Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Just1MoreWatch napisał:

Długo mnie nie było, ale wracam z przytupem :)

20201123_122423.jpg

jeden z nielicznych wspolczensych Rolexow, ktore nie gwalca mojego poczucia estetyki ;) Swietny jest, uwielbiam taki 'minimalizm'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Just1MoreWatch napisał:

Długo mnie nie było, ale wracam z przytupem :)

 

 

Gratuluję zakupu, niech się dobrze nosi i o serwis nie prosi! :) 

 

Jak tak lekko przymrużyłem oczy, to zobaczyłem uśmiechniętego bobra z wystającymi siekaczami :lol: Mnie osobiście bardziej leży poprzednia wersja OP 39 z pojedynczymi indeksami na 3/6/9.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zęby bobra - dobre! I jakie prawdziwe...niestety w tej wersji wrócili w innej formie do błędu z pierwszej edycji czyli grochu z kapustą w „departamencie indeksów” . Z grochu z kapustą broni się imo jedynie cali. Ale niebieski ładny.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mnie się podoba, pewnie dlatego to już drugi OP 41 i nie ostatni...:)

Niebieski na żywo wypada super, bardzo elegancko. Fajny, klasyczny look. Niesamowicie wygodny na nadgarstku.

Edytowane przez Just1MoreWatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Gratuluję zakupu, niech się dobrze nosi i o serwis nie prosi!  
 
Jak tak lekko przymrużyłem oczy, to zobaczyłem uśmiechniętego bobra z wystającymi siekaczami Mnie osobiście bardziej leży poprzednia wersja OP 39 z pojedynczymi indeksami na 3/6/9.
Popieram przedmówcę. Ale z bobrem to się nieźle uśmiałem Teraz zostanie mi pierwsze skojarzenie widząc powiększone OP

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod oceną Mario1971 że 114300 w bieli był najładniejszym Oysterem, ciekawe na ile prawdziwa jest ocena Lotusa, że  podgryzał on sprzedaż Datejusta. Wiosną liczyłem na wypust z nowym werkiem no i sfrajerzyłem.  

Just1MoreWatch - niech się nosi, gratuluję ! Na godz. 9 złapałeś ryskę czy to paproszek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mroova napisał:

Podpisuję się pod oceną Mario1971 że 114300 w bieli był najładniejszym Oysterem, ciekawe na ile prawdziwa jest ocena Lotusa, że  podgryzał on sprzedaż Datejusta. Wiosną liczyłem na wypust z nowym werkiem no i sfrajerzyłem.  

Just1MoreWatch - niech się nosi, gratuluję ! Na godz. 9 złapałeś ryskę czy to paproszek ?

Paproch, dzisiaj go wyciągnąłem z pudełka. Wrist time jakieś 2min :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mroova napisał:

Podpisuję się pod oceną Mario1971 że 114300 w bieli był najładniejszym Oysterem, ciekawe na ile prawdziwa jest ocena Lotusa, że  podgryzał on sprzedaż Datejusta. Wiosną liczyłem na wypust z nowym werkiem no i sfrajerzyłem.  

Just1MoreWatch - niech się nosi, gratuluję ! Na godz. 9 złapałeś ryskę czy to paproszek ?

OP rozmiarem, wykończeniem i ceną  leżał zawsze wystarczająco daleko od DJa więc to niczym nie poparta teza. Jeśli trzymałeś kiedykolwiek w ręku obydwa modele to wiesz o czym mówię. To był klasyczny entry level w dwóch ulubionych, męskich kolorach. Ale być może właśnie tej roli nie spełniał bo młodzi dziś jacyś „ inni” są... Więc jakiś ekspert od milenialsów doradził im by  zamiast klasyki poszli w ekobobry  w kolorach   tęczy 😉 

Pewnie ten sam doradzał AP przy produkcji Code .

