Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, memento mori napisał:

Też jestem zaskoczony hojnością i dobrodusznością forumowiczów. Nie wiadomo co teraz zrobić... 🤪

Wielkie gratki - ciesz sie wspanialym zegarkiem, tylko uwazaj na koszule, bo latwo lapie ryski 😁😂😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za oferty kupna i niesłuszne gratulacje 🙂 To nie mój zegarek i nie moje zdjęcie, ale jak na nie trafiłem i spojrzałem na datę to nie mogłem się powstrzymać. 😂

Ci którzy mnie znają z prywatnych spotkań wiedzą, że Daytona, Hulk i Pepsi to nie są zegarki o których marzę, które bym kupił nawet gdyby były dostępne bez kolejek. To zegarki dopiero na około 8-10 lub nawet dalsze pozycje w mojej kolekcji marzeń i wcale nie wyprzedzałyby ich PP, VC etc.

 

spacer.png

 

P.S. Był żart z Hulkiem kiedyś, 2 lata temu z GMT Pepsi, teraz z Daytoną i chyba już skończyły mi się tematy 😛

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, memento mori napisał:

Dziękuję za oferty kupna i niesłuszne gratulacje. To nie mój zegarek i nie moje zdjęcie, ale jak na nie trafiłem i spojrzałem na datę to nie mogłem się powstrzymać. 😂

Ci którzy mnie znają z prywatnych spotkań wiedzą, że Daytona, Hulk i Pepsi to nie są zegarki o których marzę, które bym kupił nawet gdyby były dostępne bez kolejek. To zegarki dopiero na około 8-1- lub nawet dalszej pozycji w mojej kolekcji marzeń i wcale nie wyprzedzałyby ich PP, VC etc.

 

spacer.png

 

P.S. Był żart z Hulkiem kiedyś, 2 lata temu z GMT Pepsi, teraz z Daytoną i chyba już skończyły mi się tematy 😛

Tak też myślałem.  A Daytona to tylko w złocie.😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek39 napisał:

W sumie wczorajsze , śliczna parka emoji41.png6d546b8058cde7016e8ffc205556b113.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na fb było więcej nogi widać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na fb było więcej nogi widać

No, pomyliłem zdjęcia i żeby nie na pusto , dziś wszyscy tak leżymy 23bf61dcdf080b416298f70f3a0827eb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotrek39 napisał:

W sumie wczorajsze , śliczna parka emoji41.png

Bardziej mi się podoba DJ.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej mi się podoba DJ.

Oj tak , ten TT ze złotą tarczą jest naprawdę świetny. To 36mm , i prawdę mówiąc , miałem ochotę 41 nabyć do pary ale na żywo ten YM wygrał. 192236af91f9a96563428d8cfe020893.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek39 masz piękną kolekcje R.

 

Ale króla nie masz😏

62F6C01A-831B-4784-815C-A3A84AB34EAD.jpeg


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=92230]piotrek39[/mention] masz piękną kolekcje R.
 
Ale króla nie masz
62F6C01A-831B-4784-815C-A3A84AB34EAD.thumb.jpeg.43696815cbeab7c08c9d778cad58ccf9.jpeg

Wybacz , miał bym dawno król mnie nie kręci za króla mam tego pieszczocha 15e3dd69c1d0a9c16f268d6014e6af32.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek39 napisał:


Oj tak , ten TT ze złotą tarczą jest naprawdę świetny. To 36mm , i prawdę mówiąc , miałem ochotę 41 nabyć do pary emoji57.png ale na żywo ten YM wygrał.

Ten YM również jest świetny.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas zastanawiałem się nad ExpI i ostatecznie przeważył jeden czynnik.

Dość dziwne, że nikt nie zwraca uwagi na jeden aspekt zapięć w bransoletach Rolexa - są straszliwie długie. Na przykład w bransolecie DJ36 zapięcie ma długość 4,5 cm (liczę razem zapięcie i jedno ogniwo, które jest na sztywno zamontowane z zapięciem).

Skutek tego taki, że strasznie ciężko dopasować bransoletę tak, aby dobrze układała się dookoła nadgarstka i zapięcie nie wypychało bransolety na zewnątrz. W moim przypadku to jest na styk - ciężko mi wyobrazić jak ta bransoleta może dobrze układać się na nadgarstku poniżej 17 cm.

Akurat w DJ36 jest stosunkowo krótkie - poniżej zdjęcia z WUS zapięć SubC (po lewej i górne na drugim zdjęciu) i ExpI:
D40F5CB7-4480-4F0A-8508-516351A770A5_zpsllx4ch7e.jpg

14B61E1D-AE71-45E4-8D16-965F87071C6A_zpsy9myy6ip.jpg

 

Według autora z WUS sama obudowa zewnętrzna zapięcia SubC ma 45 mm, a do tego trzeba doliczyć parę milimetrów ogniwa przy zapięciu, które zapewne jest nieruchome. Natomiast w ExpI jest jeszcze więcej - na oko z 1 cm.
Ja się pytam, jak może to dobrze leżeć na nadgarstkach poniżej 17-18 cm? Skąd te zachwyty nad bransoletą, że niby taka wygodna, skoro na mniejszym nadgarstku to nie ma prawa przylegać do ręki - płaskie zapięcie musi wypychać bransoletę. Rozumiem, że problem nie istnieje, jak się ma łapę pudziana, ale większość ludzi takiej raczej nie ma. ;)

Oczywiście o wycentrowaniu zapięcia też nie może być mowy (może poza tym z SubC).

