Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, artme napisał:

W tej chwili nawet jesli zona nie zaakceptuje jak kiedys Hulka, to  zostaje na MILION!!!! procent, ale.. coz - nasza pasja wiele moze zmienic 😉

 

ps

dajesz za niego Nautilusa i jest Twoj 😂😉

 

Już nie jeden tutaj deklarował że zostaje na milion procent.Po czym miesiąc i poszło do ludzi.Nautilius chyba bardziej przereklamowany niż ten gmt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mroova napisał:

@artme Przyłączam się do gratulacji ! Piękny.

Czy może podczas rozmowy przewinął się temat przywrócenia zapisów na Suby i GMT ?

Dzieki 😎

Oczywiscie, ze sie przewinal. Dziwi mnie fakt, ze od 3 lat listy na Daytone i Pepsi sa pozamykane, zegarkow na swiecie wyszlo sporo do ludzi a nadal nie mozna sie na nic zapisac. Czemu? Nikt nie wie... Coz - wychodzi na to, ze faktycznie nastaly czasy, gdzie bawic sie jak kiedys raczej nie polecam, bo sprzedaje sie raz a pozniej zostaje tylko rynek wtorny z cenami czasem nawet 100% wyzszymi... 😔

3 godziny temu, robol1 napisał:

 

Już nie jeden tutaj deklarował że zostaje na milion procent.Po czym miesiąc i poszło do ludzi.Nautilius chyba bardziej przereklamowany niż ten gmt.

J.W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, desmo napisał:

Z Lange to śmiało. Kolejek nie ma 😉

 

To który sportowy model Lange jako EDC byś polecił? 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nicon - mysle, ze ludzi, ktorych stac na Pepsi za 44k albo Daytone za 57k jest o wiele wiecej niz tych, ktorych stac na zegarki za 80k czy ponad 100k.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, memento mori napisał:

 

To który sportowy model Lange jako EDC byś polecił? 😉

Jak założysz częściej koszulę to masz spory wybór 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał:

 

To który sportowy model Lange jako EDC byś polecił? 😉

Oczywiscie okropnego Odysseusa 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem zapomniałem o tym modelu. Jest świetny! Aczkolwiek IMO przez czcionkę na kole datownika i dni tygodnia, metalowe ramki i kształt małej sekundy jest zegarkiem sportowym, ale bardziej dla szachistów, do polówki na trybunach Australian Open itp. niż do białego T-shirta i szarych dresów na poranny bieg czy wyjście do piekarni 😉

 

Wracając do tematu. Jeśli dobrze kojarzę to już wszystkie męskie modele w stali (poza Daytoną) mają mechanizmy z rodziny 32xx? Ciekawe kiedy nowy wychwyt i reszta zagości w chronografie. Druga rzecz, która mnie ciekawi, to kiedy (przy zmianie modelu, czy w trakcie?) antyrefleks pojawi się w pozostałych zegarkach?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, artme napisał:

  

 

Bylo wato... dzieki 😎

Wiem - tyle czasu etc., jednak wiem jedno - musieli cos zmienic z tymi poczatkowymi modelami, bo niebieski jest niebieski a nie fioletowy a czerwony jest badziej bordowy niz malinowy. To na 100% 😎

Calosc? Coz... - kazdy moze osadzac po swojemu, jednak ja jestem niesamowicie pozytywnie nastawiony nawet tak, ze jako ten jedyny moze wymienic sie z subem 😳😊

 

Ale teaz najwazniejsze!!! 😎

Zarowno nowy sub jak i ten Pepsi maja jedna wade - bransoleta... a dokladnie jej dlugosc.

Do tej pory jak kupowalem suby, to musialem prosic o skracanie bransy o 1,5 ogniw a teraz...???? Wszystko lezy idealnie zarowno w subie jak i Pepsi. Oznacza to tylko tyle, ze poszli po oszczednosci i jesli ktos ma wiekszy nadgarstek, to bedzie musial DOKUPIC OGNIWA 😳😞 I to jest smutne...

