Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ziomek1988 napisał:

Chyba czas na zmianę tematu...

 

Taka mnie naszła refleksja, pewnie część z Was ma swoje firmy a część pracuje dla kogoś. Jak reagują właściciele firm i osoby na stanowiskach wyższych od waszycy, widząc na Waszych nadgarstkach Rolka? 

 

U kumpla w firmie zaczęło się gadanie, że chyba za dobrze zarabia skoro stać go na rolexa :D spotkaliście się z takim traktowaniem sprawy? 

 

Znam kilku prezesów dużych firm, wszyscy mają zegarki <10k. Ale u zastępcy Rolex czy inna droższa marka się pojawia.

Jak ktoś sobie kupuje drogi zegarek, to słaba karta przetargowa by później prosić o podwyżkę i gadać że rodzina się powiększa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dzikipl napisał:

 

Znam kilku prezesów dużych firm, wszyscy mają zegarki <10k. Ale u zastępcy Rolex czy inna droższa marka się pojawia.

Jak ktoś sobie kupuje drogi zegarek, to słaba karta przetargowa by później prosić o podwyżkę i gadać że rodzina się powiększa.

 

 

Ale jak się powie, że ten rolex to inwestycja, którą dasz na 18 urodziny synowi, to robi się przyjaźniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dzikipl napisał:

 

Znam kilku prezesów dużych firm, wszyscy mają zegarki <10k. Ale u zastępcy Rolex czy inna droższa marka się pojawia.

Jak ktoś sobie kupuje drogi zegarek, to słaba karta przetargowa by później prosić o podwyżkę i gadać że rodzina się powiększa.

 

 

Argument bez sensu, do tego ponad 90% Polaków nie rozpoznaje co kto ma na nadgarstku. Jeśli szef tak postrzega swojego pracownika, to niezbyt dobrze o nim świadczy. Ja np. poruszam się komunikacją miejską i rowerem, więc np. nie muszę kupować samochodu i mogę sobie Rolka za takowego kupić. Podwyżkę daje się za rezultaty pracy, nie na podstawie tego jak kto wygląda. Wg takiej argumentacji, najlepiej na rozmowę przyjść w garniturze za 300 zł i wyglądać „biednie”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, beniowski napisał:

Argument bez sensu, do tego ponad 90% Polaków nie rozpoznaje co kto ma na nadgarstku. Jeśli szef tak postrzega swojego pracownika, to niezbyt dobrze o nim świadczy. Ja np. poruszam się komunikacją miejską i rowerem, więc np. nie muszę kupować samochodu i mogę sobie Rolka za takowego kupić. Podwyżkę daje się za rezultaty pracy, nie na podstawie tego jak kto wygląda. Wg takiej argumentacji, najlepiej na rozmowę przyjść w garniturze za 300 zł i wyglądać „biednie”.

Ale wydaje mi się, że takie jest niestety "polskie" postrzeganie. Przychodzisz po podwyżkę bo potrzebujesz kasy? To sprzedaj rolexa...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał:

Argument bez sensu, do tego ponad 90% Polaków nie rozpoznaje co kto ma na nadgarstku. Jeśli szef tak postrzega swojego pracownika, to niezbyt dobrze o nim świadczy. Ja np. poruszam się komunikacją miejską i rowerem, więc np. nie muszę kupować samochodu i mogę sobie Rolka za takowego kupić. Podwyżkę daje się za rezultaty pracy, nie na podstawie tego jak kto wygląda. Wg takiej argumentacji, najlepiej na rozmowę przyjść w garniturze za 300 zł i wyglądać „biednie”.

 

Sytuacja idealna że za rezultaty, praktyka jest inna. Przełożyłeś wszystko na skrajność, nie chodzi o garnitury za 300pln a za głupie wydatki za 50k.

Sam mam pracowników i lepiej się czuję jak wypłacam premię temu kto zbiera na dom a gorzej temu który to "roztrwoni". Ci co kasę przepuszczają swoje dostają, ale jak firma miała lepszy okres to wolę wypłacić dodatkową premię, niezależną od obrotowej, temu kto wyda to rozsądnie.

Ja kupiłem pierwszy drogi zegarek dopiero wtedy gdy nie musiałem na niczym innym oszczędzać i wydane pieniądze nie były zauważalne w domowym budżecie.

Nie wyobrażam sobie kupowanie zegarka np zamiast samochodu. Który jest użyteczny i przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ziomek1988 napisał:

Ale wydaje mi się, że takie jest niestety "polskie" postrzeganie. Przychodzisz po podwyżkę bo potrzebujesz kasy? To sprzedaj rolexa...

 

Myślę, że to nie jest tylko takie polskie.

Mam znajomego w  Niemczech, który mając dobrze prosperującą średnią firmę do wszystkich swoich dostawców jeździ nowym BMW M850xi, ale do odbiorców bierze zawsze służbowego VW Arteona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dzikipl napisał:

 

Sytuacja idealna że za rezultaty, praktyka jest inna. Przełożyłeś wszystko na skrajność, nie chodzi o garnitury za 300pln a za głupie wydatki za 50k.

Sam mam pracowników i lepiej się czuję jak wypłacam premię temu kto zbiera na dom a gorzej temu który to "roztrwoni". Ci co kasę przepuszczają swoje dostają, ale jak firma miała lepszy okres to wolę wypłacić dodatkową premię, niezależną od obrotowej, temu kto wyda to rozsądnie.

