub z datą. Ale wcześniej ALS 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Soda66 napisał:

 

U nas, w Rosji czy na Zachodzie?

U nas proszę Pana księdza.U nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, nixon111 napisał:

W stali z niebieska tarczą. Strasznie wygodny i śliczny zegarek 

To najładniejszy DJ. I jeden z najładniejszych Rolków. 

Wcale się nie dziwię, że Sub grzeje ławę.  

 

 

Data ruletka Masz "stare" zapięcie  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał:

To najładniejszy DJ. I jeden z najładniejszych Rolków. 

Wcale się nie dziwię, że Sub grzeje ławę.  

 

 

Data ruletka Masz "stare" zapięcie  

To już jest nowy model więc nie ma starego zapięcia ani ruletki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartek79 napisał:

To już jest nowy model więc nie ma starego zapięcia ani ruletki. 

 Dokładnie. Model z tego roku 

IMG_20201017_161221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, robol1 napisał:

wg mnie nie masz zielonego pojęcia o tym jacy obecnie są rolnicy i jakie zasoby $ posiadają.

 

 

 

Dokładnie to samo miałem napisać. Ponad 30 lat od transformacji a społeczeństwo nadal wierzy w obraz rolnika z telewizji, czyli w kufajce i gumofilcach na tle błotnistego podwórka i C-360 bez kabiny 😉

 

Obecnie są przeogromne dysproporcje majetnosci w tej grupie społecznej i to głównie przez patologię/korzyści bycia w KRUSie. Trudno nazwać rolnikiem kogoś kto jest nim tylko dla KRUSU. Nie ma praktycznie w ogóle gospodarstw średniej wielkości. Są bardzo małe i bardzo duże.  Dlatego pozostali, przy cenach sprzętu typu 60k zł za pług hydrauliczny, 200k zł za średniej mocy/klasy ciągnik czy 1.2 mln zł za kombajn zbożowy mogliby co miesiąc kupować Roleksa. Tylko w tej grupie i nie tylko w tej prędzej spotyka się Q7, A6 Allroad, RAMa, Amaroka V6, E lub X klasę, Cayenne, X5 itp. niż droższy zegarek. Pomimo tego nie znam gburowatego czy patrzącego na innych z góry rolnika.  IMO to bardzo sympatyczna grupa społeczna 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że są liderami w EU stosowania nawozów sztucznych ...w dodatku wg zasady im „ mocniejszy tym lepszy”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, desmo napisał:

Szkoda tylko, że są liderami w EU stosowania nawozów sztucznych ...w dodatku wg zasady im „ mocniejszy tym lepszy”

Dokładnie. Sprzedaż tego  g.... powinna być zakazana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, desmo napisał:

Szkoda tylko, że są liderami w EU stosowania nawozów sztucznych ...w dodatku wg zasady im „ mocniejszy tym lepszy”

Jakieś źródło?


Po treści podejrzewam, ze chodziło o środki ochrony roślin, ale w tej kategorii tez daleko nam do liderów.


Przepraszam, ale pracuje w branży AGRO i takie wyrazy niekompetencji mnie drażnią.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę temat nam ucieka (chociaż sam się dałem wciągnąć). Panowie mylą chyba nawozy sztuczne z pestycydami. A to jak pomylić kwas askorbinowy z kwasem fluoroantymonowym😉 Przy czym nawozy "sztuczne" to też dość kłamliwe określenie. 

Co innego azot z saletrzaku zamiast gnojowicy, a co innego np. szemrany glifosat i Monsanto.... czy tam niby Bayer (tyle lat po wojnie a chemiczna miłość USA-Niemcy nadal ponad podziałami) 😉

 

Czy ktoś z Was ważył DJ41 w wersji Oyster i Jubilee i wie czy i jaka jest różnica wagowa tych bransolet?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, memento mori napisał:

Trochę temat nam ucieka (chociaż sam się dałem wciągnąć). Panowie mylą chyba nawozy sztuczne z pestycydami. A to jak pomylić kwas askorbinowy z kwasem fluoroantymonowym😉 Przy czym nawozy "sztuczne" to też dość kłamliwe określenie. 

