Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wysyp zdjęć. ;)
Nie no spoko, na większych nadgarstkach to jest raczej dobrze.

Pytanie jak na mniejszych - czy dobrze jest zarówno, gdy zegarek jest przed i za przegubem? No i oczywiście, gdy zegarek po drugiej stronie jest wycentrowany na nadgarstku.

 

Może pokażę, o co mi chodzi.
50537071928_a1c7c20f69_c.jpg

Z jednej strony fajnie byłoby zdjąć ogniwo z "6", żeby w punkcie nie było takiego zagięcia, ale wtedy, jak zegarek jest bliżej dłoni, to koperta nie jest centralnie na nadgarstku i bransoleta ciągnie w kierunku "6".
Odnośnie długości zapięcia, to w punkcie 2 jest teraz na styk - na mniejszym nadgarstku zapięcie wypychałoby bransoletę i byłoby kanciaste zagięcie.
No i mniej istotna sprawa wypośrodkowanie zapięcia - mam teraz tak i nie ma lepszego ustawienia. ;)

50537100958_4be482f4b5_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest na rynku sporo bransolet, w których ryzyko niedopasowania jest znacznie większe niż w Rolexie. Jak żyć?

Ale nie martwcie się , wraz  z OCD dostaliście na pewno jakiś wybitny talent. 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, desmo napisał:

Panowie, jest na rynku sporo bransolet, w których ryzyko niedopasowania jest znacznie większe niż w Rolexie. Jak żyć?

Ale nie martwcie się , wraz  z OCD dostaliście na pewno jakiś wybitny talent. 😉 

 

Przecież to brasoleta Rolexa, a nie jakaś każda inna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, machlo napisał:

 

Przecież to brasoleta Rolexa, a nie jakaś każda inna. ;)

Kwestia kilku prób. Przy kombinacji ogniwo+ punkty mocowania w zapince+ easy link da się coś zrobić. Spróbuj idealnie dopasować Cartiera Santosa 😉  A dla miłośników z natręctwami Rolex robi Tudora Pelagosa z dynamicznym dopasowaniem 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, desmo napisał:

Kwestia kilku prób. Przy kombinacji ogniwo+ punkty mocowania w zapince+ easy link da się coś zrobić. Spróbuj idealnie dopasować Cartiera Santosa 😉  A dla miłośników z natręctwami Rolex robi Tudora Pelagosa z dynamicznym dopasowaniem 😉

 

Próbowałem wszelkich kombinacji (mikroregulacja co 3,5 mm, a ogniwo 6 mm) - spisałem sobie na kartce wszystkie możliwości i wydaje mi się, że była gdzieś luka i nie da się co do 1 mm wyregulować, przydałoby się ogniwo o długości 1.5. Nadal pozostaje problem z długością tej części zapięcia między ogniwami a nadgarstkiem.
Cartier to wiadomka - pasuje albo nie. Koń, jaki jest, każdy widzi. Ja mam farta i pasuje - to chyba najwygodniejsza bransoleta jaką miałem dotąd.

Odnośnie regulacji to IMO ostatnia Manta ma najlepiej to rozwiązane:

- małe zapięcie z opcją wydłużenia o 3 mm
- pół ogniwa

Nie ma takiej opcji, żeby komuś nie udało się idealnie dopasować.

W GSach w sumie też jest ok, bo też są pół ogniwa i minimalistyczne zapięcie, tylko brak opcji wydłużania o 2-3 mm na szybko.

Zapięcie Omegi z 3-stopniową regulacją też jest raczej krótsze i daje wystarczającą regulację.

 

Mi chodzi o to, że powtarzane zachwyty nad bransoletami Rolexa, a przemilcza się ten istotny z punktu widzenia użytkowania szkopuł. Wykończenie i spasowanie - ok, jest bardzo dobrze. Natomiast zapięcie - są lepsi. :)

Zaczynałem się napalać na ExpI, no i mi przeszło z tego powodu. Może to i dobrze, ale dam szansę jeszcze przy okazji na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Przecież to brasoleta Rolexa, a nie jakaś każda inna.