Ja kupiłem pierwszy drogi zegarek dopiero wtedy gdy nie musiałem na niczym innym oszczędzać i wydane pieniądze nie były zauważalne w domowym budżecie.

Nie wyobrażam sobie kupowanie zegarka np zamiast samochodu. Który jest użyteczny i przydatny.

Widzisz, nie wyciągaj wniosków nie znając kogoś. Skąd wiesz kiedy i za co kupiłem Rolexa (a mam ich kilka)? A jak potrzebuję samochodu, biorę służbowy żony (wart więcej niż niejedno mieszkanie). Jeśli wg siebie wiesz lepiej na co twoi pracownicy powinni wydawać pieniądze niezbyt dobrze o tobie świadczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podwyżka powinna być powiązana ze wzrostem kompetencji na stanowisku a premia z realizacją wyznaczonych celów. Tyle teoria.

Managerowie mają czasami tendencje do „wyrównywania w górę” pracownikom gorzej sytuowanym co może nie jest biznesowe , ale hej, życie to nie tylko zasady. Jeśli jednak to działa odwrotnie , czyli obniżamy komuś bo ma zaplecze, gra w kasynie , to mogą się pojawić wątpliwości...

Wbrew pozorom wydaje mi się że nawet jeśli jedno i drugie nie jest powszechne , to funkcjonuje w praktyce.

 

Osobiscie nie spotkałem się z sytuacja w której Rolex pomógł lub przeszkodził pracownikowi.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał:

A podane konta to creme de la creme naszego forumowego trolla.


Przepraszam,że ignoruje Twoje posty ale musiałbym spędzić cały dzień na ich lekturze, sporo contentu produkujesz dla miłośników. 
Za wikipedią:

Trollowanie (ang. trolling) – antyspołeczne zachowaniecharakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych czatów i sieci społecznościowych. Polega ono na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia poprzez wysyłanie kontrowersyjnych, napastliwych, często nieprawdziwych przekazów[1]. Nazwa pochodzi od Trolli.


 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Maserati napisał:


Przepraszam,że ignoruje Twoje posty ale musiałbym spędzić cały dzień na ich lekturze, sporo contentu produkujesz dla miłośników. 
Za wikipedią:

Trollowanie (ang. trolling) – antyspołeczne zachowaniecharakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych czatów i sieci społecznościowych. Polega ono na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia poprzez wysyłanie kontrowersyjnych, napastliwych, często nieprawdziwych przekazów[1]. Nazwa pochodzi od Trolli.


 

Chyba wystarczy...

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rodzina nie ma pretensji że tak siedzisz z telefonem przy tyłku od rana do późnego wieczora? 


P.S

Delmondo mi coś mówi. Krezus niewiele.
 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, just_nobody07 napisał:

Właśnie sobie przypomniałem dlaczego się poprzednio wypisałem z forum. Dzięki za przypomnienie.

Oj tam. Czasem ;) jest bardzo dobrze poczytać głupoty.  

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybitny ignorant broni legendarnego eksperta.

Pewnie jest to możliwe szczególnie w tym wątku.

Oczywiście odbieram to sympatycznie.

 

 

 

 

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie broniłbym tego Lotusa brzydkiego. Sam to robi przecież (między banami) skutecznie.

Jeśli tu jesteś trochę to znasz ten niepowtarzalny koloryt i nie wiem dlaczego Ci przeszkadza.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej branży jak ktos chce zaimponować to kupuje kolekcję białej broni, zabytkowy pałac, połać lasu z lądowiskiem, żeby znajomych sprowadzić na imprezę,  żaglówkę, stadninę, gorzelnię, żeby wódke ze swoim nazwiskiem wypuscic itp. a  to są na prawdę prości ludzie i u nikogo R nie znajdziesz. Tutaj są walki o to czy kogoś stać na zegarek w cenie jednej imprezy. Teraz rozumiem dlaczego nigdy nie kupię R. i jedyne na co mnie było stać to Luminox, Citizen a ostatnio Omega, bo zawsze chciałem się poczuć jak szpieg.

Edytowane przez lumiclock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumilock, co to za branża, w której zabytkowy pałac bądź połać lasu z lądowiskiem kupuje się by komuś zaimponować, a stadninę żeby znajomych sprowadzić na imprezę ?  Do tego jaką imprezę zrobisz na żaglówce ?

Edytowane przez mroova
"na prawdę" to ciekawe, co piszesz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lumilock, co to za branża, w której zabytkowy pałac bądź połać lasu z lądowiskiem kupuje się by komuś zaimponować, a stadninę żeby znajomych sprowadzić na imprezę ?  Do tego jaką imprezę zrobisz na żaglówce ?

Polityka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Czyta się to wszystko fajnie bardzo.

Że się udzielają użytkownicy po latach tylu bez słowa, nagle, cieszy również.

Zauważyłem, u kolegi @byniek zwyczaj dziwny jakiś, co drugie słowo na Caps Lock pisane. Ma to zamiar jakiś w pisaniu mieć?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szyszkops  Poczytaj kiedyś oświadczenia majątkowe polityków. Niezamożna ta branża 🙂 A w zegarki, to już szczególnie uboga, zwłaszcza po casusie Nowaka (Ulysse Nardin) i Gawłowskiego (Carrera chyba jako łapówka), tylko Kwaśniewski (m.in. Brege - dzięki p. Filipie, zapamiętałem) i Miller (IWC Portugieser Chrono) się nie szczypali..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.