Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mroova napisał:

Desmo napisał: OP rozmiarem, wykończeniem i ceną  leżał zawsze wystarczająco daleko od DJa więc to niczym nie poparta teza. Jeśli trzymałeś kiedykolwiek w ręku obydwa modele to wiesz o czym mówię.

 

Kiedyś była dyskusja na ten temat, zakończyła ją ocena eye_lip (który przy okazji specjalnie porównywał OP i DJ) że oprócz ilości polerki koperta i bransa nie odbiegały od siebie jakością. Jeśli coś pomyliłem i wciągam JFS to przepraszam, to ze starości 🙂

Przez „wykończenie” rozumiem nie „ jakość polerki” tylko  całościowy odbiór zegarka na który składa się min.  ilość i umiejscowienie polerki, tarcza z datą i cyklopem, inne zapięcie. Wszystko to sprawia, że te zegarki nie celują estetycznie i ideologicznie w ten sam target. Gdybym chciał jednoznacznie wykazać wyższość DJa wskazałbym na lepszy mechanizm i zapięcie. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, I_love_britney napisał:

Masz racje, ale żyjemy tu i teraz i chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Jakie uczucie - tutaj jeden z bliskich Kolegów zaraził mnie pasją i zacząłem w ten sposób się interesować zegarkami. Patrząc na temat - czy wydanie 29k na coś teoretycznie co masz w komórce jest rozsądne? Pewnie nie, ale jeżeli jesteś w zgodzie z samym sobą i możesz sobie na to w miarę pozwolić to dlaczego nie.

A jak będzie w przyszłości, zobaczymy, akurat EXP jest zegarkiem uniwersalnym, także myślę,  że to może być długa podróż.


Wiemy o co chodzi, pierwszy Rolex jako rozbicie mitu czegoś nieosiągalnego (np. z odległych lat młodzieńczych) to napewno niesamowite uczucie i nie idzie tu o konkretny model. Nie daj sobie odebrać radości i gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Just1MoreWatch napisał:

Długo mnie nie było, ale wracam z przytupem :)

 

3 godziny temu, I_love_britney napisał:

Panowie chciałem się dzisiaj przywitać i oficjalnie powiedzieć, że jestem szczęśliwym posiadaczem Rolka:)
Mega uczucie:)

Gratuluję Panowie. Niech cieszą. 

 

 

Mi podobają się podwójne indeksy. Choć OP 39 z białą tarczą również nie był/jest ostatni. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie chciałem się dzisiaj przywitać i oficjalnie powiedzieć, że jestem szczęśliwym posiadaczem Rolka:)
Mega uczucie:)
 
 
Gratuluję :) Świetny wybór :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa bobry 🐾, ciemniejszy - uniwersalny, ale ten jaśniejszy (w sumie jak określić ten kolor?;)) jest wg mnie dużo ciekawszy. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mario1971 napisał:

Dwa bobry 🐾, ciemniejszy - uniwersalny, ale ten jaśniejszy (w sumie jak określić ten kolor?;)) jest wg mnie dużo ciekawszy. 

Czekamy na trzeciego, aby zachować model rodziny 2+1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak obiecałem wrzucam zdjęcie Expika w świetle naturalnym(koreczek w Poznaniu),

rozkminka nad młodszym, wiekszym bratem i taki szybki szocik z pracy:)

Pozdrawiam;)

86565343-4632-41C8-BE69-69309A072F06.jpeg

 

 

Edytowane przez I_love_britney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie DJ starszy niż ta deska.Zarówno deska jak i zegarek bardzo fotograficzny.Tarcza nie była robiona od nowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 13:22, artme napisał:

Zegarek byl zakupiony w 1978r. i posiadada pelny zestaw! - pudelko, dokumenty, karta gwarancyjna i dowod zakupu! 

Tak z ciekawości, kto był dystrybutorem/polskim salonem Rolexa w 1978?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MasterMind napisał:

Stara deska kontratakuje!

 

12-1.jpg

 

16-1.jpg

 

Piękna tarcza, wyjątkowa. Pierwszy raz taką widzę. Ciekawe czy dużo wypuścili w tym kolorze? w starych katalogach z tarczami powinna taka być.


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robol1 napisał:

pewnie DJ starszy niż ta deska.Zarówno deska jak i zegarek bardzo fotograficzny.Tarcza nie była robiona od nowości?

 

Deska o dziwo w podobnym wieku, z końcówki lat 60tych :D

 

Tarcza jest oryginalna i nieruszana, sprawdzałem pod czterdziestokrotnym powiększeniem dla pewności bo jest stan jest wręcz nierealny :D

 

Godzinę temu, Soda66 napisał:

 

Piękna tarcza, wyjątkowa. Pierwszy raz taką widzę. Ciekawe czy dużo wypuścili w tym kolorze? w starych katalogach z tarczami powinna taka być.

 

Patrząc po występowaniu na rynku, to raczej mocno niszowy rodzaj wykończenia. Na stalowych wersjach srebrne były najczęstszym typem, później czarne, niebieskie i szare/grafitowe o szlifie słonecznym, później lniane i podejrzewam że na końcu takie "duchy" i inne mocno nietypowe tarcze. Świadczyć o tym może między innymi ilość konfiguracji z indeksami - wszystkie inne kolory i rodzaje wykończeń można znaleźć w połączeniu z przeróżnymi typami indeksów. Ghost dial występuje tylko w jednej wersji (z takimi wąskimi, podłużnymi indeksami) zarówno na Datejustach jak i na Day-Date'ach. Jest to wiedza oparta na obserwacjach. Niestety dostępu do starych katalogów nie mam :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lniane też są stosunkowo rzadkie? Zbyt dużo faktycznie ich się nie widuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to procentowo się rozkłada, ale przeważająca większość w 160x to zwykłe srebrne sunburst. Jak spojrzysz na całość oferty w internecie to lnianych nie brakuje, w sensie jak sobie zamarzysz lnianą to raczej znajdziesz bez większego problemu, ale niewątpliwie samo wykończenie jest rzadsze niż te ze szlifem słonecznym. No i do tego dochodzi jeszcze kolor, bo te lniane też występują w różnych odcieniach, od grafitowego do jasnosrebrnego. Mają też różną wyrazistość lnianego wzoru.

 

Inna sprawa to popyt. Takie niebieskie na 160x wydają się być równie rzadkie, a podejrzewam że tak naprawdę mało się ich widuje ze względu na obecną popularność, a nie ilość wyprodukowanych sztuk. Ludzie lubią niebieskie DJ preferowanie z karbowanym bezelem i dlatego oferty szybko znikają i na wszystkich referencjach sprzedawcy zawsze dają na niebieskie większy narzut. Kolejnym problemem jest też to, że niebieskie na czterocyfrowych referencjach zdają się ulegać szybszemu zniszczeniu z czasem - w miejscach gdzie przyklejony był tryt często można zobaczyć odbarwienia i uszkodzenia, tak samo na rantach tego wcięcia w tarczy niebieski lubi się brzydko złuszczać.

 

Rolex Datejust 1601 Steel – The Keystone Watches

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak obiecałem wrzucam zdjęcie Expika w świetle naturalnym(koreczek w Poznaniu),
rozkminka nad młodszym, wiekszym bratem i taki szybki szocik z pracy:)
Pozdrawiam;)

Wczoraj przypadkiem nadarzyła mi się okazja przymierzyć ten zegarek . Jest po prostu rewelacyjny, kiedyś będzie moj :) Gratki dla Ciebie iż masz możliwość posiadania tego cudeńka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.