 

Czy są tu może posiadacze np. ExpI (214270), nadgarstka <17 cm i zechcą wyprowadzić mnie z błędu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Exa i nadgarstek 17,5-18 cm i nic nie wypycha bransolety. Skąd jesteś? Jeśli W-wa lub okolice to może zobaczyłbyś na żywo zanim nas pozamykają w domach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RysiekOchodzki napisał:

Ja mam Exa i nadgarstek 17,5-18 cm i nic nie wypycha bransolety. Skąd jesteś? Jeśli W-wa lub okolice to może zobaczyłbyś na żywo zanim nas pozamykają w domach :)

 

Też Wwa. Ja akurat mam z 0,5 cm mniej.

Na żywo byłoby najlepiej, ale to przy okazji jakoś. Chyba, że to gdzieś w okolicy i nie byłoby trzeba tarabanić się na drugi koniec miasta. ;)
Ja bywam w okolicach pl. Unii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, machlo napisał:

 

Też Wwa. Ja akurat mam z 0,5 cm mniej.

Na żywo byłoby najlepiej, ale to przy okazji jakoś. Chyba, że to gdzieś w okolicy i nie byłoby trzeba tarabanić się na drugi koniec miasta. ;)
Ja bywam w okolicach pl. Unii.

Ile masz płaskiej części nadgarstka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RysiekOchodzki napisał:

Ile masz płaskiej części nadgarstka?

 

Od spodu, takiej praktycznie płaskiej to z ~45 mm, a od krawędzi do krawędzi nadgarstka to ~55 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, machlo napisał:

 

Od spodu, takiej praktycznie płaskiej to z ~45 mm, a od krawędzi do krawędzi nadgarstka to ~55 mm.

U mnie od krawędzi do krawędzi jest ok. 60mm. IMO nie będziesz miał żadnego problemu. Jakby co to wysyłam PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 16,8cm nadgarstek i zapięcie Ex1 w ogóle mi nie przeszkadza. Wawa, jakby co, to bywam w okolicach BlueCity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Dziwne to zapięcie w dolnej części zdjęcia. Wygląda jak franken. Jeżeli tak jest w rzeczywistości w ex1, to sporo stali się marnuje - dolna część zapięcia powinna odpowiadać górnej, mniej więcej, bo tam nie ma żadnej regulacji - tylko bransoleta wysuwa się z zapięcia. Po co co więc to, co styka się z nadgarstkiem jest takie długie?

Oczywiście chodzi o rozmiar po otwarciu zapięcia i o możliwość założenia zegarka na rękę😔

Edytowane przez hubex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zapięciem wszystko jest ok. W GMT II jest to samo zapięcie - bardzo zresztą wygodne.

20201027_182212-01.jpeg

20201027_182526-01.jpeg

20201027_182311-01.jpeg

20201027_182446-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, machlo napisał:

Przez jakiś czas zastanawiałem się nad ExpI i ostatecznie przeważył jeden czynnik.

Dość dziwne, że nikt nie zwraca uwagi na jeden aspekt zapięć w bransoletach Rolexa - są straszliwie długie. Na przykład w bransolecie DJ36 zapięcie ma długość 4,5 cm (liczę razem zapięcie i jedno ogniwo, które jest na sztywno zamontowane z zapięciem).

Skutek tego taki, że strasznie ciężko dopasować bransoletę tak, aby dobrze układała się dookoła nadgarstka i zapięcie nie wypychało bransolety na zewnątrz. W moim przypadku to jest na styk - ciężko mi wyobrazić jak ta bransoleta może dobrze układać się na nadgarstku poniżej 17 cm.

Akurat w DJ36 jest stosunkowo krótkie - poniżej zdjęcia z WUS zapięć SubC (po lewej i górne na drugim zdjęciu) i ExpI:
D40F5CB7-4480-4F0A-8508-516351A770A5_zpsllx4ch7e.jpg

 

 

Według autora z WUS sama obudowa zewnętrzna zapięcia SubC ma 45 mm, a do tego trzeba doliczyć parę milimetrów ogniwa przy zapięciu, które zapewne jest nieruchome. Natomiast w ExpI jest jeszcze więcej - na oko z 1 cm.
Ja się pytam, jak może to dobrze leżeć na nadgarstkach poniżej 17-18 cm? Skąd te zachwyty nad bransoletą, że niby taka wygodna, skoro na mniejszym nadgarstku to nie ma prawa przylegać do ręki - płaskie zapięcie musi wypychać bransoletę. Rozumiem, że problem nie istnieje, jak się ma łapę pudziana, ale większość ludzi takiej raczej nie ma. ;)

Oczywiście o wycentrowaniu zapięcia też nie może być mowy (może poza tym z SubC).

 

Czy są tu może posiadacze np. ExpI (214270), nadgarstka <17 cm i zechcą wyprowadzić mnie z błędu? ;)

 

Jak wiesz mamy bardzo podobne nadgarstki i mogę Ci powiedzieć, że bransa w Exie leży idealnie i nigdy jej nie czułem na przymiarkach i przy noszeniu.

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak u mnie. Ciężko zdjęcie zrobić przy tak wygiętej ręce, stąd na foto wydaje się, jakby odstawała, ale w rzeczywistości jest świetnie.  🙂

 

20201027_194050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takiej konstrukcji zapięcie otwiera się bardzo szeroko ułatwiając zakładnie zegarka.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.