Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Dla was miłośnicy i posiadacze Rolex’ów to pewnie nie będzie nowość, ale szedłem dzisiaj londyńską ulicą i zwróciłem uwagę na plakacie reklamującym markę ubrań (zawsze się przyglądam zegarkom na ogłoszeniach, plakatach bannerach, reklamach) na logo pizzeri na tarczy Rolexa. Ciekawa kolaboracja :)

3B379B1A-E07B-4A08-9B59-EB84A23EC9A8.thumb.jpeg.1c9252c4e38178b543d54d05e29a01d7.jpeg
BDA11925-C693-4B83-8219-083E8ECFC07A.thumb.jpeg.8afc8010157182e16e1baaf18d613996.jpeg

Tu cała historia:

https://uk.finance.yahoo.com/amphtml/news/story-behind-bizarre-dominos-pizza-rolex-thats-auction-153011605.html

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował/chciał kupić RubberB cała czarna pasującą do Rolexa 11670 to na pw zapraszam.

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała czarna. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest, jaka jest różnica : Air king i oyster perpetural, ten taki najprostszy (entry level) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeden jest ładny a drugi nie tak najprościej tłumacząc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wybrałbym czarnego Milgaussa.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grygos napisał:

Powiedzcie mi jak to jest, jaka jest różnica : Air king i oyster perpetural, ten taki najprostszy (entry level) ?


Z eksperckiego punktu widzenia podsumowałbym różnice następująco:


1. OP jest minimalistycznym modelem dla tych którzy preferują tradycyjny design Rolexa.

2. AK jest budzącym skrajne emocje , sportowym modelem z dosyć oryginalną jak na Rolexa tarczą. Ponieważ to model sportowy to ma trochę efektowniejszą prezencje na nadgarstku od dyskretnego  OP.

3. OP jest bardziej uniwersalny, idealny jako jedyny zegarek. AK jest bardziej interesujący , będzie ciekawym uzupełnieniem większych kolekcji.

4. AK nie cieszy się takim prestiżem jak OP, w zasadzie jest wyrośniętym EXP z historią która budzi sarkastyczne komentarze znawców. AK nie jest też dla każdego ale z drugiej strony kto chciałby być taki jak wszyscy?

5. Wybór uzależniłbym od posiadanych w kolekcji zegarków oraz od tego który z tych modeli wywołuje mój uśmiech na twarzy.

P.S

Nowy OP41 jest inny w odbiorze od pozostałych OP. Też klasyka ale ze sportowym duchem.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP zawsze mi się podobały, bardzo stonowane i pasują do wszystkiego. Cieszę się, że dorwałem go gdy jeszcze produkowali tą wersję.

rc8Czj6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Grygos napisał:

Powiedzcie mi jak to jest, jaka jest różnica : Air king i oyster perpetural, ten taki najprostszy (entry level) ?

OP z najnowszej kolekcji


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie z najnowszej.  Są w necie zegarki łudząco podobne, wręcz jak OP 36 (indeksy bez cyfr) a opisany jest jako AirKing.  

7 godzin temu, KamilD napisał:

OP zawsze mi się podobały, bardzo stonowane i pasują do wszystkiego. Cieszę się, że dorwałem go gdy jeszcze produkowali tą wersję.

rc8Czj6.jpg

Ten model jest przepiękny. Trafiony w punkt.  A przy tym taki "dyskretny urok burżuazji". - Snobizm- w dobrym, baaardzo dobrym guście.

12 godzin temu, Maserati napisał:


Z eksperckiego punktu widzenia podsumowałbym różnice następująco:


1. OP jest minimalistycznym modelem dla tych którzy preferują tradycyjny design Rolexa.

2. AK jest budzącym skrajne emocje , sportowym modelem z dosyć oryginalną jak na Rolexa tarczą. Ponieważ to model sportowy to ma trochę efektowniejszą prezencje na nadgarstku od dyskretnego  OP.

3. OP jest bardziej uniwersalny, idealny jako jedyny zegarek. AK jest bardziej interesujący , będzie ciekawym uzupełnieniem większych kolekcji.

4. AK nie cieszy się takim prestiżem jak OP, w zasadzie jest wyrośniętym EXP z historią która budzi sarkastyczne komentarze znawców. AK nie jest też dla każdego ale z drugiej strony kto chciałby być taki jak wszyscy?

5. Wybór uzależniłbym od posiadanych w kolekcji zegarków oraz od tego który z tych modeli wywołuje mój uśmiech na twarzy.

P.S

Nowy OP41 jest inny w odbiorze od pozostałych OP. Też klasyka ale ze sportowym duchem.

Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Grygos napisał:

Nie, nie z najnowszej.  Są w necie zegarki łudząco podobne, wręcz jak OP 36 (indeksy bez cyfr) a opisany jest jako AirKing.  

Ten model jest przepiękny. Trafiony w punkt.  A przy tym taki "dyskretny urok burżuazji". - Snobizm- w dobrym, baaardzo dobrym guście.

Dzięki !

 

Jest to stara referencja rolex air king 114200, koledzy pisali o najnowszej 116900.

Tutaj troche historii modelu: https://www.bobswatches.com/watch-resources/rolex-air-king-history

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

12 godzin temu, Maserati napisał:

 

 

3. OP jest bardziej uniwersalny, idealny jako jedyny zegarek.

 

Tak, tak, kochanie to będzie taki mój jedyny zegarek.  Ile razy ja już żonie tak mówiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ile teraz kosztuje (rzeczywiście do zapłacenia) nowy dj41? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43890 na jubilee I z karbowanym bezelem z tego co dostawałem informację przez stronę kruka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Michal93 napisał:

43890 na jubilee I z karbowanym bezelem z tego co dostawałem informację przez stronę kruka :)

Dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Michal93 napisał:

43890 na jubilee I z karbowanym bezelem z tego co dostawałem informację przez stronę kruka :)

Naprawdę aż tyle? Kiedy kupowałem swojego DJ bez karbowanego bezela (wrzesień 2017) to wersja o której piszecie kosztowała bodajże 33 tys. zł w Kruku. Jeśli teraz kosztuje 43890 to jest to naprawdę spora podwyżka w ciągu 3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski dj41 jubilee + karbowany bezel 9,5k euro, a gładkim bezelem 7,6k euro
Różnica jest znaczna tylko ze względu na bezel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, beniowski napisał:

Naprawdę aż tyle? Kiedy kupowałem swojego DJ bez karbowanego bezela (wrzesień 2017) to wersja o której piszecie kosztowała bodajże 33 tys. zł w Kruku. Jeśli teraz kosztuje 43890 to jest to naprawdę spora podwyżka w ciągu 3 lat.

1,9k € za samą karbowaną ramkę + wysoki kurs EUR, rabat sprzed trzech lat i masz wyliczoną całą "podwyżkę" ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1900 Euro to uncja złota bez łaski. Siła marki jest.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, mario1971 napisał:

1,9k € za samą karbowaną ramkę + wysoki kurs EUR, rabat sprzed trzech lat i masz wyliczoną całą "podwyżkę" ;)

No tak, zapomniałem jeszcze o "preferencyjnym" kursie stosowanym przez polskiego dystrybutora. Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, zapomniałem jeszcze o "preferencyjnym" kursie stosowanym przez polskiego dystrybutora. Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Akurat kurs realny „dogonił” ten życzeniowy naszego AD wiec spodziewajmy się przelicznika 4,8 niebawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trzeba brać póki można. 4,7 liczyli przy euro 4,40, także póki nie ma korekty to ciagle ceny są jak wyżej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.