Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, nicon napisał:

W temacie niezmiennie wesoło. 100% racji, ale kolega chyba z zagranicy i zapomniał albo w ogóle nie zna jaka jest relacja pracodawca pracownik w polskiej firmie. Tutaj to jest trochę tak jak chłop pańszczyźniany - właściciel ziemski, prośba o podwyżkę to żebry które trzeba uzasadnić chorobą babci czy tam inną chemioterapią. Kto pracował u polskiego janusza biznesu ten się w cyrku nie śmieje.

Postaram się już nie wypowiadać na tematy okołozegarkowe w takim tonie - nie chce mi się tłumaczyć że zwykły zegarek jakim jest np. Rolex można kupić nie musząc wcześniej się głodzić, zabezpieczyć rodzinę, wybudować dom, odchować dzieci, no i oczywiście kupiwszy samochód. Mea culpa i siedzę cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dorian06 napisał:

Porównując Suba do SMP co takiego lepszego jest wg. Ciebie w SMP   Pytam poważnie bez zadnych podtekstów. 


Bardzo trudne zadanie dałeś Omedze, wystawiłeś ją na suba🙂.

SMP (2018+) to moim zdaniem antynagnetyzm, shock resistance, metas, silicon bs, ceramiczna tarcza, szafir od spodu, antyrefleks, koperta na oko piękne szlify dopieszczone interesującymi kształtami, w tym niespasione ucha.Chyba jest też wygodniejszy omegowy guide lock. To porównując do naszych subów, czyli poprzedniej generacji.

Generalnie , tak bez emocji, trzymając oba w ręku , Omega wygląda lepiej.

 

Nie koncentrowałem się tutaj na zaletach suba. Wybierając między tymi pozycjami wybieram suba ponieważ m.in z nim możesz rozbudowywać dalej ale już nie musisz.
Gdybym nie miał żadnego, przy dzisiejszych problemach i szalonych cenach, wybieram Omegę bez żalu. Przy Omedze 2018+ musiałbym jednak rozbudowywać kolekcje dalej.

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że porównasz obecne modele. 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnego nie miałem nawet w ręku i przyznam, że za bardzo się nie wczytywałem w detale nowego. Ale dla mnie wystarczy, że ma nowy mechanizm z lepszą precyzją oraz wydajnością plus poprawki w sylwetce i werdykt jest prosty: nowy Sub to lepszy (jakościowo) zegarek od SMP2018.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Maserati napisał:
31 minut temu, Maserati napisał:

... werdykt jest prosty: nowy Sub to lepszy (jakościowo) zegarek od SMP2018.


W wielu porównaniach pomiędzy tymi wspaniałymi markami staniesz przed dylematem: wolisz lepszy zegarek czy Rolexa.

 

widzę nieścisłość w Twoich wypowiedziach. Zdecyduj się w końcu, który jest lepszy 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Maserati napisał:

...

W wielu porównaniach pomiędzy tymi wspaniałymi markami staniesz przed dylematem: wolisz lepszy zegarek czy Rolexa.

 

39 minut temu, Maserati napisał:

...

werdykt jest prosty: nowy Sub to lepszy (jakościowo) zegarek od SMP2018.

Czyli który w koncu lepszy  

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, gruby2000 napisał:

widzę nieścisłość w Twoich wypowiedziach. Zdecyduj się w końcu, który jest lepszy 😄


Znaczy jest spore zapotrzebowanie i zainteresowanie na eksperckie podsumowania😉:

1.Nowy Sub lepszy od nowej SMP.

2.Nowa SMP lepsza od starego suba.

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maserati napisał:

Znaczy jest spore zapotrzebowanie i zainteresowanie na eksperckie podsumowania😉:

1.Nowy Sub lepszy od nowej SMP.

2.Nowa SMP lepsza od starego suba.

 

Zawsze jest zapotrzebowanie na ekspertów.  ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maserati napisał:


Znaczy jest spore zapotrzebowanie i zainteresowanie na eksperckie podsumowania😉:

1.Nowy Sub lepszy od nowej SMP.

2.Nowa SMP lepsza od starego suba.

 

Inne były moje intencje ale niech Ci będzie, skoro to pozwoli połechtać Twoje ego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał:

Zawsze jest zapotrzebowanie na ekspertów.  ;)

Połamane drzewa i te sprawy... :lol: Ale ta ostatnia ekspertyza jest trafiona w punkt. Lepsza precyzja, tak na sucho - to ma sens :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że w recenzji nie wspominasz ani słowem o nowym mechanizmie w Submarinerze. Ścięcie uszu urasta do poważnej zmiany, a o nowym mechanizmie nic a nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko, to zapięcie w nowej referencji jest deko krótsze.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie jak odróżnić oryginalne pudło rolexa od chińskich podróbek, patrząc tylko na fotki? 

 

Zegarek który nabywam ma dokumenty bez pudełka, szukałem dość długo i jak jednego gościa pociągnąłem za język to się okazało, że chciał mi sprzedać pudło z Dalekiego Wschodu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dorzucimy dodatkową wskazówkę, zmniejszymy trochę koronkę i zmienimy bezel to już jubilee pasuje?😉 😁

B0692179-0D9C-4B10-89CE-7E64BC10265A.jpeg

4D486146-D541-45C2-A468-69D52BDCAC82.jpeg

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak dorzucimy dodatkową wskazówkę, zmniejszymy trochę koronkę i zmienimy bezel to już jubilee pasuje? 


Tera jest, Panie, legitnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.