PS ciekawe w ile minut doleci mucha z natręctwami, które nazywa „systematyzowaniem”

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mroova napisał:

Podpisuję się pod oceną Mario1971 że 114300 w bieli był najładniejszym Oysterem, ciekawe na ile prawdziwa jest ocena Lotusa, że  podgryzał on sprzedaż Datejusta. Wiosną liczyłem na wypust z nowym werkiem no i sfrajerzyłem.  

Just1MoreWatch - niech się nosi, gratuluję ! Na godz. 9 złapałeś ryskę czy to paproszek ?


Systematyzując nieco powyższą polemikę:

1. OP39 był bez wątpienia konkurencyjniejszy od DJ41(ze stalową lunetą na oyster). Głównie ze względu na design, proporcjonalny zaokrąglony  bezel oraz brak polerowanych ogniw na bransolecie. Zresztą właściciele DJ41 pozbywali się wersji na oyster systematycznie bo choć to bestseller i piękny zegarek to jednak skromne value proposal w tej konfiguracji.

2. Koniec OP39 robi przestrzeń dla explorera i DJ41 na większy popyt a na tych modelach Rolex zarabia krocie.

3.Największym problemem OP41 jest to że...w tym samym czasie zdjęli OP39.

4. OP41 leży i wygląda świetnie na nadgarstku, warto przymierzyć i zobaczyć zwłaszcza indeksy robią robotę. Krytycy OP41 zapewne jeszcze go nie widzieli na żywo, tak sądzę.

5.OP41 to jednak inny zegarek w odbiorze niż OP39. OP41 wskakuje rozmiarowo na suba czy Milgaussa jest jednak na tyle inny że dostrzeże go nowy klient, również ze względu na kolory.

6.Linia OP jest niejednokrotnie nazywana entry level ale to głównie przez Rolexową bufonadę, nieco ukształtowaną przez Rolexowe metki. W gruncie rzeczy OP, DJ41,Sub, Milgauss etc to wszystko są entry level w Rolexie. Waga ciężka to Daytona , day-date czy nawet sky dweller.  

7.Finalnie to OP41 zrobiło zamieszanie w portfelu króla a nie kosmetyka z subem tudzież inne nowości o których już nikt nie pamięta.
 

 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem się dzisiaj przywitać i oficjalnie powiedzieć, że jestem szczęśliwym posiadaczem Rolka:)
Mega uczucie:)

 

 

IMG_1532.JPG

 

 

 

Edytowane przez I_love_britney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w Klubie R! :) Wrzuć parę fotek w naturalnym oświetleniu.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Zegarek dla gentlemana👍.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maserati napisał:

7.Finalnie to OP41 zrobiło zamieszanie w portfelu króla a nie kosmetyka z subem tudzież inne nowości o których już nikt nie pamięta.

 

Zamieszanie z OP jest przez kolorki i względnie dobrą dostępność. :)
Za to na suby ustawił się tłum, gdzie, domyślam się, większość celuje w spekulacje.

 

39 minut temu, I_love_britney napisał:

Panowie chciałem się dzisiaj przywitać i oficjalnie powiedzieć, że jestem szczęśliwym posiadaczem Rolka:)
Mega uczucie:)

 

 

IMG_1532.JPG

IMG_1570.JPG

IMG_1573.JPG

IMG_1576.JPG

 

Gratulacje za decyzję. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, I_love_britney napisał:

Panowie chciałem się dzisiaj przywitać i oficjalnie powiedzieć, że jestem szczęśliwym posiadaczem Rolka:)
Mega uczucie:)

 

 

 

Tu Koledze też pogratuluję wyboru świetnego wyboru 🙂 Ciekawe, czy tak jak w moim przypadku, pozostałe zegarki będę głównie siedzieć w pudle 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo napisał: OP rozmiarem, wykończeniem i ceną  leżał zawsze wystarczająco daleko od DJa więc to niczym nie poparta teza. Jeśli trzymałeś kiedykolwiek w ręku obydwa modele to wiesz o czym mówię.