Machlo - miałem z zamieciami i bransoletami podobne dylematy. Moja rada wg zdjęć - przełóż jedno ogniwo z 6 na 12 i IMO powinno być znacznie lepiej- generalnie symetryczne zapięcie względem koperty tak jak pokazałeś na zdjęciu drugim np u mnie nigdy nie jest właściwe - weź pod uwagę, że mało kto ma symetryczny nadgarstek - kości przedramienia zmieniają swoje położenie względem siebie - gdy podziwiasz zapięcie są ułożone równolegle, podczas sprawdzania czasu krzyżują się , dlatego to tak trudne aby uzyskać dobry kompromis.
Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, nomysz4 napisał:


Machlo - miałem z zamieciami i bransoletami podobne dylematy. Moja rada wg zdjęć - przełóż jedno ogniwo z 6 na 12 i IMO powinno być znacznie lepiej- generalnie symetryczne zapięcie względem koperty tak jak pokazałeś na zdjęciu drugim np u mnie nigdy nie jest właściwe - weź pod uwagę, że mało kto ma symetryczny nadgarstek - kości przedramienia zmieniają swoje położenie względem siebie - gdy podziwiasz zapięcie są ułożone równolegle, podczas sprawdzania czasu krzyżują się , dlatego to tak trudne aby uzyskać dobry kompromis.
Powodzenia!

 

Nie mam R, ale problem znam i tak jak napisałeś, u mnie także zawsze od szóstej musi być krócej, wtedy zapięcie ciągnie kopertę do wewnętrznej strony ręki i rzadko kiedy zegarek w ciągu dnia opiera się na zewnętrznej stronie - "nie ucieka" w kierunku kości łokciowej (sprawdziłem w google :D). Dodatkowo takie przesunięcie powoduje, że od spodu to długie zapięcie nie będzie Ci wystawać i wypychać bransolety. No ale to wszystko zależne od budowy nadgarstka. Ja mam zawsze ten problem z tudorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, machlo napisał:

Próbowałem wszelkich kombinacji (mikroregulacja co 3,5 mm, a ogniwo 6 mm) - spisałem sobie na kartce wszystkie możliwości i wydaje mi się, że była gdzieś luka i nie da się co do 1 mm wyregulować, przydałoby się ogniwo o długości 1.5. Nadal pozostaje problem z długością tej części zapięcia między ogniwami a nadgarstkiem.
Cartier to wiadomka - pasuje albo nie. Koń, jaki jest, każdy widzi. Ja mam farta i pasuje - to chyba najwygodniejsza bransoleta jaką miałem dotąd.

Odnośnie regulacji to IMO ostatnia Manta ma najlepiej to rozwiązane:

- małe zapięcie z opcją wydłużenia o 3 mm
- pół ogniwa

Nie ma takiej opcji, żeby komuś nie udało się idealnie dopasować.

W GSach w sumie też jest ok, bo też są pół ogniwa i minimalistyczne zapięcie, tylko brak opcji wydłużania o 2-3 mm na szybko.

Zapięcie Omegi z 3-stopniową regulacją też jest raczej krótsze i daje wystarczającą regulację.

 

Mi chodzi o to, że powtarzane zachwyty nad bransoletami Rolexa, a przemilcza się ten istotny z punktu widzenia użytkowania szkopuł. Wykończenie i spasowanie - ok, jest bardzo dobrze. Natomiast zapięcie - są lepsi. :)

Zaczynałem się napalać na ExpI, no i mi przeszło z tego powodu. Może to i dobrze, ale dam szansę jeszcze przy okazji na żywo.

 

Na zdjęciach, które wrzuciłeś jest chyba nieprodukowany już DJ II? W obecnych modelach OP, DJ36/41, EX I/II itp. ma się do dyspozycji:

- ogniwo 6/10 mm (jubilee/oyster)

- easy link 5 mm

- mikroregulacja (te 3 otwory mają rozstaw 2-2.5 mm chyba, a nie 3.5?)

