Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Moja teoria jest taka, że gościu szuka dziury w całym na siłę i dobrze - mnie to ciekawi. 

 

Dziwię się, że filmiki maja tak małą popularność i rozgłos. Wg mnie ich poziom jest znacznie lepszy niż wielu popularniejszych i właśnie tych lajkowanych. 

 

Wiele recenzji luksusowych zegarków, czy aut to same ochy o achy, podchodzie jak do świętości, a tutaj kawa na ławę - podkreślenie co jest super, ale też wszelkich wylapanych (czasem na siłę) wpadek. 

 

Drobne ryski, w skali makro, na polerowanych, złotych wskazówkach, czy indeksach mnie nie rażą. Minimalny pyłek, czy zabrudzenie po montażu widoczne pod lupą bym też raczej przemilczal. 

 

Natomiast niecentrujaca data w okienku patka nie uchodzi (moim zdaniem), bransoleta wykończona na poziomie zegarków za kilka tysięcy zł, co najwyżej i diametralnie gorsza od tej w Nautilusie też słabo. 

 

Grand seiko, ze źle osadzonymi wskazówkami jak w Cadisenie za 50 usd -  rozwala system - to już bym próbował reklamować /zwracać. 

2 minuty temu, Maserati napisał:


To jest film zawodowego YouTubera a dla nich im większa sensacja tym wyższa oglądalność i co za tym idzie kasa. I to jest jego priorytet. Youtuberów pasjonatów w zegarkach luksusowych jest niewielu... Poza tym jeśli w filmie lub tytule nie na czegoś o Rolexie to wtedy prawie nikogo nie interesuje taki content.

 

W tym wypadku trudno wyjaśnić czemu pod recenzjami w takiej jakości,  super zegarków widać po kilka - kilkanaście tys (bardzo rzadko kilkadziesiąt tys) odsłon. To chyba nie za wiele na profesjonalnego jutubera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, StaryWilk napisał:

Moja teoria jest taka, że gościu szuka dziury w całym na siłę i dobrze - mnie to ciekawi. 

 

Dziwię się, że filmiki maja tak małą popularność i rozgłos. Wg mnie ich poziom jest znacznie lepszy niż wielu popularniejszych i właśnie tych lajkowanych. 

 

Wiele recenzji luksusowych zegarków, czy aut to same ochy o achy, podchodzie jak do świętości, a tutaj kawa na ławę - podkreślenie co jest super, ale też wszelkich wylapanych (czasem na siłę) wpadek. 

 

Drobne ryski, w skali makro, na polerowanych, złotych wskazówkach, czy indeksach mnie nie rażą. Minimalny pyłek, czy zabrudzenie po montażu widoczne pod lupą bym też raczej przemilczal. 

 

Natomiast niecentrujaca data w okienku patka nie uchodzi (moim zdaniem), bransoleta wykończona na poziomie zegarków za kilka tysięcy zł, co najwyżej i diametralnie gorsza od tej w Nautilusie też słabo. 

 

Grand seiko, ze źle osadzonymi wskazówkami jak w Cadisenie za 50 usd -  rozwala system - to już bym próbował reklamować /zwracać. 

 

W tym wypadku trudno wyjaśnić czemu pod recenzjami w takiej jakości,  super zegarków widać po kilka - kilkanaście tys (bardzo rzadko kilkadziesiąt tys) odsłon. To chyba nie za wiele na profesjonalnego jutubera?


Kilka tysięcy czy kilkadziesiąt tysięcy to chyba standard dla filmów YT z naszej branży...

Byle gimnazjalista nagra atak na Maca i zrobi kilkaset tysięcy albo i milionów oglądnięć. Takie realia moim zdaniem, nad czym ubolewam.

