Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Markiza napisał:

Ten po lewej stronie jest mój. 
Ten z prawej jest koleżanki. Dostała go wcześniej niż ja. 

To mamy kilka możliwości...albo ja jestem daltonistą i kilkanaście osób z którymi oglądałem nie jeden egzemplarz Pepsi przez ostatnie 3 lata, albo Ty i koleżanka macie wadę wzroku, albo do Polski przysyłają tylko jeden odcień, albo zegarki z którymi dokonywaliśmy porównań to fejki ...widzisz jeszcze jakieś możliwe wytłumaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał:

To mamy kilka możliwości...albo ja jestem daltonistą i kilkanaście osób z którymi oglądałem nie jeden egzemplarz Pepsi przez ostatnie 3 lata, albo Ty i koleżanka macie wadę wzroku, albo do Polski przysyłają tylko jeden odcień, albo zegarki z którymi dokonywaliśmy porównań to fejki ...widzisz jeszcze jakieś możliwe wytłumaczenia ?

To w takim razie musisz się pogodzić z tym, ze jesteś daltonistą. 🤣

Akurat w moim powyższym przykładzie to bardzo dobrze widać. 
Od wyjścia bezelu czerwono niebieskiego już było więcej odcieni. 

6 minut temu, desmo napisał:

To mamy kilka możliwości...albo ja jestem daltonistą i kilkanaście osób z którymi oglądałem nie jeden egzemplarz Pepsi przez ostatnie 3 lata, albo Ty i koleżanka macie wadę wzroku, albo do Polski przysyłają tylko jeden odcień, albo zegarki z którymi dokonywaliśmy porównań to fejki ...widzisz jeszcze jakieś możliwe wytłumaczenia ?

Tak na poważnie. Na prawdę są różnice. 
Juz kiedyś była o tym mowa. I w sieci są porównania. 
Z tego co wiem trudno jest kontrolować wypalenie tej ceramiki. Dlatego te różnice. 
 

Ponieważ ceramika przed wypaleniem nie ma koloru, nigdy nie wiadomo jaki będzie ostateczny rezultat. 
I tak jak we wszystkim jest jakaś tolerancja w palecie kolorystycznej. Jesli się w niej nie mieści jest do wyrzucenia. 

F2FD8F5F-EC6A-4665-A72C-69A41055EC8C.jpeg

Wszystkie bezele przed wypaleniem mają taki kolor. 

A9D7EF4A-358E-4753-A42D-FC76562CF5B0.jpeg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Markiza napisał:

To w takim razie musisz się pogodzić z tym, ze jesteś daltonistą. 🤣

 

 

image.gif.227d89fe6702148bbb2e34a365009dc4.gif


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, desmo napisał:

Obie są równie komfortowe o ile mają mikroregulację ( był taki moment że 36 mm miały eleganckie ale pozbawione mikroregulacji kryte zapięcie z koroną) 

Główna różnica to estetyka w tym także tendencja do łapania rys ( brak tego problemu przy jubilee) i to jak zmienia odbiór zegarka. Choć w Batmanie do delikatnej koperty bardziej pasuje mi oyster. Czyni ten zegarek fizycznie i optycznie lżejszym. W ogóle poszerzone jubilee w GMT straciły lekkość tych stosowanych w DJach. Mówię to z perspektywy użytkownika uprzedzając teoretycznego „eksperta od wszystkiego”.
 

 

Dzięki Robert za wyczerpującą odpowiedź. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Markiza napisał:

To w takim razie życzę Zenitowi pustych półek, długich kolejek i braku zapisów. 🍀😉

06F1471A-EC86-4888-B2A5-BCA53701C769.jpeg

BB585CB7-BE28-4DAF-B9A5-1523FBE14235.jpeg

 

Muszę zobaczyć na żywo ale tak na szybko to ten Zenek wydaje się mega dobrym strzałem i ma kilka dobrych "ulepszeń" względem Daytony:

- brak zakręcanych pusherów, które to wg mnie są totalną porażką w Daytonie

- jest data i do tego dobrze wyglądająca

- indeksy godzinowe w bardziej pasującym do całości kształcie niż w Daytonie

- no i można go pewnie kupić bez czekania 10 lat lub płacenia ceny z metki x2


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markiza ma rację. Ja miałem obie wersje. Nr 18 na liście Kruka był dużo jaśniejszy od nr 70, którego sobie finalnie zostawiłem. Dodam, że miałem je równocześnie ( 71 i 72, były identyczne jak 70 ).