Dokładnie ten sam "problem" ma miejsce w przypadku OP 41. Po odbiorze byłem w szoku jak krótka jest bransoleta. Nie musiałem nic zmieniać, a zawsze odejmowałem ogniwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, żeby w ten sposób redukowali koszty, niż oszczędzali na jakości.

 

Zauważam, że taka polityka trwa od jakiegoś czasu. We wrześniu zeszłego roku jak kupowałem nowego ExII, bransoleta praktycznie pasowała na mój nadgarstek. No może jedno małe ogniwo do zdjęcia.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mario1971 napisał:

Lepiej, żeby w ten sposób redukowali koszty, niż oszczędzali na jakości.

 

Zauważam, że taka polityka trwa od jakiegoś czasu. We wrześniu zeszłego roku jak kupowałem nowego ExII, bransoleta praktycznie pasowała na mój nadgarstek. No może jedno małe ogniwo do zdjęcia.

A jaki to koszt dla R dodać 2-3 ogniwa, kilka/kilkanaście euro? 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submarinery  14060/16610 miały przez lata 12 ogniw, fabrycznie po tyle samo z każdej strony (6+6), 114060/116610 dostały dodatkowe pół ogniwo, więc 12.5 (5+7.5), a teraz 124060/126610 mają 11.5 ogniwa (5 + 6.5). Nie wiem ile ogniw miało jubliee w DJ41, ale było ono krótsze od oysterów o ok. 6-7 mm i na nadgarstku 18.5 cm nie trzeba było skracać. Co do redukowania kosztów, to są to chyba na tyle śmiesznie niskie w odniesieniu do całego zegarka, że trudno mi uwierzyć, aby to był powód. Prędzej podejrzewałbym logistykę i fakt, że pewnie maks. 1% klientów musi domówić ogniwo, natomiast dzięki takiemu ruchowi pewnie 20-30% klientów nie musi jej w ogóle skracać, a pozostałym jest obojętne ile ogniw zdejmą. Czyli oni pewnie tylko tak bardzo dbają o klientów 😛 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sanik napisał:

A jaki to koszt dla R dodać 2-3 ogniwa, kilka/kilkanaście euro? 😜

 
x 800 000 = 🏦


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sanik napisał:

A jaki to koszt dla R dodać 2-3 ogniwa, kilka/kilkanaście euro? 😜

Pewnie jakiś tam koszt to jest. Koleżanka domawiała ostatnio do Omegi Constellation dwa ogniwa. Jedno otrzymała gratis, a za drugie zapłaciła 520zł. Ogniwo stalowe + tulejka ze złota.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może, skoro sprzedają większość do Azji, gdzie ludzie pewnie mają drobniejsze nadgarstki, mogą sobie pozwolić na skrócenie bransolet. A spasione USA i Europę mają w poważaniu. Tak samo, jak BMW przy projektowaniu nowej serii 4 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy  mogą się wypowiedzieć o sprzedowcy time trade z chrono24.pl?

W 2019 roku kupiłem od nich Speedmastera moon . Znalazłem ich na chrono ale po zakupy wybrałem się osobiście. Ze swojej strony polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa rozne opinie i nie wszystkie ok, ale powtarzam tylko to, co sam czytalem na forum - musisz przesledzic 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może warto uderzyć do nich bezpośrednio i umawiać się na odbiór osobisty. Warto najpierw zapytać/sprawdzić, czy na pewno mają dany zegarek na stanie, poprosić o dodatkowe zdjęcia.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mario1971 napisał:

Być może warto uderzyć do nich bezpośrednio i umawiać się na odbiór osobisty. Warto najpierw zapytać/sprawdzić, czy na pewno mają dany zegarek na stanie, poprosić o dodatkowe zdjęcia.

 

Jak ja szukałem to nie mieli nic na stanie.

Na CH24 mają ale co z tego jak po zamówieniu dopiero ściągają z innego kraju. Taki pośrednik bym powiedział, że to bardziej niż sprzedawca.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pisar napisał:

 

Jak ja szukałem to nie mieli nic na stanie.

Na CH24 mają ale co z tego jak po zamówieniu dopiero ściągają z innego kraju. Taki pośrednik bym powiedział, że to bardziej niż sprzedawca.

Wiem o tym :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.