Ten konkretny film przejrzałem i doceniam realizacje i profesjonalizm. Dobrze się to ogląda i napewno masz racje że poziom wyższy jak na naszą branże. 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał:

 

 

 

Są tacy ludzie pokroju ala paparazzi, szukający "taniego" rozgłosu i tysięcy lajków. Koło dobrze wykończonego zegarka przejdą obojętnie, ale będą szukać, kopać, aż w końcu coś znajdą. To ich rajcuje i pobudza do życia ;)

 

 

 

Tu na Forum także mamy paru takich "paparazzi" od wyszukiwania wszelakich baboli :lol:

Mnie też czasem trochę razi takie detektywistyczne podejście, choć, moim zdaniem, dobrze że takie filmy powstają. Pozwalają trochę skonfrontować marketingowy bełkot firm chełpiących się genialnym wykonaniem ich produktów. Wydaje mi się jednak (podkreślam że to moja opinia tylko) że takie filmy lekko irytują nas, posiadaczy czasomierzy, szczególnie tych drogich i skomplikowanych. No bo sami oglądaliśmy tu na forum prawie po lupą wiele modeli jakie kupujemy i zachwycaliśmy  się mechanizmami, tarczami itp. Musimy przecież argumentować jakoś po co coś zakupiliśmy. Chcemy także mieć argumenty dla laików lub sceptyków, którzy pytają nas, po co wydajemy duże pieniądze na coś co można mieć taniej. No to wtedy zaczynamy wyliczankę: a to tradycja, a to skomplikowany mechanizm, a to niewiarygodna jakość wykonania, a to szlify, a to materiał itp. Musimy mieć kilka takich argumentów, żeby odeprzeć twierdzenia że przecież np. wcale ta dokładność taka super nie jest. No to jak nie dokładność, to właśnie jakość wykonania. No ale jak ktoś nam taki filmik pokaże to co nam zostaje? Ano, skomplikowanie mechanizmu. Fakt, tu mamy przewagę nad prostym zegarkiem. Ale znów konia z rzędem temu, kto wytłumaczy laikowi że zapłacił ponad 100k żeby mieć tourbilon bo... to ma spowodować większą dokładność mechanizmu. Więc trochę sami teraz oszukujemy się że taki detektyw to upierdliwiec, bo czyż nie psuje nam zabawy i dumy z posiadania czegoś unikatowego? I czy nie czujemy się trochę zirytowani że nasze cudo za kupę kasy takim cudem nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Lusia napisał:

Nie znamy się to zapytam- zegarki to dla Ciebie obcy temat?, bo gdyby był Ci znany w mojej opinii nie pisałbyś  jak totalny laik, to że nawet w zegarkach, egzemplarzach uznanych marek pojawiają się wady  wzbudza u Ciebie zdziwienie?, daruj , ale ktoś kto zna choć odrobinę branżę nie użyje argumentów takich jak Ty...

To tylko przedmioty wykonane ręką ludzką i przy pomocy maszyn...znajdujesz wadę, reklamujesz, producent grzecznie przeprasza, daje nowy egzemplarz  i po kłopocie...a tu drążenie tematu jak na łamach "Super Ekspresu" ;) pachnie nudą i dziecinadą.

 

Ja raczej początkujący - laik, bez większych doświadczen, szczególnie z patkiem. 

 

Możesz podzielić się swoim doświadczeniem? Czy wymieniłes już od ręki swoje "wadliwe" zegarki premium na nowe, od ręki z przeprosinami? 

 

Czy nierównomierna luma w patku, badz lekko niecentrujaca data to wady podlegające wymianie na nowy egzemplarz bez wad, czy raczej wady mieszczące się w tolerancjach jakościowych? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegar jest osobnym egzemplarzem. 
Jesli jest jakaś estetyczna usterka w jednej sztuce, to wcale nie znaczy, ze cała ich produkcja ma taką usterkę. 
A jeśli chodzi o kontrole jakości. 
Kazda cześć mechanizmu, koperty, bransolety 

przechodzi przez kontrole jakości w czasie produkcji danej części. Na tym etapie każda część  musi odpowiadać w 100% wymogom jakości. 
Nastepnym etapem jest montaż, i tu każda część musi odpowiadać estetycznie i funkcjonalnie na 100%. 
Montaż jednego zegara wymaga około 500 różnych operacji. Po której jest wykonana kontrola. 
Ostateczne i finalne kontrole jakości i funkcji są wisienką na torcie. Oczywiście, ze są obowiązkowe i muszą odpowiadać pewnym normom. 


 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy Rolex i miałem pecha. (Przyjrzyjcie się dacie).