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Markiza napisał:

To w takim razie musisz się pogodzić z tym, ze jesteś daltonistą. 🤣

Akurat w moim powyższym przykładzie to bardzo dobrze widać. 
Od wyjścia bezelu czerwono niebieskiego już było więcej odcieni. 

Tak na poważnie. Na prawdę są różnice. 
Juz kiedyś była o tym mowa. I w sieci są porównania. 
Z tego co wiem trudno jest kontrolować wypalenie tej ceramiki. Dlatego te różnice. 
 

Ponieważ ceramika przed wypaleniem nie ma koloru, nigdy nie wiadomo jaki będzie ostateczny rezultat. 
I tak jak we wszystkim jest jakaś tolerancja w palecie kolorystycznej. Jesli się w niej nie mieści jest do wyrzucenia. 

 

Wszystkie bezele przed wypaleniem mają taki kolor. 

 

Zdjęcia z całym szacunkiem nie są żadnym dowodem inny kąt padania światła wynikający z pozycji względem siebie, źródła światła i obiektywu  i już masz „różnicę”.

Co do komentarzy w necie chyba masz świadomość że „ inwestorzy”, którzy odbierali Pepsi później i ryzwalizowali z setkami zegarków zalegającymi na chrono musieli wymyślić jakąś bajeczkę żeby wyróżnić swoją ofertę 😉

Procesu produkcji ceramiki  nie komentuję bo siė nie znam ale ciężko mi uwierzyć że Rolex godzi się na taki kompromis w departamencie jakości. 
 

3 minuty temu, gustaw6666 napisał:

Markiza ma rację. Ja miałem obie wersje. Nr 18 na liście Kruka był dużo jaśniejszy od nr 70, którego sobie finalnie zostawiłem. Dodam, że miałem je równocześnie ( 71 i 72, były identyczne jak 70 ).

Ty się o kolorach nie wypowiadaj , Tobie podoba się AirKing 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, desmo napisał:

To mamy kilka możliwości...albo ja jestem daltonistą i kilkanaście osób z którymi oglądałem nie jeden egzemplarz Pepsi przez ostatnie 3 lata, albo Ty i koleżanka macie wadę wzroku, albo do Polski przysyłają tylko jeden odcień, albo zegarki z którymi dokonywaliśmy porównań to fejki ...widzisz jeszcze jakieś możliwe wytłumaczenia ?

W kolory z kobietą nie wygrasz. Masz jeden chromosom X vs dwa u pań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kurzy napisał:

W kolory z kobietą nie wygrasz. Masz jeden chromosom X vs dwa u pań.

Ja przechodzę regularnie poszerzone badania okulistyczne i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń ale może fart dlatego bardziej ufam opinii kolegi Artme on jest grafikiem 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, desmo napisał:

Ja przechodzę regularnie poszerzone badania okulistyczne i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń ale może fart dlatego bardziej ufam opinii kolegi Artme on jest grafikiem 😉 

Ja nie o zdrowiu, a o biologicznej przewadze kobiet nad mężczyznami.

 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kurzy napisał:

Ja nie o zdrowiu, a o biologicznej przewadze kobiet nad mężczyznami.

 

Sugerujesz że kolega Gustaw też jest kobietą 😉 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszerzona diagnostyka oka to najczęściej około 15 specjalistycznych badań ale żadne nie jest ukierunkowane na rozpoznanie upośledzenie rozróżniana barw. Na popularny daltonizm jest kilka testów które zreszta są przeprowadzone w konkretnej sytuacji (wskazania zawodowe , inne wymogi). Statystyki są nieubłagane , spory odstetek mężczyzn cierpi na ten defekt.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, desmo napisał:

ale ciężko mi uwierzyć że Rolex godzi się na taki kompromis w departamencie jakości. 

