Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mc9 napisał:

 

Zegar piękny! Musiałeś na niego czekać 106 dni i 106 nocy, czy takie kupuję się od ręki?

 

Od ręki nie, ale czekałem mniej, 76 dni i 76 nocy. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kurzy napisał:

Z politowaniem patrzyłem na sprzedawcę, który opowiadał jaki to ładny jest DJ. Kolejka, ok. rozumiem, ale wpierw chcę oglądnąć, przymierzyć w salonie. Niech branża hifi będzie tu przykładem, jak obsługuje się klienta.

Wracam do początku, zakup zegarka Rolex w Polsce to "Dziki Zachód".

 

Coz, podobne realia sa prawie wszedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kurzy napisał:

Z politowaniem patrzyłem na sprzedawcę, który opowiadał jaki to ładny jest DJ. Kolejka, ok. rozumiem, ale wpierw chcę oglądnąć, przymierzyć w salonie. Niech branża hifi będzie tu przykładem, jak obsługuje się klienta.

Wracam do początku, zakup zegarka Rolex w Polsce to "Dziki Zachód".

 

Nie uważam, że porównanie do branży hi-fi jest trafne.

Branża hi-fi z całym szacunkiem ale chyba jednak nie chodzi aż tak, gdyby porównać półkę cenową Rolexa do czegoś analogicznego w hi-fi. Raczej nie widzę firmy w branży hi-fi gdzie produkty schodzą na pniu i są listy kolejkowe.

Rolex zwyczajnie korzysta z dobrego dla niego stosunku popytu do podaży i nie ma się czemu dziwić. Czy to dobrze czy nie to już nie mnie oceniać.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, nicon napisał:

W innych krajach też przeliczają kurs euro jak cinkciarz pod dworcem?

W innych krajach nie dojdziesz do etapu przeliczania kursu, bo grzecznie powiedzą Ci żebyś sp********

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej przyzwoitości Kruk powinien trzymać się aktualnego kursu i tyle. Przeliczanie w tym momencie po 4.7 albo i więcej to niczym się nie różni od powiedzenia żeby "sp********".

Dostępność w PL a na innych rynkach EU to zależy od modelu i rynku - może być i lepiej, i gorzej nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z dostępnością Rolexa jest wszędzie trudna. Natomiast Polska ewidentnie jest na peryferiach alokacyjnych króla.

W krajach w których jest kilku dystrybutorów konkurencja oraz obsługa klienta jest z korzyścią dla klienta. W niektórych państwach w dalszym ciągu są lokalni dilerzy którzy sprzyjają lokalnym nabywcom. 
Ale generalnie kultura obsługi klienta w tym trudnym okresie zależy bardziej od osoby niż dilera czy kraju. 
Granie kursem to nic innego jak gra na kasę, prawo sprzedawcy.

To co jest nie do zaakceptowania to brak transparentności list oraz wprowadzanie dezinformacji. Z tego można wywnioskować jaką politykę sprzedaży chce prowadzić obecnie diler więc jest to jakieś info dla klientów indywidualnych...


 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dariusz chlastawa napisał:

A czy Ty myślisz ze w innych krajach z Rolex jest łatwiej ? hahahaha

Pytasz o kolejkę, czy możliwość przymierzenia modeli wystawowych?

Prawo popytu i podaży rozumiem, ale brak modeli prezentacyjnych już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał:

Wyżej jest informacja o DJu stalowym który nie jest jakiś ultra rzadkim zegarkiem i tak było policzone. Jeżeli przyjmują inny kurs w zależności od modelu to tym bardziej mamy tutaj 3 świat. Ja nie jestem klientem na nowe modele Rolka czy zegarki w ogóle, ale gdybym był to na samej różnicy kursu miałbym fajną wycieczkę do Niemiec czy Włoch na weekend po zegarek, a satysfakcję z nie wspierania polskich nosaczy dostaję gratis :D

Zahaczyłeś mnie o Cellini to napisałem o Cellini😀 W kwestii liczenia wirtualnego hajsu na wirtualną wycieczkę - doceniam zaangażowanie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

Zahaczyłeś mnie o Cellini to napisałem o Cellini😀 W kwestii liczenia wirtualnego hajsu na wirtualną wycieczkę - doceniam zaangażowanie xD

Utracone korzyści - dobre!!! :lol: Z tym można śmiało walić o odszkodowanie. Takiej sprawy nie można przegrać ;) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kurzy napisał:

Prawo popytu i podaży rozumiem, ale brak modeli prezentacyjnych już nie.

 

Po co im modele "prezentacyjne" jesli i tak wszystko jest wyprzydane na kilka lat w przod?