 

Co pozwala na idealne dopasowanie, które nie wymaga nawet skoku co 1 mm, ponieważ 2 mm jest w zupełności wystarczające.

 

Poniżej ciekawostka w postaci podkładki na dekiel i gumowej kropki dla starszych referencji 😄

https://www.minus4plus6.com/bracelet.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, memento mori napisał:

 

Na zdjęciach, które wrzuciłeś jest chyba nieprodukowany już DJ II? W obecnych modelach OP, DJ36/41, EX I/II itp. ma się do dyspozycji:

- ogniwo 6/10 mm (jubilee/oyster)

- easy link 5 mm

- mikroregulacja (te 3 otwory mają rozstaw 2-2.5 mm chyba, a nie 3.5?)

 

Co pozwala na idealne dopasowanie, które nie wymaga nawet skoku co 1 mm, ponieważ 2 mm jest w zupełności wystarczające.

 

Poniżej ciekawostka w postaci podkładki na dekiel i gumowej kropki dla starszych referencji 😄

https://www.minus4plus6.com/bracelet.php

 

U mnie jest 126234. Te wymiary to podawałem z pamięci. Niemal jestem pewien, że wielokrotność mikroregulacji nie pokrywa się z easylinkiem i długością ogniwa, więc daje sporo kombinacji. Stąd ta mikroregulacja to +/- 3.5 mm.

Ogólnie wolałbym nieco ciaśniej mieć, ale po wielu próbach i kombinacjach zostałem przy tym ustawieniu, bo przy tym najlepiej układał mi się wokół nadgarstka.

Kombinacje wyglądają tak:
image.png.db56145c45ee9fc86260026e81270ff3.png

Komfort poprawiłoby na pewno krótsze zapięcie. Tu właśnie widzę potencjalny problem w ExpI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, machlo napisał:

 

U mnie jest 126234. Te wymiary to podawałem z pamięci. Niemal jestem pewien, że wielokrotność mikroregulacji nie pokrywa się z easylinkiem i długością ogniwa, więc daje sporo kombinacji. Stąd ta mikroregulacja to +/- 3.5 mm.

 

Wyszedł na zdjęciu nienaturalnie grubo jak na DJ41, stąd też pytanie o DJ II.

 

Wystarczy przyłożyć bransoletę to rozstawu otworów i na oko porównać czy jedno ogniwo (6 mm) jest dłuższe, równe czy krótsze i będzie wiadomo, czy są rozstawione co 3.5mm czy co 2/3 mm. Być może ja błędnie zapamiętałem tę wartość, ale 3.5 mm wydaje mi się bardzo dużą wartością jak na mikroregulację w nowych zapięciach (w starszych blaszkowych prędzej tak było).

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, memento mori napisał:

 

Wyszedł na zdjęciu nienaturalnie grubo jak na DJ41, stąd też pytanie o DJ II.

 

Wystarczy przyłożyć bransoletę to rozstawu otworów i na oko porównać czy jedno ogniwo (6 mm) jest dłuższe, równe czy krótsze i będzie wiadomo, czy są rozstawione co 3.5mm czy co 2/3 mm. Być może ja błędnie zapamiętałem tę wartość, ale 3.5 mm wydaje mi się bardzo dużą wartością jak na mikroregulację w nowych zapięciach (w starszych blaszkowych prędzej tak było).