Co innego azot z saletrzaku zamiast gnojowicy, a co innego szemrany glifosat i Monsanto 😉

 

 


Na spokojnie z autorefleksją. Wg Twojej teorii:

 

większość w temacie pozuje na"znafcę" każdej dziedziny (łącznie z rynkiem dóbrluksusowych) na podstawie wiedzy wygooglanej”

Masz więc prawo przynależeć do grupy bez samobiczowania się  😁

 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Maserati napisał:


Na spokojnie z autorefleksją. Wg Twojej teorii „ większość w temacie pozuje na"znafcę" każdej dziedziny (łącznie z rynkiem dóbrluksusowych) na podstawie wiedzy wygooglanej”

Masz więc prawo przynależeć do grupy bez samobiczowania się  😁

 

 

Pudło Lotusie (pewnie już się przyzwyczaiłeś). 😉 Sporo dobrych znajomych siedzi w giełdzie towarowej (rolnej) i w branży Agro, więc mam informacje z pierwszej ręki i nie muszę googlac minutę przed napisaniem posta w tych tematach.

 

Czego i Tobie życzę jeśli chodzi o zegarki 😂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o znajomych z giełdy towarowej. To rozumiem. Witam w grupie eksperckiej 🙂👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do głowy by mi nie przyszło aby zadzierać. Bazarowe pyskówki to nie moje klimaty🙂


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 09:12, ziomek1988 napisał:

Dzień dobry, przymierzam się do zakupu Explorera 1 39mm (czas oczekiwania 6-12 miesięcy :() lub używanego Oyster Perpetual 36 (3-6-9) 36mm.

 

Problem w tym, że na różnych stronach podane są różne rozmiary L2L tych zegarków a niestey bezpośredniego porównania nie mam gdzie zrobić. Czy ktoś z Was może podpowiedzieć faktyczne wymiary? 

 

Ex chcę nowego bo cena jest niższa niż większość tego co jest na chrono wystawione...z kolei OP z niebieską tarczą i 3/6/9 to tylko używka. 

 

Czas oczekiwania jest krótszy niż 12 miesięcy ale tez nie jest to tydzień. Kilka miesięcy trzeba czekać.

Jak nie chcesz czekać to jeden nasz kolega sprzedaje właśnie sztukę na bazarku i masz bez czekania oraz bez przepłacania grubej kasiorki ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lumiclock napisał:

Jakieś źródło?


Po treści podejrzewam, ze chodziło o środki ochrony roślin, ale w tej kategorii tez daleko nam do liderów.


Przepraszam, ale pracuje w branży AGRO i takie wyrazy niekompetencji mnie drażnią.

 

Jaki ożywczy wątek, przynajmniej na tle zachwytów nad tęczowymi puchnącymi w oczach  OP.

Źródło- Dane Eurostatu na przykład. Ostatnie z 2018 ale co najmniej od 2000 jesteśmy 5 konsumentem  pestycydów w krajach EU.  Za to gonimy liderów najszybciej. A o podejściu naszych rolników do „ wydajności z hektara za wszelką cenę” sporo słyszałem od osób sprzedających te cudowne produkty. Największym powodzeniem cieszą się naturalnie „te niemieckie”.

PS. Dawaj Lotus - jako samozwańczy ekspert od wszystkiego w szczególności od rozmów sam ze sobą z licznych multikont możesz teraz „zrobić podsumowanie”.... 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Desmo ja już Tobie napisałem, że nie będę reagował na Twoje insynuacje co do multikont czy kolejne próby obrażania mnie. Uważam, że w wątkach jest już zbyt dużo tematów pobocznych aby dodatkowo użytkownicy czytali wpisy ad personam.

 

Mógłbym Tobie zacytować klasyka teraz, ale nie będę tego robił , możesz zostać. 

 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.