Po to aby musieli odpowiadac na 20 pytan dziennie typu: a dlaczego mi Pan / Pani nie chce sprzedac tego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja w Polsce dotycząca cen i dostępności jest co najmniej chora. Wystarczy pojechać np. do Włoch, Austrii czy Luksemburga, nie mówiąc już o USA, ale tam nie każdy pojedzie po zegarek, a kupić z wysyłką wiąże się z dodatkowymi opłatami. Chyba, że ktoś przywiezie. Analizując ceny we Włoszech absolutnie nie opłaca się liczyć na łaskę polskiego przedstawiciela. Nie chcę być wulgarny, ale niech sobie wsadzą swoje Rolexy. Jeżeli ktoś ma okazję  pojechać np. na urlop na Sylt to polecam tamtejsze sklepy, naprawdę można dostać fajne rabaty nie tylko na Rolexa, da się wynegocjować bardzo atrakcyjną cenę np . na Panerai

Edytowane przez anbru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śniegu pewnie w tym roku nie będzie to na pocieszenie taki Polar wpadł 🤓

 

rerXAhE.jpg


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dawid82 napisał:

Śniegu pewnie w tym roku nie będzie to na pocieszenie taki Polar wpadł 🤓

 

Gratuluję 👍

Sklepowy, czy z bazaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał:

 

Po co im modele "prezentacyjne" jesli i tak wszystko jest wyprzydane na kilka lat w przod?

Po to aby musieli odpowiadac na 20 pytan dziennie typu: a dlaczego mi Pan / Pani nie chce sprzedac tego zegarka?

Nie odnoś do Rolexa,  a do butiku prowadzonego przez Kruka. Tym rozumowaniem, to wszystko możemy kupować z katalogu, włącznie z niebieskim Mercedesem. Wie pan taki ładny ten niebieski, pięć sprzedałem i wszyscy zadowoleni... 

Godzinę temu, anbru napisał:

Sytuacja w Polsce dotycząca cen i dostępności jest co najmniej chora. Wystarczy pojechać np. do Włoch, Austrii czy Luksemburga, nie mówiąc już o USA, ale tam nie każdy pojedzie po zegarek, a kupić z wysyłką wiąże się z dodatkowymi opłatami. Chyba, że ktoś przywiezie. Analizując ceny we Włoszech absolutnie nie opłaca się liczyć na łaskę polskiego przedstawiciela. Nie chcę być wulgarny, ale niech sobie wsadzą swoje Rolexy. Jeżeli ktoś ma okazję  pojechać np. na urlop na Sylt to polecam tamtejsze sklepy, naprawdę można dostać fajne rabaty nie tylko na Rolexa, da się wynegocjować bardzo atrakcyjną cenę np . na Panerai

Też myślę o wycieczce do Wiednia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śniegu pewnie w tym roku nie będzie to na pocieszenie taki Polar wpadł 
 


Gratuluje :) Świetny zegar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2020 o 09:56, Tommaso napisał:

Miłego dnia Koledzy i Koleżanki.

IMG_5071.thumb.JPG.37cbd8dafcf867352da1357a2ba41936.JPG

Gratuluję zakupu. Dobrze to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Kurzy napisał:

Nie odnoś do Rolexa,  a do butiku prowadzonego przez Kruka. Tym rozumowaniem, to wszystko możemy kupować z katalogu, włącznie z niebieskim Mercedesem. Wie pan taki ładny ten niebieski, pięć sprzedałem i wszyscy zadowoleni... 

 

Podobna sytuacja jest w wiekszosci butikow Rolexa.

Nie podoba Ci sie polityka Rolka, nie kupuj. Mysle, ze osoba czekajace w kolejkach beda zadowolone z Twojej decyzji, a i Rolex plakac nie bedzie.

Edytowane przez SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SzefSzefow napisał:

 

Podobna jest w wiekszosci butikow Rolexa.

Nie podoba Ci sie polityka Rolka, nie kupuj. Mysle, ze osoba czekajace w kolejkach beda zadowolone z Twojej decyzji, a i Rolex plakac nie bedzie.

Polityka polityką, a oferta butików może być inna. Na Rolexa się nie obrażam. "Wycieczkę" z kolejką i płaczem potraktuję jako żart.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dawid82 napisał:

Śniegu pewnie w tym roku nie będzie to na pocieszenie taki Polar wpadł 🤓

 

EXII - świetnie leży na łapie. Niech się nosi!

 

Ja osobiście mając na stoliku białego i czarnego, wybrałem tego drugiego.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, SzefSzefow napisał:

 

Podobna sytuacja jest w wiekszosci butikow Rolexa.

Nie podoba Ci sie polityka Rolka, nie kupuj. Mysle, ze osoba czekajace w kolejkach beda zadowolone z Twojej decyzji, a i Rolex plakac nie bedzie.


Osoby które nadmiernie przeżywają sytuacje kolejkową Rolexa to głównie forumowicze .

Na tych samych forach jest też druga grupa która dyma tą pierwszą mając lepsze dojścia do źródełka.
Trzecia grupa to loża szyderców która ma bekę z tych życiowych dramatów😁

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maserati napisał:


Osoby które nadmiernie przeżywają sytuacje kolejkową Rolexa to głównie forumowicze .

Na tych samych forach jest też druga grupa która dyma tą pierwszą mając lepsze dojścia do źródełka.
Trzecia grupa to loża szyderców która ma bekę z tych życiowych dramatów😁

 

I zycie sie kreci... Kazdy jest zadowolony, a Rolek najbardziej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kurzy napisał:

Też myślę o wycieczce do Wiednia. 

Uważam, że przyjemniej będzie się negocjowało w Salzburgu lub Grazu. W Wiedniu jest za dużo turystów, potencjalnych zainteresowanych więc i negocjacje są trudniejsze. Chociaż w obecnej sytuacji związaną z pandemią może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.