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=636541

w linii "inside + opened = - 1.5mm" machnął się - powinno być +1.5mm

d1696b286c343d56f22cc99cb17d06f9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie, że udało Ci się znaleźć informację, ponieważ też szukałem, ale bezskutecznie. Niemniej jak będę miał okazję to sam zmierzę ten rozstaw suwmiarką/linijką, gdyż nadal mi to nie daje spokoju 😛 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem oczywiście, że standardowe ( bez glidelocka) rozwiązanie Rolexa jest gdzie po środku bransoletowej doskonałości bo nie umożliwia skoku co 1 mm. Mój komentarz odnosił się raczej do tego, że nie przeszkadzają mi drobne asymetrie w układaniu się  zegarka, szczególnie położenie klamry tak długo jak zegarek nie zsuwa mi się na bok ( aż mi się nie chce wierzyć że to ten 1 mm różnicy nawet przy nietypowych nadgarstkach ) Na drugim końcu skali „szaleństwa” jest na przykład pan Pieśkiewicz , którego DJ lata swobodnie po nadgarstku w górę, w dół i w bok 😉 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieśkiewicz? IMO na drugim końcu skali w luźnym noszeniu zegarków są nasze matki, żony, kochanki i córki, czyli kobiety. Najważniejsze, że producent nas nie zmusza, ale daje wybór i każdy MOŻE nosić tak jak chce.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Panowie za poziom zaawansowania rozkminy na temat bransolety, głowa pęka i szacun!

 

Eliminowanie zakupu super zegarka ze względu na 1 czy 2mm luzu na bransolecie to dla mnie temat, którego mój mózg już dziś nie ogarnia ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też, tym bardziej, że miałem trochę tych Rolków z Easylink, bez niego, Gidelock etc i zawsze bez problemu dopasowywałem bransoletę, zapięcie było wycentrowane a nadgarstek mam 16,5cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć to ważne sprawy. ;)
Osobiście lubię jak bransoleta jest możliwie jak najbardziej dopasowana dookoła do nadgarstka, żeby zegarek nie przesuwał się za mocno, ale z drugiej strony w ogóle nie uciskał - ciężko pogodzić te sprzeczne ze sobą wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pisar napisał:

Podziwiam Panowie za poziom zaawansowania rozkminy na temat bransolety, głowa pęka i szacun!

 

Eliminowanie zakupu super zegarka ze względu na 1 czy 2mm luzu na bransolecie to dla mnie temat, którego mój mózg już dziś nie ogarnia ;) 

 

Godzinę temu, Bartek79 napisał:

Mój też, tym bardziej, że miałem trochę tych Rolków z Easylink, bez niego, Gidelock etc i zawsze bez problemu dopasowywałem bransoletę, zapięcie było wycentrowane a nadgarstek mam 16,5cm.

Podzielam Wasze zdanie, pomimo trochę większej łapy. W omegowym obozie rozkminiają podobny problem :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Od "szóstej" powinno być o jedno ogniwo mniej niż od "dwunastej", wtedy dla 95% nadgarstków jest ok.

W dniu 28.10.2020 o 09:02, denver47 napisał:

 

Nie mam R, ale problem znam i tak jak napisałeś, u mnie także zawsze od szóstej musi być krócej, wtedy zapięcie ciągnie kopertę do wewnętrznej strony ręki i rzadko kiedy zegarek w ciągu dnia opiera się na zewnętrznej stronie - "nie ucieka" w kierunku kości łokciowej (sprawdziłem w google :D). Dodatkowo takie przesunięcie powoduje, że od spodu to długie zapięcie nie będzie Ci wystawać i wypychać bransolety. No ale to wszystko zależne od budowy nadgarstka. Ja mam zawsze ten problem z tudorami

 

Zgadza się, w kierunku od "6-ej" powinno yć jedno lub czasem 2 ogniwa kródej niż od "12-ej".


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Soda66 napisał:

Zgadza się. Od "szóstej" powinno być o jedno ogniwo mniej niż od "dwunastej", wtedy dla 95% nadgarstków jest ok.

 

Zgadza się, w kierunku od "6-ej" powinno yć jedno lub czasem 2 ogniwa kródej niż od "12-ej".

Sie wszystko zgadza 

IMG_20201029_093108.jpg

IMG_20201029_092853.jpg

IMG_20201029_092718.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie "maluszki" były przymierzane
Nigdy nie byłem fanem bransolet, ale jubilee robi dobre wrażenie
414d4da398d1a2f1014fdd1dfbe2ae80.jpg3733aadafb54636f2fa860de07ed241b.jpg55edbc4c461e2840a0362fd08aeeb761.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.