 

Sorry ale przy tym ile bubli i niedoróbek widziałem w Rolexach to to jest argument niezbyt mocny ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, desmo napisał:

Ja przechodzę regularnie poszerzone badania okulistyczne i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń ale może fart dlatego bardziej ufam opinii kolegi Artme on jest grafikiem 😉 

Bronisz wg mnie przegranej sprawy ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zarzucam Artme ani konfabulacji, ani kiepskiego rozpoznawania barw. Publikacja zdjęć rzekomo różniących się sporo datą produkcji egzemplarzy o identycznej barwie niczego nie dowodzi. 

Miałem w rękach jednocześnie 4 sztuki i trzy nowe były wyraźnie ciemniejsze od starszego. Z grubsza wyglądało to na żywo jak na zdjęciach Markizy. I to nie jest opinia tylko moja, tylko również 5 innych osób, w tym pracowników salonu. 

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pisar napisał:

 

Sorry ale przy tym ile bubli i niedoróbek widziałem w Rolexach to to jest argument niezbyt mocny ;) 

To jest argument dodatkowy choć może Rolex świadom przewagi ewolucyjnej kobiet bezele inne niż czarne kwalifikuje ich okiem 😉 

Może Rolex sam dolewa oliwy do ognia by ludzie mieli o czym dyskutować a może kolega Artme dostał od Kruka 3 letni zegarek 😞

4 minuty temu, mario1971 napisał:

Bronisz wg mnie przegranej sprawy ;)

Ja tu nie widzę wygranych czy przegranych bo to raczej kwestia podobania się jest raczej jestem ciekaw z czego te różnice w ocenie wynikają.

4 minuty temu, gustaw6666 napisał:

Ja nie zarzucam Artme ani konfabulacji, ani kiepskiego rozpoznawania barw. Publikacja zdjęć rzekomo różniących się sporo datą produkcji egzemplarzy o identycznej barwie niczego nie dowodzi. 

Miałem w rękach jednocześnie 4 sztuki i trzy nowe były wyraźnie ciemniejsze od starszego. Z grubsza wyglądało to na żywo jak na zdjęciach Markizy. I to nie jest opinia tylko moja, tylko również 5 innych osób. 

Ale czy wszystkie osoby były trzeźwe i czy nie ucierpiało żadne zwierzę  😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, desmo napisał:

Sugerujesz że kolega Gustaw jest kobietą 😉 

Sugeruję, że kolega Gustaw jest zdrowym 100% Facetem☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, machlo napisał:

To widocznie była „ zmiana powrotna” skoro kolega Artme porównywał zegarki które dzieli 3 lata...🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, desmo napisał:

Ja tu nie widzę wygranych czy przegranych bo to raczej kwestia podobania się jest raczej jestem ciekaw z czego te różnice w ocenie wynikają.

 

Napisałem, że obrona Częstochowy jest bezcelowa, bo były różne odcienie ramek w Pepsi, i to jest fakt niezaprzeczalny :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał:

Napisałem, że obrona Częstochowy jest bezcelowa, bo były różne odcienie ramek w Pepsi, i to jest fakt niezaprzeczalny :)

Amen☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie, zwłaszcza że jak widzę o kolorach dyskutują sami „ milenialsi” 😂

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pisar napisał:

 

Muszę zobaczyć na żywo ale tak na szybko to ten Zenek wydaje się mega dobrym strzałem i ma kilka dobrych "ulepszeń" względem Daytony:

- brak zakręcanych pusherów, które to wg mnie są totalną porażką w Daytonie

- jest data i do tego dobrze wyglądająca

- indeksy godzinowe w bardziej pasującym do całości kształcie niż w Daytonie

- no i można go pewnie kupić bez czekania 10 lat lub płacenia ceny z metki x2

Akurat brak zakręconych puszerów nie bardzo dobrze świadczy o gwarancji szczelności. 
Na pewno współpracowali z Artyzanami z Genewy. 😉


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.