 

Nie przyszło mi do głowy przed zakupem u AD przekręcić datę przez wszystkie dni i sprawdzić czy jest Ok ;) 

 

7F7692BF-8F58-4812-A722-D7CF6A8D5EDA.thumb.jpeg.769935faaf9e10e1935e6463a9167a7a.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienili (ale nie od ręki) i przeprosili, twierdzili że to nigdy się nie zdarza 😄

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, orlis napisał:

Wymienili (ale nie od ręki) i przeprosili, twierdzili że to nigdy się nie zdarza 😄

Błąd. Teraz ta sztuka jako „scratched six„ jest oferowana celebrytom za premium premium;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, desmo napisał:

Błąd. Teraz ta sztuka jako „scratched six„ jest oferowana celebrytom za premium premium;-) 

Taaa.szczególnie ze 6-tego mam urodziny :P ale później wyobraziłem sobie ze to włos z nosa Pana na linii produkcyjnej i szybko pognałem do AD

11 minut temu, desmo napisał:

 

11 minut temu, desmo napisał:

 

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, orlis napisał:

Wymienili (ale nie od ręki) i przeprosili, twierdzili że to nigdy się nie zdarza 😄

Czyli zachowali się tak, jak powinni. Plus dla nich :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, eye_lip napisał:

To nie kupuj Patka bo się nie różni od innych pod tym kątem. Jak chcesz aby się zmieniała idealnie kup Mosera. 

wiadomo że patka nie kupie bo jestem biedny ale napisałem ze bym się conajmniej mocno rozczarował wiedząc ze za tyle $ dostaje średniej jakości produkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JESZCZE CHWILKA,

JEDEN KROCZEK I WEJDZIEMY 

W NOWY ROCZEK. 

Niech się życie z górki toczy. Niech Ci Rolex cyka w dzień i w nocy. 

Wszystkim Koleżankom 

I Kolegom, życzę 

Wszystkiego 

Najlepszego

W NOWYM ROKU. 

470E2B04-43B0-4164-88C7-89ACA86334B1.jpeg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dotrzesz na miejsce nie omieszkaj wkleić fotek. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się wczoraj działo. Sorry za brak relacji live


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😭😭😭😭

 

A dalsza część będzie 🤔

A teraz widzę,  do wstawiłeś fotkę. 

 

Niech cieszy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Mirosuaw napisał:

To się wczoraj działo. Sorry za brak relacji live emoji6.png

Smutne, że łamiesz tradycję :( Ale zegarka pogratulować trzeba! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę jak mi się EX 1 podoba..... szarpałbym jak reksio szynkę no ale nie mogę się przemóc na wydanie ~30k na zegarek, jaki by nie był. :( 

Moja psychologiczna bariera to na razie do 20k :P 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mirosuaw napisał:

Jechane było emoji6.png

Tym razem nie będzie tworzenia napięcia. Z podróży przywiozłem prostego i ponadczasowego klasyka. Miłe zakończenie roku.

 

 

Gratulacje to wg mnie jeden z najładniejszych, jeżeli nie najładniejszy Rolex!

 

To ten z Łodzi?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, disaster3 napisał:

Kurdę jak mi się EX 1 podoba..... szarpałbym jak reksio szynkę no ale nie mogę się przemóc na wydanie ~30k na zegarek, jaki by nie był. :( 

Moja psychologiczna bariera to na razie do 20k :P 

 

 


30kpln zwłaszcza na zegarek bez komplikacji oraz z prostym bezelem to jest szaleństwo🙂.

 

Natomiast explorer to najtańszy z najlepszych zegarków dla dżentelmenów, podany we współczesnej formie. Jest to również jedna z najlepszych inwestycji, biorąc pod uwagę nawet dzisiejsze ceny.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jechane było 2c8a40dfdda7f51fa7d1e02fd280d620.jpg&key=32b08a8f6eca67f77e1631a44feb2e65695ac143bb6eeea62ba1d345b8ea96ce

Tym razem nie będzie tworzenia napięcia. Z podróży przywiozłem prostego i ponadczasowego klasyka. Miłe zakończenie roku.





fc09a68bc9766a0915504c57379e4a06.jpg&key=a0bb8be7ed836c6f32e60e387dff7bae77736df04d18b9500f351809e57191fa

Gratki , jest piękny Od dawna spoglądam od czasu do czasu na niego ale odkąd mogłem jeszcze przymierzyć to już kosmos Must have

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.