 

Kiedyś była dyskusja na ten temat, zakończyła ją ocena eye_lip (który przy okazji specjalnie porównywał OP i DJ) że oprócz ilości polerki koperta i bransa nie odbiegały od siebie jakością. Jeśli coś pomyliłem i wciągam JFS to przepraszam, to ze starości 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim gołym okiem też jakoś nie mogłem się dopatrzeć różnic w wykończeniu między OP a DJ. Wątpię, żeby różnicowali wykończenie kopert i bransolet - lecą tym samym procesem produkcji na wszystkich modelach. Co najwyżej może różnić się dizajnem, ale nie jakością krawędzi, polerek, szczotek, itd.

To samo w GSie - nie ważne, czy to najtańszy kwarcyk, czy hi-beat/spring drive - technologicznie wykończenie jest na tym samym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, I_love_britney napisał:

Panowie chciałem się dzisiaj przywitać i oficjalnie powiedzieć, że jestem szczęśliwym posiadaczem Rolka:)
Mega uczucie:)

 

 

 

 

 

 

Mega uczucie,czyli jakie?

To tylko przedmiot pożądania.

Za chwile Ci się znudzi i bedziesz chciał do odsprzedać aby kupić wyższy model.

Uwierz mi,wiem o czym mówię..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, robol1 napisał:

Mega uczucie,czyli jakie?

To tylko przedmiot pożądania.

Za chwile Ci się znudzi i bedziesz chciał do odsprzedać aby kupić wyższy model.

Uwierz mi,wiem o czym mówię..

 

 

Kolego - nie deprecjonuj radości. Mega uczucie - pewnie zrealizował swoje zegarkowe marzenie. I to jest super. A nie wszyscy chcą zmieniać na "wyższy model" - ja od ponad roku noszę "entry level" ex1 i nawet nie myślę o zamianie na suba, dj, czy inną daytonę. Nie każdego swoją miarką... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, robol1 napisał:

Mega uczucie,czyli jakie?

To tylko przedmiot pożądania.

Za chwile Ci się znudzi i bedziesz chciał do odsprzedać aby kupić wyższy model.

Uwierz mi,wiem o czym mówię..

 

 

Masz racje, ale żyjemy tu i teraz i chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Jakie uczucie - tutaj jeden z bliskich Kolegów zaraził mnie pasją i zacząłem w ten sposób się interesować zegarkami. Patrząc na temat - czy wydanie 29k na coś teoretycznie co masz w komórce jest rozsądne? Pewnie nie, ale jeżeli jesteś w zgodzie z samym sobą i możesz sobie na to w miarę pozwolić to dlaczego nie.

A jak będzie w przyszłości, zobaczymy, akurat EXP jest zegarkiem uniwersalnym, także myślę,  że to może być długa podróż.

Edytowane przez I_love_britney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, robol1 napisał:

Mega uczucie,czyli jakie?

To tylko przedmiot pożądania.

Za chwile Ci się znudzi i bedziesz chciał do odsprzedać aby kupić wyższy model.

Uwierz mi,wiem o czym mówię..

 

 

Nie tak do końca. Mam swojego GMT II już 2 lata, ciągle mnie cieszy i zachwyca. Daytonę i inne wyższe/droższe modele mierzyłem wiele razy, ale nie zachwyciły mnie na tyle, bym chciał się pozbyć Batmana. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT II w genialny sposób niweluje jedyną dla mnie wadę Suba czyli za małe wskazówki. Ta wyraźnie odcinająca się  na tle tarczy strzałka skutkuje taką ... poprawą proporcji ? "dopełnia" ? 

 

Czy też słyszeliście PLOTKĘ, że od nowego roku wracają zapisy na Suby i GMT ? Już dwie osoby o tym mi mówiły, Kruk "nic nie wie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.